Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

450

Polski student stworzył Hyperland najlepiej rozwijający się manager okien Linuxa

Polski student stworzył Hyperland najlepiej rozwijający się manager okien Linuxa

Po wczorajszym wykopie na temat kobiety która zrobiła patch (nie do kernela) wydaje mi się że warto wspomnieć o Polskim człowieku Vaxryy (link w powiązanych) który od lat rozwija najszybciej rozwijający się i nabierający popularności system Hyperland. DHH (Shopify, Ruby on Rails, zwycięzca Le Mans..

sorek
sorek
z
hypr.land
dodany: 17.04.2026, 13:42:13
  • #
    technologia
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    archlinux
  • #
    informatyka
  • #
    programowanie
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Programist(k)a Kamila Szewczyk to chłop
StaraSzopa
z youtube.com
  • 34
Vaxryy na serwisie Twitter (dawniej X)
sorek
z x.com
  • 10

Komentarze (122)

najlepsze

irenicus30
irenicus30
irenicus30
17.04.2026, 15:07:20 via Wykop
  • 139
bo jesteśmy otoczeni prezz kukoldów dlatego jak polka zrobi coś 100x mniejszego to jest 20x więcej reakcji
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ojkofil
Ojkofil
18.04.2026, 09:24:25 via Wykop
  • 49
@irenicus30: to nie jest żadna kobieta to jest tranzol robiący dla niemca i plujacy na Polske
  • Odpowiedz
irenicus30
irenicus30
irenicus30
18.04.2026, 09:27:32 via Wykop
  • 20
@Ojkofil: k--w* masz rację wystarczy posłychać głosu na video była mutacja
  • Odpowiedz
dos_badass
dos_badass
18.04.2026, 08:25:35 via Wykop
  • 35
warto wspomnieć o Polskim człowieku

polski Człowiek to brzmi dumnie
xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jonasz787
jonasz787
18.04.2026, 09:02:45 via Wykop
  • 19
Pisze się hyprland
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jonasz787
jonasz787
18.04.2026, 18:14:07 via Wykop
  • 1
@sorek: ja czytam "hajprland" xd
  • Odpowiedz
s7ut
s7ut
19.04.2026, 05:47:38 via Wykop
  • 1
@jonasz787: no ale ty masz na imię Jonasz
  • Odpowiedz
eraserhead
eraserhead
18.04.2026, 08:38:06 via Wykop
  • 17
Nie rozumiecie, tamten błąd był od niej starszy, a ten manager okien jest młodszy!!! Jej kolega jest od niej niższy, ale silniejszy!!!
eraserhead - Nie rozumiecie, tamten błąd był od niej starszy, a ten manager okien jes...

źródło: kam

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

StaraSzopa
StaraSzopa
18.04.2026, 09:33:53 via Wypiek
  • 25
@eraserhead ale wiesz, że na zdjęciu są dwa chłopy cnie?
  • Odpowiedz
sorek
sorek
Autor
17.04.2026, 13:43:56 via Wykop
  • 17
DHH (Shopify, Ruby on Rails, zwycięzca Le Mans) stworzył jedną z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa stworzonego dla programistów - Omarchy - i wybrał właśnie Hyperland na domyślny system okienek.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tubkas12
tubkas12
17.04.2026, 13:57:46 via Wykop
  • 14
@sorek: fajne jest to że DHH wspiera również vaxrego finansowo więc to nie jest tak, że omarchy pasożytuje na hyprlandzie. DHH zaprosił też vaxrego na omacona
https://www.omacon.org/
tubkas12 - @sorek: fajne jest to że DHH wspiera również vaxrego finansowo więc to nie...

źródło: Zrzut ekranu 2026-04-17 155602

Pobierz
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
17.04.2026, 16:02:43 via Wykop
  • 23
to nie jest tak, że omarchy pasożytuje na hyprlandzie


@tubkas12: pasożytuje to bardzo mocne słowo - przecież Omarchy jest open source i DHH nie zarabia na tej dystrybucji. Jeżeli Vaxry używa w Hyperlandzie innych otwartych bibliotek (a to robi) i w żaden sposób ich nie wsparł to czy też nazwałbyś to pasożytowaniem? :)

W ogóle to śmieszna jest ta transformacja DHH - kiedyś był zagorzałym fanbojem Apple. Słyszałem nawet kiedyś (z kilkanaście
gl0wa - >to nie jest tak, że omarchy pasożytuje na hyprlandzie

@tubkas12: pasożytuje...

źródło: SCR-20260417-prbf

Pobierz
  • Odpowiedz
KaiserBrotchen
KaiserBrotchen
18.04.2026, 09:22:50 via Wykop
  • 12
Szkoda tylko, że hyprland to zabawka, która nie nadaje się do jakiejkolwiek faktycznej pracy. Tak długo jak autor z nudów będzie co pół roku zmieniać format configu środowiska, bez zapewniania jakiejkolwiek kompatybilności wstecznej, hyprland będzie nieużywalny. Zamiast ciągle przepisywać wszystko w tym projekcie, powinien w końcu zastanowić się nad architekturą.

Rzeczywistość hyprlanda wygląda tak, że zamiast korzystania z komputera trzeba ciągle poprawiać i dostosowywać config. Nie ma to absolutnie żadnego sensu gdy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

za017
za017
18.04.2026, 12:13:17 via Wykop
  • 17
właśnie do tego się sprowadza linux na desktopie. chcesz używac komputera do czegoś innego niż konfigurowanie lub programowanie kolejnych bezużytecznych zabawek do konfigurowania to wybierasz windows ewentualnie mak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zakoleo: wypowiedź z gatunku "nie wiem to się wypowiem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nomariko
nomariko
19.04.2026, 08:23:46 via Wykop
  • 0
@wkplogin: a no właśnie słaby przykład podałeś bo tak naprawdę wystarczy otworzyć katalog który cię interesuje i zakładając, że interesuje cię rozszerzenie zip to wyszukujesz po prostu .zip lub *.zip w zależności jakiego menedżera plików używasz.
  • Odpowiedz
snorli12
snorli12
18.04.2026, 07:50:09 via Wykop
  • 5
Fakt, że postacie formatu DHH (twórca Ruby on Rails i legenda świata IT) dostrzegają Hyprland, pokazuje skalę tego sukcesu. DHH znany jest z bardzo wysokich wymagań estetycznych i technicznych, więc jego zainteresowanie polskim projektem to w świecie open-source odpowiednik zdobycia Oscara. To, co Vaxry osiągnął, to pokaz czystej inżynierskiej pasji stworzył coś, co jest jednocześnie niesamowicie lekkie, szybkie i wizualnie obłędne, a przy tym udowodnił, że jeden człowiek z wizją może rzucić
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Scallar
Scallar
17.04.2026, 13:48:44 via Wykop
  • 5
Z twórcą hyprlanda była jakaś niebinarna imba chyba swoją drogą kiedyś.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Khorne_
Khorne_
17.04.2026, 23:11:16 via Wykop
  • 15
A o co chodziło?


@avanger666: Zasadniczo to z tego co pamiętam, to był za mało lewacki, gdyż był za neutralnością środowisk FOSS i sprzeciwiał się wprowadzaniu tam tematów ideologicznych. A jak to już jest z lewicującymi sojakami, jeśli nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam, więc urządzili mu krucjatę XD
  • Odpowiedz
avanger666
avanger666
18.04.2026, 09:16:25 via Android
  • 0
@Khorne_: ciekawe. Bo avatara ma jakby lubił takie klimaty.
  • Odpowiedz
BohunChleba
BohunChleba
18.04.2026, 12:49:53 via Wykop
  • 3
wydaje mi się że warto wspomnieć o Polskim człowieku Vaxryy

a nie prościej było napisać o "Polaku"? Nie mówiąc o tym, że przymiotniki pisze się z małej.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Reretos
Reretos
18.04.2026, 08:20:18 via Wykop
  • 3
O, używam od roku i nie wiedziałem, że twórcą jest Polak.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

976497
976497
18.04.2026, 09:00:16 via Wykop
  • -7
@Reretos: Duża wada: brak natywnej siatki (na przykład 4×4) miniatur workspace’ów.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3282
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
3059
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2521
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2551
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2393
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #komputery
  • #zainteresowania
  • #stacjakosmiczna
  • #wydarzenia
  • #polska
  • #informatyka
  • #sztucznainteligencja
  • #internet
  • #ai
  • #swiat
  • #rozrywka
  • #motoryzacja
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking