Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7928587/koniec-eksmisji-na-bruk-wlasciciel-nie-bedzie-mogl-wyrzucic-lokatora

544

Nie będzie można już pozbyć się lokatora z mieszkania, nawet jeżeli nie płaci

Nie będzie można już pozbyć się lokatora z mieszkania, nawet jeżeli nie płaci

Rząd zaostrza przepisy chroniące przed bezdomnością i eksmisją na bruk

nickjuzmam
nickjuzmam
z
infor.pl
dodany: 21.04.2026, 15:17:32
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    nieruchomosci
  • #
    prawo
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

dla tych co czytają tylko nagłówki
wanted
z wykop.pl
  • 22
Koniec z obowiązkiem zapewniania lokalu zamiennego i płacenia rachunków za nieuczciwego najemcę !
Me_Not
z infor.pl
  • 0

Komentarze (98)

najlepsze

armiakrolewska
armiakrolewska
21.04.2026, 17:12:54 via Wykop
  • 232
Panowie ale proszę zrozumieć. Jak zadomowicie się u Polityka albo jego funfelków to te prawo nie będzie działało ;p
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wredny_bombelek
wredny_bombelek
21.04.2026, 20:09:46 via Wykop
  • 110
@armiakrolewska: czasem się zastanawiam jak by to wyglądało, może jakieś #wykopparty w którymś z mieszkań tego przesympatycznego pana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wredny_bombelek - @armiakrolewska: czasem się zastanawiam jak by to wyglądało, może j...

źródło: 9sp706

Pobierz
  • Odpowiedz
oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
21.04.2026, 20:20:31 via Wykop
  • 21
@armiakrolewska: akurat jak ma wejść pakt migracyjny

(。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
neo78
neo78
21.04.2026, 15:59:46 via Wykop
  • 136
Chcieliście lewicy, to macie. To ich główny postulat, poza katastrem
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neo78
neo78
21.04.2026, 18:29:54 via Wykop
  • 104
Główny postulat? Której lewicy?


@TwojOsobistyLewak: Tej
neo78 - >Główny postulat? Której lewicy?

@TwojOsobistyLewak: Tej

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
neo78
neo78
21.04.2026, 18:55:28 via Wykop
  • 51
tym z którego mają być zwolnione duże kocury a Ty masz zapłacić od pierwszego mieszkania (choć na razie mało) - taka z nich lewica jak z Żukowskiej matematyk


@ostatni_lantianin: Lewica do czego się nie dotknie to wszystko psuje. Kto na to głosuje?
  • Odpowiedz
mathix
mathix
21.04.2026, 20:05:51 via Wykop
  • 81
Wbrew informacjom „krążącym” obecnie w Internecie – nowe, projektowane regulacje nie będą zatem znajdowały zastosowania do eksmisji sądowej przeprowadzanej w następstwie działań podjętych przez prywatnych wynajmujących swoje nieruchomości lokatorom. Ochrona lokatorów w zakresie powyższych stosunków, jest już bowiem uregulowana w ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. W przypadku wejścia w życie nowych przepisów – na dotychczasowych zasadach, nie będzie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MajkiFajki
MajkiFajki
21.04.2026, 21:49:24 via Wykop
  • 3
@mathix: Ło stary 100 lat Cię nie widziałem
  • Odpowiedz
KarmazynowyAstrofizyk
KarmazynowyAstrofizyk
21.04.2026, 22:51:47 via Wykop
  • 3
18 lat tu garuję.


@mathix: współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
0rdynus
0rdynus
0rdynus
21.04.2026, 15:18:22 via Android
  • 67
A co jesli właściciel nie płaci? XD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ddf-ddt
ddf-ddt
21.04.2026, 15:32:29 via Wykop
  • 76
@0rdynus: też go zakwaterują tylko że gdzie indziej i mniej dobrowolnie.
  • Odpowiedz
tereska-kaczmek
tereska-kaczmek
21.04.2026, 19:50:24 via Wykop
  • 2
@0rdynus: pucha
  • Odpowiedz
Gleacher
Gleacher
21.04.2026, 17:47:13 via Wykop
  • 30
Zanim się zesraliście to przeczytaliście chociaż o jakie lokale chodzi?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
21.04.2026, 18:46:24 via Wykop
  • 12
@Gleacher: @pasatamatata a co to za różnica o jakie lokale chodzi?
  • Odpowiedz
TrzyZnaki
TrzyZnaki
21.04.2026, 20:18:07 via Wykop
  • 7
@Chris_Karczynski: Jakbyś przeczytał to byś wiedział:

Ministerstwo Finansów dostrzegło potrzebę zmiany przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, w celu zapewnienia ochrony:

(1) funkcjonariuszom i żołnierzom (oraz członkom ich rodzin i domownikom) zajmującym przydzielone im mieszkania oraz

(2) osobom podlegającym eksmisji w trybie egzekucji administracyjnej w związku z realizacją inwestycji infrastrukturalnej,
  • Odpowiedz

elo345
elo345
elo345
21.04.2026, 20:13:39 via Wykop
  • 21
A mógł Donald pomyśleć, zmienić ustawę na nie płacisz/wylot i odmroźić setki tysięcy pustych lokali i naprawić rynek wynajmu zyskując głosy młodych.
Zamiast tego woli chronić patologię, która i tak zagłosuje na PiS
Dalej chłop nie rozumie, że ściganie się na socjal i dosypywanie szlachnie z PiSem nie ma najmniejszego sensu.

Jakby nawet mu to Nawrocki zawetował, to byłby potężny cios w poparcie Karola w grupie młodych wyborców.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pieskor
Pieskor
21.04.2026, 22:47:24 via Wykop
  • 0
@elo345: Odmrozić setki tysiecy pustych lokali? Nigdy.
  • Odpowiedz
TheKirghizLight
TheKirghizLight
22.04.2026, 08:22:09 via Wykop
  • 1
A mógł Donald pomyśleć, zmienić ustawę na nie płacisz/wylot i odmroźić setki tysięcy pustych lokali i naprawić rynek wynajmu zyskując głosy młodych.


@elo345: Nie, będzie dokładnie odwrotnie. Więcej żałosmych inwestorów wejdzie w beton i ceny poszybują prosto na Marsa. A młodzi nie chcą żyć u czynszojada. Adekwatnie nie chcą u niego robić dzieci. Neoliberalny projekt betonowego złota w każdym kraju kończy się tak samo - upadkiem demografii.

Zamiast tego woli chronić patologię,
  • Odpowiedz
PepikPL
PepikPL
PepikPL
21.04.2026, 17:42:40 via Wykop
  • 15
Proszę powiedzcie, że to kolejny pomysł Henig-Klęski. Nie wierzę, że ktoś drugi może być tak głupi, by wpaść na coś takiego. Bo rynek wynajmu już jest ch*jowy i co oni robią? Dokręcają śrubę XD No ja j*bię XD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czytelnik30
Czytelnik30
21.04.2026, 18:49:30 via Android
  • 4
@PepikPL: nie, tym razem tej lokatej od polityki społecznej i równości.
  • Odpowiedz

FilipWWL
FilipWWL
FilipWWL
21.04.2026, 16:26:27 via Wykop
  • 12
W tytule zabrakło słowa "zgodnie z prawem". Będzie jak jest, jeszcze większa grupa ludzi niewynajmie mieszkania madce z bąbelkiem i kąkubętem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zwirz
zwirz
21.04.2026, 18:43:03 via Wykop
  • 2
W tytule zabrakło słowa "zgodnie z prawem".


@FilipWWL: A co to niby zmienia? Wynajmujesz mieszkanie "zgodnie z prawem", przestajesz płacić i właściciel może ci skoczyć.
  • Odpowiedz
K4rdi0log
K4rdi0log
K4rdi0log
21.04.2026, 20:49:03 via Wykop
  • 7
Jak bankowi nie zapłacę rat kredytu to tez? Czy raczej tyle to nie?

Wiem. Tylko lokale socjalne, albo inny przypadek. Banki mają własne prawo.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

paliwoda
paliwoda
22.04.2026, 06:17:44 via Wykop
  • -5
socjalne, albo


@K4rdi0log: Łap, nieuku:
paliwoda - >socjalne, albo

@K4rdi0log: Łap, nieuku:

źródło: albo-przecinek

Pobierz
  • Odpowiedz
dariot
dariot
21.04.2026, 20:38:33 via Wykop
  • 5
Nie dość że duplikat (https://wykop.pl/link/7928587/koniec-eksmisji-na-bruk-wlasciciel-nie-bedzie-mogl-wyrzucic-lokatora), to jeszcze w komentarzach ściek wytworzony przez analfabetów i ludzi, którzy nie mają pojęcia o temacie. Masakra...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mareksa666
mareksa666
mareksa666
22.04.2026, 05:47:00 via Wykop
  • -1
@dariot: nie na darmo wykop - ostoja prawilnosci to intelektualna elita ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3133
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2898
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2526
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2490
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2056
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking