Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

318

Załamanie w polskiej budowlance największe w Europie. Podobne spadki tylko w jed

Załamanie w polskiej budowlance największe w Europie. Podobne spadki tylko w jed

Wiele maszyn budowlanych stoi obecnie w Polsce bezczynnie. Szczególnie żurawie. Pracownicy zastanawiają się, co będzie d

Arivederczi
Arivederczi
z
businessinsider.com.pl
dodany: 21.04.2026, 15:48:11
  • #
    nieruchomosci
  • #
    budowlanka
  • #
    zalamanierynku
  • #
    kryzys
  • #
    budowadomu
  • #
    kosztybudowlane
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (169)

najlepsze

kjungst
kjungst
21.04.2026, 15:58:23 via Android
  • 295
Pompowało się bańkę tanim kredytem to teraz upadek będzie bolał, im większa bańka tym większy upadek.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
21.04.2026, 18:49:05 via Wykop
  • 121
@kjungst: gorzej że jak to jebnie to się obsramy wszyscy a deweloperuchy i bansktery co zarobiły to mają
  • Odpowiedz
nowszyja
nowszyja
nowszyja
22.04.2026, 08:51:15 via Wykop
  • 59
Pompowało się bańkę tanim kredytem to teraz upadek będzie bolał, im większa bańka tym większy upadek.


@kjungst: przede wszystkim na rynek zakupu mieszkania/budowy domu wchodzi niż demograficzny końcówki lat 90-tych. Kto miał kupić z wyżu lat 80-tych, to już kupił. My już nigdy nie powtórzymy wyników liczby oddawanych lokali mieszkalnych z lat 2020-2024.
  • Odpowiedz

jedzbudynie
jedzbudynie
21.04.2026, 17:16:24 via Wykop
  • 167
budowlańców p----------o od czasu tanich kredytów 0%. Niech giną, a ja sobie poczekam
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zatyczkos
zatyczkos
zatyczkos
21.04.2026, 18:08:51 via Wykop
  • 78
@jedzbudynie: Budowlancow jest tylu co kot naplakal i bedzie jeszcze mniej bo mlode pokolenia nie ciagnie do pracy rekami. Ludzie z branzy sie stale wykruszaja, srednia wieku coraz wyzsza i dobrze ze jeszcze jacys Ukraincy robia. Mam znajomego co robi budowlanke i koles plywa w pieniadzach. Dla niego obecnie praca nawet przez 2 tygodnie w miesiacu to bylby zarobek nieosiagalny dla wiekszosci na etacie.
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
22.04.2026, 08:23:00 via Wykop
  • 32
Łebski koleś od przepychania kibla niedługo będzie więcej zarabiał jak ten od przepychania aorty.


@neo78: Nie bardzo - popyt na przepychanie aorty będzie coraz wyższy, bo pokolenie wyżu właśnie wchodzi w wiek, gdy będzie coraz częściej potrzebować pomocy medycznej.
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
21.04.2026, 16:01:07 via Android
  • 107
Oh nie, koparkowy nie zarobi już 3x tyle co profesor uniwersytecki tylko 1.5x tyle?

Chyba uronię łezkę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pokaczu
Pokaczu
Pokaczu
22.04.2026, 09:19:44 via Wykop
  • 36
było się uczyć


@mariusz_z_blighttown: chyba nie uczyć :P
  • Odpowiedz
lubaluft
lubaluft
lubaluft
22.04.2026, 09:20:23 via Wykop
  • 41
@Czoso: Ale z pracy koparkowego zazwyczaj jednak są jakieś pozytywne efekty.
  • Odpowiedz
neo78
neo78
21.04.2026, 15:55:27 via Wykop
  • 85
Wiele maszyn budowlanych stoi obecnie w Polsce bezczynnie. Szczególnie żurawie. Pracownicy zastanawiają się, co będzie


Są tego i plusy, jak teraz taki płytkarz chce 100zł/m2 to jak nie będą mieli co do gara wrzucić to zrobią za 50zł a i na koniec roboty ogródek jeszcze taki skosi.
Powodem takich cen był zbyt tani kredyt, inwestor dostał kasę i nie patrzył już ile bierze taki płytkarz tylko miało być zrobione. Jak w systemie
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neo78
neo78
21.04.2026, 16:39:48 via Wykop
  • 92
@ordynarny_cham: Mylisz wzrost gospodarczy z bańką spekulacyjną. Twierdzisz, że budowlanka ciągnęła gospodarkę, podczas gdy w rzeczywistości była ona jedynie beneficjentem długu, który stymulował sztuczny popyt wywołany zbyt tanim kredytem.
Czy sugerujesz, że jedynym sposobem na utrzymanie polskiej gospodarki jest permanentne utrzymywanie bańki cenowej?
  • Odpowiedz
neo78
neo78
21.04.2026, 18:21:27 via Wykop
  • 24
fachowcy mają roboty do końca następnego roku, tych tańszych to sobie znajdziesz łatwo tylko kupujesz tańsze płytki w razie co.


@Qullion: Ten artykuł jest o tym ze budowlanka zaliczyła właśnie najgłębszy spadek w całej Unii Europejskiej -13,7%.
Twierdzisz, że ludzie zawsze chcieli tanio, ignorując ekonomię - ceny usług budowlanych nie rosły dlatego, że klienci nagle stali się hojni, ale dlatego, że rynkowa podaż pieniądza -tani kredyt była wyższa niż podaż
  • Odpowiedz
nixodus
nixodus
nixodus
22.04.2026, 09:05:52 via Wykop
  • 53
Przecież wiadomo, że brakuje 2 mln mieszkań, jakieś dopłaty by się przydały, albo interwencyjny skup i zrobienie tam mieszkań socjalnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Banita77
Banita77
Banita77
22.04.2026, 10:13:53 via Wykop
  • 3
@MagicznyMariusz: Dokładnie, te bajki o brakujących 2 mln. mieszkań to stare komuchy/lewica powtarza od 40 lat, tylko po to by miec pretekst do opodatkowania mieszkań.
  • Odpowiedz
Banita77
Banita77
Banita77
22.04.2026, 12:03:52 via Wykop
  • 0
@Wielka-Polska-Betonowa:Tylko dlatego, że nie mają większości i poparcia w rządzie.
  • Odpowiedz
PingwinPikPok
PingwinPikPok
PingwinPikPok
21.04.2026, 22:20:42 via Wykop
  • 39
W mojej okolicy są trzy puste bloki/wielorodzinne postawione przez różnych devów. Od roku wszystko wygaszone.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
21.04.2026, 23:17:24 via Wykop
  • 49
@PingwinPikPok: z kolei w mojej okolicy w kilku artamentowcach pozostały już tylko "ostatnie wolne lokale"

  • Odpowiedz
JerzJerzy
JerzJerzy
JerzJerzy
22.04.2026, 07:06:30 via Wykop
  • 18
@ArnoldZboczek:
Są ostatnie?
Są ostatnie.
Nadal wolne?
Wolne.
Wszystko się zgadza. Ostatnie wolne lokale, o przepraszam - apartamenty. Zapomniałem, że mieszkań już nikt nie buduje.
  • Odpowiedz

Gjbgghbhhjj
Gjbgghbhhjj
22.04.2026, 09:19:14 via Wykop
  • 31
No trudno żeby nie było największe w Europie, skoro jak w Europie były spadki, to my mieliśmy BK2.
A było mówione ze im dłużej sztucznie ratuje się bańkę, tym mocniej pęknie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
22.04.2026, 10:23:57 via Wykop
  • 22
żarło, żarło i się zesrało, a jak się mówiło to wzrostowym przygłupom, że idziemy dokładnie tą samą drogą co Hiszpania, Irlandia, Chiny i kilka innych krajów, które na betonie sztucznie pompowały wskaźniki i pkb to się prawie zapluli
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bzikus
bzikus
bzikus
22.04.2026, 10:20:58 via Wykop
  • 22
Napiszę ponownie, kredyt na mieszkanie w Hiszpanii mam na 3,00 % mój kolega ma na 2,87% a Polszy jak w lesie. Bank chcę mi pożyczyć 500k ale mam wpłacić 100k, czyli pożycza mi 400k na 20 lat i mówi oddaj mi 900k, co oni na łeb upadli. Bank w Polszy nie ponosi żadnego ale to żadnego ryzyka pożyczając pieniądze pod nieruchy. Niech giną.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ukradlem_ksiezyc
ukradlem_ksiezyc
22.04.2026, 09:37:00 via Android
  • 14
Jak już rok temu mówiłem że ja z autodiagnozowanym AuADHD chodzę po swoim wojewódzkim mieście i widzę mnóstwo napisów na keiszkaniach "sprzedam" to mówili mi, że to dowód anegdotyczny.

Jak kilka lat temu mówiłem, że to dziwne, że pojawiają się reklamy meiskan ma sprzedaż i że to dziwne, bo wcześniej nie trzeba było reklam tyłków chodziły na pniu bez jakiejkolwiek relalmy to mowili że się g---o znam.

Owszem, za wcześnie zacząłem wieszczyć koniec wzrostów
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Inozythol
Inozythol
Inozythol
22.04.2026, 12:18:32 via Wykop
  • -1
@ukradlem_ksiezyc: Ale to nie wyklucza tego, że Twoje obserwacje to jest dowód anegdotyczny.
  • Odpowiedz
mlotnaczarownice
mlotnaczarownice
mlotnaczarownice
22.04.2026, 13:22:49 via Wykop
  • 0
@ukradlem_ksiezyc: mowisz woda ;> milo czytac ze sa myslacy. A nie ze globcio nie istnieje XD.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3136
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2910
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2531
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2492
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2056
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkanie
  • #heheszki
  • #kredythipoteczny
  • #polska
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #gielda
  • #deweloperka
  • #warszawa
  • #wynajem
  • #budownictwo
  • #patodeweloperka
  • #mieszkanienastart
  • #inwestycje

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking