Jak bedoes to łaczysko i populista to trzeba przyznać, że potrafi pociągnąć za sobą ludzi i ma w c--j oddany fanbase. No i przynajmniej obrócił to w coś dobrego tym razem. Ale kawałków nie sprawdzę raczej.
@xqwzyts: to prawda, można go lubić lub nie, sprzeczać się o jego umiejętności ale charyzmy mu nie brakuje. Wczoraj wszedłem z ciekawości na ten stream i tak jak mówisz, nie znałem tam nikogo.
@zwora: nie muszą się z tego tłumaczyć ;) po prostu jest pozycja w rozliczeniu a co za nią się kryje to już tajemnica rodzinna (cały zarząd tej fundacji to rodzina o tym samym nazwisku :D)
@Kanusz_Morwin_Jikke: polacy mają tą swoją naiwność i gen frajerstwa bardzo mocno zakorzeniony. łatwiej tu z kogoś zrobić jelenia niż jeleniowi uświadomić, że nim jest. sprawdziłem sprawozdania tej fundacji i 50% wydają na siebie. ta akcja to będzie ich złoty strzał :))) a i cały zarząd tej fundacji to rodzinka
@soSNax: no i ciągle wychodzi, że do beneficjentów trafia 50%, administracja 25% i pozostałe ok 25%. znajdź jeszce co tam te pozostałe i gdzie 1,5M sie rozchodzi. WOŚP przeznacza 90% na pomoc bezpośrednią.
Fajna inicjatywa, każdy pieniądz się przyda. Jedna rzecz tylko mnie zastanawia, ile nasi politycy przepierd**laja pieniędzy. WOŚP działa ponad 30 lat, zbiórki małe i duże. Ile jeszcze ludzie oprócz podatków które są dorzucane do wszystkiego ‚będą musieli wydawać bo politycy muszą się najeść
Fajna inicjatywa, każdy pieniądz się przyda. Jedna rzecz tylko mnie zastanawia, ile nasi politycy przepierd**laja pieniędzy. WOŚP działa ponad 30 lat, zbiórki małe i duże. Ile jeszcze ludzie oprócz podatków które są dorzucane do wszystkiego ‚będą musieli wydawać bo politycy muszą się najeść
@rampapa: obecni wygrali wybory mówiąc, że zlikwidują tubę propagandową PISu (TVP) i przekażą te 3,5mld na onkologię. Nic z tego nie zrobili, przeprogramowali propagandę na swoje potrzeby
nie wspieram żadnych zbiórek w internecie bo 99% to scam. tym bardziej jeżeli prowadzi go polski jutuber lol ludzie są strasznie naiwni, ale nie moja kasa więc nic mi do tego.
i jeszcze jak widzę ryj tego banana friza to mnie na wymioty bierze.
@Nunino: tak, tylko, że ok 45% z tej sumy pójdzie na "administracje" xDDDDDDDDDDD organizatorzy tylko zacierają ręce bo im więcej zbiorą tym więcej zarobią xD
@Turbator: tymczasem ludzie umierają prawie w 50/50 na raka lub choroby układu krążenia. Wszystkie inne przyczyny zgonu to mały procent pomiędzy. Jak na śmiertelność tych chorób to skany onkologiczne powinny być jak comiesięczny fryzjer.
Czy ta organizacja jest non profit i publikuje pełne fakturki ? w statucie nic o tym nie ma ale za to jest punkt o możliwości inwestowania tych pieniążków na różnych instrumentach finansowych.
Komentarze (155)
najlepsze
Cancer Fighters – liczby ze sprawozdań finansowych (2018–2024):
➡️ Przychody łącznie: ~16.8 mln zł
➡️ Pomoc (działalność statutowa): ~10.3 mln zł
polacy kochają takie historie
@rampapa: obecni wygrali wybory mówiąc, że zlikwidują tubę propagandową PISu (TVP) i przekażą te 3,5mld na onkologię. Nic z tego nie zrobili, przeprogramowali propagandę na swoje potrzeby
ludzie są strasznie naiwni, ale nie moja kasa więc nic mi do tego.
i jeszcze jak widzę ryj tego banana friza to mnie na wymioty bierze.
organizatorzy tylko zacierają ręce bo im więcej zbiorą tym więcej zarobią xD
Wszystkie inne przyczyny zgonu to mały procent pomiędzy.
Jak na śmiertelność tych chorób to skany onkologiczne powinny być jak comiesięczny fryzjer.
źródło: IMG_6854
Pobierz