Niemcy chcą płacić mniej Polakom. 80 proc. pensji dla każdego

Na początku sezonu szparagowego w Niemczech ponownie wybuchła dyskusja o wynagrodzeniach pracowników sezonowych. Rolnicy
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 164
- Odpowiedz

Na początku sezonu szparagowego w Niemczech ponownie wybuchła dyskusja o wynagrodzeniach pracowników sezonowych. Rolnicy
Komentarze (164)
najlepsze
@fraciu: a to dlatego w Polsce mnóstwo ludzi robi za minimalną, a w innych krajach minimalną zarabia mały odsetek ludzi? inna mentalność?
@towarzysz-eko: Nie te czasy. Trzarni teraz robią w zasiłkach, proszkach, stręczeniu, napadach, wałkach nigeryjskich, oraz zapewniają rozrywkę Helgom z wysoką emeryturą. Narzędzia motywujące do pracy w polu zostały zakazane,
źródło: gggg
PobierzW tym kraju nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem
źródło: Korzenie.JPG
PobierzNo pomoże na pewno. W konkurencji kto szybciej zaorze pole z niezebranymi szparagami i zbierze najszybciej na sprzęt do zbioru automatycznego. Jakaś logika w tym jest, duży zostanie małego szlag trafi.
ps. To ponoć bardzo ciężka praca, jak im zależy na pracownikach to bardziej powinni tą płace minimalną podnieść o 20%, bo komu by się chciało tak z---------ć, już chyba nawet na budowie będzie lepiej.
@kepak: sęk w tym, że podnosząc płace w rolnictwie, produkty będą musiały być droższe, a nikt nie chce płącić więcej... w polsce jak się czyta komentarze o pracy sezonowej albo o cenach owoców i warzyw to
zaraz podam numer konta.
@neo78: dzięki, że mi przypomniałeś
@mocten: Musiałem, bo jakbyś o o nie zapomniał to miałaby tu ciężko