Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko220
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

461

Ratownicy MOPR muszą sprzedać łódź ratunkową, żeby funkcjonować

Ratownicy MOPR muszą sprzedać łódź ratunkową, żeby funkcjonować

Brzmi jak żart, ale ratownikom Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nie jest do śmiechu. Ponownie wraca temat zbyt niskiego finansowania MOPR, co zmusiło zarząd do drastycznej decyzji o sprzedaży jednej z łodzi ratowniczych.

rflstf
rflstf
z
rmf24.pl
dodany: przedwczoraj, 10:14:23
  • #
    polska
  • #
    mopr
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (62)

najlepsze

slawek-g1114
slawek-g1114
slawek-g1114
wczoraj, 04:37:50 via Wykop
  • 3
Kur*a na jachty dla cieciembiorców i kolegów królika było a na MOPR pieniędzy nie ma i nie będzie. Więcej kasy na debili pokroju Jasia K. i innych "artystów" a na pewno będzie lepiej.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shaun_x_Boswell
Shaun_x_Boswell
wczoraj, 06:47:37 via Wykop
  • 2
To jest jakiś ABSURD co się tutaj dzieje.

Jak można doprowadzić do tego, że MOPR musi sprzedać łódkę? To przecież jest jakiś cyrk.

Tak samo wypłaty dla ratowników na poziomie najniższej. No po prostu żenada. Takie rzeczy jak środki do ratowania życia i etaty osób ratujących życie nie powinny w ogóle być limitowane. Jest uzasadniona potrzeba, to się ją realizuje.

Skończmy z tym 800+ to nie jest uzasadniona potrzeba. To jest 80-90
ShaunxBoswell - To jest jakiś ABSURD co się tutaj dzieje. 

Jak można doprowadzić do ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiedzygalaktycznyMors
MiedzygalaktycznyMors
wczoraj, 04:42:45 via Wykop
  • 2
Słowo klucz w sktócie MOPR to ochotniczy - ratownicy nie mają ochoty pracować za darmo, ludzie nie msją ochoty na MOPR płacić a łodzie nie mają ochoty pływać bez paliwa ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

manstain
manstain
przedwczoraj, 23:00:58 via Wykop
  • 1
Czyli KOlacja wygrała z KOalicją,
teraz tylko czekac aż Tusk ogłosi sukces XD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
przedwczoraj, 10:14:36 via Wykop
  • 1
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 71% (jestem botem)

Wynikające problemy finansowe MOPR

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe boryka się z chronicznie niskim finansowaniem, co skłoniło zarząd do sprzedaży łodzi ratowniczej za ponad 200 tysięcy złotych. Otrzymywane dotacje, wynoszące jedynie 500 tysięcy złotych rocznie, są niewystarczające na utrzymanie kadry oraz wymianę sprzętu, co stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Ratownicy apelują o wprowadzenie systemowych zmian w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Telesto
Telesto
Telesto
16 godz. i 1 min temu via Wykop
  • 0
A może zadzwonić do TPN oni maja fantastyczne pomysł.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiedzygalaktycznyMors
MiedzygalaktycznyMors
23 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 0
Do wszystkich narzekających na rząd i najlepszego polskiego premiera wszech czasów - to jest pogotowie OCHOTNICZE a nie PAŃSTWOWE, utrzymywane z datków a nie podatków. Jak tak wam leży na sercu jego los, to wyskakiwać z kasy!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky
Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky
przedwczoraj, 22:00:30 via Wykop
  • 0
Fajna łódka, chętnie bym odkupił.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dict
dict
przedwczoraj, 20:26:47 via Wykop
  • 0
A może to dobrze, że się restrukturyzują, aby dostosować się do realiów? Źle, że brakuje im hajsu, ale dobrze, ze reagują. Jest to przejaw sprawnie działającego zarządu. Jakby byli górnikami, to dokupiliby 30 jachtów, a potem oczekiwali uregulowania dziury budżetowej z budżetu państwa.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jasiekb
jasiekb
jasiekb
przedwczoraj, 22:14:38 via Wykop
  • 0
@dict: ale w przeciwieństwie do górników oni z założenia powinni być źrodłem kosztów a nie dochodów
  • Odpowiedz
piter12
piter12
przedwczoraj, 19:32:25 via iOS
  • 0
No to może zróbmy zrzutkę? Chętnie wspomogę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

peters294
peters294
peters294
przedwczoraj, 20:22:55 via Wykop
  • 5
@piter12: Ta zrzutka ma nazwę, podatki.
  • Odpowiedz
MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
przedwczoraj, 20:37:43 via Wykop
  • 2
@piter12: zrzutkę na co? Co osiągniemy dzięki tej zrzutce i w jaki sposób?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 2 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3189
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3154
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3098
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2514
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2457
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking