Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko192
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

333

Polska stawia własnego satelitę wojskowego. Trójka gigantów łączy siły

Polska stawia własnego satelitę wojskowego. Trójka gigantów łączy siły

Przełom dla bezpieczeństwa Polski. Airbus Defence and Space, Thales Alenia Space oraz Radmor podpisały umowę o współpracy przy budowie geostacjonarnego satelity telekomunikacyjnego dla Ministerstwa Obrony Narodowej. To projekt, który ma dać Wojsku Polskiemu bezpieczną, odporną na ataki łączność.

erka73
erka73
z
trojmiasto.pl
dodany: 20.04.2026, 15:51:04
  • #
    polska
  • #
    kosmos
  • #
    wojskopolskie
  • #
    militaria
  • #
    lotnictwo
  • #
    armia
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

W grudniu 2022 r. były szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę na zakup dwóch satelitów obserwacyjnych i
FeyNiX
z tvn24.pl
  • -1

Komentarze (34)

najlepsze

yet_another_user
yet_another_user
20.04.2026, 18:57:39 via Wykop
  • 51
A nie lepiej wystrzelić zamiast stawiać?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uwielbiamnalesniki
uwielbiamnalesniki
20.04.2026, 19:05:48 via Wykop
  • 27
@yet_another_user:
uwielbiamnalesniki - @yetanotheruser:

źródło: dokladnie miras

Pobierz
  • Odpowiedz
Michal85pl
Michal85pl
Michal85pl
21.04.2026, 06:35:29 via Wykop
  • 3
@yet_another_user: To geostacjonarny, dlatego stawia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jeanpaul
jeanpaul
20.04.2026, 20:15:03 via Wykop
  • 28
Przełom dla bezpieczeństwa Polski. Airbus Defence and Space, Thales Alenia Space oraz Radmor


przelatywalem niedaleko i cyknalem dla was fotke tego satelity od Radmora ( ͡º ͜ʖ͡º)
jeanpaul - > Przełom dla bezpieczeństwa Polski. Airbus Defence and Space, Thales Alen...

źródło: radmor

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kepak
kepak
20.04.2026, 20:22:57 via iOS
  • 7
@jeanpaul: Radmor 5102, gdyby więcej elektroniki z PRL było na takim poziomie…
  • Odpowiedz
jeanpaul
jeanpaul
20.04.2026, 20:37:10 via Wykop
  • 5
Radmor 5102, gdyby więcej elektroniki z PRL było na takim poziomie…


@kepak: ja wolalem Diore. nie wiem skad ale moj ojciec wyczarowal radio Cezar Quadro radio DKS-201. Nigdy nie odebralem zadnego sygnalu kwadro, ale mialem 4 glosniki dwa Altusy 80 i jakies gowniane male z gramofonu. i fajnie toto gralo. Potem sprzedalem i mialem mini diore, ktora szla do niemiec jako "Bruns". Troche to kosztowalo bo pracownik na lini montażu
jeanpaul - > Radmor 5102, gdyby więcej elektroniki z PRL było na takim poziomie…

@ke...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
piotr53365
piotr53365
piotr53365
20.04.2026, 19:01:54 via Wykop
  • 9
Ciekawe czy by wpuścili by Radmora do projektu satelity np. amerykańskiego i dlaczego nie. To a propos Airbus Defence and Space i Thales Alenia Space.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
20.04.2026, 20:16:21 via Wykop
  • 4
@piotr53365:

Ciekawe czy by wpuścili by Radmora do projektu satelity np. amerykańskiego
  • Odpowiedz
piotr53365
piotr53365
piotr53365
22.04.2026, 05:03:06 via Wykop
  • 0
@tomilipin: Zapamiętam, dzięki. Przecinek może być?
  • Odpowiedz

DziadziaDonPadre
DziadziaDonPadre
20.04.2026, 19:24:24 via Android
  • 7
Radmor ❤️ mocno kibicuję ❤️
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziadziaDonPadre
DziadziaDonPadre
20.04.2026, 19:35:46 via Android
  • 18
@NoOne3: Sęk w tym, że jako cywil zbyt wiele na temat produkcji w Gdyńskim Radmorze się nie dowiesz. Oni od zawsze działali bardziej na rynku pro. Stacje milicyjne, później policyjne, przy okazji spoko sprzęt audio a teraz i podbój kosmosu. Jako patriota nie pozostaje mi nic innego jak cieszyć się i wspierać choćby na wykopie takie inicjatywy.
  • Odpowiedz
Feeder
Feeder
20.04.2026, 20:44:52 via iOS
  • 1
@NoOne3: np radiostacje Comp@an, 3501. Plus cały wachlarz usług projektowych i wykonawczych z zakresu radiotechniki
  • Odpowiedz
byferdo
byferdo
21.04.2026, 06:54:48 via Wykop
  • 2
Trójka gigantów łączy siły

Liczyłem, że to będzie Orlen, Inpost i Dino
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysztof-labul
krzysztof-labul
krzysztof-labul
21.04.2026, 07:13:46 via Wykop
  • 0
Powinno być w ramach NATO. Ukraińcy będą mieli lepsze dane wywiadowcze za darmo.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

paulomac
paulomac
20.04.2026, 22:26:52 via Wykop
  • 0
A dlaczego nie kontynuujemy projektu z ICEYE?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

orkako
orkako
21.04.2026, 02:12:57 via Wykop
  • 3
@paulomac: kontynuujemy, ale ICEYE to projekt oficjalnie komercyjny, a tu mamy wyłącznie rządowy. Oba jednak projekty są do dyspozycji wojska Polskiego.
I wiesz co jest najlepsze? Chyba za rok będziemy mieli więcej sprawnych satelitów wojskowych niż Rosja, a już teraz mamy więcej nowoczesnych satelitów wojskowych niż Rosja.
  • Odpowiedz
michalson18
michalson18
21.04.2026, 07:14:17 via Wykop
  • 2
@orkako: ICEYE również sprzedaje satelity i systemy satelitarne
sai posiadali jakiś czas temu ok 30 swoich satelitów, ale przy ich wzroście pewnie juz w okolicy setki - ponoć juz rezerwują całą ładowność rakiety u Muska.
swoje satelity również sprzedają, jednym z nabywców jest Polska
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
20.04.2026, 15:51:39 via Wykop
  • 0
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 69% (jestem botem)



Nowy satelita dla bezpieczeństwa Polski**

Airbus Defence and Space, Thales Alenia Space oraz Radmor podpisały umowę na budowę geostacjonarnego satelity telekomunikacyjnego dla Ministerstwa Obrony Narodowej, co ma znacząco poprawić łączność Wojska Polskiego, czyniąc ją odporną na ataki. Wydarzenie miało miejsce podczas Dnia Przyjaźni Polsko-Francuskiej i zainicjowało nowy etap współpracy między Polską a Francją w sektorze kosmicznym. Radmor, należący do Grupy WB, wprowadza
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FeyNiX
FeyNiX
20.04.2026, 22:06:49 via iOS
  • -2
Tak tylko przypomnę, według Tvn24, https://tvn24.pl/polska/polska-bedzie-miala-satelity-obserwacyjne-kosiniak-kamysz-dla-nas-nie-ma-rewirow-niedostepnych-st8231317
FeyNiX - Tak tylko przypomnę, według Tvn24, https://tvn24.pl/polska/polska-bedzie-mia...

źródło: IMG_8135

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mario7400
Mario7400
Mario7400
20.04.2026, 22:46:17 via Wykop
  • 5
@FeyNiX: Ale to inny projekt na satelity obserwacyjne, a nie telekomunikacyjne.
  • Odpowiedz
SaperX
SaperX
20.04.2026, 19:33:30 via Android
  • -4
Jakby PiS rządził to Semeniuk by wysyłała satelity już dawno...
Dla Rydzyka xd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3154
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2990
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2585
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2307
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
2019
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking