Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko152
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

354

Tajwański gigant przenosi europejskie centrum z Niemiec do Polski

Tajwański gigant przenosi europejskie centrum z Niemiec do Polski

Tajwański koncern Formosa Smart Energy, należący do jednego z największych holdingów przemysłowych w Azji Formosa Group przenosi swoje europejskie biuro z Niemiec do Polski. Nową bazą firmy została Łódź, gdzie powstała również wspólna spółka z polską Grupą SKB: Formosa SKB Energy Solutions.

ralf-szer
ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 24.04.2026, 07:39:58
  • #
    ciekawostki
  • #
    inwestycje
  • #
    praca
  • #
    technologia
  • #
    polska
  • #
    lodz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Formosa Smart Energy and Poland’s SKB Group Forge Strategic Alliance Targeting Electric Buses and Energy Stora
00_Twoj_Tata_wiec_badz_grzeczny
z fset.com.tw
  • 3

Komentarze (38)

najlepsze

Potwornik
Potwornik
Potwornik
24.04.2026, 09:40:30 via Wykop
  • 106
Czyli juz sie dogaduja na nową partie pracowników z Ameryki poludniowej
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
24.04.2026, 15:46:17 via Wykop
  • 51
@Potwornik: Albo ze wschodu. Wystarczy przejechać się po koreańskich fabrykach we Wrocławiu, żeby zobaczyć, jak to będzie prawdopodobnie wyglądać.
  • Odpowiedz
FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
24.04.2026, 23:30:33 via Wykop
  • 89
@Rutelltino: Jeżeli firma, która dostaje miliony, a nawet miliardy dotacji z naszych podatków, ściąga sobie tanią siłę roboczą, a przeciętny Kowalski zamiast pracy dostaje wyższy czynsz za wynajem i wzrost przestępczości, to nie ma co się dziwić, że ktoś niechętnie podchodzi do takich inwestycji. Ludzie patrzą przede wszystkim na własne korzyści i nie ma w tym nic dziwnego.
  • Odpowiedz
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
24.04.2026, 08:05:18 via Android
  • 35
Cięcie kosztów
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
25.04.2026, 00:07:21 via Android
  • 3
@ragnarok-asgartus: i tabelki ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
25.04.2026, 04:53:59 via Wykop
  • 2
@ragnarok-asgartus: Cały ten kraj ma cięte koszty
  • Odpowiedz
Anoni_Anonio
Anoni_Anonio
25.04.2026, 06:04:29 via Wykop
  • 27
I będą zatrudniać Polaków, prawda?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
25.04.2026, 06:14:22 via Wykop
  • 39
@Anoni_Anonio: oczywiście, że polacy, nowi polacy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
oOobywatel - @Anoni_Anonio: oczywiście, że polacy, nowi polacy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

źródło: Screenshot 2026-04-25 at 08-13-13 imigranci w polsce - Szukaj w Google

Pobierz
  • Odpowiedz
Alandith
Alandith
Alandith
27.04.2026, 08:50:25 via Android
  • 0
@Anoni_Anonio: Tak, będą musieli zatrudnić Polaków. Poza tym na jednego Polaka będzie 10 śniadych i będzie git.
  • Odpowiedz
duzy240
duzy240
25.04.2026, 06:33:23 via Wykop
  • 6
Gdyby czytali wykop wiedzieliby, że za rok atakuje nas Rosja. A Niemcy to nawet twierdzą, że w tym roku.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
25.04.2026, 04:56:36 via Wykop
  • 4
Podziwiam ich że chcą topić siano w kraju z drogą energią
( ͡° ͜ʖ ͡°) wy wiecie, że nawet Rumunia ma tańszy prąd od nas i jeszcze od czasów bloku wschodniego mają elektrownię atomowe. Rumunia też była zdominowana przez ZSRR i jakoś gospodarczo lepszy porządek mają niż my, a my też w Żarnowcu mieliśmy mieć tylkp pewne rządy po '89 temat zbojkotowali i pewny kabel #pdk
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

umcumcumcbejbe
umcumcumcbejbe
25.04.2026, 05:14:16 via Wykop
  • 3
@JasnyBanan: dobrze że pdk bo już chciałem wrzucać mapkę z PKB Polska vs reszta krajów na wchodzie xD
  • Odpowiedz
oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
25.04.2026, 06:15:23 via Wykop
  • -1
@JasnyBanan: to wszystko minie, tylko muszą Polaków jeszcze trochę przydusić kosztami życia
  • Odpowiedz
M4RSH4LL
M4RSH4LL
M4RSH4LL
25.04.2026, 06:03:31 via Wykop
  • 3
Panie przecież tu miałabys wojna z Rosją..
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

El_Trufel
El_Trufel
El_Trufel
25.04.2026, 08:05:41 via Wypiek
  • 2
@M4RSH4LL jak oni sobie z niesamowicie biedną i skorumpowaną Ukrainą nie mogą poradzić. Kto przy zdrowych zmysłach myśli, że rzuca się na wielokrotnie silniejszą Polskę, członka NATO i UE? Ludziom to już totalnie propaganda zryła baniaki.
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
24.04.2026, 07:40:14 via Wykop
  • 3
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 63% (jestem botem)

Przeniesienie biura Formosa Smart Energy do Polski

Tajwański koncern Formosa Smart Energy, część Formosa Group, przenosi swoje europejskie biuro z Niemiec do Łodzi, gdzie stworzył spółkę z Grupą SKB - Formosa SKB Energy Solutions. Inwestycja ta podkreśla rosnącą rolę Polski jako strategicznego centrum w sektorze energii i technologii w Europie. Projekt obejmie transfer tajwańskich technologii, rozwój materiałów, budowę zaplecza produkcyjnego
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dave8
dave8
25.04.2026, 11:23:44 via Wykop
  • 2
bo tutaj więcej świeżych hindusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uciuuu
uciuuu
uciuuu
25.04.2026, 13:28:06 via Wykop
  • -3
@dave8: no, Braun ich załatwił.
  • Odpowiedz
00_Twoj_Tata_wiec_badz_grzeczny
00_Twoj_Tata_wiec_badz_grzeczny
00_Twoj_Tata_wiec_badz_grzeczny
25.04.2026, 09:49:25 via Wykop
  • 1
Fabryka ma powstać w Radomsku, a nie w Łodzi, coś po Whirpoolu pewnie przejmą, Te biura na Dubois to porażka, Generalnie to jest bicie piany. Polecam przeczytać : https://en.wikipedia.org/wiki/Formosa_Plastics_Corp
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PROpagoTOR
PROpagoTOR
PROpagoTOR
25.04.2026, 16:48:40 via Wykop
  • 0
no i k---a bardzo dobrze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3075
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2447
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2031
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1792
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1797
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking