Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

446

Deficyt fiskalny Polski drugi najwyższy w historii. Gorzej było tylko w 2020

Deficyt fiskalny Polski drugi najwyższy w historii. Gorzej było tylko w 2020

Zeszłoroczny deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych oficjalnie sięgnął 7,3% produktu krajowego brutto. Dług publiczny dobił w pobliże 60% PKB i w pierwszych miesiącach 2026 roku najprawdopodobniej przebił konstytucyjny limit zadłużenia państwa.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 22.04.2026, 18:52:16
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

"za pięć lat efekt śnieżnej kuli: ODSETKI od długu będą przyrastały szybciej niż PKB"
kopyrta
z money.pl
  • 28
Komisja Europejska prognozuje przekroczenie 105% PKB w ciągu 10 lat
kopyrta
z pl.euronews.com
  • 25

Komentarze (117)

najlepsze

santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
23.04.2026, 03:54:36 via Wykop
  • 168
niedługo odsuniemy pis do władzy i skończy się zadłużanie Polaków na 5 pokoleń do przodu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

manowak2016
manowak2016
manowak2016
23.04.2026, 09:08:08 via Wykop
  • 62
@santa-maria-de-la-rosa: dlatego trzeba głosować na Konfederacje żeby odsunąć POPIS i potem powstanie wiele innych parti.... POPIS niczym się nie różni od siebie - rozdawnictwo i zadłużanie na maxa
manowak2016 - @santa-maria-de-la-rosa: dlatego trzeba głosować na Konfederacje żeby o...

źródło: CfThghfhuTZv45XQ

Pobierz
  • Odpowiedz
RobertinoIncelino
RobertinoIncelino
23.04.2026, 21:02:36 via Wykop
  • 5
@Przegrywultimate: xD, ale co ty tak tego Bosaka przeżywasz jak teraz typie masz w rządzie takich ludzi którzy nie mają kompetencji, ani doświadczenia, ani wyksztalcenia na swoich stanowiskach ministerialnych.
A płaczesz o konforuskich I piszesz o Bosaku że nie ma kompetencji, xD może i nie ma
Ale wystarczy posłuchać kilku wywiadów z politykami i wyciągnąć wnioski z samej rozmowy o ilorazie inteligencji, celach, wizji tych ludzi.

Po drugie Bosak jeszcze nie rządził także
  • Odpowiedz
kanis-sapiens
kanis-sapiens
22.04.2026, 19:46:18 via Wykop
  • 62
Oj tam, oj tam!
Ważne, że PIS jest odsunięty od władzy!!!
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

h225m
h225m
h225m
23.04.2026, 19:40:08 via Android
  • 4
@kanis-sapiens:
h225m - @kanis-sapiens:

źródło: 1000000565

Pobierz
  • Odpowiedz
kanis-sapiens
kanis-sapiens
23.04.2026, 20:44:31 via Wykop
  • 9
@Fintastic: @h225m: Tak, spada, w ujemnej skali :-)
  • Odpowiedz
konradpra
konradpra
23.04.2026, 10:36:06 via Wykop
  • 41
Będzie się działo.
konradpra - Będzie się  działo.

źródło: 37354

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PustynnyDuch
PustynnyDuch
23.04.2026, 17:02:29 via Wykop
  • 11
@Pawel993: Gdzie to tanie paliwo to zatankuje??
  • Odpowiedz
sxilll
sxilll
23.04.2026, 17:42:55 via Wykop
  • -4
@PustynnyDuch: Jak by nie patrzeć mamy teraz najtańsze paliwo w Europie poza Turcją. Wygląda na to, że to tanie paliwo zatankujesz wszędzie w Polsce ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Cogres
Cogres
Cogres
23.04.2026, 16:58:57 via Wykop
  • 36
Czyli można powiedzieć, że rządy Tuska są prawie jak Covid?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChciwyASasin
ChciwyASasin
23.04.2026, 17:22:01 via Wykop
  • 23
@Cogres: Nawet gorzej, bo chociaż za pandemii jak w szybę patykiem zapukałeś, to mogłeś zostać obsłużony. Teraz odsyłają do domów.
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
23.04.2026, 20:39:37 via Wykop
  • 6
@ChciwyASasin: o przepraszam. w parapet.
  • Odpowiedz
zibi-zibi
zibi-zibi
22.04.2026, 22:43:00 via Wykop
  • 32
muszą podnieść vat, dochodowy i zus inaczej to jeb**e
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

thetompork
thetompork
thetompork
23.04.2026, 09:53:50 via Android
  • 11
@zibi-zibi: nie zauwazyles ze odkad koalicja wrocila do wladzy jest EKSTREMALNIE ostrozna? 80% tego co robi to wprowadza wymogi unijne i urzadza cyrk z karaniem pisuni brauma.

Koalicja doslownie chce wkurzyc jaknajmniej osob i podejrzewam ze gra pod wyniszczenie pisu. A odnosnie bankruta to wyjdzie on dopiero przy ustalaniu budzetu na 2027 i to tez nie do konca.

Rzuca budzet na rok 2027 a ze w maju 2027 wyjdzie ze
  • Odpowiedz
Lasoslaw
Lasoslaw
Lasoslaw
23.04.2026, 12:40:17 via Android
  • 14
@zibi-zibi: Mam prostszy sposób - zabrać socjal w postaci 800 plus i całej reszty. Nagle się okaże, że magicznie nie trzeba podnosić podatków.
  • Odpowiedz
pushek0kruszek
pushek0kruszek
23.04.2026, 17:06:31 via Wykop
  • 29
40 mld na system kaucyjny jest, 3 mld na tvp rocznie jest UŚMIECHAĆ SIĘ I TO JUż!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
23.04.2026, 09:17:45 via Wykop
  • 24
Trzeba obniżyć wynagrodzenia lekarzy policjantów urzędników sędziów i całego tego aparatu represyjnego. Już czas wprowadzić cięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mete
Mete
23.04.2026, 16:58:36 via Wykop
  • 7
@PIAN--A_A--KTYWNA: etam, wystarczy zwiększyć limit zadłużenia!
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
23.04.2026, 20:40:18 via Wykop
  • 3
@PIAN--A_A--KTYWNA: wg rządu jesteś w tym momencie ruską onucą.
  • Odpowiedz
milten-mages
milten-mages
milten-mages
23.04.2026, 17:32:54 via Wykop
  • 17
Ale przecież wczoraj się wykopki cieszyły, że Ukrainie wreszcie możemy dać bezzwrotna pożyczkę to proszę teraz nie narzekać
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

loczyn
loczyn
23.04.2026, 18:12:04 via Wykop
  • -5
Ale przecież wczoraj się wykopki cieszyły, że Ukrainie wreszcie możemy dać bezzwrotna pożyczkę to proszę teraz nie narzekać


@milten-mages: To akurat najlepsza inwestycja od wstąpienia Polski do Unii.
  • Odpowiedz
Zjadacz_Mysli
Zjadacz_Mysli
23.04.2026, 17:07:44 via Android
  • 16
20 gospodarka mordo!
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
23.04.2026, 18:10:58 via Wykop
  • 8
@Zjadacz_Mysli: Jeszcze trochę i dogonimy USA, zwłaszcza jeśli chodzi o problemy
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
24.04.2026, 04:22:51 via Wykop
  • 3
@Wyemancypowanykalafiorek: Problemy to mamy nawet większe. John jak zaplaci za opiekę medyczną to poziom ma ba tip top. Jego polski odpowiednik na konowała musi 20 lat w kolejce czekać. Takich cyrków z konowałami nie ma nawet Ukraina
  • Odpowiedz
recznik_z_ikei
recznik_z_ikei
23.04.2026, 17:18:46 via Wykop
  • 15
to nie ważne. Słyszeliście o tym ze prezydent snusy bierze?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Topibambur
Topibambur
Topibambur
23.04.2026, 18:53:06 via Android
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

Spider1919
Spider1919
24.04.2026, 06:04:58 via Wykop
  • -4
@recznik_z_ikei: W języku polskim piszemy "nieważne", tawariszu. Idź klękać przed patolem.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2466
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2355
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1934
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1769
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1672
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking