Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko193
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

855

Gdzie są pieniądze Polaków z kaucji? Mamy pismo ministerstwa, odpowiedź zdumiewa

Gdzie są pieniądze Polaków z kaucji? Mamy pismo ministerstwa, odpowiedź zdumiewa

Twórcy polskiego systemu kaucyjnego nie wiedzą: ile Polacy zapłacili kaucji, ile kaucji nie zostało zwróconych, ile kosztuje cały system ani też ile pieniędzy trafiło dotąd do operatorów systemu.

alibaski
alibaski
alibaski
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 23.04.2026, 08:48:56
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    smieci
  • #
    ekonomia
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Głosowanie za system kaucyjnym - konfederacja przeciw
Diabolos
z wykop.pl
  • 119
Według rządu jeżeli nie podoba ci się system kaucyjny, to szerzysz dezinformację
Diabolos
z wykop.pl
  • 108

Komentarze (114)

najlepsze

Fist_Of_Truth
Fist_Of_Truth
23.04.2026, 08:58:13 via Wykop
  • 420
Czyli c---a wiedzą. Tyle samo, co przed wprowadzeniem tego gówna.

To już w szkole podstawowej za brak przygotowania i wiedzy jest pała i siadaj. A ci dalej będą wymyślać coraz to głupsze pomysły. To brak odpowiedzialności doprowadza do takiej patologii.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
23.04.2026, 10:30:40 via Wykop
  • 107
@Fist_Of_Truth: Wiedzą ile dostali w łapę za ten wałek.
  • Odpowiedz
Diabolos
Diabolos
23.04.2026, 10:35:01 via Wykop
  • 112
@Fist_Of_Truth: Warto przypominać głosowanie.
Diabolos - @FistOfTruth: Warto przypominać głosowanie.

źródło: 543e6a5a7b6ec71ac2e727f8eeacef4678b4661d07694392c7fc4d0639736070

Pobierz
  • Odpowiedz
Mruczko_2137
Mruczko_2137
23.04.2026, 10:02:35 via Wykop
  • 226
Cała sprawa rozbija się o przepisy unijne i lobbing. Mieliśmy sortownie które były wyspecjalizowane w ogarnianiu tego co teraz robimy ręcznie. Po sortowaniu te odpady były odsprzedawane, a cena za śmieci była niższa. Teraz mamy ręczne ciąganie worów z butlami do sklepu, wrzucanie i odbieranie kaucji, wyższe ceny o te właśnie kaucje i finalnie wyższe ceny za wywóz śmieci
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K-S-
K-S-
23.04.2026, 11:06:56 via Wykop
  • 35
@Mruczko_2137: Dalej jeszcze mamy sortownie.
  • Odpowiedz
Mruczko_2137
Mruczko_2137
23.04.2026, 11:52:13 via Wykop
  • 45
@fervi: Nie rozumiem tego co się dzieje, państwo przeszło w tryb żerowania na padlinie. Szukają kasy wszędzie kosztem niższych warstw
  • Odpowiedz
clown_world_order
clown_world_order
23.04.2026, 09:57:23 via Wykop
  • 105
Trzeba rozliczyć tych polityków za pseudoekologie. Oddajemy puste butelki a firmy transportowe wożą powietrze!! maskakra. wchodzisz do sklepu to wygląda jak śmietnisko. wszędzie się tylko butelki walają bo nie wszystkie sklepy mają butelkomaty. serio niech ci ludzie nigdy więcej nie decyduja o życiu innych, bałagan w głowie to i bałagan w rzeczywistości.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ajdi
Ajdi
Ajdi
23.04.2026, 11:57:21 via Wykop
  • 21
@clown_world_order: Ostatnio wchodzę do żabki a tam kilka worków z puszkami i butelkami leży. To nie chce sobie tego wyobrazić co to będzie latem gdy zwrotów będzie więcej i gdy zacznie to brzydko pachnieć.
  • Odpowiedz
Qtang
Qtang
Qtang
24.04.2026, 07:04:06 via Wykop
  • 0
@clown_world_order:

Trzeba rozliczyć tych polityków za pseudoekologie


Tymczasem KOPIS w kolejnych wyborach stabilnie ponad 50% xD
  • Odpowiedz
jagoslau
jagoslau
jagoslau
23.04.2026, 09:34:16 via Wykop
  • 98
Operatorzy systemu nie złożyli raportów za 2026 rok - i nikt im za to niczego nie zrobi, nikt niczego nie wie. Ale spróbuj ty, bolagu robaku nie złożyć jakichkolwiek informacji na żądanie urzędasa - to zrobią ci z zadu jesień średniowiecza.

Cały ten system kaucyjny to jeden wielki bezczelny przewał robiony w biały dzień, na oczach bezradnych ludzi, na zasadzie: "no i co nam ch#je zrobicie???". Kosztował ogromne pieniądze, wysysa z ludzi
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ocotuchodzi
ocotuchodzi
23.04.2026, 11:20:26 via Wykop
  • 12
W sumie, przecież te automaty do zwrotów doskonale wiedzą ile mają zwrócić ... więc informacje powinny spływać na bieżąco.


@nairamk: Weź im nie podpowiadaj bo zaraz w ministerstwie ogłoszą że pracują nad systemem monitorowania na bieżąco... a potem usłyszymy że ten system kosztuje odpowiednio dużo i zrobi się nam lżej...
w portfelu( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz
jagoslau
jagoslau
jagoslau
23.04.2026, 11:43:02 via Wykop
  • 6
@-----------------------------:

No właśnie o to chodzi. Przedsiębiorca musi wysyłać informacje o wszystkich transakcjach na bieżąco, skarbówka może ci włazić na konto bez żadnego powodu i kontrolować - a o czymś takim urzędnicy nie mają pojęcia? Tym bardziej że automaty są podpięte do sieci bo przecież zwracają pieniądze (czyli też dokonują czynności finansowych).
  • Odpowiedz
myshouf
myshouf
myshouf
23.04.2026, 09:53:21 via Wykop
  • 47
Klasyka Chlewu Obsranego Gównem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
23.04.2026, 10:30:30 via Wykop
  • 39
Może mamy rząd nieudaczników, kłamców, złodziei i ruskich agentów. Ale przynajmniej dostaliśmy pożyczkę z KPO która była zablokowana dla pisiorstwa ¯\(ツ)/¯
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

duszan_z_kapitana_dupy
duszan_z_kapitana_dupy
23.04.2026, 10:57:36 via Wykop
  • 24
@tomasz-aleksander-barania: ale jak już udało się odblokować to całkiem nieźle popchnęło gospodarkę po kryzysie (np jacht dla janusza, czy urządzenie do krojenia pizzy za 500k)
  • Odpowiedz
kazek-duzy
kazek-duzy
24.04.2026, 08:51:08 via Wykop
  • 0
@tomasz-aleksander-barania: napisze mi ktoś wniosek na taki grant ? Myślę, że trzy bańki to tak możnaby chapnąć 😁
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
23.04.2026, 10:28:58 via Wykop
  • 36
Proszę państwa, zmieńmy temat na pilniejsze sprawy:
- o ile wzrośnie taryfikator wykroczeń drogowych,
- ile nowych fotoradarów powstanie na prostych odcinkach dróg między polami na formalnie terenie zabudowanym,
- jakie grzywny przygotowało ministerstwo pierdzenia w stołek,
- oraz dlaczego w polityce nienawidzimy tych drugich.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Makarow
Makarow
23.04.2026, 10:49:51 via Wykop
  • 22
@MiKeyCo:

Ja bym jeszcze dorzucił temat aborcji, to też jest istotna sprawa!
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
23.04.2026, 10:57:44 via Wykop
  • 13
@Makarow: O, to, to!

Proszę Państwa, przerywamy program, by pilnie zantagonizować społeczeństwo w tematach:
- mniejszości i większości;
- bezobjawowej dyskryminacji kogokolwiek, w szczególności kobiet;
- uchodźców, uchodźczyń
  • Odpowiedz
cyckiseusmasz
cyckiseusmasz
cyckiseusmasz
23.04.2026, 10:56:37 via Android
  • 35
O tutej
cyckiseusmasz - O tutej

źródło: 1000052314

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

guilmonn
guilmonn
guilmonn
23.04.2026, 11:05:23 via Wykop
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Vort
Vort
23.04.2026, 17:50:19 via Wykop
  • 3
@cyckiseusmasz: Mocne.
  • Odpowiedz
PietroPawlo
PietroPawlo
23.04.2026, 10:17:55 via Wykop
  • 35
Symulator menela to je to, mnie oduczyli pić słodkiego i wody z plastiku, dziękuję i j---ć
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wokeulski
wokeulski
wokeulski
23.04.2026, 15:21:45 via Wykop
  • 0
@PietroPawlo: Może to był cały plan? Żeby ludzi zniechęcić do butelek - niech piją kranówę, w Polsce można
  • Odpowiedz
PietroPawlo
PietroPawlo
23.04.2026, 15:32:45 via Wykop
  • 2
@wokeulski: j---ł ich pies, mniej wpływów do budżetu więc nie sądzę że taki był ich plan
  • Odpowiedz
subnoise
subnoise
23.04.2026, 08:54:07 via Wykop
  • 30
Dość drogo wyszło jeśli nie wiadomo, jak wyszlo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArtyQ
ArtyQ
23.04.2026, 13:54:13 via Wykop
  • 4
@subnoise: W mętnej wodzie robi się najlepsze machloje!
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2597
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2452
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2342
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1919
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1765
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kaucja
  • #ekologia
  • #butelki
  • #polska
  • #biedronka
  • #heheszki
  • #lidl
  • #smieci
  • #pijzwykopem
  • #zabka
  • #kaufland
  • #ekonomia
  • #zakupy
  • #gospodarka
  • #butelkizwrotne

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking