Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko149
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

576

Nielegalnie skopiował dane pacjentów. Samorząd lekarski go promuje

Nielegalnie skopiował dane pacjentów. Samorząd lekarski go promuje

Sąd uznał, że lekarz nielegalnie kopiował dane pacjentów. Mimo to Łukasz P. wystąpił w roli eksperta na konferencji organizowanej przez samorząd lekarski. Powiedzieć klika to nic nie powiedzieć.

Michal85pl
Michal85pl
Michal85pl
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 14.04.2026, 15:26:47
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarze
  • #
    lekarski
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (31)

najlepsze

marpic
marpic
marpic
14.04.2026, 16:52:41 via Wykop
  • 85
Generalnie to jest tajemnica medyczna, jeśli faktycznie pobrał nielegalnie dane, a następnie wykorzystał to powinien garować z 10latek.
Państwo z dykty!
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
14.04.2026, 17:56:08 via Wykop
  • 32
@marpic: Sam prowadzę sprawę, w której podobna łajza pobrała moje dane a potem próbowała wykorzystać przeciw mnie i zastraszyć. Mam nawet dokumenty w tej sprawie. Na razie nikt nie poniósł odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
auto-bot
auto-bot
auto-bot
14.04.2026, 19:37:07 via Wykop
  • 11
niestety są w kraju sądy, ale one nie są od sprawiedliwości :( Rozpierniczyli tak system że wszyscy mają w d... co się dzieje. Jak masz kasę to możesz mieć prawo w poważaniu. Chyba że już przegniesz tak że będzie medialne patrz Seba.


@marpic: Przede wszystkim na cholere komu sądy które proste sprawy prowadzą kilka dobrych lat. Sam w sprawie oszusta z Allegro na 350zł sprzed 10-15 lat dostałem wyrok dopiero
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
14.04.2026, 16:47:17 via Wykop
  • 31
to tak się da w ogóle że byle melepeta ze szpitala może sobie zgrać i przeglądać intymne szczegóły, leki wszelkie słabości czy historię chorób? Nie ma ciągle jakiegoś scentralizowanego systemu tylko każdy szpital ma swój i pewnie najcześciej jest to zwykły excelowy xls z tego co widziałam zerkając na ekran zza okienka rejestracji. Myślałam że jest tak jak w policji że każdy ma kartę wkładaną i jak potrzebuje to wtyka i widać
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
14.04.2026, 17:45:03 via Wykop
  • 11
@KingaM: powinien być ogólny rejestr. I w każdym przypadku jak jakaś instytucja uzyskuje dostęp do naszych danych to powinnismy być o tym poinformowani. Czy to policja, sąd, bank, szpital, urząd miasta. Cyk i zapis w rejestrze, a do wybrania powinna być opcja na maila.
  • Odpowiedz
krebul
krebul
krebul
15.04.2026, 10:31:33 via Wykop
  • 3
to tak się da w ogóle że byle melepeta ze szpitala może sobie zgrać i przeglądać intymne szczegóły


@KingaM: Nie byle melepeta, tylko zatrudniony tam wówczas lekarz. IMO jak najbardziej powinien mieć dostęp do historii pacjentów.

Myślałam że jest tak jak w policji że każdy ma kartę wkładaną i jak potrzebuje to wtyka i widać kto ściąga jakie dane kiedy i po co a nie że wolna amerykanka

No przecież widać, udowodniono
  • Odpowiedz
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
14.04.2026, 18:32:16 via Wykop
  • 14
Witamy w świecie platformy "P1"
Wielu z Was nie wie, że każde zdarzenie medyczne (wizyta, telefon, porada itd itp) jest rejestrowane w centralnej bazie medycznej.
Również wizyty prywatne.
Każdey lekarz ma dostęp i może sprawdzać historię twojego leczenia.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
14.04.2026, 21:36:11 via Wykop
  • 6
Świetny system


@krebul: Twoje zdrowie nie należy do ciebie ale do państwa. Nie możesz anonimowo prywatnie iść do lekarza. Nawet te dolegliwości które chciałbyś zachować w tajemnicy dla siebie są w systemie.
  • Odpowiedz
Umpapa
Umpapa
Umpapa
15.04.2026, 05:36:16 via Wykop
  • 2
@Pan_Miszuk: Za zgodą pacjenta który musi podać kod dostępu. Służby maja dostęp na pstryknięcie, lekarz musi zażądać, system informuje pacjenta SMS z kodem, pacjent podaje kod lekarzowi
  • Odpowiedz
son-gohan-2137
son-gohan-2137
14.04.2026, 19:52:20 via Wykop
  • 2
Ja się pytam, dlaczego tym faktem nie zajmuje się RODO oraz - skoro dane zostały pozyskane nielegalnie i nie wiadomo co ten człowiek z nimi zrobił NSA - jak to się ma do GDPR gdzie ochrona obywateli? Przecież takie dane (w szczególności PESEL, pewnie imiona matki, ojca, o chorobach i leczeniu to ZŁOTO dla przestępców! Jeszcze go chronią "Łukasz P."
W jakim kraju ja żyje?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mindy-moo
mindy-moo
mindy-moo
14.04.2026, 20:57:58 via Wykop
  • 3
@son-gohan-2137:

Jednocześnie 25 stycznia 2023 roku zapadło postanowienie w sprawie karnej w związku z art. 107 ustawy o ochronie danych osobowych (nielegalne przetwarzanie danych osobowych). W tym przypadku sąd umorzył postępowanie, bo nie dopatrzył się cech przestępstwa i wskazał na "znikomy stopień szkodliwości społecznej".

MASAKRA - dane pacjentów latają po świecie i nie ma cech przestępstwa. Tymczasem recepcjonistka zostaje skazana za wysłanie przez przypadek maila do wielu osób...
  • Odpowiedz
krebul
krebul
krebul
15.04.2026, 10:57:13 via Wykop
  • 0
dlaczego tym faktem nie zajmuje się RODO


@son-gohan-2137: PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), nie RODO (dyrektywa unijna nie może się niczym aktywnie zajmować). Nie wszczął postępowania, uznaniowe według prezesa, decyzja ostateczna nie wymagająca uzasadnienia. Nie był to obecny IMO świetny prezes Mirosław Wróblewski, a jego poprzednik Jan Nowak, sprawa jest bodajże z przełomu 2019/2020 roku.

  • Odpowiedz
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
14.04.2026, 18:27:06 via Wykop
  • 2
Kruk krukowi oka nie wykole ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

far-raf
far-raf
far-raf
15.04.2026, 05:27:59 via Wykop
  • 1
Jak ja mam dość tych zasranych kast w tym kraju z guano-dykty, czas te pseudo elity wziąć za mordy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jednorazowka
jednorazowka
14.04.2026, 19:11:27 via Wykop
  • 0
A jak się zesr... jak Niedzielski ujawnił dane jakiegoś typa, co wystawił receptę. XD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vanna__Ly
Vanna__Ly
Vanna__Ly
14.04.2026, 18:24:19 via Wykop
  • 0
Poszkodowanym polecam poczytać ten poradnik bo takich przypadków może być znacznie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dr_Batman
dr_Batman
14.04.2026, 15:41:38 via Wykop
  • -6
"Po naszej publikacji zareagowała Naczelna Izba Lekarska, składając zawiadomienie do pionu odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Lekarz został też zawieszony w obowiązkach członka Rady Ekspertów NIL do czasu zakończenia postępowania. "

Czyli przegrał w sprawie cywilnej, toczy się sprawa karna i z odpowiedzialności zawodowej.

Jak ostatni raz sprawdzałam domniemanie niewinności w tym kraju jest do wyroku karnego.
Został zaproszony bo jest ekspertem w swojej dziedzinie i na dany moment w świetle prawa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
14.04.2026, 16:52:44 via Wykop
  • 6
Jak ostatni raz sprawdzałam domniemanie niewinności w tym kraju jest do wyroku karnego.


@dr_Batman: Już tłumaczę. To zależy czy ustosunkowany polityk, synalek-banan albo ktoś z kliki. Czy zwykły Kowalski.

Jeśli ustosunkowany to domniemanie niewinności, dowody z zatrutego drzewa bo agenci obstawili (agenci sztuk 1) jak Sawicka. Albo jeśli to lekarz i "to państwo inicjuje przestępstwo, to mamy do czynienia z niedopuszczalną prowokacją" to lekarza Mirosława Garlickiego należy
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
14.04.2026, 17:55:20 via Wykop
  • 7
Wyrok cywilny to od dostał za naruszenie interesu kliniki.


@dr_Batman: Czyli sąd cywilny potwierdził naruszenie. Oraz naruszył ochronę danych osobowych osób, których to dotyczy. To o wiele poważniejsze.

Przez podobnego cwaniaczka muszę odkręcać kilka spraw. Też nielegalnie wszedł w posiadanie moich danych a potem próbował to wykorzystać przeciw mnie. Dla mnie doktorek Łukasz P. to oszust, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.

Idź batman, straszyć po nocy. A nie
  • Odpowiedz

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3110
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2468
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2424
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2045
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1806
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking