Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

951

Jest książka o nierównościach wobec mężczyzn. Oparta na prawie i statystykach.

Jest książka o nierównościach wobec mężczyzn. Oparta na prawie i statystykach.

Mężczyźni. O nierówności płci Michała Gulczyńskiego zbiera twarde przykłady: różny wiek emerytalny, kwalifikację wojskową tylko dla mężczyzn i zasiłek macierzyński dla ojca. To nie publicystyka z TikToka, tylko książka faceta z doktoratem z polityki publicznej.

Pan_od_Internetu
Pan_od_Internetu
z
joemonster.org
dodany: 22.04.2026, 06:34:32
  • #
    ksiazki
  • #
    polska
  • #
    mezczyzni
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    rownouprawnienie
  • #
    informacje
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Piekło kobiet
Mark13
z packaged-media.redd.it
  • 2
Do kupienia
GrzeWho
z allegro.pl
  • 1

Komentarze (71)

najlepsze

OkruszekBojowy
OkruszekBojowy
22.04.2026, 07:10:00 via Wykop
  • 225
Fakty? Dowody? Uuuu zapiecze Juleczki, trzask pękających dup poniesie się echem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zara_wracam
Zara_wracam
22.04.2026, 08:42:35 via Wykop
  • 131
Fakty? Dowody? Uuuu zapiecze Juleczki


@OkruszekBojowy: żadna tego nie przeczyta, co najwyżej jakieś influłenczysko youtubowe zrobi recenzje i powie dlaczego to kłamstwa i nie warto czytać
  • Odpowiedz
NinjaGunn
NinjaGunn
NinjaGunn
22.04.2026, 09:19:29 via Wykop
  • 39
@OkruszekBojowy: @Zara_wracam książka będzie przemilczana przez największe portale.
  • Odpowiedz
vanschout
vanschout
22.04.2026, 08:52:04 via Wykop
  • 138
To koło s----------a jest jak perpetuum mobile. Kobiety chcą równych płac a jednocześnie partnerów, którzy więcej zarabiają ¯\(ツ)/¯
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
22.04.2026, 09:01:25 via Android
  • 48
@vanschout: mają materialistyczną naturę, która właściwie niewiele różni się od nierządu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy
22.04.2026, 15:42:14 via Wykop
  • 12
@WrzeCiOna: tak, kobiety PEŁNIŁY inne role społeczne. Obecnie nie pełnią tych ról więc należy zabrać wam przywileje/kompromisy jakie były obiecane naszym babciom i matkom.
  • Odpowiedz
vanschout
vanschout
22.04.2026, 08:49:45 via Wykop
  • 86
Różnica tych kilkunastu procent więcej na korzyść mężczyzn w wynagrodzeniach wynika z tego, że kobiety wywierają psychologiczną presję na nas byśmy zarabiali więcej, żeby one i dzieci miały wygodniejsze życie. To powoduje, że mężczyzni częściej biorą nadgodziny, mają determinację do awansów czy podwyższania kwalifikacji. Że zarabiamy więcej to "wina" kobiet. Problem pojawia się wtedy, gdy mężczyzna nie chce się dzielić wypracowanymi pieniędzmi np. jest singlem - wtedy to jawi się jako problem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

11mariom
11mariom
22.04.2026, 09:30:08 via Wykop
  • 38
@vanschout: jest jeszcze kwestia innych zawodów oraz podejmowania ryzyka zmiany pracy czy mocniejszych negocjacji. Jakby tak było jak niektórzy próbują wmówić, że kobiety zarabiają mniej… to wszędzie by zatrudniali najpierw kobiety, bo tak by było taniej.

W statystyce zawsze będzie różnica, wynikająca też z urlopów, zwolnień, etc.
  • Odpowiedz
Caban1908
Caban1908
22.04.2026, 11:13:17 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
22.04.2026, 08:29:55 via Android
  • 51
Uuuuuuuu mizoginia i kult opresyjnego patriarchatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

martwa_za_zycia
martwa_za_zycia
martwa_za_zycia
22.04.2026, 16:45:41 via Wykop
  • -10
@malkontent: redpillowcy robią hajs z frajerów. Zasługujecie na to
  • Odpowiedz
silnikAtrakcyjny
silnikAtrakcyjny
22.04.2026, 09:10:25 via Wykop
  • 45
Spokojnie, julki i grażyny z fb i tak twarde fakty obalą swoim chłopskim(babskim?) rozumem, że mężczyzn dziś nie ma, że to płatki śniegu i chcą by im kobiety usługiwały, a tak w ogóle to po setkach lat dominacji męskiej to nam się należy teraz xD Gdyby tylko mężczyźni porzucili swoje prace na tydzień, ciekawe jak ten świat by wyglądał.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
22.04.2026, 12:32:36 via Android
  • 8
@silnikAtrakcyjny: jeśli przeprowadzimy eksperyment myślowy, że jutro znikają wszyscy mężczyźni na świecie to za rok mamy obraz gorszy niż w mad maxie. Wyobrażasz sobie kobiety ze swoimi zrobionymi pazurkami, nakremowanymi ciałkami, modnymi ciuszkami i w pełnym makijażu jak kopią rowy i naprawiają instalację sanitarną albo jakąkolwiek infrastrukturę? Współczesny feminizm to jeden z największych wałków w historii cywilizacji ludzkiej. Lecz niestety, generalnie kobiety nie umieją myśleć logicznie i krytycznie dlatego łykają
  • Odpowiedz
strach_overflow
strach_overflow
22.04.2026, 16:42:31 via Wykop
  • 9
Gdyby tylko mężczyźni porzucili swoje prace na tydzień, ciekawe jak ten świat by wyglądał.


@silnikAtrakcyjny: Istnieją historyczne wydarzenia rzucające trochę światła na ten temat, np. strajk śmieciarzy w Nowym Jorku w 1968. Już po jednym dniu ulice były zawalone górami śmieci i panował wszechobecny smród. Kolejnych kilka dni i ulice były pogrążone w dziesiątkach tys. ton śmieci i pojawiło się poważne zagrożenie epidemiologiczne. A to było tylko 70% pracowników jednej
  • Odpowiedz
PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
22.04.2026, 09:33:45 via Wykop
  • 37
Wcześniej zaczynają pracę, ale później przechodzą na emeryturę. Wcześniej kończą edukację. Wcześniej umierają. Częściej ulegają wypadkom i wykonują najcięższe, najmniej bezpieczne zawody. Pięciokrotnie częściej odbierają sobie życie. Częściej są bezdomni. Nie mówią o swoich problemach, bo boją się oskarżeń: o mizoginię, słabość albo „brak męskości”.

Żyjemy w czasie, gdy tradycyjne role płciowe tracą swoją jednoznaczność. Kobiecość i męskość przestają być z góry określonymi zestawami oczekiwań. To moment, w którym – obok dyskusji
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
22.04.2026, 19:57:41 via Wykop
  • 5
bo rzadziej chodzą po lekarzach, bagatelizują sygnaly ostrzegawcze od organizmu, większa skłonność do ryzyka i używek


@Cadfael:
Mam 61 lat i pochodziłabym sobie po lekarzach ale muszę pracować podczas, gdy pani ma już prawa emerytalne.
Super sprawa, wyspać się, zjeść na spokojnie śniadanie a potem na spacer - a nie, ja MUSZĘ do pracy iść w przeciwieństwie do pań.
W pracy oczekują, że będę podnosił więcej niż koleżanki - why? Kto bagatelizuje moje
  • Odpowiedz
Cadfael
Cadfael
22.04.2026, 20:43:11 via Wykop
  • -2
Mam 61 lat i pochodziłabym sobie po lekarzach ale muszę pracować


@P_i_o_t_R: nie masz wolnego, rozpaczliwa sierotko?

W pracy oczekują, że będę podnosił więcej niż koleżanki -
  • Odpowiedz
ZolniezMordoru
ZolniezMordoru
22.04.2026, 09:37:53 via Wykop
  • 27
Odpowiedź kobiet których o to pytałem? Bardzo dobrze, niech teraz mezczyźni cierpią 100lat
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Polski-Polak-Siema-PL
Polski-Polak-Siema-PL
Polski-Polak-Siema-PL
22.04.2026, 09:29:51 via Wypiek
  • 26
Tak zwana p-----c merytoryczna xd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Qrix
Qrix
22.04.2026, 09:55:31 via Wykop
  • 16
Książka ledwo wyszła i już patologia cenowa... tu Empik
Qrix - Książka ledwo wyszła i już patologia cenowa... tu Empik

źródło: patologia

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wiecejszatana
wiecejszatana
22.04.2026, 10:39:43 via Wykop
  • -2
tu Empik


@Qrix: A kto normalny i ogarnięty kupuje w empiku?
  • Odpowiedz
misiozaur
misiozaur
22.04.2026, 21:54:16 via Wykop
  • 1
@Qrix: Na audiotece za jedyne 59.90
  • Odpowiedz
askey
askey
askey
22.04.2026, 09:09:21 via Wykop
  • 16
to sie nazywa p-----c merytoryczna - wiadomo przeciez, ze w partiarchacie tylko kobieta moze byc ofiara nierownosci
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3109
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2467
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2409
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2044
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1806
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #czytajzwykopem
  • #literatura
  • #ksiazka
  • #ebook
  • #historia
  • #kindle
  • #pytanie
  • #fantastyka
  • #scifi
  • #przemyslenia
  • #ciekawostki
  • #fantasy
  • #audiobook
  • #kiciochpyta
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking