Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

259

Polska fabryka motoryzacyjna bankrutuje. 700 osób do zwolnienia

Polska fabryka motoryzacyjna bankrutuje. 700 osób do zwolnienia

To już pewne. Ultinon Motion Poland z Pabianic złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Problem jest o tyle poważny, że zamknięcie zakładu może oznaczać utratę pracy nawet przez 700 osób. Dlaczego fabryka utraciła płynność finansową?

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
moto.pl
dodany: 21.04.2026, 16:05:50
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    motoryzacja
  • #
    praca
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (68)

najlepsze

WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
22.04.2026, 07:04:16 via Wykop
  • 130
"polska" fabryka motoryzacyjna. Tak to można nazwać każdy kołhoz w dowolnej strefie ekonomicznej. Spółki córki zagranicznych koncernów, które zwijają interes, gdy tylko słupki w excelu przestają się skalować.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL
22.04.2026, 09:32:11 via Wykop
  • 35
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: w tej firmie akurat problem jest inny, zakład jest rentowny ale w stosunku do jego właściciela w USA toczą się postępowania odnośnie wałków finansowych. Sam zakład działa od ponad 100 lat i parę razy zmieniał właściciela, tam genralnie produkują ledy do samochodów i jak najbardziej na to popyt jest.
  • Odpowiedz
dziki_pl
dziki_pl
dziki_pl
22.04.2026, 14:31:50 via Android
  • 28
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: pieprzenie. Znam dużo firm co robią dla motoryzacji i to są w 100% polskie firmy. Czasami nazywają się zagranicznie a właściciele polscy. Lepiej brzmi dla klienta z ue nazwa auto led factory niż zbyszex. A obecnie motoryzacja leży.
  • Odpowiedz

goombas-77
goombas-77
22.04.2026, 11:42:37 via Wykop
  • 57
A pracownicy likwidowanego zakładu dostaną takie same prawa i pakiety socjalne jak górnicy prawda? Prawda....?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sultan_Kosmitow
Sultan_Kosmitow
22.04.2026, 15:52:00 via iOS
  • 41
@Mietek66348: Ohooo ktoś wystawił brudny ryj z dziury w ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chudogruby
chudogruby
chudogruby
22.04.2026, 19:27:17 via Wykop
  • 2
@Mietek66348: typowo kacapskie zwracanie się do bliźniego
  • Odpowiedz
dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
21.04.2026, 21:49:56 via Wykop
  • 29
no i gdzie ci ludzie pójdą? jak w tych pabianicach to nawet nie ma realnie 700 ofert pracy rocznie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
22.04.2026, 06:43:46 via Wykop
  • 18
@dolina_korupcji: Przecież to są przedmieścia Łodzi ¯\(ツ)/¯
I jak poczytasz to spora część tych bardziej bystrych pracowników już się stamtąd ewakuowała.
  • Odpowiedz
Mneo
Mneo
Mneo
22.04.2026, 14:32:09 via Wykop
  • 8
@dolina_korupcji: Obok Daikin/Miele i inne fabryki w Ksawerowie
  • Odpowiedz
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
22.04.2026, 14:33:20 via Wykop
  • 22
A tak się śmialiście że niemiecki przemysł motoryzacyjny upada. No i niestety leci domino. Więcej chińczyków, polski rynek wytrzyma.

Główną winę za to powinni wziąć bogacze którzy tylko odcinali kupony jak spółkom dobrze szło. Oni są bezpieczni, to szarakom nie będzie co do gara włożyć wkrótce.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hawktuah
hawktuah
22.04.2026, 15:26:12 via Wykop
  • 0
@fiaslnfilrangve: niemiecki jeszcze stoi, a polski juz upadl to fajne domino xd
  • Odpowiedz
daunowix
daunowix
daunowix
23.04.2026, 09:25:46 via Wykop
  • 0
@PopeLeon: Przecież sprzedaż Tesli w Europie leży w grobie. A jak z chińczkiem masz uczciwie konkurować, jeśli może sprzedawać tak tanio, bo nie poniósł kosztów rozwoju technologii, tylko ją ukradł, a do tego rząd dotuje tych producentów właśnie po to, żeby dumpingową cenówką niszczyć uczciwą konkurencję?
  • Odpowiedz
kwaczor
kwaczor
kwaczor
21.04.2026, 19:28:24 via Wykop
  • 19
Te maszyny ze zdięcia to chyba jeszcze prl pamiętają.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

konradpra
konradpra
22.04.2026, 09:02:09 via Wykop
  • 21
@kwaczor: cześć na pewno. I co więcej mogą być prawie nie do zastąpienia. Przy specyficznych procesach produkcyjnych juz nie ma alternatyw. Jak ktoś pracował przemyśle lotniczym, kolejowym to wie że po prostu nie ma alternatyw, lub są bardzo drogie. Podejrzewam ze w motoryzacji jest podobnie z pewnymi komponentami.
Co więcej czasami jak taka maszyna sie całkowicie zepsuje lub pracownik nagle odejdzie nie ma jak kontynuować produkcję i nagle krytyczny komponent
  • Odpowiedz
fraciu
fraciu
22.04.2026, 18:58:24 via Android
  • 1
@konradpra: to się nazywa ciąg produkcyjny czy jakoś. Też to przerabiałem że w firmie zatraciły się pewne zdolności, potem szukali ludzi na emeryturach żeby reanimować stare specjalistyczne maszyny.
  • Odpowiedz

jozek99
jozek99
jozek99
22.04.2026, 06:35:32 via Wykop
  • 11
No to mieszkania w Pabianicach na pewno zdrożeją.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dziupla666
dziupla666
22.04.2026, 14:49:08 via Wykop
  • 7
Polacy nie chcieli pracować we fabrykach za najniższą to naściągali ukraińców, hindusów i meksykanów a teraz gdy bezrobocie sie zwiększy bedzie trudno rdzennemu Polakowi znaleźć prace bo już etaty są obstawione obcokrajowcami.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Notes
Notes
22.04.2026, 17:20:04 via iOS
  • 3
@dziupla666: i bardzo dobrze. Na wykopie zawsze każdy był taki mądry. Mordy mieli roszczeniowe że brakuje skali!
To teraz nastąpi weryfikacja kto jest wartościowym pracownikiem a kto tylko darmozjadem.
A jak komuś nie pasuje to niech otwiera działalność i pokaże że można być lepszym pracodawcą XD
  • Odpowiedz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
22.04.2026, 20:24:55 via Wykop
  • 1
@dziupla666: Ale jak przemysl bedzie sie zwijac z Polski to Polacy nawet tego nie odczuja, prace beda tracic hindusi, kolumbijczycy i pakistanczycy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
21.04.2026, 19:04:43 via Wykop
  • 7
Może Chińczycy wyprodukują brakujące żarówki?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Paolo100
Paolo100
Paolo100
22.04.2026, 16:37:30 via Wykop
  • 5
To very beginning tego co czeka polske w kwestii bezrobocia. Poczekajcie na ciecia budzetowe i wzrost podatkow to sobie przypomnicie lata 90/00 gdzie wyjazd na pomidory do wloch to bylo jak zlapac pana boga za nogi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NightFalcon
NightFalcon
NightFalcon
22.04.2026, 22:10:30 via Wykop
  • 3
co wy ludzie macie przeciwko chińszczyźnie? W domu 95% rzeczy macie z Chin, czy tego chcecie, czy nie. Nawet, jak wam się wydaje, że coś jest z UE, Japonii, USA, to i tak najprawdopodobniej wyprodukowane to było w Chinach, Indiach, czy Bangladeszu.... Już widzę, jak idziecie kupić np. smart sterownik gniazdka za 200 zł zamiast za 50 zł, ale w zamian z połową funkcjonalności. Policzcie nawet godziny pracy nad byle jakim produktem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3136
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2907
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2529
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2492
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2056
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking