Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko109
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

310

Wcisną 400 mieszkań między tory a 8 pasów asfaltu. Deweloper: "Mierz wysoko"

Wcisną 400 mieszkań między tory a 8 pasów asfaltu. Deweloper: "Mierz wysoko"

Za plecami nieustanne dźwięki pociągów, z przodu nieprzerwany szum samochodów z Alej Jerozolimskich. Na wąskim terenie planowano hotel, lecz po pandemii deweloperzy uznali, że bardziej opłaca się budować mieszkania. Projekt Aleje 138 od Marvipol to tylko jeden z wielu przykładów.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
architektura.muratorplus.pl
dodany: 22.04.2026, 19:08:16
  • #
    polska
  • #
    warszawa
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
  • #
    urbanistyka
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (110)

najlepsze

kosma666
kosma666
kosma666
22.04.2026, 19:32:16 via Wykop
  • 233
A za pięć lat ograniczenie na drodze do 30 i zakaz kolei nocą
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SEGATASANSHIRO
SEGATASANSHIRO
SEGATASANSHIRO
23.04.2026, 11:39:47 via Wykop
  • 26
@kosma666: no no przy linii średnicowej, to byłby stop kolei na całym kierunku wschód zachód.
  • Odpowiedz
SEGATASANSHIRO
SEGATASANSHIRO
SEGATASANSHIRO
23.04.2026, 12:11:10 via Wykop
  • 4
@DareKwiecien: tory są uziemione ;)
  • Odpowiedz
Edisni
Edisni
22.04.2026, 20:55:11 via Wykop
  • 139
Takie coś budowałem w sim city i nie bardzo ktoś chciał tam mieszkać.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kokos24
kokos24
kokos24
23.04.2026, 05:39:32 via Android
  • 94
@Edisni: polak bedzie chcial w kredycie na 35 lat z ratą 4000zl na mc
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
23.04.2026, 10:01:44 via Wykop
  • 42
@Edisni:
planowanie przestrzenne:
każdy po 5 minutach gry w simCity >> urbaniści, planiści, urzędnicy od gospodarki przestrzennej
nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym :)
  • Odpowiedz
WOparachAbsurdu
WOparachAbsurdu
23.04.2026, 07:50:07 via Wykop
  • 38
Tam nie ma planu miejscowego. Nigdy Warszawie nie zależało na uchwaleniu go, więc teraz można tam budować co się chce.
A prawo nie przewiduje kary dla gminy za brak planu, mimo że jego uchwalenie jest jej obowiązkiem.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yuri_Yslin
Yuri_Yslin
23.04.2026, 11:46:23 via Wykop
  • 4
@ostatni_lantianin: plan ogólny. Ale zasadniczo tak
  • Odpowiedz
WOparachAbsurdu
WOparachAbsurdu
23.04.2026, 15:21:36 via Wykop
  • 5
@Mambeusz_official: ten plac nie ma planu
WOparachAbsurdu - @Mambeusz_official: ten plac nie ma planu

źródło: IMG_0661

Pobierz
  • Odpowiedz
zbigniew23
zbigniew23
zbigniew23
23.04.2026, 12:59:15 via Wykop
  • 34
Nie lepiej zbudować od razu nad torami i dać tunele, szkoda miejsca.
zbigniew23 - Nie lepiej zbudować od razu nad torami i dać tunele, szkoda miejsca.

źródło: budynek

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

waldek-gresko
waldek-gresko
24.04.2026, 05:43:40 via Wykop
  • 0
@zbigniew23: trzeba radnychy bezradnych wysłać na wycieczkę do Chin urzędników tunele maja mieć maty tłumiące i drzewa krzaki maja pochłaniać haslas i nasypywać bialy śnieg tez 30% hałasu mniej albo 50% zimą - zmniejszyć normy halasu i tylko Tesle mogą smigac obok a tory smarować olejem kokosowym
  • Odpowiedz
midpoint
midpoint
midpoint
23.04.2026, 09:32:05 via Wykop
  • 31
no i super w koncu teren bedzie spojnie zabudowany
midpoint - no i super w koncu teren bedzie spojnie zabudowany

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hrumque
hrumque
23.04.2026, 13:47:05 via Wykop
  • 5
@midpoint: czy ja wiem? Tak to wygląda z góry, zdjęcie z wczoraj
hrumque - @midpoint: czy ja wiem? Tak to wygląda z góry, zdjęcie z wczoraj

źródło: WhatsApp Image 2026-04-22 at 17.32.05

Pobierz
  • Odpowiedz
mistejk
mistejk
23.04.2026, 21:28:23 via Wykop
  • 0
@hrumque: ironii to byś nie rozpoznał, nawet jakby kopnęła Cię w dupę
  • Odpowiedz
MojeParanoje
MojeParanoje
23.04.2026, 11:57:26 via Wykop
  • 24
Jak by nikt takich mieszkań nie kupował to by się nauczyli , trzeba być dzbanem żeby kupić mieszkanie w takim bloku a potem narzekać jeszcze na hałas
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

drywall33
drywall33
23.04.2026, 13:50:14 via Wykop
  • 1
@MojeParanoje: wcale nie. to bardzo sprytne bo wiadomo że sądy przyklepią coś zgodnego z wolą mieszkańców
  • Odpowiedz
hrumque
hrumque
23.04.2026, 13:50:51 via Wykop
  • 8
Jak by nikt takich mieszkań nie kupował to by się nauczyli , trzeba być dzbanem żeby kupić mieszkanie w takim bloku a potem narzekać jeszcze na hałas


@MojeParanoje: to jest ZARAZ przy WestStation = dworzec zachodni. I pierdylion firm korporacji obok. Po prawej jest ten "szklany słoik" gdzie żabka na dole, a nie widać na pokazanych zdjęciach że po lewej - trzy biurowce WestStation, pod którymi jest stacja kolejowa.
To
  • Odpowiedz
xyza_xyza
xyza_xyza
xyza_xyza
23.04.2026, 12:37:27 via Wykop
  • 18
Olaboga, mieszkania w centrum stolicy budują, kto to widział. Lokalizacja dla pracowników korporacji jest zajebista. Do biura pieszo 15 minut, na dworzec 10. Ludzie w nyc czy innych dużych miastach jakoś żyją przy ruchliwych ulicach. Właściwie pół Azji tak żyje. Może życie w hałasie jest niezdrowe, ale czy codzienne dojazdy 1h w jedną stronę do biura w centrum są zdrowe?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

editores
editores
23.04.2026, 12:45:37 via Wykop
  • 7
@xyza_xyza: Polak akceptuje jedynie inwestycje w centrum miasta, ale żeby w odległosci 150 metrów nie było innego budynku. Wszystko otoczone parkiem, szerokimi ulicami i parkingami.
Każda inna inwestycja to patologia i kurnik deweloperski.
  • Odpowiedz
bocznica
bocznica
23.04.2026, 14:39:17 via Wykop
  • 2
@xyza_xyza: Na dworzec 2 a nie 10. Przecież to jest tuż obok dworca.
  • Odpowiedz
krol_europy
krol_europy
23.04.2026, 06:45:42 via Wykop
  • 9
ale czy ktoś kogoś zmusza do kupna tam mieszkania?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WOparachAbsurdu
WOparachAbsurdu
23.04.2026, 07:52:00 via Wykop
  • 10
@krol_europy: Ale co to ma do rzeczy? Jeśli mieszkania do zakupu na własnosc są za drogie dla Polaczka, to będzie tam wynajmował od Helmuta, który chętnie wejdzie w taką inwestycje, nie martw się, stracą na tym tylko najbiedniejsi.
  • Odpowiedz
ekektrykpozdalnym
ekektrykpozdalnym
23.04.2026, 08:02:06 via Wykop
  • 7
@krol_europy: Luz, zrobi się protest, że głośno jak w przypadku lotniska lub toru wyścigowego. Tory (kolejowe xD) się zamknie na noc, a drogę całkowicie, w końcu tam też mogą jeździć samochody jak na torze wyścigowym, nawet z podobną prędkością jak na standardy polskich torów wyścigowych.
  • Odpowiedz
misk4cy
misk4cy
misk4cy
22.04.2026, 19:44:17 via Wykop
  • 9
w krakowie budują przy nowohuckiej APARTAMENTOWIEC, centralnie przy drodze. tam ruch 24h/dobę. we dnie korek non stop, w nocy wycie pierdzących wydechów. powodzenia.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
22.04.2026, 20:00:52 via Wykop
  • 46
@misk4cy: To w Poznaniu "tylko" budują blok okrakiem nad zabytkiem XD Kapitanat Gabary jak coś. Kto pozwala na to? Nie wiem, ale jeszcze trochę i pojawią się bloki na palach nad rzekami XD
PepikPL - @misk4cy: To w Poznaniu "tylko" budują blok okrakiem nad zabytkiem XD Kapit...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Zwyczajny_user
Zwyczajny_user
Zwyczajny_user
23.04.2026, 07:23:23 via Wykop
  • 27
@PepikPL: na pewno deweloper sam sobie na to pozwolił hehe on sam wydaje sobie pozwolenia ... k---y biurokratyczne
  • Odpowiedz
srodowa_noc
srodowa_noc
23.04.2026, 12:48:18 via Android
  • 5
Nawet mi ich k---a nie żal.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4445
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3243
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2388
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2052
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1908
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking