Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko199
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

774

PESEL połączony z pensją. Ministerstwo Zdrowia chce prześwietlić zarobki lekarzy

PESEL połączony z pensją. Ministerstwo Zdrowia chce prześwietlić zarobki lekarzy

Ministerstwo Zdrowia chce umożliwić zbieranie powiązanych z PESEL-em danych o wynagrodzeniach medyków, by mieć pełniejszą wiedzę, ile zarabiają. Według resortu pomoże to w kształtowaniu polityki płacowej. Eksperci i wskazują na ryzyko niewłaściwego wykorzystania tych informacji.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 18.04.2026, 18:31:05
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    wydarzenia
  • #
    zarobki
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (150)

najlepsze

BohunChleba
BohunChleba
przedwczoraj, 08:34:23 via Wykop
  • -3
Niech od żołnierzy zaczną i ile paliwa lotniczego podwędzili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MikiGRU
MikiGRU
przedwczoraj, 10:10:59 via Wykop
  • 2
@BohunChleba: w przeciwieństwie do kasty lekarzy, im się prokuratura dobierze do d--y
  • Odpowiedz
kanis-sapiens
kanis-sapiens
18.04.2026, 20:51:55 via Wykop
  • -3
Dopiero teraz na to wpadli?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Promozet1
Promozet1
przedwczoraj, 05:34:08 via Android
  • -5
Gdyby było normalnie to leczony PESEL miałby w karcie usługi i PESEL wszystkich pracowników którzy wokół niego skakali a sam leczący PESEL byłby raportowany do MZ żeby MZ mogło kompensować jego zarobki są pomocą podaży pracowników..dramat
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moSSadnr1
moSSadnr1
przedwczoraj, 05:26:46 via Android
  • -5
jedziemy z milionerami
moSSadnr1 - jedziemy z milionerami
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ukradlem_ksiezyc
ukradlem_ksiezyc
18.04.2026, 21:26:54 via Android
  • -5
Już jakiś czas temu cytowałem pewnego myśliciela:

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.

jak mówiłem o AI w kontekście medycyny, że jeśli lekarze będą zarabiać małe fortuny miesięcznie to w końcu znajdzie się ktoś kto to ukróci, to byłem zjechany przez wykopków, że "jak to, ale uprawnienia, ale doświadczenie, ale ludzki kontakt".

Jesteśmy bliżej niż dalej. Zostaną tylkod orbzy specjaliści. Dla
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eldoopa
eldoopa
eldoopa
18.04.2026, 23:53:45 via Wykop
  • 2
@ukradlem_ksiezyc: problemy są, ale rozwiązania i przekonania z wykopa nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
To fantazje i urojenia w stylu "ja wiem lepiej, bo raz byłem u lekarza".

Chce zobaczyć jak to AI wykonuje jaki kolwiek zabieg na tobie.
Nie, nie dobry specjalista, a praktykant który zakłada szwy, w dodatku nieudolnie.
Zabieg usuwania pieprzyków przez dermatologa, który właściwie będzie miał na sumieniu, że została ci blizna, ale nie przeszkodzi
  • Odpowiedz
ksawery2001
ksawery2001
ksawery2001
przedwczoraj, 08:21:51 via Wykop
  • 6
Chce zobaczyć jak to AI wykonuje jaki kolwiek zabieg na tobie.


@eldoopa: masz:
ksawery2001 - >Chce zobaczyć jak to AI wykonuje jaki kolwiek zabieg na tobie.

@eldoo...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Yoney
Yoney
Yoney
18.04.2026, 20:54:13 via Wykop
  • -7
Świetnie, czekamy na inne grupy zawodowe.

Niech tylko do tych zarobków podają ilość godzin oraz specjalizacje z tytułami i dodatkowymi uprawnieniami.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
przedwczoraj, 01:35:01 via Wykop
  • 6
@Yoney: Fajnie, ale ja w robocie nie mogę spać udając, że jestem na dyżurze
  • Odpowiedz
Geomemnon
Geomemnon
przedwczoraj, 06:35:41 via Wykop
  • 2
@Blaskun: tragedia faktycznie, może zróbmy tak że jak się nic nie dzieje na pogotowiu to też ratownicy idą do domów, a jakby ktoś miał problem ze zdrowiem to wtedy się po nich pojedzie uberem, obudzi, poczeka jak wstaną i w tym czasie rodzina będzie tam dziadka reanimować aż się zbiorą i przyjadą xD
  • Odpowiedz
Anomalocaracid
Anomalocaracid
18.04.2026, 21:45:31 via Wykop
  • -13
Fajnie. Jak moje dane wyciekna przez jakąś biurwe to z odszkodowaniem nie zamierzam schodzić poniżej 2-3 mln.
Fajnie aię zagląda innym do kieszeni. Ale
Ską się to bierze to już nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

263473
263473
263473
18.04.2026, 23:04:35 via Wykop
  • 8
@Anomalocaracid: niestety tu nie jest jak w USA, odszkodowanie to najwyżej 21,37 PLN będzie po 10 latach walki.
  • Odpowiedz
mk321
mk321
22 godz. i 10 min temu via Wypiek
  • 0
@Anomalocaracid co wszystko? Tylko PESEL-e i wynagrodzenia. Przecież PESELE zarządów spółek są publiczne w internecie. Twój PESEL też jest w księgach wieczystych (bo na pewno kupowałeś jakieś nieruchomości), a nie problem wziąć je z internetu.

Jakie kredyty? Już dawno powinieneś mieć zastrzeżony PESEL w mObywatelu. Jakie podawanie się za ciebie i wystawianie recept? Co ty bredzisz?

Masz tutaj PESEL-e zarządu przykładowej spółki Luxmed. Spróbuj wystawić za nich receptę.
mk321 - @Anomalocaracid co wszystko? Tylko PESEL-e i wynagrodzenia. Przecież PESELE z...

źródło: 1000062271

Pobierz
  • Odpowiedz
szajbat
szajbat
przedwczoraj, 02:46:48 via Wykop
  • -18
Ale dlaczego w--------e wylewa się na lekarzy? Co mają protestować, że za dużo im płacą? XD niech doją jak najwięcej póki się da, może jeszcze będzie jakiś boom budowlany i za lazienke 2x2 kafelkarz bedzie brał 100k, to co wtedy j---c kafelkarzy bo takie sa stawki? Przy tych miliardach hajsu co ginie to i tak wielki c--j
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Piksel123
Piksel123
Piksel123
przedwczoraj, 04:48:15 via Wykop
  • 8
@szajbat: To jeden z głupszych komentarzy jakie tu czytałem.
  • Odpowiedz
random_acc_vikop
random_acc_vikop
przedwczoraj, 07:35:26 via Wykop
  • 1
@szajbat: W--------e wylewa się na lekarzy bo to oni drenują budżet NFZ a potem skandują że cały czas w NFZ brakuje pieniędzy przez co JA potem muszę więcej płacić w składkach (a nawet nie korzystam z publicznej służby zdrowia). Siana w NFZ jest wystarczająco tylko jest wydawany na multum konowałów 100k+ miesięcznie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 3 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3454
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3212
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
3068
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2881
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
2632
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking