Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko201
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

499

To koniec tanich paczek z Chin. UE wprowadza cła

Od 1 lipca 2026 roku zmieni się sposób naliczania ceł na tanie towary sprowadzane spoza Unii Europejskiej. Zgodnie z nowymi regulacjami, każdy rodzaj produktu zostanie objęty stałym cłem w wysokości 3 euro. Celem zmian jest ograniczenie masowego importu tanich produktów z Azji oraz wyrównanie warunk

mateopoznan
mateopoznan
z
tvn24.pl
dodany: 23.04.2026, 13:31:31
  • #
    chiny
  • #
    unia
  • #
    uniaeuropejska
  • 288
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Macie latać mniej
sosiwoczostkowe
z spidersweb.pl
  • 6
Zawężanie rynku Chinom może im zaszkodzić, bo są wydmuszką
kanis-sapiens
z youtube.com
  • -11

Komentarze (288)

najlepsze

Reanef
Reanef
23.04.2026, 15:43:18 via Wykop
  • 268
Wszystko fajnie ale te pierdoły których potrzebuję do pracy czy majsterkowania w znakomitej większości są dostepne jedynie na aliexpress. Chcesz coś kupić stacjonarnie to nie ma 70 procent rzeczy z drobnicy w elektrycznych czy elektronicznych. Ostatnio szukałem kondensatorów i lutownicy precyzyjnej z ustawieniem cyfrowym temperatury. W sklepach internetowych polskich resell z ali z ceną x2/3 a w stacjonarnych sam bubel lub brak towaru.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mircore
Mircore
23.04.2026, 19:54:52 via Wykop
  • 264
@Reanef: chodzi po prostu o postawienie pośrednika między Tobą a Chińczykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) nic się nie zmieni poza opłatą dla znajomych królika
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
24.04.2026, 04:05:06 via Wykop
  • 38
@Reanef: Cały ten kraj ma brak towaru
  • Odpowiedz
jan-kowalski-507464
jan-kowalski-507464
24.04.2026, 03:22:13 via Wykop
  • 251
Janusz zamówi 100 sztuk na Ali i sprzedaje na Allegro za 500% ceny? Nie ma problemu, europejski przedsiębiorca, napędza lokalną gospodarkę, płaci podatki, medal mu dać!
Kowalski kupuje to co potrzebuje bezpośrednio? Zbrodnia, najlepiej do łagru!
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
24.04.2026, 04:11:42 via Wykop
  • 17
@jan-kowalski-507464: Socjalizm generuje problem, który sam tworzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
marcind1
marcind1
marcind1
24.04.2026, 07:37:04 via Wykop
  • 7
@GOHAN: socjaliści widzę zawsze tylko jeden koniec kija. Jeśli zapłaci 30% więcej za towar to te 30% nie trafi do restauracji mechanika przedszkola. Majątek bierze się za wzrostu produktywności a nie z podatków - do tego potrzeba innowacyjności i niskich kosztów w tym podatków. Zgodnie z twoją logika to najlepiej 100% podatku - wtedy wszystko trafi tam gdzie trzeba.
  • Odpowiedz
Arteqq
Arteqq
23.04.2026, 13:36:34 via Wykop
  • 194
Eurokomuna w pełnej krasie.
Nic nie wolno, za wszystko płać podwójnie.
A gospodarka zdycha. Europa wymiera.
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

true-true
true-true
23.04.2026, 21:05:24 via Wykop
  • 183
@Clefairy: przecież nikt nie będzie produkował w Europie gdzie energia jest 2-3 razy droższa. Nie po to wszystkie europejskie firmy wyniosły produkcję do Chin.

Tu nie chodzi o gospodarkę tylko o dojenie europejskiego konsumenta. Gdyby szło o gospodarkę to byłby jeden temat: tani prąd, czyli elektrownie atomowe i likwidacja ets
  • Odpowiedz
Tyvvv-vvvyT
Tyvvv-vvvyT
23.04.2026, 22:12:14 via Wykop
  • 111
Przecież właśnie takimi decyzjami UE walczy o swoją gospodarkę i zmusza chińskie koncerny do stawiania fabryk w Europie.


@Clefairy: Piękna teoria. W praktyce kupiusz tą samą pierdołe z przebitką X5 na allegro czy innym Amazonie, zamiast na Ali, a fabryka jak była w Chinach to nadal tam będzie.
  • Odpowiedz
true-true
true-true
23.04.2026, 21:00:58 via Wykop
  • 146
Celem jest wymuszenie 3 euro od każdej paczki.

No i oczywiście żebyście zaczęli kupować produkty made in eu - ja od dekad nie widziałem, ale na pewno sa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lukki
Lukki
24.04.2026, 04:50:18 via Android
  • 28
@true-true: na pewno teraz wszystko będzie produkowane w UE - nie widzicie jak w okolicy powstają fabryki?
  • Odpowiedz
kristoflampart
kristoflampart
24.04.2026, 05:14:53 via Android
  • 25
@true-true: nie od paczki tylko od wariantu produktu. Jak se kupisz dwie koszulki, jedną zwykłą i jedną polo, to ci dowalą 6 eur do tej paczki.
  • Odpowiedz
Mesjaszprzeznaczenia
Mesjaszprzeznaczenia
23.04.2026, 21:20:07 via Wykop
  • 132
To zwykła kradzież pieniędzy Europejczyków
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

odysjestem
odysjestem
24.04.2026, 03:23:28 via Wykop
  • 48
@Mesjaszprzeznaczenia: O nie nie, kradzież jest przestępstwem, a podatki to metafizyka
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
24.04.2026, 05:26:32 via Wykop
  • -5
@Mesjaszprzeznaczenia: To uczciwe, bo Chińczyk ma tańszą produkcję bo ma tanią energię, a Europejczyk najdroższą na świecie.
  • Odpowiedz
makrofag74
makrofag74
23.04.2026, 13:35:33 via Wykop
  • 91
"Przez pierwsze dwa lata do zakupów spoza UE doliczana będzie stała opłata celna w wysokości 3 euro (ok. 13 zł). Co istotne, nie będzie ona naliczana od całej paczki, lecz od każdego rodzaju sprowadzanego produktu. Oznacza to, że za przesyłkę zawierającą na przykład bluzę, spodnie i kurtkę cło wyniesie łącznie 9 euro.
W planach jest wprowadzenie kolejnej opłaty - 2 euro od każdej przesyłki. Ma to być tzw. opłata manipulacyjna, która pojawi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ShawnSpencer
ShawnSpencer
ShawnSpencer
23.04.2026, 22:26:40 via Wykop
  • 66
"Przez pierwsze dwa lata do zakupów spoza UE doliczana będzie stała opłata celna w wysokości 3 euro (ok. 13 zł). Co istotne, nie będzie ona naliczana od całej paczki, lecz od każdego rodzaju sprowadzanego produktu. Oznacza to, że za przesyłkę zawierającą na przykład bluzę, spodnie i kurtkę cło wyniesie łącznie 9 euro.

W planach jest wprowadzenie kolejnej opłaty - 2 euro od każdej przesyłki. Ma to być tzw. opłata manipulacyjna, która pojawi
  • Odpowiedz
Willux
Willux
24.04.2026, 03:23:42 via Wykop
  • 70
@ShawnSpencer: A to nie będzie tak, że pan chińczyk załaduje sobie pakę na maxa limitów wagi i rozmiaru samymi spodniami i zapłaci tylko 3 euro cła za to że sprowadził sobie 100szt spodni. Gdzie później będzie aukcja na temu czy innym ale z opcją wysyłki z EU przez co przesyłka będzie expres plus tańsza bo praktycznie bez cła.
  • Odpowiedz
neorb
neorb
23.04.2026, 20:21:28 via Wykop
  • 76
Coś mi umyka, czy może to jest tak, że te towary i tak już są tylko tam produkowane w znakomitej większości? Nałożenie dodatkowego cła nie sprawi, że tylko rzeczy kupowane bezpośrednio z Chin będą droższe, ale te sprzedawane na np. Allegro też podrożeją bo źródło pochodzenia jest to samo. Także nałożenie tych ceł sprawi tylko tyle, że wszystko znowu podrożeje, a kupować będziemy i tak tyle samo, bo nie będzie innego źródła.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

true-true
true-true
23.04.2026, 21:08:18 via Wykop
  • 61
@neorb: po prostu warstwa najmniejszych importerów zostanie zlikwidowana, a rząd przytuli kasę, nic mowego
  • Odpowiedz
kubako
kubako
24.04.2026, 03:27:30 via Wykop
  • 14
te sprzedawane na np. Allegro też podrożeją bo źródło pochodzenia jest to samo.


@neorb: kraj pochodzenia może ten sam, ale kanał importu zupełnie inny. Ten podatek z artykułu dotyczy importu prywatnego, a nie jako firma do dalszej odsprzedaży. Firmy sprzedające na allegro już teraz przechodzą pełną odprawę celną i płacą normalnie cło (procentowe od wartości, a nie ryczałt kilka euro) + vat + często inne opłaty, zależnie od różnych czynników.
  • Odpowiedz
dfg1
dfg1
dfg1
24.04.2026, 04:41:01 via Wypiek
  • 55
Przypomunam, że jeszcze kilka miesięcy temu to miało być 3 euro od paczki, nie od śmiecia w środku. Teraz jest 3 euro od pozycji w paczce, a od paczki mowi się, że będzie inna opłata. Zwolennicy rozwiązywanua problemów społecznych podatkami, które przecież będę od np. 3 mieszkania powinni przeanalizować tą historię.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szpongiel
szpongiel
24.04.2026, 09:29:50 via Wykop
  • 9
@dfg1: sądzisz, że w tym w ogóle jest choćby próba rozwiązania jakiegokolwiek problemu?
Mnie to wygląda jak zwykły skok na kasę. Taki zupełnie wprost. Co niby to ma naprawić?
  • Odpowiedz
StaryPierdziel
StaryPierdziel
24.04.2026, 15:48:11 via Wykop
  • 0
@dfg1: W sumie to fajne będą wały
- koszulka, spodenki i buty - 9 euro cła
- komplet sportowy ( w którego skład wchodzą koszulka, spodenki i buty) - 3 euro cła.
  • Odpowiedz
Krupier
Krupier
23.04.2026, 14:26:48 via Wypiek
  • 45
Jeszcze lepsze jest to, że teraz u Chińczyka nie kupi się noży albo multitooli bez weryfikacji wieku. XDD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
24.04.2026, 04:08:30 via Wykop
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
WielkiBojler
WielkiBojler
24.04.2026, 04:25:35 via Wykop
  • 30
@Krupier: Mnie ostatnio amazon chciał weryfikować, czy jako posiadacz konta założonego ponad 20 lat temu, mam ukończone 18...
  • Odpowiedz
dafto
dafto
dafto
24.04.2026, 03:38:31 via Wykop
  • 43
Coś mi się wydaje, że teraz będziemy kupować na aliexpress.ua xD
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dafto
dafto
dafto
24.04.2026, 07:56:53 via Wykop
  • 2
@robert-solidny: no to trzeba z Mróweczkami w Korczowie interes zawiązać, by się przerzuciły z ukraińskich szlugów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
robert-solidny
robert-solidny
robert-solidny
26.04.2026, 07:44:16 via Wykop
  • 0
@dafto: Nie wiem ile takich rzeczy może obywatel ukrainy przerzucać, prościej już z kimś się zgadać kto mieszka blisko granicy w Polsce, aby po prostu odebrał paczka z paczkomatu ukraińskiego przy granicy :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4319
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3197
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3097
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2667
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2366
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #usa
  • #gospodarka
  • #ciekawostki
  • #geopolityka
  • #tajwan
  • #europa
  • #polska
  • #swiat
  • #technologia
  • #azja
  • #ekonomia
  • #motoryzacja
  • #heheszki
  • #iran
  • #trump

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking