Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko218
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

412

Rusza kontrowersyjny system śledzenia śmieci. Na razie dobrowolny

Rusza kontrowersyjny system śledzenia śmieci. Na razie dobrowolny

Już 1 maja 2026 r. rozpocznie się pilotażowy system kodowania worków na śmieci. Ma on na celu identyfikację ich właściciela, dzięki czemu ograniczy podrzucanie odpadów, a przy okazji poprawi także ich segregację. Rozwiązanie będzie testowane w Jarosławiu.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bezprawnik.pl
dodany: 22.04.2026, 19:15:11
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    jaroslaw
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    smieci
  • #
    ciekawostki
  • 203
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Segregacja śmieci w Indiach.
FrankDelgado
z facebook.com
  • 35
śledzenie to przesada, Szwajcaria bazuje na odpowiedzialności społecznej
szwajcarski-szlak
z youtu.be
  • 1

Komentarze (203)

najlepsze

sebastian-podjadlo
sebastian-podjadlo
sebastian-podjadlo
22.04.2026, 20:17:47 via Wykop
  • 403
Ale teraz to już na pewno ceny nie wzrosną XDDDD
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
23.04.2026, 12:07:42 via Wykop
  • 75
@sebastian-podjadlo: skądże! niezła głupota z tymi śmieciowymi przekrętami. Zwłaszcza, że w zamyśle ma być system kar za złe oznaczenia lub nieprawidłową segregację. Może i śmieci nie będą droższe ale za to dostaniesz mandacik bo nie umyłeś dokładnie pojemnik.
  • Odpowiedz
sebasan
sebasan
sebasan
23.04.2026, 12:19:21 via Wykop
  • 44
@DziendobryMireczku: A w Poznaniu i okolicach te całe działania pro-debilo-ekologiczne i tak nie mają sensu bo wszystko trafia do spalarni i idzie w kocioł. Ale wytresować ludzi i tak trzeba :)
  • Odpowiedz

MichuXXX69
MichuXXX69
MichuXXX69
22.04.2026, 21:10:11 via Wykop
  • 268
Najpierw inspekcja śmieci, potem Orwell "1984" i myślozbrodnie.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krafti
Krafti
23.04.2026, 08:26:08 via Wykop
  • 60
@MichuXXX69: NIE DAJCIE SIE ZACIPOWAC SMIECIARZOM ┻━┻ ︵ヽ(`Д´)ノ︵ ┻━┻
  • Odpowiedz
manowak2016
manowak2016
manowak2016
23.04.2026, 12:19:08 via Wykop
  • 27
@MichuXXX69: kara więzienia za niezwrócone butleki? a może kara 500-1000zł? czemu nie w końcu łapówy były grube od operatorów butelkowmatów... a POPIS jest przekupiojny w całości - tylko konfederacja sie sprzeciwiła tej ustawie
  • Odpowiedz
Saeglopur
Saeglopur
22.04.2026, 19:49:16 via Wykop
  • 194
Jeszcze bardziej wszystko przeregulować. W Wielkopolsce ilość śmieci przy drogach i w lasach rekordowa. A przez lata nie było NIC.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

editores
editores
23.04.2026, 12:13:59 via Wykop
  • 44
@Saeglopur: Sam bedę wyrzucał w losowych miejscach.
  • Odpowiedz
sierpek
sierpek
23.04.2026, 14:01:35 via Wypiek
  • 7
@MrPoland no i co z tego? XD
  • Odpowiedz
mimmo
mimmo
22.04.2026, 20:12:31 via Android
  • 144
Kolejny raz was robią w chu.... Jak mówią, że to dla twojego dobra, to dokładnie oznacza coś innego, czyli żeby cię trzymać za mordę. Skończy się na tym, że będzie strach cokolwiek wyrzucić do niesortowanych, bo będa sypać mandaty na potęgę, a nie zostanie ci żadna możliwość obrony. Ale jak zwykle tylko będziecie na zgodę kiwać głowami.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wiadomix
wiadomix
wiadomix
23.04.2026, 12:29:57 via Wykop
  • 29
@mimmo: i nie masz gdzie tego oddać bo PSZOKi połowy śmieci nie przyjmują, a na drugą połowę masz jakieś śmieszne limity na gospodarstwo.
  • Odpowiedz
thcl
thcl
23.04.2026, 12:35:03 via Wykop
  • 10
@wiadomix: a najgorsze że nie można wziąć i zapłacić, musisz wynająć firmę która zutylizuje za 50 zł na pszok i doliczy sobie 500zl za transport.
  • Odpowiedz
superboy
superboy
22.04.2026, 20:23:38 via Wykop
  • 124
Ciekawe za ile czasu będziemy musieli ważyć stolca podczas srania aby w razie czego właściciel kanalizacji mógł nałożyć karą za nadmiarowe sranie miesięczne….
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

psiversum
psiversum
22.04.2026, 21:00:38 via Wykop
  • 66
Ciekawe za ile czasu będziemy musieli ważyć stolca podczas srania aby w razie czego właściciel kanalizacji mógł nałożyć karą za nadmiarowe sranie miesięczne….

@superboy:
psiversum - >  Ciekawe za ile czasu będziemy musieli ważyć stolca podczas srania aby ...

źródło: noted-ok

Pobierz
  • Odpowiedz
DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
23.04.2026, 12:08:20 via Wykop
  • 15
@psiversum: weź nie podpowiadaj, wystarczy że płacę za oddychanie smogiem w Polsce
  • Odpowiedz
manowak2016
manowak2016
manowak2016
22.04.2026, 19:17:43 via Wykop
  • 88
Każdy będzie miał w mObyeatelu ile butelek kupił - nie oddałeś? Kara 500zl
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neo78
neo78
22.04.2026, 19:36:11 via Wykop
  • 35
Każdy będzie miał w mObyeatelu ile butelek kupił - nie oddałeś? Kara 500zl


@manowak2016: W mObywateliu mamy już chyba wszystko, wystarczy dołożyć tam kartę biedronki
  • Odpowiedz
Qtang
Qtang
Qtang
23.04.2026, 17:28:10 via Wykop
  • 5
@manowak2016: Trzeba już teraz mocno grillować temat żeby sobie odpuścili. Bo najgorsze g---o raz wprowadzone jest w tym kraju NIE DO WYCOFANIA.
  • Odpowiedz
Makarow
Makarow
23.04.2026, 07:50:50 via Wykop
  • 72
No super, będziemy sortować śmieci w 11 nowych małych pojemnikach (trzymanych w coraz mniejszych 'apartamentach', czyli mniej miejsca dla człowieka, więcej miejsca dla śmieci), stawać w kolejkach i oddawać opakowania, jeździć z każdą szmatą do PSZOKu a na koniec jeszcze naklejać naklejki na worki.

W XXI w.

A Afryka i Azja toną w śmieciach na potęgę.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

W.....0
W.....0
konto usunięte 23.04.2026, 12:52:50 via Wykop
  • 3
@Niemcy_wygraja_euro: W link nie potrafisz kliknąć?
  • Odpowiedz
nagi720317
nagi720317
23.04.2026, 12:56:15 via Wykop
  • 3
@Makarow: Terroryści śmieciowi też się pewnie szybko pojawią, będą w kominiarkach wyrzucać 'anonimowe' śmieci w workach bez kodu QR w nocy.
  • Odpowiedz
CheSlaw
CheSlaw
CheSlaw
23.04.2026, 11:18:02 via Android
  • 53
Na pewno kurła każdy kto będzie chciał się nielegalnie pozbyć śmieci zrobi to w worku że specjalnym kodem. Co za błyskotliwy pomysł XD
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
23.04.2026, 12:22:02 via Wykop
  • 23
@CheSlaw: bo ten system jest po to żeby rozliczać ciebie, w woku z plastikiem kawałek ziemniaka cyk 100 zł mandaciku. To nie ma w żaden sposób zapobiegać podrzucaniu.
  • Odpowiedz
Qtang
Qtang
Qtang
23.04.2026, 17:30:33 via Wykop
  • 4
@CheSlaw: Ciekaw jestem hipotetycznej sytuacji - gdyby ktoś włamał się do śmietnika(xD)jakiegoś posła i potem mając jego kod QR kupował zwykłe worki i nadrukowywał na nie QR tego posła i wywalał bez segregacji to co by się stało?
  • Odpowiedz

larkinflight
larkinflight
23.04.2026, 05:55:42 via Android
  • 44
zaraz będą chcieli do d--y zaglądać bo czemu nie? być może masz tam substancje niebezpieczne ( ͡° ʖ̯ ͡°) chory kraj
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blumchen3Q
Blumchen3Q
23.04.2026, 12:45:54 via Wykop
  • 9
@larkinflight:

Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, nie zajrzeli do d--y - tam miałem socjalizm.
  • Odpowiedz
alahakbar
alahakbar
23.04.2026, 12:47:51 via Wykop
  • 3
@larkinflight: krowom juz zagladaja wiec co w tym dzinwego
  • Odpowiedz

neo78
neo78
22.04.2026, 19:34:44 via Wykop
  • 38
Jak nie lubisz sąsiada to wystarczy przylukać jak idzie śmieci wyrzucić i wyhaczuś, który to jego worek. Potem wystarczy do plastików dorzuć trochę starych baterii z tych pojemników co stoją w sklepach czasami, do papieru przepalony olej silnikowy i talerz ceramiczny do szkła.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
22.04.2026, 19:50:01 via Wykop
  • 16
@neo78: A po co się w ogóle bawić w jakieś grzebanie podjeżdżasz pod dom sąsiada, wystawiasz worek zmieszanych z papą i wełną mi wrak a a potem przyklejasz dowolny kiss z jednego z tego worków.
  • Odpowiedz
preseed42
preseed42
preseed42
23.04.2026, 10:19:39 via Wykop
  • 27
@neo78: firmy wywożące odpady już tak robiły, wrzucały do posortowanego coś a potem "Cyk kara" , był wykop niedawno
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3161
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3057
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3019
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2606
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2329
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking