Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko217
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1429

System kaucyjny kosztuje 4 mld zł rocznie.

System kaucyjny kosztuje 4 mld zł rocznie.

Zgadnijcie kto za to płaci?

zwirz
zwirz
z
polskieradio24.pl
dodany: 18.04.2026, 05:23:54
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    butelki
  • #
    kaucja
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Tu jest odpowiedź kto za to płaci.
Gopnik
z youtu.be
  • 84
nabili Polaków w plastikową butelkę, w Szwajcarii płacą za to co wyrzucą bez Januszexów
szwajcarski-szlak
z youtu.be
  • 45

Komentarze (293)

najlepsze

AlbertWesker
AlbertWesker
18.04.2026, 06:25:25 via Wykop
  • 431
Zgadnijcie kto za to płaci?

Pewnie przedsiębiorcy, którzy od dwudziestu lat dokładają do tego interesu.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztu3ka
Sztu3ka
Sztu3ka
18.04.2026, 07:34:38 via Wykop
  • 53
@AlbertWesker: przesiembiorcy pewnie kupuja w hurcie bez kaucji, za system placisz ty Mariusz i Bożena
  • Odpowiedz
enterprize
enterprize
enterprize
18.04.2026, 07:47:22 via Wykop
  • 33
@AlbertWesker: przesiembiorcy pewnie kupuja w hurcie bez kaucji, za system placisz ty Mariusz i Bożena


@Sztu3ka: Cytując klasyka za to wszystko płacą "ci państwo" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
18.04.2026, 05:59:47 via Wykop
  • 284
Bogaci jesteśmy stać nas. A te 4mld to z uwzględnieniem zmarnowanego czasu obywateli?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

buont666
buont666
buont666
18.04.2026, 08:41:03 via Wykop
  • 191
to z uwzględnieniem zmarnowanego czasu obywateli?


@HabaHabaZutZut:

Chyba żartujesz - czas obywatela to czas darmowy.

I nie ważne czy masz w tym czasie nosić śmieci do sklepu czy czekasz piećdziesiąty w kolejce do lekarza bo wszyscy umówieni na tę samą godzinę.
  • Odpowiedz
jarek400
jarek400
jarek400
18.04.2026, 09:24:06 via Wykop
  • 60
@marcin-cw: odpowiedź typu . Jak ci się nie podoba rzeczywistość w której żyjemy to zamknij oczy. Oni was hodują w jakimś laboratorium jak złoli z Marvela.
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
18.04.2026, 08:09:54 via Wykop
  • 179
System kaucyjny kosztuje 4 mld zł rocznie.


Nie, nie, nie. To 4 mld złotych do podziału. Ładne pięniądze dla właściwych ludzi. To zupełnie inna perspektywa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A kto płaci? Jakieś przypadkowe społeczeństwo.

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
18.04.2026, 08:25:59 via Wykop
  • 54
@Czerwone_Stringi: Powinni w systemie kaucyjnym wprowadzić zasadę z autostrad - operator legalnie nie płaci, jeśli śmieciomat jest w remoncie. Koniecznie też utajnić umowy oraz różne szczegóły operacyjne.

Plebs ma płacić, nie akceptować. Plebs nie zrozumiał swojej roli w systemie kaucyjnym.
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
18.04.2026, 09:12:47 via Wykop
  • 27
@marcin-cw: To mój sąsiad produkuje plastikowe butelki i NIE stosuje szklanych czy jednak korpo nastawione na zysk? Fajny fikoł, taki debilny.

Idioci u władzy rzekomo rozwiązując jedną patologię (produkcję nie-ekologicznych opakowań) tak na prawdę stworzyli nową patologię w ogóle nie rozwiązując poprzedniej.

I dotąd:
- NIE zwiększyli udziału opakowań szklanych, które są bardziej ekologiczne i bardziej przetwarzalne, ale droższe w produkcji i transporcie (więc dla producentów
  • Odpowiedz
snorli12
snorli12
18.04.2026, 07:47:31 via Wykop
  • 166
płacisz wyższą cenę przy kasie, finansujesz zyski operatorów, gdy nie oddasz butelki, i ryzykujesz wyższy czynsz za śmieci. Ekologia w tym wydaniu to po prostu bardzo drogi model biznesowy, w którym rola "sponsora" została odgórnie przypisana Tobie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jakub-dolega
jakub-dolega
18.04.2026, 08:54:46 via Wykop
  • 51
@marcin-cw: Frajerem jest społeczeństwo cokolwiek by nie zrobiło.
Np. ustawa śmieciowa. Konieczność segregacji, stawki kilkukrotnie w górę niezależnie ile śmieci wyrzucasz. I co? Cichutko.
  • Odpowiedz
jakub-dolega
jakub-dolega
18.04.2026, 10:31:52 via Wykop
  • 15
@marcin-cw: ? Co ty bredzisz? Normalnie miałem umowę z odbiorcą odpadów. Płaciłem 27 zł za cały dom miesięcznie. Bez segregacji.
  • Odpowiedz
rychu-nalepa
rychu-nalepa
18.04.2026, 08:40:08 via Wykop
  • 134
Polacy na to czekali czytam Wyborczą oglądam TVN to wiem.
https://www.gov.pl/web/premier/system-kaucyjny--zysk-dla-gospodarki-i-srodowiska-rozmowa-adama-szlapki-z-paulina-hennig-kloska
rychu-nalepa - Polacy na to czekali czytam Wyborczą oglądam TVN to wiem.
https://www....

źródło: a8dd98f02a00c750d74a4db49b7021f91d1ee8868c38a045dd7e0a770f98c117

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
18.04.2026, 09:36:34 via Android
  • 19
@rychu-nalepa: no niestety większość społeczeństwa nadal czerpie wiedzę z największych stacji TV i głosuje na PO lub PiS, czyli wybór między małą dżumą a dużą dżumą.

No ale w związku z przenosinami społeczeństwa do Internetu to się kończy, więc są już różne zakusy na kontrolę treści.
  • Odpowiedz
Frankoo
Frankoo
Frankoo
18.04.2026, 10:30:55 via Android
  • 10
@Dupa01: i zawszę tą dużą dżumą jest partia rządząca, a małą dżumą jest partia opozycyjna
  • Odpowiedz
kaktus_z_ostrymi_kolcami
kaktus_z_ostrymi_kolcami
kaktus_z_ostrymi_kolcami
18.04.2026, 10:27:51 via Wykop
  • 70
Taniej byłoby zatrudniać w gminach w całej Polsce ludzi na etat tylko od zbierania śmieci z ulic, parków, rowów i do pouczania śmiecących w miejscach publicznych.
Byłoby czyściej i taniej, a podejrzewam, że jeszcze by starczyło, by obniżyć koszty wywozu śmieci i na zwiększenie skuteczności w sortowniach przy wyłapywaniu śmieci, które można odzyskać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mof1
Mof1
18.04.2026, 22:06:59 via Android
  • 11
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: I znalazłyby się nowe miejsca pracy
  • Odpowiedz

aldi7x
aldi7x
18.04.2026, 11:55:53 via Wykop
  • 54
System kaucyjny polega na tym że im mniej oddanych butelek, tym większe zyski mają operatorzy, to jest paradoks.
Nie mogą zrobić dobrze działającego systemu, bo nie będzie zysków z nieoddanej kaucji, dlatego to nigdy nie będzie dobrze działać. Nie możesz zgniatać butelek, bo byś miał za łatwo je magazynować i przewozić.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CapsLock3
CapsLock3
CapsLock3
18.04.2026, 13:57:11 via Wykop
  • 17
@aldi7x: Dlatego ostatnio ta akcja dzik, żeby pozamykać śmietniki bo dziki przychodzą do miasta :), żeby ludzie tych butelek ze śmietników chyba nie wyciągali żule i nie odnosili do skupu.
  • Odpowiedz

wermesz
wermesz
wermesz
18.04.2026, 09:18:09 via Android
  • 46
4mld zł rocznie, oczywiście bez kosztów całkowitych np. straconego czasu obywateli, ale zapamiętajcie sobie prole jeżeli nie weźmiemy już teraz w tym momencie pożyczki z SAFE to policja będzie biegać bez kamizelek kuloodpornych
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bubub
bubub
18.04.2026, 10:49:43 via Wykop
  • 55
obywatele mają jasno przedstawione: podejmujesz decyzję zakupu opakowania - decydujesz się na jego oddanie za 50 groszy zwrotu. Albo nie. Możesz w-----ć do śmieci te 50 groszy.

Tu nie ma przymusu. Naprawdę


@marcin-cw: Ja p------ę. I pomyśleć, że ludzie o takich samych poglądach są wśród nas. K---a mać, co się stało z ludźmi to jest dla mnie niepojęte. Jesteś typie kompletnym idiotą, albo po prostu w tym siedzisz, albo płacą
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
Autor
18.04.2026, 12:08:30 via Wykop
  • 31
czyli zmuszają cię do zakupu tych butelek?


@marcin-cw: Zmuszają.
  • Odpowiedz

bropek
bropek
18.04.2026, 08:37:22 via Android
  • 44
W tym kraju jest tylko jeden płatnik, nie trzeba zgadywać.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
18.04.2026, 09:06:23 via Wykop
  • 0
@bropek: zawsze i za kazdym razem, kazdy wydatek, kazdy socjal i kazda doplata to nie jest takie trudne zakumac ale matoly i tak neguja
  • Odpowiedz
Chlopaki_z_dzialeczek
Chlopaki_z_dzialeczek
18.04.2026, 12:10:14 via Wykop
  • 2
@bropek: super te KOSZTA a kto ma ZYSK? Trzeba pisać artykuły kto ZARABIA na systemie kaucyjnym.
  • Odpowiedz

bubub
bubub
18.04.2026, 10:51:09 via Wykop
  • 35
My jako Polska jesteśmy jednak w c--j bogaci.. pomyśleć jak moglibyśmy żyć, gdybyśmy mieli normalnych rządzących, a nie te same zdradzieckie mordy od kilku już pokoleń
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dharin
dharin
dharin
18.04.2026, 16:08:51 via Wykop
  • 5
@bubub: ale nie będziemy bogaci bo od lat politycy nakręcają nas skutecznie na siebie dzięki sprzedajnym mediom i trollom, do tego stopnia że skaczemy sobie do gardeł o każdą najmniejszą bzdurę. Dopóki nie dojrzejemy jako naród do tego faktu nic się nie zmieni
  • Odpowiedz
gietus
gietus
18.04.2026, 17:31:20 via Wykop
  • 6
Widać to teraz najbardziej, Polska mogłaby być grubym graczem w regionie, gdyby tylko miała gospodarza. A w sejmie praktycznie sami zdrajcy, lobbyści i złodzieje. Sądy? Policja? Służba zdrowia? Oni zachowują się jak okupant, który pilnuje, żeby ktoś się czasem nie dorobił. ZUS to jest instytucja do p-------------a narodowego dorobku, bo umierasz i nikt tego co uzbierałeś nie odziedziczy. Każde pokolenie startuje praktycznie od zera. A w razie czego jeszcze trzeba będzie tego
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3161
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3018
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3041
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2604
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2325
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kaucja
  • #ekologia
  • #butelki
  • #polska
  • #biedronka
  • #heheszki
  • #lidl
  • #smieci
  • #pijzwykopem
  • #zabka
  • #kaufland
  • #ekonomia
  • #zakupy
  • #gospodarka
  • #butelkizwrotne

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking