Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

459

Potężne pociski dla Polski i Ukrainy. Europa uniezależnia się od USA

Potężne pociski dla Polski i Ukrainy. Europa uniezależnia się od USA

Przemysł UE na pierwszym planie. USA na ostatni plan.

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
z
geekweek.interia.pl
dodany: 15.04.2026, 06:47:43
  • #
    usa
  • #
    europa
  • #
    gospodarka
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Nie po to Niemcy pompowali kasę, żeby teraz Polska kupowała w Stanach.
Roess
z agencja-informacyjna.com
  • -7

Komentarze (98)

najlepsze

Bestia_z_Jellystone
Bestia_z_Jellystone
15.04.2026, 06:51:17 via Wykop
  • 85
Dobry ruch, szkoda że nikt nie podał nawet przybliżonego czasu dostaw. Cała ta narracja opiera się na "czy możemy się skupić na tym, że mamy przełom?”

Konkrety proszę.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gl0wa
gl0wa
15.04.2026, 10:00:42 via Wykop
  • 26
nic UE nie robi, aby te przemysł wzmocnić


@albi_77: €150 miliardów na zbrojenie od europejskich dostawców to nic?
  • Odpowiedz
MokryMarek
MokryMarek
MokryMarek
15.04.2026, 13:42:33 via Wykop
  • 6
@Bestia_z_Jellystone:

Dobry ruch, szkoda że nikt nie podał nawet przybliżonego czasu dostaw. Cała ta narracja opiera się na "czy możemy się skupić na tym, że mamy przełom?”

Konkrety proszę.


a szukałeś w internecie? Tu masz
  • Odpowiedz
ShawnSpencer
ShawnSpencer
ShawnSpencer
15.04.2026, 14:05:47 via Wykop
  • 23
Tytuł wprowadza w błąd, bo Polska tylko może mieć dostęp do tych rakiet z niemieckiego rynku, i nic na temat Polski prezes nie powiedział. Artykuł o niczym - zakop
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uwielbiamnalesniki
uwielbiamnalesniki
15.04.2026, 15:34:38 via Wykop
  • 10
@ShawnSpencer: dokładnie

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall oraz holenderska firma technologiczna Destinus podpisały niezwykle ważne dla Polski i Ukrainy porozumienie w sprawie utworzenia spółki joint venture pod nazwą Rheinmetall Destinus Strike Systems.


xddd Niemiecka i Holenderska firma podpisała joint venture, cieszcie się polaczki, dlaczego się nie cieszycie?. To brzmi jak mem.
  • Odpowiedz
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch
15.04.2026, 16:51:54 via Wykop
  • 3
Holenderska firma


@uwielbiamnalesniki: Holenderska firma należąca do Rosjanina.
  • Odpowiedz
Paolo100
Paolo100
Paolo100
15.04.2026, 17:02:17 via Wykop
  • 4
Poooteeezne pociski. Olbrzymie gigantyczne
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bialy100k
bialy100k
15.04.2026, 20:59:44 via Wykop
  • 0
Poooteeezne pociski. Olbrzymie gigantyczne


@Paolo100: Za 20000€ to okazja, brać, nie marudzić.

  • Odpowiedz
OraclePL
OraclePL
OraclePL
15.04.2026, 15:55:10 via Wykop
  • 4
Ja jestem mega rozczarowany. Myslałem że PL z UKR wspólnymi siłami ogarną taką technologię. A jak zawsze będziemy kupować od Niemców którzy w każdej chwili mogą pewnie wyłączyć taki sprzęt (jak USA), albo nagle podnieść z d--y cenę jak to zrobili w Rumunii ostatnio.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
16.04.2026, 09:43:15 via Wykop
  • 0
@Wolnyityle: Napisałbym "nie będziesz miał podnoszonych cen przez Niemców jeśli sam będziesz Niemcem", a "bycie Niemcem" jest osiągalne przez jak najściślejsze zespolenie się w ramach UE i skończenie z narodowymi bredniami o samotnych wyspach. Problem w tym, że z dużym prawdopodobieństwem ci Niemcy też są w stanie Niemcom podnieść cenę.
  • Odpowiedz
Wolnyityle
Wolnyityle
16.04.2026, 10:23:41 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon: tak masz racje.

Tak działa rynek. Nic nie poradzimy.
Następnym razem trzeba mieć swój produkt. I też podnosić ceny.
  • Odpowiedz
BLEBLEBLEX1
BLEBLEBLEX1
15.04.2026, 12:24:44 via Wykop
  • 3
Odpowiednik JASSM z mniejszą głowicą ale większym zasięgiem, fajnie ale potrzeb europejskiego lotnictwa w głębokim rażeniu nie wyczerpuję. Realnie to potrzeba pocisku o zasięgu miedzy 1200-1500 km z 454 kg głowicą
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MokryMarek
MokryMarek
MokryMarek
15.04.2026, 13:46:50 via Wykop
  • 16
@BLEBLEBLEX1: takich projektów jest obecnie multum, Francja, Niemcy, Wielka Brytania intensyfikują produkcje, nawet Polska jest w eu programie ELSA
  • Odpowiedz
MokryMarek
MokryMarek
MokryMarek
15.04.2026, 13:59:48 via Wykop
  • 15
@BLEBLEBLEX1: Wielka Brytania planuje przekazać 180k dronów do końca roku. To tylko jeden wątek, a przecież wygrana opozycji w Węgrzech odblokowuje 90mld euro dla Ukrainy. Wszyscy na dalszym zachodzie intensyfikują produkcje środków uderzeniowych. Nieciekawie to wygląda dla Rosji
  • Odpowiedz
JanMocny
JanMocny
JanMocny
15.04.2026, 22:25:17 via Wykop
  • 1
Kiedy i po ile?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ryhu
ryhu
16.04.2026, 02:02:38 via Wykop
  • 0
potężne pociski

OSTROŻNIE
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
15.04.2026, 06:48:09 via Wykop
  • 0
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 65% (jestem botem)

Niemiecko-holenderskie porozumienie w obronności

Niemiecki koncern Rheinmetall oraz holenderska firma Destinus nawiązały współpracę, tworząc joint venture Rheinmetall Destinus Strike Systems, które rozpocznie działalność w 2026 roku. Spółka ma na celu wzmocnienie produkcji zaawansowanych systemów rakietowych w Europie, odpowiedzią na niepewność co do przyszłych dostaw broni z USA. Team Rheinmetall (51%) i Destinus (49%) skupi się na projektowaniu i produkcji pocisków manewrujących, w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marian-g
marian-g
marian-g
15.04.2026, 18:04:34 via Wykop
  • -1
Nic z tego pójdzie veto prezydenta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

encopenco
encopenco
encopenco
15.04.2026, 17:49:42 via Wykop
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ShawnSpencer
ShawnSpencer
ShawnSpencer
16.04.2026, 07:52:52 via Wykop
  • 1
@encopenco: ja również, a KłOwcy klaszczą uszami :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
3583
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3142
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2957
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2773
Adwokat od "trumny na kółkach" zatrzymany!
Adwokat od "trumny na kółkach" zatrzymany!
2533
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #trump
  • #izrael
  • #iran
  • #polska
  • #heheszki
  • #chiny
  • #ciekawostki
  • #swiat
  • #europa
  • #wenezuela
  • #nato
  • #ameryka
  • #geopolityka
  • #elonmusk
  • #gospodarka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking