Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko212
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

452

Wielka Brytania wprowadza dożywotni zakaz palenia. Osoby urodzone po 2008 roku

Wielka Brytania wprowadza dożywotni zakaz palenia. Osoby urodzone po 2008 roku

Brytyjski parlament przyjął we wtorek 21 kwietnia 2026 roku przełomową ustawę o tytoniu i e-papierosach (Tobacco and Vapes Bill). Najważniejszy zapis: osoby urodzone po 1 stycznia 2009 roku zostaną objęte dożywotnim zakazem kupowania papierosów i wyrobów tytoniowych.

digital-nexus
digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 21.04.2026, 18:01:57
  • #
    papierosy
  • #
    nalog
  • #
    wielkabrytania
  • #
    narkotykizawszespoko
  • #
    uk
  • #
    digitalnexus
  • 236
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Turcja idzie na wojnę z papierosami. Całkowity zakaz, potężne kary
Dereg
z portaltechnologiczny.pl
  • 35
Nowa Zelandia zmienia historyczną decyzję. Zniesie zakaz papierosów
Dereg
z wydarzenia.interia.pl
  • 14

Komentarze (236)

najlepsze

czapayew
czapayew
21.04.2026, 18:16:57 via Wykop
  • 382
to dzieciom zostanie trawa i hasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

konradpra
konradpra
21.04.2026, 21:09:04 via Wykop
  • 59
@itanic: nie wiem co lepsze, dym tytoniowy czy smród marychy ciągnący sie po okolicy.
Chyba trudno znaleźć bardziej inwazyjny zapach jak chodzi o u----i.
  • Odpowiedz
konradpra
konradpra
21.04.2026, 21:17:56 via Wykop
  • 30
@itanic: i jak tu traktować zielonki na poważnie? XD.
Cyk, kolejny debil na czarnej. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Bestia_z_Jellystone
Bestia_z_Jellystone
21.04.2026, 18:21:50 via Wykop
  • 320
Ja mam pomysł jak sobie poradzić z piractwem drogowym. Wprowadźmy takie coś, że na danym odcinku drogi będzie można jeździć z jakąś maksymalną prędkością, a za łamanie przepisów będziemy ich karać. Wtedy nikt nie będzie jeździł szybko, bo przecież to niedozwolone.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zibi256
Zibi256
21.04.2026, 22:27:58 via Wykop
  • 131
@Bestia_z_Jellystone: dobry pomysl, az dziwne ze nikt na to wczesniej nie wpadl
  • Odpowiedz
Jonasz-Kiszke-Mikke
Jonasz-Kiszke-Mikke
22.04.2026, 07:02:51 via Wykop
  • 59
@Bestia_z_Jellystone: ja mam jeszcze lepszy pomysł.
Wprowadźmy zakaz noszenia noży przy sobie i ostry nóż można kupić tylko po 18 roku życia. To wyelminuje napady z nożem i zab0jstwa z uzyciem noza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
21.04.2026, 23:03:40 via Wykop
  • 191
O zapaleniu papieroska lepiej, żeby ludzie nie decydowali sami, ale za to jakby ktoś chciał sobie uciąć ptaka to już inna sprawa ¯\(ツ)/¯
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ubijakitopiel
ubijakitopiel
22.04.2026, 07:55:01 via Wykop
  • 74
@cebulowy_krezus:
ubijakitopiel - @cebulowy_krezus:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
22.04.2026, 08:29:16 via Wykop
  • 5
Otyłość też bym zdelegalizował


@BornToDie69: Internet i telewizję też trzeba zdelegalizować
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
22.04.2026, 05:22:10 via Android
  • 104
same wolnościowe pomysły mają
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DrDevil
DrDevil
22.04.2026, 08:27:04 via Wykop
  • 36
@xpear: To dlaczego mam płacić za leczenie grubasów, którzy nie dbają o siebie? Dlaczego mam płacić za leczenie typa, który nie stosując się do przepisów drogowych ucierpiał w wypadku? Dlaczego mam płacić za leczenie przestępców w więzieniach?
  • Odpowiedz
QBA__
QBA__
22.04.2026, 09:03:28 via Wykop
  • 7
To dlaczego mam płacić za leczenie grubasów, którzy nie dbają o siebie?


@DrDevil: Dokładnie. Powinni zwiększać składkę zdrowotną dla grubasów. Chcesz być knurem to płać więcej
  • Odpowiedz
dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
21.04.2026, 21:49:09 via Wykop
  • 75
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

werfogd
werfogd
werfogd
22.04.2026, 01:22:12 via Wykop
  • 9
@dolina_korupcji:
Ale brać, czy dawać? Bo to jest znacząca różnica.
  • Odpowiedz
ameliniummm
ameliniummm
22.04.2026, 05:56:19 via Wykop
  • 4
@dolina_korupcji:

Ale brać, czy dawać? Bo to jest znacząca różnica.


@werfogd: jak daje to nie geh ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
G.....e
G.....e
konto usunięte 22.04.2026, 07:08:48 via Wykop
  • 62
Osoby urodzone po 1 stycznia 2009 roku nie będą pierwszym pokoleniem wolnym od tytoniu, ale pierwszym, który od czasów amerykańskiej prohibicji na szeroką skalę będzie zajmować się kontrabandą.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FOTEL
FOTEL
22.04.2026, 07:53:39 via Wykop
  • 8
@GeGeGeGe: tak tak, na pewno będzie tak samo. To nic, że minęło 100 lat, że to był inny kontynent, inne uwarunkowania społeczne, inna kultura, inny produkt, inna świadomość nt szkodliwości produktu, inne narzędzia do walki z nielegalnym handlem, inna postawa społeczeństwa wobec tytoniu itd... na pewno będzie dokładnie tak samo xd
  • Odpowiedz
Tesseract
Tesseract
22.04.2026, 09:37:36 via Wykop
  • 1
inne uwarunkowania społeczne, inna kultura, inny produkt, inna świadomość nt szkodliwości produktu, inne narzędzia do walki z nielegalnym handlem, inna postawa społeczeństwa wobec tytoniu itd...


@FOTEL: Trochę smiesznie brzmia te slogany o świadomosci i szkodliwosci wobec skali popularnosci e-papierosów wśród młodych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i jakież to inne są obecnie te metody walki? Walka z kontrabanda i nielegalnymi fabrykami trwa cały czas. Tu świeżutki
  • Odpowiedz
konkarne
konkarne
21.04.2026, 18:11:44 via Wykop
  • 56
Akcja demokracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dieselmower
dieselmower
22.04.2026, 07:27:48 via Wykop
  • 30
@konkarne: Wszyscy są równi wobec prawa, no chyba że urodziłeś się po 2008, to wtedy nie.
  • Odpowiedz
przemyslaw-maczka
przemyslaw-maczka
21.04.2026, 20:52:39 via Android
  • 53
No kto to widział żeby ktoś za siebie decydował albo o sobie samostanowił :)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

memmory47
memmory47
22.04.2026, 07:07:10 via Wykop
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Sorn
Sorn
22.04.2026, 07:12:05 via Android
  • 40
@przemyslaw-maczka: też tego nie rozumie
Przecież dym papierosowy zostaje w płucach palacza i nikomu na około nie szkodzi i nie uprzykrza życia. Nie przenosi się też magicznie do mieszkań sąsiadów przez, no nie wiem, uchylone okno np.

Pety też nie zalegają na chodnikach i trawnikach bo są zdrowe, mają dużo antyoksydantów i palacze je zjadają nałogowo. Dlatego to najzdrowsi obywatele i w ogóle nie obciążają systemu opieki zdrowotnej, wręcz ją utrzymują
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
22.04.2026, 07:01:55 via Wykop
  • 46
No na pewno w kraju w którym prawo przestało działać takie przepisy mają sens xD Tam policja jest mocna tylko jeśli jesteś białym nastolatkiem który napisze na facebooku że są tylko dwie płcie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jednorazowka
jednorazowka
22.04.2026, 07:03:17 via Wykop
  • 35
Będzie skuteczne jak prohibicja w USA.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nairamk
nairamk
nairamk
22.04.2026, 07:26:33 via Wykop
  • 5
@jednorazowka:
Brytole najwyraźniej nie przerabiali, co robi społeczeństwo z pop@##mi zakazami
Muszą się jeszcze dużo nauczyć

Szara strefa produkcji skrętów już zaciera ręce ;)
  • Odpowiedz
Markok
Markok
22.04.2026, 09:13:47 via Wykop
  • 4
@Logytaze: Ale tu chodzi o to że rzecz zakazana lepiej smakuje, dzieciory zaczną nałogowo palić byle na złość zakazom. Podobnie było z prohibicją. Po co piszesz coś o imporcie jak dalej fajki będą na rynku dla starszych?.. Narzędzia kontroli w każdym kiblu?.. W czasach gimbazy koledzy po wizycie w kiblu wpieprzali śniadanie żeby ukryć smród fajek..
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2466
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2354
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1933
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1769
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1672
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #palenie
  • #epapierosy
  • #tyton
  • #rzucampalenie
  • #nikotyna
  • #wykopsmokersclub
  • #zdrowie
  • #pytanie
  • #uzaleznienie
  • #rzucaniepalenia
  • #epapieros
  • #patologiazmiasta
  • #polska
  • #nalogi
  • #oswiadczenie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking