Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

823

Francja rozszerza parasol atomowy na Polskę. Ujawniono szczegóły

Francja rozszerza parasol atomowy na Polskę. Ujawniono szczegóły

W Polsce odbędą się wspólne ćwiczenia z Francją samolotów wyposażonych w pociski z głowicami nuklearnymi. Rozszerzenie parasola atomowego na nasz kraj radykalnie zmienia układ sił w regionie.

lifapek
lifapek
z
wprost.pl
dodany: 23.04.2026, 08:19:27
  • #
    francja
  • #
    polska
  • #
    tusk
  • #
    neuropa
  • #
    wojna
  • 252
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Francuska droga do broni wodorowej
asperger15k
z atomowa.edu.pl
  • 0
Czy Polska powinna powiedzieć "sprawdzam" Francuzom? (sondaż)
manowak2016
z wykop.pl
  • -27

Komentarze (252)

najlepsze

malkontent
malkontent
23.04.2026, 09:45:11 via Android
  • 305
Lepszy taki udawany parasol niż żaden, ale nie bądźcie naiwni że Francuzi zaczną ginąć za Polaków albo wywołają konflikt nuklearny. Takie cuda tylko w filmach. Jeśli sami nie zbudujemy zdolności do obrony to przy odpowiednich wiatrach sojusznicy nas sprzedadzą. Tak pokazuje historia.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
23.04.2026, 09:46:20 via Wykop
  • 206
@malkontent: tym bardziej amerykanie
  • Odpowiedz
zyee-zyee
zyee-zyee
zyee-zyee
23.04.2026, 09:49:55 via Wykop
  • 126
@malkontent: Każda histroia a szczególnie Polski pokazuje że musimy liczyć tylko na siebie. Każdy który myśli inaczej jest zwykłym kretynem
  • Odpowiedz
ktoosiu
ktoosiu
23.04.2026, 10:48:12 via Wykop
  • 158
wyobraźcie sobie że Batyr, konfederaci czy pisowcy coś takiego uzgodnili xD no nie ma szans
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pekak
pekak
23.04.2026, 11:07:54 via Wykop
  • 119
@invit: Francja po prostu skutecznie wykorzystuje obecny izolacjonizm USA i przejmuje strefę wpływów w Europie.
  • Odpowiedz
Gjbgghbhhjj
Gjbgghbhhjj
23.04.2026, 11:12:59 via Wykop
  • 98
@invit: No tak xd Wina Tuska bo załatwił (kolejną!) sprawę, nie to co dobry Batyr co może jedynie pudzianowi zaoferować pieniążki za nakręcenie spotu wyborczego xd

Francja ma interes w silnej Europie będącej w stanie opierać się USA i Chinom i najlepiej żeby Niemcy samodzielnie nie rządziły. A bez Polski się tak nie da. Tyle.
Tusk nie jest debile który w negocjacjach oddaje nie wiadomo co za nic. Pomyliło się
  • Odpowiedz
AntyNWOpl
AntyNWOpl
23.04.2026, 11:05:46 via Wykop
  • 141
Ręce opadają od tych komentarzy wielkich patriotów o zdradzie nas przez Francję w czasie IIWŚ. Widać, że co zakuto do łbów w czasie PRL, trudno odczarować, a i zerkniecie w statystyki i książki boli :) A co do sojuszu z Francją, oraz partnerstwa z Koreą i Japonią - ofensywa MSZ robi wrażenie, chyba czegoś takiego nie widzieliśmy od lat. Bez względu na poglądy nie da się z tym polemizować.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Thompson91
Thompson91
Thompson91
23.04.2026, 11:37:43 via iOS
  • 29
@Demigorgona: poczytaj źródłowe artykuły i posłuchaj podcasty. I skończ p-------c.
  • Odpowiedz
AntyNWOpl
AntyNWOpl
23.04.2026, 14:05:57 via Wykop
  • 9
@Demigorgona: Te interpretacje gwarancji wymyśliła sobie nasza władza albo generalicja, marząca i życzeniowo myśląca o interwencji, która nie miała prawa fizycznie się wydarzyć - chyba, że w 1941 albo 1942. Zachód nie miał szans interweniować i wygrać wojny wcześniej, a już na pewno nie we wrześniu albo październiku 1939. Ponadto taka interwencja mogłaby wywołać komunistyczną rewoltę na tyłach - narodu pamiętającego katastrofę IWŚ. Łatwo się ocenia historie nie znając statystyk,
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
23.04.2026, 10:33:39 via Wykop
  • 97
BlackpillMonster

źródło: e6638110b211ff13bd5a61d915f653a62a5c7c51bbd6f686bf749f7cb9a8896d

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
23.04.2026, 11:50:19 via Android
  • 0
@Spioszeq: politycy zasługują na krytykę, ponieważ po 40 latach wolnej Polski zbudowali dysfunkcyjne państwo neokolonialne o cechach bantustanu ¯\(ツ)/¯
Do końca swoich dni będę jechać po popisie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Spioszeq
Spioszeq
23.04.2026, 12:34:19 via Wykop
  • 6
@malkontent:
Nie kolego, jesteś opłacanym konfederackim trollem i nic więcej sobą nie reprezentujesz xd Spojrzyj w lustro i zobacz za jakie grosze się sprzedałeś
  • Odpowiedz
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
23.04.2026, 11:10:29 via Wykop
  • 83
Wreszcie coś się rusza w kwestii strategicznej współpracy z Francją. To powinno mieć miejsce dobre 20 lat temu. Macron jest jedynym przywódcą e EU, który ma jakieś faktyczne pomysły i chciałby popchnąć integrację dalej, a nie tylko trwać w status quo. Kolejnym krokiem powinna być współpraca w budowie elektrowni jądrowej i dalsze zacieśnienie więzów gospodarczych. Paryż jest naturalnym sojusznikiem Warszawy także w tym aby we wspólnym interesie równoważyć głos Berlina.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
23.04.2026, 11:46:32 via Wykop
  • 26
przez polskich, zakompleksionych lokajów


@dzyndzla: Ojkofobia mocno weszła z tego, co widzę... Z Francją jesteśmy w jednej UE. Do wygrania mamy wszyscy, więc nie ma mowy o żadnym "uwieszeniu". Francja ma potencjał intelektualny i gospodarczy, z któreg grzechem byłoby nie skorzystać. W zakresie technologii militarnych są jednymi z czołowych graczy na świecie a więzy kulturowe między obydwoma krajami są głębokie od wieków. Działanie w absolutnie najlepszym możliwym kierunku i żadne
  • Odpowiedz
obibokaleksandrowski
obibokaleksandrowski
obibokaleksandrowski
23.04.2026, 14:29:51 via Wykop
  • 0
@dzyndzla: może nie wiesz ale w zasadzie większosc biznesu oparta jest na kredycie...
  • Odpowiedz
Elaviart
Elaviart
23.04.2026, 11:02:11 via Wykop
  • 52
Piękne wycie konfedepisowców, "hurr durr i tak nam nie pomogo bedzie jak w 2WS bez sensu" xD Bardzo dobrze, wyjcie z bezsilności, nikomu się nie mieści w głowie wizja, w której taką współpracę ktokolwiek podejmuje z Memcenem, Braunem albo Czarnkiem xD

Takie sytuacje najlepiej pokazują, że temu marginesowi zależy tylko i wyłącznie na obsadzenie stołków swoimi idolami.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

theximon
theximon
24.04.2026, 07:54:27 via Wykop
  • 0
@Elaviart: Ale czekaj - czy Mencen skrytykował tę inicjatywę bo coś chyba przeoczyłem? Od kiedy Konfederacja jest przeciwko budowaniu sojuszy? Czy mówisz o wykopkach których uważasz za przedstawicieli konfederacji czy w ogóle to sobie wymyśliłeś?

Czy rozumiesz że jak ktoś mówi od dawna o budowaniu własnego potencjału to nie musi być przeciwny sojuszom? I od początku konfa nawołuje do rozmów z różnymi państwami a nie jak PiS (tylko USA) albo
  • Odpowiedz
theximon
theximon
24.04.2026, 08:07:02 via Wykop
  • 0
@Elaviart: To do takiego wora możesz wrzucić każdego. Zarówno debilów głosujących na POPiS, PSL czy Lewicę (którzy od tylu lat rządzą i kradną a ludzie dalej ich słuchają) jak i debilów głosujących na alternatywy (które czasem mają głupie pomysły ale są alternatywami dla głupich pomysłów stałej czwórki) ¯\(ツ)/¯

Czy po prostu trolujesz wrzucając konfe z pisem żeby ludzie myśleli podświadomie że to to samo mimo że to POPiS głosuje zwykle
  • Odpowiedz

niko444
niko444
23.04.2026, 10:44:22 via Wykop
  • 38
Ale sie antypolskie gasniczki obsraja xd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jakis_login
jakis_login
jakis_login
23.04.2026, 11:32:02 via Wykop
  • 21
@niko444: już się obsrały. Wystarczy popatrzeć na komentarze :D
  • Odpowiedz
tomo1945
tomo1945
tomo1945
23.04.2026, 11:33:27 via Wykop
  • -18
@niko444: O popatrz jeszcze nie obsrałem się ciekawi mnie co tym razem obiecał rudy ile będzie nas kosztować ta iluzoryczna ochrona.
  • Odpowiedz
adam-yxz
adam-yxz
23.04.2026, 10:40:10 via Wykop
  • 31
Francja? To upadłe państwo? tzn. tak mówio na wypoku ja takie coś może mieć atom? To jakaś pomyłka ..
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adam-yxz
adam-yxz
23.04.2026, 10:54:39 via Wykop
  • 10
@yurakamisa1: @bin-bash dalej stracie przez drąg za stodoła w muchosransku? (-‸ლ)
  • Odpowiedz
yurakamisa1
yurakamisa1
yurakamisa1
23.04.2026, 10:56:09 via Wykop
  • 0
@adam-yxz: xd ja tam tylko mówię co.prawaki mówią. Wyłączyłem mózg włączyłem myślenie. Czy coś takiego
  • Odpowiedz
towarzysz-eko
towarzysz-eko
23.04.2026, 09:08:14 via Android
  • 21
O nie, Trump będzie smutny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
23.04.2026, 09:32:23 via Android
  • 17
@towarzysz-eko Zaraz będzie masa telefonów z Waszyngtonu do Nawrockiego z bólem d--y ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz

kanis-sapiens
kanis-sapiens
23.04.2026, 17:31:46 via Wykop
  • 10
Akcja PRowa. Chodzi o francuską elektrownię atomową w Polsce i zakup francuskiego uzbrojenia: "za objęcie naszego kraju parasolem atomowym Emmanuel Macron oczekuje wejścia spółki francuskiej EDF w projekt drugiej dużej elektrowni atomowej w Polsce oraz zwiększenia zakupów zbrojeniowych przez polskie wojsko w firmach francuskich"
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

EdwardKruk
EdwardKruk
23.04.2026, 17:36:02 via Wykop
  • 7
@kanis-sapiens: i c--j i dobrze
  • Odpowiedz
Mario7400
Mario7400
Mario7400
24.04.2026, 21:50:57 via Wykop
  • 0
@kanis-sapiens: No i zamierzamy wybudować tę elektrownię i najprawdopodobniej będziemy kupować SAMP-T zamiast/obok Patriotów.
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3085
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3030
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2613
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2336
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #paryz
  • #zamachwparyzu
  • #zamach
  • #europa
  • #islam
  • #heheszki
  • #niemcy
  • #polska
  • #terroryzm
  • #historia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #4konserwy
  • #paryz2024
  • #wydarzenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking