Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

631

Założyciel Zondacrypto nagrał Rafała Zaorskiego. "Rzeczpospolita" ujawnia taśmy

Założyciel Zondacrypto nagrał Rafała Zaorskiego. "Rzeczpospolita" ujawnia taśmy

Sylwester Suszek, założyciel BitBay, poprzedniczki Zondacrypto, nagrywał rozmowy ze swoimi partnerami biznesowymi. Jednym z nich był Rafał Zaorski, spekulant giełdowy i trader. "Wisisz mi tyle kasy, że to jest, k, nie do opisania".

Poludnik20
Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 24.04.2026, 04:34:41
  • #
    kryptowaluty
  • #
    zaorski
  • #
    bitcoin
  • #
    gielda
  • #
    inwestowanie
  • #
    zlota44
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Artykuł bez paywalla
ossprime
z archive.ph
  • 25
Nagranie rozmowy Suszka z Zaorskim [twitter]
ossprime
z x.com
  • 13

Komentarze (115)

najlepsze

bropek
bropek
24.04.2026, 06:12:49 via Wykop
  • 298
Zaorski zapewnia, że „myśli, jak to odrobić”. Proponuje, że przyjdzie z pomysłem biznesowym do Suszka „na swoje nazwisko”. Uważa, że musi zwiększyć skalę. Jako przykład podaje BitBay. „Muszę dokładnie zrobić taką skalę, jak ty z BitBayem”. „I myślę nad tym nawet, żeby fundusz zebrać, złożyć kasę, potem dać komuś zarządzanie. Mówię o takich gościach, którzy lubią być twarzą jakiegoś funduszu i zebrać na to hajs, ale to nie jest nawet temat na
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuchZoliborza
DuchZoliborza
24.04.2026, 07:47:02 via Wykop
  • 230
@bropek: Z artykułu wynika, ze cały ten jego trading to przerypywanie kasy innych jak w kasynie. I cały mit wielkiego tradera padł. Warty tyle samo, co wizerunek tik-tokowych traderow-milionerow, co wynajmują na dobę apartament i luksusowe auto na spółę, aby poszpanować i naganiać na szkolenia.
  • Odpowiedz
Yenn_z-Wyspy7Slonc
Yenn_z-Wyspy7Slonc
24.04.2026, 09:34:36 via Wykop
  • 26
@ordynarny_cham: piramidy finansowe są ok?
  • Odpowiedz
Przegrywultimate
Przegrywultimate
24.04.2026, 06:14:39 via Wykop
  • 176
Chyba zaorskiego czeka wycieczka do prokuratury lub stała do izraela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

VanGogh
VanGogh
24.04.2026, 06:43:31 via Wykop
  • 58
@Przegrywultimate: Chyba go nie stać na obywatelstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
24.04.2026, 10:36:31 via Wykop
  • 20
@Anticaralho: "wymusić" na Izraelu XDDDD
to chyba ostatni kraj na świecie na którym my jesteśmy w stanie cokolwiek wymusić
  • Odpowiedz

mmmmmmmmmmmmmm
mmmmmmmmmmmmmm
24.04.2026, 07:05:38 via Wykop
  • 162
uuu wyszlo ze rafauek to uzalezniony od hazardu oszust ? no kto by pomyslal xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

muak47
muak47
24.04.2026, 09:09:23 via Wypiek
  • -4
@mmmmmmmmmmmmmm hmmm…. Każdy
  • Odpowiedz

chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
24.04.2026, 05:20:29 via Wykop
  • 92
Wg tego tekstu to jeśli Zaorski nie ma paszportu Izraela to będzie dla niego koniec życia jakie znał. No szkoda szkoda( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
24.04.2026, 11:51:19 via Wykop
  • 13
rzucają światło na rolę spółki Krypto Jam, która miała zajmować się animacją rynku na BitBayu. – W rzeczywistości służyła ona jako mechanizm drenażu gotówki. Zaorski latami nie składał sprawozdań finansowych w swoich spółkach, co pozwalało mu ukrywać gigantyczne manko i fakt, że operował środkami, których nie był właścicielem


@mlaskacz: Wymiar sprawiedliwości potrzebuje jakiegoś kozła ofiarnego w największej aferze 3 RP.
  • Odpowiedz
chlopiec_kucyk
chlopiec_kucyk
24.04.2026, 11:52:50 via Wykop
  • 5
@gnijacy_wypok: Uuuu okropna sprawa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
snorli12
snorli12
24.04.2026, 07:51:54 via Wykop
  • 87
To, co ujawniła „Rzeczpospolita”, to prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli nagrań jest więcej, mogą one pogrążyć nie tylko Zaorskiego, ale i wielu innych graczy, którzy w latach 2017–2021 robili interesy na „polskim krypto-Dzikim Zachodzie”
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cerastes
cerastes
24.04.2026, 08:07:05 via Wykop
  • 79
Uj tam z zaorskim, bo każdy wiedział że to zwykły hazardzista.

Pytanie kluczowe, skąd są te taśmy? Suszek zniknął, a tu proszę takie osobiste taśmy wychodzą na światło dzienne.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

killer87
killer87
killer87
24.04.2026, 08:14:26 via Wykop
  • 76
@cerastes:
Pewnie służby mają wszystko. Może nawet wiedzą kto stoi za zaginięciem Suszka ale tam za dużo polityki jest umoczone, żeby to od tak ujawnić. Jest polityczna potrzeba to się odpala aferę, podsyła dziennikarzom materiały i kręci inbę żeby coś uzyskać albo przykryć co innego. Schemat wałkowany od dawien dawna.
  • Odpowiedz
brygadzistausmiechnietejpolski
brygadzistausmiechnietejpolski
brygadzistausmiechnietejpolski
24.04.2026, 08:58:41 via Wykop
  • 26
@cerastes: Suszek musiał się rozliczać z właścicielami giełdy - tymi włąściywmi, a co za tym idzie dokumentować wydatki na "animację" giełdy - swoją drogą pięknie to nazwane.
  • Odpowiedz
MiedzygalaktycznyMors
MiedzygalaktycznyMors
24.04.2026, 08:06:13 via Wykop
  • 70
Fajny ten brak regulacji. Prezes giełdy daje jakiemuś kmiotkowi pełny dostęp do kont bankowych, gdzie może robić przelewy bez żadnej kontroli. Sirious biznes!
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
24.04.2026, 09:05:15 via Wykop
  • 68
@MiedzygalaktycznyMors: a spróbuj puścić cos droższego na olx to zaraz zaczną prześwietlać konta bankowe do 3 pokoleń wstecz xD
  • Odpowiedz
MiedzygalaktycznyMors
MiedzygalaktycznyMors
24.04.2026, 11:08:57 via Wykop
  • 8
po 2 nie dal zadnego dostepu do konta- masz nie tylko problem z czytaniem


@spyypl: cytaty z artykułu: "Suszek ma pretensje, że Zaorski, mając dostęp do jego giełdy, wyciągnął z niej miliony i nie oddał."
"Suszek zarzuca Zaorskiemu, że wypłacił pieniądze z Krypto Jam, a potem te zarobione w Dubaju"
  • Odpowiedz
Kowal13
Kowal13
24.04.2026, 09:11:27 via Wykop
  • 47
Ludzie powracali tam po 500.000 co trzeba mieć w głowie żeby do firmy krzaka wpłacać taką kasę?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubiecie
lubiecie
lubiecie
24.04.2026, 09:41:12 via iOS
  • 62
@Kowal13 emeryci potrafią 50-100k zapakować w worek i wyrzucić przez okno albo komuś oddać xD
  • Odpowiedz
viNci_
viNci_
24.04.2026, 10:41:55 via Wykop
  • 8
Ludzie powracali tam po 500.000 co trzeba mieć w głowie żeby do firmy krzaka wpłacać taką kasę?


@Kowal13: No cóż wszystko się opiera się na podsycaniu podstawowych pragnień, tutaj jest to chciwość. Ludzie oglądają, jak inni dorobili się majątku na bitcoinach i liczą, że również szybko zarobią.
  • Odpowiedz
musicisgood
musicisgood
musicisgood
24.04.2026, 07:43:16 via Wykop
  • 38
To powinno być na głównej na topce co najmniej na miesiąc. Żeby polacy cebulaczki widziały, z kim mają do czynienia.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nietak_nietak
Nietak_nietak
24.04.2026, 08:04:00 via Wykop
  • 3
@musicisgood: innymi Polakami ?
  • Odpowiedz
Lalatina
Lalatina
24.04.2026, 09:06:10 via Wykop
  • 4
innymi Polakami ?


@Nietak_nietak: z Izraelskim paszportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
24.04.2026, 09:42:09 via Wykop
  • 26
Już nie mogę się doczekać, aż to pokaże koledze, który mi z miną srającego kota na pustyni tłumaczył jaki to Rafałek nie jest fachura, kiedy mu mówiłem, żeby nie wierzył w każde internetowe g---o.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jamajskikanion
jamajskikanion
25.04.2026, 06:36:35 via Wykop
  • 6
@rolnik_wykopowy: To samo XD.
Gość zbudował sobie jakąś reputację boga u frajerów myślących że na giełdzie to wchodzisz, klikasz i wypadają pieniądze jak "znasz system" XD.
Później typy do mnie dzwoniły w środku nocy ze "dzięki strategii którą poznałem na kursie zarobiłem 30zl" XD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2951
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2561
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2503
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2264
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #bitcoin
  • #gielda
  • #ethereum
  • #btc
  • #inwestycje
  • #finanse
  • #shitcoin
  • #heheszki
  • #binance
  • #trump
  • #krypto
  • #inwestowanie
  • #zonda
  • #dogecoin
  • #xrp

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking