Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko205
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1465

Chłopców wciska się w zły model nauki, potem słyszą że sami są winni

Pokaż treści 18+

Chłopców wciska się w zły model nauki, potem słyszą że sami są winni

Według Jakuba Chabika szkoła jest niedopasowana do chłopców, bo premiuje pracę z tekstem i siedzenie w miejscu zamiast działania i zadań praktycznych. Potem wpada etykieta uczeń problemowy, szybkie wypadnięcie z edukacji i ten sam system patrzy na ok. 4 tys. samobójstw rocznie, z przewagą mężczyzn

Pan_od_Internetu
Pan_od_Internetu
z
strefaedukacji.pl
dodany: 22.04.2026, 09:54:39
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    edukacja
  • #
    szkola
  • #
    mezczyzni
  • #
    zdrowie
  • #
    informacje
  • 298
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Coursera - kursy on-line z najlepszych uniwersytetów i wielkich firm, certyfikowane
mapz
z coursera.org
  • 9

Komentarze (298)

najlepsze

Przegrywultimate
Przegrywultimate
22.04.2026, 10:22:56 via Wykop
  • 843
Niesamowite, że system jest przeciwko chłopakom, a i tak są później lepsi w praktycznie wszystkim od kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

YeahBunny
YeahBunny
22.04.2026, 10:27:58 via Wykop
  • 310
@Przegrywultimate: @Yenn_z-Wyspy7Slonc na pewno we wszystkim co istotne.
  • Odpowiedz
adam-czaja
adam-czaja
adam-czaja
22.04.2026, 10:27:59 via Wykop
  • 272
@Przegrywultimate: nawet w byciu kobietami, które się podobają chłopom
  • Odpowiedz
xaliemorph
xaliemorph
22.04.2026, 10:30:36 via Wykop
  • 224
Obecnie silnie sfeminizowany system, nawet w jego architekturze (o czym nagłówek wykopu) która z czasem wykluczała rywalizację, fizyczność etc. pod dykdando absolutnej większości feminizacji zawodu nauczycielskiego, co ciekawe zaczyna się negatywnie odbijać na społeczeństwie gdyż nauka nawet konsekwencji po prostu znika. Kiedyś nawet urwis wiedział że jakieś granice trzeba mieć bo inaczej będzie w ... od belfra, a dziś gamoń wie że nauczycielka nic mu nie zrobi tylko powie że ją nie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mateuszcxx
mateuszcxx
mateuszcxx
22.04.2026, 11:05:49 via Wykop
  • 76
@xaliemorph: mam matkę nauczycielkę i sporo styczności z systemem nauczania niestety. Ogólnie to uważam to za tragedię, podejście niektórych kobiet (zwłaszcza dzisiejszych 40 lub mniej) jest całkowicie denne. Nie chcesz wiedzieć ile razy widziałem matkę załamaną przez wiadomości od mamusi które uważają swoje dzieci za bóstwo. O wizytach rodziców w domu nauczycieli nie wspomnę. W dobie e-dzienników to już jest zupełnie tragedia, matka potrafi siedzieć o 22 w nocy i
  • Odpowiedz
Suseuropejski
Suseuropejski
22.04.2026, 12:21:15 via Wykop
  • 46
Masz czas na wdrożenie a później przychodzi samo życie czyli koniec umowy.


@mateuszcxx: ja bym się chętnie wdrożył tylko firmy nie wiedzą co to jest dokumentacja, współpracownicy przekazują sprzeczne informacje, dyrektor pobłaża jednym a dojeżdża innych a zarząd to wogóle inny wymiar niefizyczny xD jeszcze płacą g---o i myślą, że ja będę z---------ł za 500brutto podwyżki rocznie xDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
RidgeForrester
RidgeForrester
22.04.2026, 10:39:24 via Wykop
  • 155
Jestem rocznik 86 - to właśnie mój rocznik rozpoczynał erę gimnazjów - wtedy każde dziecko straszono że jak będzie się słabo uczył to pójdzie do zawodówki. Efektem było kształcenie kilku pokoleń osób które kończyły licea i kierunki typu zarządzanie, marketing a że rynek aż tylu takich "specjalistów" nie potrzebował to były w sumie dwie drogi dla osób które nie planowały iść na studia - jedni szli do szkół policealnych by trochę podbić
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4mja
4mja
4mja
22.04.2026, 10:50:07 via Wykop
  • 31
miało to sens w tym kontekście


@RidgeForrester: miało to też sens w tym kontekście, że w tamtych czasach (i nawet moich, wcześniejszych) człowiek z dyplomem zaczynał znaczyć niestety coraz mniej. Więcej zarobił ktoś po zawodówce z fachem w rękach i żyłką przedsiębiorczości, tym bardziej jeśli wyjechał za granicę, choć i w Polsce było nieźle.
Przypomniam że to były czasy gdy informatycy i programiści zarabiali średnią krajową bo IT się dopiero
  • Odpowiedz
Makarow
Makarow
22.04.2026, 11:05:59 via Wykop
  • 51
Przypomniam że to były czasy gdy informatycy i programiści zarabiali średnią krajową bo IT się dopiero rozwijało, lekarze zarabiali bardzo słabo, studentów była masa ale robić nie było komu podstawowych prac.


@4mja:

Nie było komu robić bo tych prac po prostu nie było, co wy myślicie że taki glazurnik albo inny hydraulik to żył wtedy jak pączek w maśle? Też była
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
22.04.2026, 10:55:14 via Wykop
  • 55
Według Jakuba Chabika szkoła jest niedopasowana do chłopców, bo premiuje pracę z tekstem i siedzenie w miejscu zamiast działania i zadań praktycznyc

W takim razie ja byłem dziewczynką i c--j by mnie strzelił jakbym mnie zmuszano w podstawówce do współpracy z grupą samców, w której prawdopodobieństw wystąpienia matołów i kretynów szukających okazji żeby rywalizować jest bardzo duże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

callver34
callver34
22.04.2026, 11:38:44 via Wykop
  • 44
w której prawdopodobieństw wystąpienia matołów i kretynów szukających okazji żeby rywalizować jest bardzo duże ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niecodziennyszczon: I do tego klasyczna robolizacja szkoły. Dziewczynki niech czytają Platona i Pana Tadka, a chłopaki niech uczą się od małego obsługi młotka i łopaty.
  • Odpowiedz
callver34
callver34
22.04.2026, 11:45:43 via Wykop
  • 53
@Zwyczajny_user: Oczywiście, niech faceci zostaną robolami za 6k na łapę, a kobiety pójdą do NGOsów, polityki, fundacji, think tanków, kultury i będą przepychać coraz bardziej prokobiece i antymęskie prawo i zwyczaje. Big brain time.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Reanef
Reanef
22.04.2026, 10:23:19 via Wykop
  • 45
Tak jest chłopów na robili fizoli panienki na stanowiska dyrektorskie. Tego brakowało w równouprawnieniu.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

callver34
callver34
22.04.2026, 11:36:01 via Wykop
  • 11
@Reanef: @Kartoffelpanzerkampfwagen

Może gdyby te wykopki skończyły to pogardzane kulturoznawstwo, wiedzieli by czym jest pozycja klasowa, status społeczny i jego wyznaczniki.

Studia to warunek kluczowy dla awansu społecznego, od tej reguły jest tak niewiele wyjątków, że nie ma sensu ich nawet przytaczać. Nieważne czy zgadzamy się czy nie, wykształcenie wyższe to nadal jakiś tam prestiż i status, co nie dociera do wielu facetów narzekających, że Julka z licencjatem z
  • Odpowiedz
Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
22.04.2026, 11:43:16 via Wykop
  • 5
@callver34: Zaorałeś, aż pozwolę sobie zapisać by robolom wklejać XD
  • Odpowiedz
Shatter
Shatter
22.04.2026, 10:17:30 via Android
  • 35
9 wykopów i główna? XD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Medafen
Medafen
Medafen
22.04.2026, 10:28:44 via Wykop
  • 29
@Shatter: rekord jaki widziałem to 2 wykopy i główna xD
  • Odpowiedz
Roman_Horsetych
Roman_Horsetych
22.04.2026, 10:36:17 via Wykop
  • 24
@Shatter: Dostosowują się procentowo do ilości aktywnych użytkowników, który zostało tu z dwustu.
  • Odpowiedz
Ecooo
Ecooo
22.04.2026, 10:44:39 via Wykop
  • 19
Kobiety też są uczone w niewłaściwy sposób. Nikt nie mówi im, jak być dobrą żoną czy matką, nawet we własnym domu. Każdy tylko powtarza: ucz się i rób karierę. Tymczasem od mężczyzny wymaga się, żeby był facetem, niezależnie od tego, czy mu się to podoba, czy nie, a kobieta sobie wybiera
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

movsd
movsd
22.04.2026, 15:03:54 via Wykop
  • 1
@DarknaYolo: @Kartoffelpanzerkampfwagen
O kurła zapiekło was obydwie xd

Wyjdź z piwnicy przegrywie...

Btw wybudowałem sobie dom bez piwnicy ale ze strychem piczko. I będzie sobie siedział gdzie będę chciał. A ty ze swoją pensją 7k brutto możesz sobie co najwyżej wynająć piwnicę ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Ecooo
Ecooo
22.04.2026, 19:05:06 via Wykop
  • 1
@Cadfael: Niezła rozmowa, powodzenia
  • Odpowiedz
StaryPierdziel
StaryPierdziel
22.04.2026, 15:32:30 via Wykop
  • 17
Trochę słabo, bo ten system tworzyli prawie wyłącznie mężczyźni.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Harmonijka_w_Gsus911
Harmonijka_w_Gsus911
23.04.2026, 09:38:07 via Wykop
  • 1
@StaryPierdziel: tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz
lunaexoriens
lunaexoriens
22.04.2026, 10:41:58 via Wykop
  • 14
pracę z tekstem i siedzenie w miejscu zamiast działania i zadań praktycznych


A na czym potem polega współczesna nauka na wyższych szczeblach, jeśli nie na siedzeniu w miejscu (samo czytanie nowych badań i bycie na bieżąco choćby) przez większość czasu? Nawet chemik nie przelewa substancji z próbówki do kolby przez większość czasu. Jak chłopcom to przeszkadza, to to nie jest dla nich - mogą iść po męsku napierdzielać się na boisku. Inna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stroggoslaw
stroggoslaw
stroggoslaw
22.04.2026, 12:01:05 via Wykop
  • 5
tylko że szkoła nie powinna przygotowywać wszystkich do kształcenia wyższego


@karokrakow: dlatego są zawodówki i szkoły techniczne
  • Odpowiedz
stroggoslaw
stroggoslaw
stroggoslaw
22.04.2026, 12:16:14 via Wykop
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Danuel
Danuel
22.04.2026, 11:10:50 via Wykop
  • 13
Tak się debile pocieszajcie. To nie wasza wina, to wina szkoły!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jay_joshua
Jay_joshua
Jay_joshua
23.04.2026, 08:21:05 via Wypiek
  • 0
@Danuel bo tak jest. Potem na rynku pracy osoby ze słabymi ocenami złapią jakiś zawód i się w nim doskonalą. A wzorowe uczennice kończą na recepcji w przychodni.
  • Odpowiedz
Danuel
Danuel
23.04.2026, 10:18:16 via Wykop
  • 0
@Jay_joshua: Nie, tak nie jest. Dobre wykształcenie nada gwarantuje dobre życie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3286
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
3063
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2555
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2405
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
1942
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pieklomezczyzn
  • #logikarozowychpaskow
  • #pieklokobiet
  • #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #niebieskiepaski
  • #polska
  • #rownouprawnienie
  • #feminizm
  • #p0lka
  • #prawo
  • #emerytura
  • #dyskryminacja
  • #redpill
  • #blackpill
  • #dyskryminacjaemerytalna

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking