Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

346

Bez profilu zaufanego firmy nie założysz. Rząd przesądził o końcu papieru w bizn

Bez profilu zaufanego firmy nie założysz. Rząd przesądził o końcu papieru w bizn

Cyfryzacja uprości zakładanie firm przez mObywatel. tylko online, bez papierów, jedno okienko, automatyczna wymiana danych między urzędami.

c.....z
c.....z
konto usunięte
z
bezprawnik.pl
dodany: 19.04.2026, 09:45:58
  • #
    jdg
  • #
    profilzaufany
  • #
    ceidg
  • #
    firma
  • #
    mobywatel
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (112)

najlepsze

fliso
fliso
fliso
19.04.2026, 13:35:09 via Wykop
  • 262
Czy w związku z tym będziemy potrzebowali mniej urzędników?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mauro666
Mauro666
19.04.2026, 13:37:17 via Wykop
  • 107
@fliso: Więcej, bo ktoś musi ten system obsługiwać, ktoś musi go nadzorować i jeszcze jeden wydział od pozornej kontroli. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Czerwone_Stringi
Czerwone_Stringi
19.04.2026, 15:52:29 via Wykop
  • 24
@Mauro666: Dodatkowo trzeba im podwyżki dać bo wyższy lvl i jakieś szkolenia cyfryzacji nauki tableta itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
19.04.2026, 13:36:20 via Wykop
  • 120
Super, czyli będą mniejsze opłaty i zwolnią część urzędników?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M4711v2
M4711v2
19.04.2026, 13:38:30 via Android
  • 33
@abcgggggggggggggggggggggggggggggggg: nie
  • Odpowiedz
niegwynebleid
niegwynebleid
19.04.2026, 17:16:09 via Wykop
  • 6
@abcgggggggggggggggggggggggggggggggg: a jakie masz opłaty przy zakładaniu firmy
koleś co się zatrzymał na jednym okienku 15 lat temu (gdzie już wtedy się płaciło chyba tylko za odpis rejestracji do vat)
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
19.04.2026, 16:42:56 via Android
  • 29
Miernoty i kolaboranci z rządu niech najpierw zmuszą zagraniczne firmy do płacenia uczciwych podatków, a od obywateli niech się po prostu odwalą ヽ( ͠°෴ °)ノ
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mareksa666
mareksa666
mareksa666
19.04.2026, 17:00:13 via Wykop
  • 5
@malkontent: nie po to na sile wprowadzaja korpokapitalizm zeby te korporacje podatki placily :D
  • Odpowiedz
KakaowyTaboret
KakaowyTaboret
20.04.2026, 04:06:19 via Android
  • 0
@Elaviart: xDDD

Tymczasem na zachodzie często nawet nie potrzeba kas fiskalnych gdy w Polsce muszą być.

Ale wiadomo u nas może być najtrudniej bo dziadek sprzedający bułki niech lepiej zdechnie jeśli nie chce mieć smartfona
  • Odpowiedz
Xizor
Xizor
19.04.2026, 18:03:29 via Android
  • 22
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pecyk
Pecyk
Pecyk
20.04.2026, 07:00:12 via Android
  • 1
@Xizor: Tylko obowiązek posiadania PUE ZUS jest martwy, pisma nadal przychodzą papierowo.
  • Odpowiedz
NaChMiNick
NaChMiNick
NaChMiNick
20.04.2026, 07:42:19 via Wykop
  • 0
@galicjanin: To już przez skalę biznesu jest zupełnie inny przypadek, sam jeszcze niedawno widziałem jak budowlaniec (150 pracowników) dyktuje odpowiedź na pismo Pani "Krysi" mimo, że ta Pani pewnie sama bez problemu by to napisała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lubiecie
lubiecie
lubiecie
19.04.2026, 17:47:51 via iOS
  • 5
O czyli mnie urzędników, niższe podatki i opłaty prawda?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
19.04.2026, 18:02:52 via Wykop
  • 3
@lubiecie: nie no, tyle to nie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
sylwek2k
sylwek2k
sylwek2k
20.04.2026, 11:14:55 via Wykop
  • 0
ja firmy nie zakładałem w zadnym urzędzie, nie wyszedłem nawet z domu gdy to robiłem


@lubiecie:

ale jakto? przez telefon? Czy przez internet? xD

  • Odpowiedz
n_____S
n_____S
n_____S
19.04.2026, 17:41:27 via Wykop
  • 3
Niby wygoda, ale to coraz większa kontrola. Nie będziesz mógł kupić ani sprzedać bez profilu zaufanego.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Szechlik
Szechlik
19.04.2026, 18:49:08 via Android
  • 3
@Logytaze jesteś uczciwy dopóki system tak mówi.
  • Odpowiedz
c.....z
c.....z
konto usunięte
Autor
19.04.2026, 21:26:56 via Wykop
  • 2
Nie będziesz mógł kupić ani sprzedać bez profilu zaufanego.


@n_____S:

Do tego może dojść.
Już teraz transakcje między firmami tylko przelewami. We Francji nawet większe prywatne zakupy są zabronione gotówka.
Dorzucą do tego cyfrowy portfel, cyfrowe euro będące kontrolowane przez rządy (pewnie jeszcze z ograniczoną data ważności) i będziemy w czterech literach...
  • Odpowiedz
wutka
wutka
19.04.2026, 22:25:06 via Wykop
  • 1
Do niektórych czynności oprócz profilu zaufanego potrzeba też potwierdzenia tożsamości np. przez logowanie do banku, bo sam profil zaufany nie wystarcza. Informatyzacja kraju jak stąd do tamtąd.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

YarpenZid
YarpenZid
20.04.2026, 07:55:41 via Wykop
  • -1
@wutka: plus biała lista kont VAT
  • Odpowiedz

Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
19.04.2026, 19:41:24 via Wykop
  • 1
KO czyli liberałowie w akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

talmudyczny_triumfalizm
talmudyczny_triumfalizm
19.04.2026, 13:43:58 via Android
  • 1
P---------e
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ketrish
ketrish
ketrish
19.04.2026, 22:45:47 via Wykop
  • 0
Czy to jest "niezbedne"?

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3161
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3017
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3015
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2604
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2325
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #firma
  • #dzialalnoscgospodarcza
  • #podatki
  • #b2b
  • #ksiegowosc
  • #ryczalt
  • #programista15k
  • #biznes
  • #zus
  • #wlasnafirma
  • #praca
  • #pracbaza
  • #prawo
  • #infakt
  • #leasing

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking