Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko122
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

528

Interpelacja w sprawie zaostrzenia kar dla właścicieli psów

Interpelacja w sprawie zaostrzenia kar dla właścicieli psów

Posel Tomasz Głogowski złożył do rządu interpelację w której alarmuje, że obecne przepisy dotyczące psów są nieskuteczne i domaga się konkretnych, systemowych zmian w prawie, które mają zwiększyć bezpieczeństwo obywateli.

Wincyyyyj
Wincyyyyj
Wincyyyyj
z
sejm.gov.pl
dodany: 17.04.2026, 09:37:24
  • #
    psy
  • #
    pies
  • #
    psiarze
  • #
    polityka
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Stop Agresji Psow
stop_agresji_psow
z Www.stopagresjipsow.pl
  • 17
W 2024 roku psy w Polsce pogryzły ludzi niemal 27 tysięcy razy.
adamus89
z fakty.tvn24.pl
  • 4

Komentarze (75)

najlepsze

Z_dupy_strzelec
Z_dupy_strzelec
17.04.2026, 12:09:33 via Wykop
  • 116
Co z zakazem posiadania psów-morderców?
Co mi po surowej karze, jak mi taka bestia dziecko zabije?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LegendarnyOdkurzacz
LegendarnyOdkurzacz
17.04.2026, 13:42:34 via Wykop
  • 56
@Z_d--y_strzelec: Tylko żeby ten zakaz był napisany z sensem żebyvnie obejmował tylko "Pitbulle" czy "Amstaffy" ale też psy "W typie pitbulla" czy "W typie amstaffa" bo jeśli "Pitbulle" tylko to nic to nie zmieni bo i tak patola to kupuje te psy bez rodowodu czy certyfikatów więc wtedy okiem biurokracji nie są to "pitbulle" a "kundle" nawet jak mają wszyskie cechy pitbulla.

Pitbulle i pitbullopodobne powinny być zakazane bo te
  • Odpowiedz
stop_agresji_psow
stop_agresji_psow
17.04.2026, 14:36:05 via Wykop
  • 20
@Z_d--y_strzelec: Hej, analizowalismy bardzo długo ten temat z prawnikami i behawiorystami, bieglymi. Dodać nowe rasy i zapis "w typie rasy" brzmi prosto, ale wszystkie akty wykonawcze jakie za tym stoją: co z obecnymi psami, wszystkie nagle muszą byc rejestrowane? Kto będzie weryfikować jakiej rasy jest pies? Jaka sciezka odwolania? To oczywiście można rozwiązać bo UK dało radę szybko ukrócić temat american bully, ale ustawodawca polski będzie od razu "uwalać" takie
  • Odpowiedz
Kibishi
Kibishi
Kibishi
17.04.2026, 09:51:21 via Wykop
  • 69
Przepisy są nieskuteczne głównie z tego powodu, że nikt ich nie przestrzega i nikt nie pilnuje ich przestrzegania. Psy latają luzem w miejscach gdzie nie powinny, a policja nawet jak to widzi to olewa do czasu aż ktoś zostanie ugryziony, mimo że za takie zachowanie wyznaczono kary.

Przykład: Ustawa o lasach
Art. 30. [Zakazy w lasach]
(...)
13) puszczania psów luzem;
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wincyyyyj
Wincyyyyj
Wincyyyyj
Autor
17.04.2026, 10:00:38 via Wykop
  • 12
@Kibishi: zgadza sie i na to poseł też zwraca uwagę

-wprowadzenie realnych, odstraszających sankcji za brak właściwego nadzoru nad zwierzęciem,

-stworzenie skutecznych mechanizmów umożliwiających szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia,

-zwiększenie kompetencji organów lokalnych w zakresie kontroli i interwencji,

-lepsza prewencja poprzez obowiązki szkoleniowe i kontrolne.
  • Odpowiedz
Wincyyyyj
Wincyyyyj
Wincyyyyj
Autor
17.04.2026, 10:28:59 via Wykop
  • 17
@juardi: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/dzien-psa/pies-w-lesie.jpg
Wincyyyyj - @juardi: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/dzien-psa/pies...

źródło: pies-w-lesie

Pobierz
  • Odpowiedz
AppleDash
AppleDash
17.04.2026, 12:01:58 via Android
  • 46
Czas pozbyć się psiarzy i kundli z miasta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

funeralmoon
funeralmoon
17.04.2026, 12:20:09 via Android
  • 41
@AppleDash: W blokach czynsze dla psiarzy powinny z automatu wzrastać jakieś 3x - zaraz by przestali kochać zwierzęta ;)
  • Odpowiedz
neo78
neo78
17.04.2026, 12:31:54 via Wykop
  • 20
W blokach czynsze dla psiaży powinny z automatu wzrastać jakieś 3x - zaraz by przestali kochać zwierzęta ;)


@funeralmoon: Wystarczałoby domeldować takiego, chociaż za śmieci się opłata należy. Pies tez generuje śmieci
  • Odpowiedz
szatanEK666
szatanEK666
17.04.2026, 10:28:43 via Wykop
  • 42
Moze sie nie znam ale nakaz uzywania kagancow w przestrzeni publicznej załatwiłby sprawe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neo78
neo78
17.04.2026, 12:32:36 via Wykop
  • 17
Moze sie nie znam ale nakaz uzywania kagancow w przestrzeni publicznej załatwiłby sprawe


@szatanEK666: W 90%. Popieram.
  • Odpowiedz
hrumque
hrumque
17.04.2026, 14:04:09 via Android
  • 19
@szatanEK666: plus prawo, że każdy napotkany pies bez kagańca może zostać ubity na miejscu, bez żadnych konsekwencji, jeśli tylko komuś przyjdzie ochota.
Nagle by się właściciele zaczęli obawiać o swoje psiecka...
  • Odpowiedz
Boobees
Boobees
17.04.2026, 10:35:35 via Wykop
  • 27
Zaostrzenie martwych przepisów nic nie zmieni
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stop_agresji_psow
stop_agresji_psow
17.04.2026, 14:21:07 via Wykop
  • 26
Nie chcę zapeszać, ale jeśli tylko nic się nie zmieni to w kwietniu jeden z posłów podczas konferencji przedstawi projekt ustawy poselskiej (gotowe zmiany a nie pomysły), która jako pierwsza w historii polskiego prawa po 1997 pozwoli odebrać agresywne zwierzę oraz przywróci możliwość uśpienia agresywnych psów, które dokonały śmiertelnego ataku. Przypomnę: nie można odebrać agresywnego psa ani uśpić, pies który zabił człowieka trafia po wyroku sądu do adopcji lub zostaje u właściciela.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dave8
dave8
17.04.2026, 14:11:00 via Wykop
  • 19
biegają sobie sierściuchy po mieście , bez smyczy, bez kagańca, srają gdzie popadnie, a pańcia idzie 50 metrów dalej rozmawając z psiapsiółką, bo pimpuś nie gryzie ....
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Szinako
Szinako
17.04.2026, 20:46:36 via Wykop
  • 11
Sam wychowałem się w domu gdzie był pies, uwielbiam psy, a nawet koty (mniej)( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale uważam że to co się aktualnie dzieje już przekroczyło wszelkie granice. Obsrane chodniki, posikane ściany budynków, samochody i itp. Psy biegające luzem, po parkach, często też po chodnikach. To jest przegięcie, ja nie mam zamiaru się stresować o to, czy podbiegający pies chce się tylko przywitać, czy może złapie moje
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

annece
annece
annece
17.04.2026, 14:14:13 via Wykop
  • 11
Należałoby dodać odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone, odszkodowania dla ofiar, czy np dożywotnią rentę dla poszkodowanego jeśli w wyniku pogryzienia ma trwały uszczerbek na zdrowiu. Dodatkowo grzywna do zapłaty do skarbu państwa i ustawowo usypianie agresywnych zwierząt.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
17.04.2026, 14:46:42 via Wykop
  • 0
@annece: Obawiam się, że takie rzeczy tak czy siak będą musiały iść przez sąd, bo policjant decyzją administracyjną nie przyzna Ci renty. Także ileś regulacji w tą czy w tą za wiele nie zmieni. Zwłaszcza, że w Polsce wymiar sprawiedliwości działa tak, że możesz obrazić Prezydenta na co jest osobny przepis a sąd stwierdzi, że oj tam, oj tam, masz prawo do własnego zdania. Za to jak jakaś babcia napisze
  • Odpowiedz
annece
annece
annece
17.04.2026, 15:53:05 via Wykop
  • 0
@PepikPL: Najpierw konkretna grzywna, potem sądownie odszkodowanie.
  • Odpowiedz
Krzewiciel_prawdy
Krzewiciel_prawdy
17.04.2026, 21:14:03 via Wykop
  • 6
Shalom.

O psach pisaliśmy sobie ostatnio w tym wpisie: link

Podstawą i pierwszym krokiem rozwiązania każdego problemu jest to, aby go dostrzec.
Mamy więc:
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Oidakak
Oidakak
Oidakak
18.04.2026, 04:57:13 via Wykop
  • 0
@Krzewiciel_prawdy: plus zmiana prawa w Polsce i usypianie kazdego zwierzecia ktore zaatakowalo czlowieka,nie ważne pies ,kot czy pirania w akwarium
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3340
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3170
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3119
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2971
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2476
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #psiarze
  • #pies
  • #zwierzaczki
  • #koty
  • #zwierzeta
  • #smiesznypiesek
  • #pokazpsa
  • #heheszki
  • #patologiazmiasta
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #pytanie
  • #patologiazewsi
  • #pieseczkizprzypadku
  • #weterynaria

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking