@marcin-cw: odpowiedź typu . Jak ci się nie podoba rzeczywistość w której żyjemy to zamknij oczy. Oni was hodują w jakimś laboratorium jak złoli z Marvela.
@Czerwone_Stringi: Powinni w systemie kaucyjnym wprowadzić zasadę z autostrad - operator legalnie nie płaci, jeśli śmieciomat jest w remoncie. Koniecznie też utajnić umowy oraz różne szczegóły operacyjne.
Plebs ma płacić, nie akceptować. Plebs nie zrozumiał swojej roli w systemie kaucyjnym.
@marcin-cw: To mój sąsiad produkuje plastikowe butelki i NIE stosuje szklanych czy jednak korpo nastawione na zysk? Fajny fikoł, taki debilny.
Idioci u władzy rzekomo rozwiązując jedną patologię (produkcję nie-ekologicznych opakowań) tak na prawdę stworzyli nową patologię w ogóle nie rozwiązując poprzedniej.
I dotąd: - NIE zwiększyli udziału opakowań szklanych, które są bardziej ekologiczne i bardziej przetwarzalne, ale droższe w produkcji i transporcie (więc dla producentów
płacisz wyższą cenę przy kasie, finansujesz zyski operatorów, gdy nie oddasz butelki, i ryzykujesz wyższy czynsz za śmieci. Ekologia w tym wydaniu to po prostu bardzo drogi model biznesowy, w którym rola "sponsora" została odgórnie przypisana Tobie
@marcin-cw: Frajerem jest społeczeństwo cokolwiek by nie zrobiło. Np. ustawa śmieciowa. Konieczność segregacji, stawki kilkukrotnie w górę niezależnie ile śmieci wyrzucasz. I co? Cichutko.
@rychu-nalepa: no niestety większość społeczeństwa nadal czerpie wiedzę z największych stacji TV i głosuje na PO lub PiS, czyli wybór między małą dżumą a dużą dżumą.
No ale w związku z przenosinami społeczeństwa do Internetu to się kończy, więc są już różne zakusy na kontrolę treści.
Taniej byłoby zatrudniać w gminach w całej Polsce ludzi na etat tylko od zbierania śmieci z ulic, parków, rowów i do pouczania śmiecących w miejscach publicznych. Byłoby czyściej i taniej, a podejrzewam, że jeszcze by starczyło, by obniżyć koszty wywozu śmieci i na zwiększenie skuteczności w sortowniach przy wyłapywaniu śmieci, które można odzyskać.
System kaucyjny polega na tym że im mniej oddanych butelek, tym większe zyski mają operatorzy, to jest paradoks. Nie mogą zrobić dobrze działającego systemu, bo nie będzie zysków z nieoddanej kaucji, dlatego to nigdy nie będzie dobrze działać. Nie możesz zgniatać butelek, bo byś miał za łatwo je magazynować i przewozić.
@aldi7x: Dlatego ostatnio ta akcja dzik, żeby pozamykać śmietniki bo dziki przychodzą do miasta :), żeby ludzie tych butelek ze śmietników chyba nie wyciągali żule i nie odnosili do skupu.
4mld zł rocznie, oczywiście bez kosztów całkowitych np. straconego czasu obywateli, ale zapamiętajcie sobie prole jeżeli nie weźmiemy już teraz w tym momencie pożyczki z SAFE to policja będzie biegać bez kamizelek kuloodpornych
obywatele mają jasno przedstawione: podejmujesz decyzję zakupu opakowania - decydujesz się na jego oddanie za 50 groszy zwrotu. Albo nie. Możesz w-----ć do śmieci te 50 groszy.
Tu nie ma przymusu. Naprawdę
@marcin-cw: Ja p------ę. I pomyśleć, że ludzie o takich samych poglądach są wśród nas. K---a mać, co się stało z ludźmi to jest dla mnie niepojęte. Jesteś typie kompletnym idiotą, albo po prostu w tym siedzisz, albo płacą
My jako Polska jesteśmy jednak w c--j bogaci.. pomyśleć jak moglibyśmy żyć, gdybyśmy mieli normalnych rządzących, a nie te same zdradzieckie mordy od kilku już pokoleń
@bubub: ale nie będziemy bogaci bo od lat politycy nakręcają nas skutecznie na siebie dzięki sprzedajnym mediom i trollom, do tego stopnia że skaczemy sobie do gardeł o każdą najmniejszą bzdurę. Dopóki nie dojrzejemy jako naród do tego faktu nic się nie zmieni
Widać to teraz najbardziej, Polska mogłaby być grubym graczem w regionie, gdyby tylko miała gospodarza. A w sejmie praktycznie sami zdrajcy, lobbyści i złodzieje. Sądy? Policja? Służba zdrowia? Oni zachowują się jak okupant, który pilnuje, żeby ktoś się czasem nie dorobił. ZUS to jest instytucja do p-------------a narodowego dorobku, bo umierasz i nikt tego co uzbierałeś nie odziedziczy. Każde pokolenie startuje praktycznie od zera. A w razie czego jeszcze trzeba będzie tego
Komentarze (293)
najlepsze
Pewnie przedsiębiorcy, którzy od dwudziestu lat dokładają do tego interesu.
@Sztu3ka: Cytując klasyka za to wszystko płacą "ci państwo" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
@HabaHabaZutZut:
Chyba żartujesz - czas obywatela to czas darmowy.
I nie ważne czy masz w tym czasie nosić śmieci do sklepu czy czekasz piećdziesiąty w kolejce do lekarza bo wszyscy umówieni na tę samą godzinę.
Nie, nie, nie. To 4 mld złotych do podziału. Ładne pięniądze dla właściwych ludzi. To zupełnie inna perspektywa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A kto płaci? Jakieś przypadkowe społeczeństwo.
Plebs ma płacić, nie akceptować. Plebs nie zrozumiał swojej roli w systemie kaucyjnym.
Idioci u władzy rzekomo rozwiązując jedną patologię (produkcję nie-ekologicznych opakowań) tak na prawdę stworzyli nową patologię w ogóle nie rozwiązując poprzedniej.
I dotąd:
- NIE zwiększyli udziału opakowań szklanych, które są bardziej ekologiczne i bardziej przetwarzalne, ale droższe w produkcji i transporcie (więc dla producentów
Np. ustawa śmieciowa. Konieczność segregacji, stawki kilkukrotnie w górę niezależnie ile śmieci wyrzucasz. I co? Cichutko.
https://www.gov.pl/web/premier/system-kaucyjny--zysk-dla-gospodarki-i-srodowiska-rozmowa-adama-szlapki-z-paulina-hennig-kloska
źródło: a8dd98f02a00c750d74a4db49b7021f91d1ee8868c38a045dd7e0a770f98c117
PobierzNo ale w związku z przenosinami społeczeństwa do Internetu to się kończy, więc są już różne zakusy na kontrolę treści.
Byłoby czyściej i taniej, a podejrzewam, że jeszcze by starczyło, by obniżyć koszty wywozu śmieci i na zwiększenie skuteczności w sortowniach przy wyłapywaniu śmieci, które można odzyskać.
Nie mogą zrobić dobrze działającego systemu, bo nie będzie zysków z nieoddanej kaucji, dlatego to nigdy nie będzie dobrze działać. Nie możesz zgniatać butelek, bo byś miał za łatwo je magazynować i przewozić.
@marcin-cw: Ja p------ę. I pomyśleć, że ludzie o takich samych poglądach są wśród nas. K---a mać, co się stało z ludźmi to jest dla mnie niepojęte. Jesteś typie kompletnym idiotą, albo po prostu w tym siedzisz, albo płacą
@marcin-cw: Zmuszają.