Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

427

Niemcy chcą płacić mniej Polakom. 80 proc. pensji dla każdego

Niemcy chcą płacić mniej Polakom. 80 proc. pensji dla każdego

Na początku sezonu szparagowego w Niemczech ponownie wybuchła dyskusja o wynagrodzeniach pracowników sezonowych. Rolnicy

nixodus
nixodus
nixodus
z
wnp.pl
dodany: 20.04.2026, 14:20:35
  • #
    niemcy
  • #
    arbeit
  • #
    praca
  • #
    szparagi
  • #
    placaminimalna
  • #
    europa
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (164)

najlepsze

ocynkowanyodpornynahejt
ocynkowanyodpornynahejt
20.04.2026, 14:33:09 via Wykop
  • 275
wychodzi mniej więcej 35,21 PLN na godzinę (według AI) do rączki, nie chce obrażać Ukraińców, ale chyba nawet oni za coś takiego nie będą pracować.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Naczelny_Cenzopapista
Naczelny_Cenzopapista
Naczelny_Cenzopapista
20.04.2026, 15:27:38 via Wykop
  • 326
@ocynkowanyodpornynahejt: Niemcy myślą że cały czas mamy rok 2000 i oni są wielkimi panami Europy podczas gdy Polska to gównianie państewko na poziomie afrykańskiego k-------u. Czasy się zmieniły i żaden Polak, nawet biedny patus, nie da się już opluwać Niemcowi za kilka euro na godzinę.
  • Odpowiedz
ocynkowanyodpornynahejt
ocynkowanyodpornynahejt
20.04.2026, 17:04:15 via Wykop
  • 47
Jak pracodawca nie musi płacić to nie zapłaci.


@fraciu: a to dlatego w Polsce mnóstwo ludzi robi za minimalną, a w innych krajach minimalną zarabia mały odsetek ludzi? inna mentalność?
  • Odpowiedz
endru1908
endru1908
20.04.2026, 16:39:45 via Android
  • 120
Zakop za durny tytuł. Dajcie "Niemcy chcą płacić mniej Ukraińcom, Rumunom, Słowakom, Litwolinom" ale nie bo nie będzie klikaniny. Sprawa nie dotyczy tylko Polaków i Niemców, ale Niemców i pracowników sezonowych w śród, których mogą być wszyscy, również Niemcy, ale na wykopie nie miałby to wzięcia. Co za śmietnik.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chryzek
chryzek
chryzek
20.04.2026, 23:49:08 via Wykop
  • 3
@andandand: od razu miałem to samo na myśli :) ha ha. Minusy na plus!
  • Odpowiedz
Notes
Notes
21.04.2026, 05:56:51 via iOS
  • 3
@endru1908: zwłaszcza że już od paru lat głównymi narodowościami zbierającymi szparagi w Niemczech to nie Polacy tylko Bułgarzy i Rumuni
  • Odpowiedz
towarzysz-eko
towarzysz-eko
20.04.2026, 14:28:07 via Android
  • 108
No i dobrze, idąc tą drogą, niedługo w polu będą robić wyłącznie czarni
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

funksik
funksik
20.04.2026, 14:32:03 via Wykop
  • 113
@towarzysz-eko: Sami nie zechcą, a batożyć w XXIw. nie wypada.
  • Odpowiedz
januszjanusz666
januszjanusz666
20.04.2026, 15:29:30 via Wykop
  • 52
No i dobrze, idąc tą drogą, niedługo w polu będą robić wyłącznie czarni


@towarzysz-eko: Nie te czasy. Trzarni teraz robią w zasiłkach, proszkach, stręczeniu, napadach, wałkach nigeryjskich, oraz zapewniają rozrywkę Helgom z wysoką emeryturą. Narzędzia motywujące do pracy w polu zostały zakazane,
januszjanusz666 - >No i dobrze, idąc tą drogą, niedługo w polu będą robić wyłącznie c...

źródło: gggg

Pobierz
  • Odpowiedz
Bioenergetyk
Bioenergetyk
Bioenergetyk
20.04.2026, 14:37:48 via Android
  • 94
a czy oni nie mieli juz rok temu problemow z pracownikami? teraz na pewno bedzie lepiej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IluzjaWIBORu
IluzjaWIBORu
20.04.2026, 16:37:05 via Wykop
  • 45
@Bioenergetyk: tzn mają, bo wszyscy napływowi inżynierzy z afryki subsaharyjskiej i lekarze-arabowie są niestety przekwalifikowani by zbierać np. takie szparagi.

W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem
IluzjaWIBORu - @Bioenergetyk: tzn mają, bo wszyscy napływowi inżynierzy z afryki subs...

źródło: Korzenie.JPG

Pobierz
  • Odpowiedz
Bioenergetyk
Bioenergetyk
Bioenergetyk
20.04.2026, 18:26:33 via Android
  • 1
@funeralmoon: moze to plan dlugoterminowy i jeszcze będziemy zazdroscic (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
Willux
Willux
20.04.2026, 14:25:09 via Wykop
  • 48
>Rolnicy wskazują, że obowiązująca płaca minimalna wynosząca 13,90 euro za godzinę podnosi koszty produkcji, sugerując wprowadzenie zróżnicowanej płacy minimalnej, umożliwiającej płacenie 80% stawki. Ich zdaniem obniżenie wynagrodzeń pomogłoby zachować konkurencyjność


No pomoże na pewno. W konkurencji kto szybciej zaorze pole z niezebranymi szparagami i zbierze najszybciej na sprzęt do zbioru automatycznego. Jakaś logika w tym jest, duży zostanie małego szlag trafi.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krafti
Krafti
20.04.2026, 23:00:58 via Wykop
  • 4
@Willux: no ja nie wiem, może niech Jabłonki zasadza albo rzepakiem obsieja ( ͡º ͜ʖ͡º) tak to tylko muszą do upraw dokładać rok w rok
  • Odpowiedz
Notes
Notes
22.04.2026, 08:35:36 via iOS
  • 0
@Krafti: nie jestem fanem szparagów ale wiem że te kilkaset kilometrów może robić różnicę w smaku ;) możliwe że to dlatego Niemcy wolą kupować niemieckie. Ważna kwestia jest to, że Niemcy jako naród z moich obserwacji starają się być patriotami w handlu. Pewnie nie wszyscy ale jest swego rodzaju kultura wspierania swoich… no i o tym że Niemcy są p------i na punkcie szparagów więc skoro w Niemczech szparagi dojrzewają szybciej
  • Odpowiedz
kepak
kepak
20.04.2026, 15:46:55 via Wykop
  • 46
Czekajcie to najpierw narzekają że pracownicy nie chcą przyjeżdzać do pracy, a potem marzą o zmniejszeniu pensji minimalnej? Jak widać janusz biznesu to nie tyle polska przywara co międzynarodowa, a my możemy konkurować jedynie nasyceniem takich pracodawców.

ps. To ponoć bardzo ciężka praca, jak im zależy na pracownikach to bardziej powinni tą płace minimalną podnieść o 20%, bo komu by się chciało tak z---------ć, już chyba nawet na budowie będzie lepiej.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wuadek
wuadek
20.04.2026, 19:17:17 via Wykop
  • 1
@kepak: Po co podnosić płacę minimalną? Trzeba dać płacę dobrą. Albo zamknąć biznes.
  • Odpowiedz
siodemkaxx
siodemkaxx
20.04.2026, 19:21:39 via Wykop
  • 11
ps. To ponoć bardzo ciężka praca, jak im zależy na pracownikach to bardziej powinni tą płace minimalną podnieść o 20%, bo komu by się chciało tak z---------ć, już chyba nawet na budowie będzie lepiej.


@kepak: sęk w tym, że podnosząc płace w rolnictwie, produkty będą musiały być droższe, a nikt nie chce płącić więcej... w polsce jak się czyta komentarze o pracy sezonowej albo o cenach owoców i warzyw to
  • Odpowiedz
mocten
mocten
20.04.2026, 15:34:12 via Wykop
  • 25
Z chęcią pojadę, ja i cała moja rodzina, będziemy pracować za 5 marek/h potrzebujemy tylko pieniędzy na bilety,
zaraz podam numer konta.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocten
mocten
20.04.2026, 16:25:21 via Wykop
  • 4
Nie zapomnij zabrać starej...


@neo78: dzięki, że mi przypomniałeś
  • Odpowiedz
neo78
neo78
20.04.2026, 16:28:07 via Wykop
  • 0
dzięki, że mi przypomniałeś


@mocten: Musiałem, bo jakbyś o o nie zapomniał to miałaby tu ciężko
  • Odpowiedz
DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
20.04.2026, 15:03:02 via Wykop
  • 23
Moga zapomniec o Polakach przy zbiorach.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

olszus
olszus
olszus
21.04.2026, 07:34:24 via Wykop
  • -1
@DziendobryMireczku: Czytam komentarze piniczaków takich jak Ty pod tym artykułem, a potem rozmawiam z ludźmi, którzy jadą pracować do Niemiec. Wykop to taki portal dzieci myślą, że żyją w Niemczech albo Anglii i non stop spamują wszystkim jak te kraje upadają.
  • Odpowiedz
DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
21.04.2026, 08:21:36 via Wykop
  • -2
@olszus: ta xD nie rozsmieszaj mnie do takich prac to jada juz tylko nieudacznicy
  • Odpowiedz
NoName82
NoName82
NoName82
20.04.2026, 16:03:44 via Wykop
  • 15
Niech się sami wezmą za robotę za tą stawkę zobaczymy czy sobie poradzą 🤣🤣🤣
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jeden_z_gapiow
jeden_z_gapiow
21.04.2026, 19:37:56 via Android
  • 0
@Notes: nie powinny mieć oligopolu pozwalającego na drenowanie rynku, tworzenie zmów cenowych wobec kontrahentów i klientów i niszczenie konkurencji dzięki lobbingowi, zwolnieniach z podatków i przymykania oczy na nadużycia.
  • Odpowiedz
Notes
Notes
22.04.2026, 00:14:12 via iOS
  • 0
@jeden_z_gapiow: już w poprzednim komentarzu miałem wrażenie że mieszasz chyba sytuacje rokitników i dystrybutorów w dwóch różnych krajach. Teraz jestem wręcz pewien :)
  • Odpowiedz
ShawnSpencer
ShawnSpencer
ShawnSpencer
20.04.2026, 18:00:20 via Wykop
  • 13
Pontoniarze nie chcą pracować? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2396
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1992
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1781
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1756
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1677
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #historia
  • #neuropa
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #wydarzenia
  • #iiwojnaswiatowa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking