Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

311

Pratt & Whitney w Rzeszowie inwestuje 100 mln dolarów w rozbudowę fabryki

Pratt & Whitney w Rzeszowie inwestuje 100 mln dolarów w rozbudowę fabryki

Pełne uruchomienie zakładu zaplanowano na początek 2028 roku. Fabryka stanie się integralną częścią istniejącej infrastruktury firmy i stworzy 140 nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

portal_przemyslowy
portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 23.04.2026, 08:15:00
  • #
    lotnictwo
  • #
    rzeszow
  • #
    ciekawostki
  • #
    inwestycje
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (47)

najlepsze

Silence369
Silence369
23.04.2026, 08:51:45 via Wykop
  • 61
Szkoda, że te zachodnie firmy po wylądowaniu na Podkarpaciu płacą podkarpackie pensje, no ale lepsze to niż nic. Chyba, że się mylę i to tylko moje błędne rozpoznanie tak mówi, dajcie znąć czy jest może inaczej jeśli wiecie.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aster1981
Aster1981
Aster1981
23.04.2026, 09:25:18 via Wykop
  • 90
@Silence369: nie bez powodu tam sie buduja ;)
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
23.04.2026, 12:36:33 via Android
  • 47
@Silence369: Rzeszów pensje jak w Polsce B ceny (zwłaszcza nieruchomości).jak w Polsce A
  • Odpowiedz
bord0
bord0
bord0
23.04.2026, 16:49:51 via Wykop
  • 54
Pochodzę z Rzeszowa, obecnie mieszkam i pracuję w Warszawie od 6 lat. Byłem w Pratt & Whitney na 3-miesięcznym stażu – to są dawne zakłady WSK. Z tego co wiem, to wszystkie te firmy z "doliny lotniczej", czyli kilku pracodawców w Rzeszowie i cała masa firm wokół lotniska w Jasionce, szeregowym pracownikom płaci marnie (niewiele ponad minimalną pensję). Jeżeli ludzie tam pracują, to może dlatego, że jednak standardy pracy są wyższe, przestrzegane
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

koloroweciasto
koloroweciasto
23.04.2026, 18:18:13 via Wykop
  • 6
@ForestDruid: 10k? to chyba na jakiejś Przybyszówce albo Słocinie
W centrum ceny pop****oliło
koloroweciasto - @ForestDruid: 10k? to chyba na jakiejś Przybyszówce albo Słocinie
W ...

źródło: 670622277_2163512811068969_58635741875631954_n

Pobierz
  • Odpowiedz
LisekUrwisek
LisekUrwisek
23.04.2026, 18:19:14 via Wykop
  • 2
@ForestDruid: Różnica w cenie za m2 Kraków-Rzeszów to około 6k zł
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
23.04.2026, 15:07:04 via Wykop
  • 21
Niby jednoznacznie pozytywny news, a w komentarzach i tak tylko samo narzekanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

za017
za017
23.04.2026, 18:09:58 via Wykop
  • 6
@gl0wa: kolega od niedawna mieszka w Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
23.04.2026, 18:24:43 via Wykop
  • 0
@za017: przeciwnie, od dawna nie mieszkam.
  • Odpowiedz
NocnyFuriat
NocnyFuriat
NocnyFuriat
23.04.2026, 17:25:46 via Wykop
  • 19
A wszystko oczywiście w jakiejś SSE więc od tych stu baniek to będzie jakieś 60 milionów $ w prezencie od nas, bo taka jest ulga za inwestowanie. Po to żeby 140 osób mogło pracować za minimalną. To już łatwiej po prostu zapłacić tym ludziom, taniej wyjdzie xD
A wy ile kasy dostaliście za inwestowanie w swoją firmę? Pomijam wały na KPO i inne dofinansowania z d--y, bo to dla swojaków, a typowy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jatylkopytam
jatylkopytam
23.04.2026, 17:39:29 via Android
  • 12
Ja tam pracowałem kiedyś na produkcji i dla mnie to był istny gułag w porównaniu do innych januszexow, hansexow, kołchozów. Tylko mobbing, wyzwiska, poganianie i kolesiostwo. Byłem tam też wcześniej na praktykach to musiałem udawać że jestem z rodziny typa co mi załatwił praktyki ponieważ załatwianie takich rarytasów znajomym było źle widziane xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Slash__o
Slash__o
Slash__o
23.04.2026, 18:17:18 via Wykop
  • 2
Ekstra, nowe miejsca pracy nowe fabryki, oby tak dalej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
23.04.2026, 08:15:15 via Wykop
  • 1
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 70% (jestem botem)

Inwestycja Pratt & Whitney w Rzeszowie

Amerykański gigant lotniczy Pratt & Whitney planuje wybudować zakład w Rzeszowie, który będzie produkować kluczowe komponenty silników lotniczych, w tym dyski turbin dla F-35 i Airbusów. Inwestycja o wartości 100 mln dolarów, ogłoszona podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, ma rozpocząć działalność na początku 2028 roku, tworząc 140 nowych miejsc pracy. Zakład skupi się na technologii
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
23.04.2026, 17:14:36 via Wykop
  • 0
przecież pododbno każdy się z polski zwija?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Maly_Jasio
Maly_Jasio
23.04.2026, 18:42:59 via Wykop
  • 2
@eSUBA94: korpo biurowe tak, ale fizyczne jeszcze mogą trochę poinwestować, bo widocznie jesteśmy tańsi niż roboty na tą chwilę.
  • Odpowiedz
P.....k
P.....k
konto usunięte 23.04.2026, 11:21:31 via Wykop
  • -4
Już wiadomo czemu drugą, największą grupą narodowościową na Podkarpaciu po Ukraińcach są Hindusi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzewiciel_prawdy
Krzewiciel_prawdy
23.04.2026, 11:26:00 via Wykop
  • -7
Shalom.

Fajnie, lepszy rydz niż nic, ale to są rookie numbers.

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad tacy Chińczycy zainwestowali u nas tylko 2,5 miliarda dolarów, kiedy w Finlandii, czy na innych Węgrzech (już trzymajmy się tych Ugrofinów ( ͡º ͜ʖ͡
Krzewiciel_prawdy - Shalom.

Fajnie, lepszy rydz niż nic, ale to są rookie numbers.

...

źródło: image

Pobierz
Krzewiciel_prawdy - Shalom.

Fajnie, lepszy rydz niż nic, ale to są rookie numbers.

...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3150
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2967
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2575
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2285
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2065
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samoloty
  • #ciekawostki
  • #militaria
  • #aircraftboners
  • #podroze
  • #polska
  • #wypadek
  • #swiat
  • #gospodarka
  • #flightradar24
  • #katastrofa
  • #technologia
  • #usa
  • #heheszki
  • #historia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking