To koniec tanich paczek z Chin. UE wprowadza cła
Od 1 lipca 2026 roku zmieni się sposób naliczania ceł na tanie towary sprowadzane spoza Unii Europejskiej. Zgodnie z nowymi regulacjami, każdy rodzaj produktu zostanie objęty stałym cłem w wysokości 3 euro. Celem zmian jest ograniczenie masowego importu tanich produktów z Azji oraz wyrównanie warunk

- #
- #
- #
- 288
- Odpowiedz

![[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"](https://wykop.pl/cdn/c3397993/f78aeefcc7a61f17a75e3f8e4dc61ed68f7576e785783771da19afcd4a554c56,q80.png)




Komentarze (288)
najlepsze
Kowalski kupuje to co potrzebuje bezpośrednio? Zbrodnia, najlepiej do łagru!
Nic nie wolno, za wszystko płać podwójnie.
A gospodarka zdycha. Europa wymiera.
Tu nie chodzi o gospodarkę tylko o dojenie europejskiego konsumenta. Gdyby szło o gospodarkę to byłby jeden temat: tani prąd, czyli elektrownie atomowe i likwidacja ets
@Clefairy: Piękna teoria. W praktyce kupiusz tą samą pierdołe z przebitką X5 na allegro czy innym Amazonie, zamiast na Ali, a fabryka jak była w Chinach to nadal tam będzie.
No i oczywiście żebyście zaczęli kupować produkty made in eu - ja od dekad nie widziałem, ale na pewno sa( ͡° ͜ʖ ͡°)
W planach jest wprowadzenie kolejnej opłaty - 2 euro od każdej przesyłki. Ma to być tzw. opłata manipulacyjna, która pojawi
@neorb: kraj pochodzenia może ten sam, ale kanał importu zupełnie inny. Ten podatek z artykułu dotyczy importu prywatnego, a nie jako firma do dalszej odsprzedaży. Firmy sprzedające na allegro już teraz przechodzą pełną odprawę celną i płacą normalnie cło (procentowe od wartości, a nie ryczałt kilka euro) + vat + często inne opłaty, zależnie od różnych czynników.
Mnie to wygląda jak zwykły skok na kasę. Taki zupełnie wprost. Co niby to ma naprawić?
- koszulka, spodenki i buty - 9 euro cła
- komplet sportowy ( w którego skład wchodzą koszulka, spodenki i buty) - 3 euro cła.