Polski student stworzył Hyperland najlepiej rozwijający się manager okien Linuxa

Po wczorajszym wykopie na temat kobiety która zrobiła patch (nie do kernela) wydaje mi się że warto wspomnieć o Polskim człowieku Vaxryy (link w powiązanych) który od lat rozwija najszybciej rozwijający się i nabierający popularności system Hyperland. DHH (Shopify, Ruby on Rails, zwycięzca Le Mans..

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 122
- Odpowiedz







Komentarze (122)
najlepsze
polski Człowiek to brzmi dumnie
xD
źródło: kam
Pobierzhttps://www.omacon.org/
źródło: Zrzut ekranu 2026-04-17 155602
Pobierz@tubkas12: pasożytuje to bardzo mocne słowo - przecież Omarchy jest open source i DHH nie zarabia na tej dystrybucji. Jeżeli Vaxry używa w Hyperlandzie innych otwartych bibliotek (a to robi) i w żaden sposób ich nie wsparł to czy też nazwałbyś to pasożytowaniem? :)
W ogóle to śmieszna jest ta transformacja DHH - kiedyś był zagorzałym fanbojem Apple. Słyszałem nawet kiedyś (z kilkanaście
źródło: SCR-20260417-prbf
PobierzRzeczywistość hyprlanda wygląda tak, że zamiast korzystania z komputera trzeba ciągle poprawiać i dostosowywać config. Nie ma to absolutnie żadnego sensu gdy
@zakoleo: wypowiedź z gatunku "nie wiem to się wypowiem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@avanger666: Zasadniczo to z tego co pamiętam, to był za mało lewacki, gdyż był za neutralnością środowisk FOSS i sprzeciwiał się wprowadzaniu tam tematów ideologicznych. A jak to już jest z lewicującymi sojakami, jeśli nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam, więc urządzili mu krucjatę XD
a nie prościej było napisać o "Polaku"? Nie mówiąc o tym, że przymiotniki pisze się z małej.