@bidzej: my jesteśmy 5 lat za Niemcami, oni z SCT też rezygnują a u nas dopiero się wprowadza. Tylko znając i życie kartonowe państwo zostawi SCT by dalej trzymać za twarz obywatela i karać na każdym kroku
To jest taka sama prawda, jak Safe 0% albo nowa kwota wolna. To pomysł i póki co nic nie zostało wprowadzone. A La Dépêche to regionalny dziennik, więc taki nasz odpowiednik Głosu Wielkopolskiego.
@ArmandoFelonso: Z tego co widzę to ustawa została zaakceptowana przez Zgromadzenie Narodowe 14 kwietnia 2026, a przez Senat 15 kwietnia. Więc sprawa raczej przesądzona chyba tylko francuski Trybunał Konstytucyjny może to zablokować. No chyba że zapisy w tej ustawie są nieprecyzyjne. https://www.assemblee-nationale.fr/dyn/17/dossiers/DLR5L16N49868
@Vixay: w większości miast wprowadzono sct w zeszłym roku, i to w większości na euro 1. Więc nie wiem czy sct spełniło tam swoje zadanie.
Ustawa ma na celu zwiększenie konkurencyjności gospodarki. We Francji było to poruszane wielokrotnie, że wprowadzenie sct w mniejszych miastach spowoduje wzrost cen za usługi np. Budowlane i wykluczy wiele firm i podniesie ceny ze względu na koszty zakupu samochodów dostawczych i specjalistycznych
Nie zrobia. SCT to potencjalne zrodlo dochodow dla jednostek lokalnych. Nikomu nie jest to na reke, a ludzmi w Polsce, szczegolnie tymi mniej zamoznymi nikt sie nie primetime. No chyba ze mozna im pincset zloty dac zrabowanych wczesniej w naleznych podatkach i oczekiwac glosu w zamian.
Za bardzo bym sie nie ekscytowal bo moze nie bedzie choru ale bedzie za to balet. Moze nie byc stref
Nadgorliwość polskich polityków i urzędników gorsza od faszyzmu!
Ja mam takie wrażenie że politycy w Polsce właśnie tak postępują, oni sami wychodzą z propozycją do UE i KE w jaki sposób i jak bardzo mogą upokorzyć Polski Naród, tak jakby sprawiało im to przyjemność, dosłownie to już jest jakaś rywalizacja, maraton, chyba od czasów PRL-u dużo się nie zmieniło, wtedy też politycy i urzędnicy ścigali się w tym jak mogą sponiewierać Polaków,
Komentarze (85)
najlepsze
@bidzej: jakoś politycy z Katowic mogli podejść racjonalnie do tego. To politycy z innych miast lubią dzielić polaków na gorszych i lepszych
https://www.assemblee-nationale.fr/dyn/17/dossiers/DLR5L16N49868
Ustawa ma na celu zwiększenie konkurencyjności gospodarki. We Francji było to poruszane wielokrotnie, że wprowadzenie sct w mniejszych miastach spowoduje wzrost cen za usługi np. Budowlane i wykluczy wiele firm i podniesie ceny ze względu na koszty zakupu samochodów dostawczych i specjalistycznych
źródło: faszyzm0ea20ff264b0c089d95283971f62748185e0bac1f39361341b3c6e
Pobierzźródło: 837c89858c3322d0b098c55286e2004195d54f8049ffc623ecc4c82c429563c6
Pobierzźródło: DSC_9978
PobierzPiS=PO
źródło: TC6k9kpTURBXy81YWMzY2VlZjJiYTRiMzg5NDBlMzI0YTFjMmFlNTYxNy5wbmeSlQMATs0DrM0CEJUCzQOsAMLD3gADoTAFoTEBoTPD
PobierzNie zrobia. SCT to potencjalne zrodlo dochodow dla jednostek lokalnych. Nikomu nie jest to na reke, a ludzmi w Polsce, szczegolnie tymi mniej zamoznymi nikt sie nie primetime. No chyba ze mozna im pincset zloty dac zrabowanych wczesniej w naleznych podatkach i oczekiwac glosu w zamian.
Za bardzo bym sie nie ekscytowal bo moze nie bedzie choru ale bedzie za to balet. Moze nie byc stref
Ja mam takie wrażenie że politycy w Polsce właśnie tak postępują, oni sami wychodzą z propozycją do UE i KE w jaki sposób i jak bardzo mogą upokorzyć Polski Naród, tak jakby sprawiało im to przyjemność, dosłownie to już jest jakaś rywalizacja, maraton, chyba od czasów PRL-u dużo się nie zmieniło, wtedy też politycy i urzędnicy ścigali się w tym jak mogą sponiewierać Polaków,