Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

325

PiS, Polska 2050 i Konfederacja zawarły "sojusz". Projekt ponad podziałami

PiS, Polska 2050 i Konfederacja zawarły "sojusz". Projekt ponad podziałami

Zbieranie podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw ma przenieść się do internetu, co może wyraźnie przyspieszyć cały proces legislacyjny. Propozycja zmian została przygotowana przez posłów reprezentujących różne ugrupowania, co w obecnym układzie parlamentarnym stanowi rzadkość.

neo78
neo78
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 23.04.2026, 16:30:28
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (112)

najlepsze

KarmazynowyAstrofizyk
KarmazynowyAstrofizyk
23.04.2026, 17:35:19 via Wykop
  • 120
Każdego dnia wykopki płaczą, że politycy po wyborach nie robią tego, co obiecali i nie można praktycznie samemu stworzyć projektów ustaw, skrzykując się dodatkowo, żeby walczyć z systemem i wysyłać listy do posłów, co g---o zwykle daje, a kiedy w tym systemie realnie pojawia się możliwość dania im narzędzia do zmian, co robią?

->zakop.

Fin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cogres
Cogres
Cogres
24.04.2026, 05:53:43 via Wykop
  • 67
@kosma666: A co, uwierzyłeś w 100 konkretów i niskie podatki? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
nowart76
nowart76
nowart76
24.04.2026, 06:37:43 via Wykop
  • 28
@KarmazynowyAstrofizyk: im się robi zwara na już i tak przepalonych stykach, kiedy tylko zobaczą frazę "pis czy konfederacja", choćby napisali, że 2+2 to 4...
  • Odpowiedz
Gustaw-Lopez
Gustaw-Lopez
23.04.2026, 20:45:51 via Wykop
  • 100
A może niech zrobią referendum na temat powszechnego systemu kaucyjnego..
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

El_Trufel
El_Trufel
El_Trufel
24.04.2026, 06:59:53 via Wypiek
  • 64
@Gustaw-Lopez czemu PiS miałby robić referendum przeciw systemowi, którzy sami stworzyli?
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck
24.04.2026, 07:02:13 via Android
  • 23
jak inaczej spelnic normy UE w sprawie recyklingu ?


@Aster1981: takie gadanie to mi przedszkole przypomina. Zamiast powiedzieć: Panowie, u nas na potęgę ładnie segreguje sie śmieci. Masa ludzi sama wywozi złom na skup, od puszek, przez miedz, po nawet zakrętki po wódce i folie aluminiowa. Wprowadzenie tego systemu to zwykła farsa bedzie, zbędny wydatek, ktory dodatkowo wytworzy więcej co2 niz obecnie.
Ale lepiej jak w przedszkolu: Jasiu masz zrobić
  • Odpowiedz
tomaszkus
tomaszkus
tomaszkus
23.04.2026, 23:18:24 via Wykop
  • 49
Takiej spójności poglądów nie było od czasu gdy Tusk z Dudą prześcigali się aby ułaskawic Benjamina Natanjachu. Tak że zapnijcie pasy bo będzie GRUBO!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zenozed5000
zenozed5000
24.04.2026, 06:46:01 via Wykop
  • 33
Do wyborów stwarzać pozory a potem to samo co zawsze.. zwrot na lewice.
100 bajerów dla frayerów
zenozed5000 - Do wyborów stwarzać pozory a potem to samo co zawsze.. zwrot na lewice....

źródło: 1000026519

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
24.04.2026, 06:57:06 via Android
  • 13
Pis i akolici pokazali co potrafią. 8 lat naprawiali system sądowniczy i go popsuli, zadłużyli państwo na dekady kupując niepotrzebny sprzęt, podpisali w brukseli zielone wały i ectsy. Śmietnik historii im się należy nic więcej.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeLpHeR
BeLpHeR
24.04.2026, 07:44:52 via Wykop
  • 5
@malkontent: ale to wina Tuska. Musieli to podpisywać, bo Tusk tak im kazał!
  • Odpowiedz
PepikPL
PepikPL
PepikPL
24.04.2026, 07:09:33 via Wykop
  • 12
Ale wiecie, że projekty międzypartyjne to nic niezwykłego? I posłowie często muszą współpracować ponad podziałami w ramach komisji. Sejm to nie gimnazjum, gdzie nie rozmawiamy z IIIc, bo są głupi i mają wszy na pępku. A Wykop znowu ekscytuje się oczywistościami XD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kwark64
kwark64
kwark64
24.04.2026, 07:55:45 via Wykop
  • 4
Sejm to nie gimnazjum, gdzie nie rozmawiamy z IIIc, bo są głupi i mają wszy na pępku


@PepikPL: Racja, jest jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
PepikPL
PepikPL
PepikPL
24.04.2026, 14:29:46 via Wykop
  • 2
@myshouf: To prawda, na imieninach u ciotki Janusze wszelkich denominacji idą na noże w imię polityki a ich reprezentanci zbijają sobie piątki na korytarzach sejmowych i wchodzą w nieoczywiste konszachty, vide Tusk x Giertych XD
  • Odpowiedz
amath
amath
amath
24.04.2026, 07:10:55 via Wykop
  • 7
Niech robią przecież

Jakby przepchnęli w ten sposób zmianę drugiego progu to byłoby grube jaja bo nawrocki w zasadzie nie miałby wyjścia musiałby podpisać
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeLpHeR
BeLpHeR
24.04.2026, 07:46:12 via Wykop
  • -2
@amath: zawetuje tłumacząc, że na niego głosowało ileśtammilionów Polaków, więc jego głos ma siłę iluśtammilionów.
  • Odpowiedz
amath
amath
amath
24.04.2026, 07:53:38 via Wykop
  • 11
@BeLpHeR: póki co to prezydencki projekt zawierający zwiększenie tego progu czerwony marszałek wrzucił do zamrażarki ;)
  • Odpowiedz
new-object
new-object
24.04.2026, 05:28:50 via Wykop
  • 4
No wreszcie Polska 2050 się obudziła. Będą w ramie w ramie z PO, jak do tej pory było, zostali wchłaniani przez PO.

Sam na nich głosowałem, i nie czuję problemu gdy mają współpracować z Konfederacją czy PISem, o ile efektem tego ma być dobra ustawa. Na to nawet głosowałem, by skończyło się wojna polsko-polska, gdzie tylko PO i PIS zyskuje, a małe partie są zmiatane.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

new-object
new-object
24.04.2026, 06:50:34 via Wykop
  • 6
@Aster1981: to co to za koalicja, jak PO każe głosować tak jak chcą? To o jakiej koalicji mowisz?

I ogólnie, wkurza mnie ten styl polityki, że głosuje partia niż ludzie wybrani. Wolałbym by była ustawa i każdy polityk miał wolny wybór czy głoswać za lub przeciw. Bo oddając głos, głosuje na człowieka, nie na partię niby.
  • Odpowiedz
new-object
new-object
24.04.2026, 07:06:42 via Wykop
  • 8
Ogólnie PO ma trolli i psychofanów na wyższym poziomie:
Biejat: Nagrywa filmik z posłem z PIS: OLA BOGA ZDRADA!!!! PISOWIEC!
Biejat: Nagrywa filmik z Sikorski... cicho.

Mam już dosyć tej wojny polsko-polskiej, leje już wodnę na POPIS. Głosując na p2050 głosowałem przeciwko POPISowi, głosowałem by p2050 robiła swoje, czy to z PIS czy z PO, ale by robiła swoje i dowoziła. Nawet mogą gadać z diabłem, byle by efekt był korzystny dla
new-object - Ogólnie PO ma trolli i psychofanów na wyższym poziomie: 
Biejat: Nagrywa...
  • Odpowiedz
kastrator2
kastrator2
kastrator2
23.04.2026, 23:30:42 via Wykop
  • 3
Otaguj to polityka, bo jak się będzie za dobrze klikać to od razu usuną
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
23.04.2026, 22:56:26 via Wykop
  • 1
jeśli parlament nie będzie musiał tych propozycji przynajmniej głosować to bez sesnu takie zbieranie podpisów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3111
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2472
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2445
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2051
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
1913
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking