Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

428

Szok w Paryżu. Gigant budowlany winny finansowania terroryzmu. Płacili ISIS

Pokaż treści 18+

Szok w Paryżu. Gigant budowlany winny finansowania terroryzmu. Płacili ISIS

Francuski koncern Lafarge został uznany przez sąd w Paryżu za winny finansowania terroryzmu. Powodem zarzutów były płatności przekazywane dżihadystom, w tym z Państwa Islamskiego (IS), by utrzymać działalność zakładu koncernu w Syrii w latach 2013-14.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 13.04.2026, 15:53:21
  • #
    francja
  • #
    wydarzenia
  • #
    terroryzm
  • #
    gospodarka
  • #
    biznes
  • #
    isis
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Strona firmy na FB - po zmianie nazwy na Holcim
abar
z facebook.com
  • 0

Komentarze (41)

najlepsze

Townsend
Townsend
Townsend
13.04.2026, 16:40:26 via Wykop
  • 128
Przypomnijmy też, że Lafarge było głównym graczem przy zmowie cenowej producentów cementu przez wiele lat. A kto wie czy nie powrócili do tego prodcederu, bo UOKiK znów ma podejrzenia i trwa śledztwo.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
13.04.2026, 19:08:19 via Wykop
  • 100
@Townsend: Betonowe Nestle XD
  • Odpowiedz
czleniu
czleniu
czleniu
14.04.2026, 11:24:20 via Wykop
  • 0
@PolakRodakAfrykaner: Ja nie robię, a był to mój "podstawowy" sklep (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
14.04.2026, 09:38:08 via Wykop
  • 112
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
14.04.2026, 11:54:01 via Wykop
  • 7
Wszystko dlatego że ktoś uznał że nie ma co angażować aparatu państwowego bo ktoś ukradł batonik.


@not-sweet: No właśnie tak jest - w podanym przykładzie samo państwo traktuje to jako zdarzenie mniejszej wagi - wykroczenie. Z przyczyn czysto pragmatycznych.

Bo inaczej prowadzi to do absurdu - zbyt poważnego traktowania drobiazgów (bo to łatwizna przyczepić się do zwykłego obywatela bez ochrony i obsługi prawnej), produkować papiery, statystyki, pozorować pracę. Za to lekceważyć
  • Odpowiedz
kocimietka_BB
kocimietka_BB
14.04.2026, 19:33:09 via Wykop
  • 1
No właśnie tak jest - w podanym przykładzie samo państwo traktuje to jako zdarzenie mniejszej wagi - wykroczenie. Z przyczyn czysto pragmatycznych.


Bo inaczej prowadzi to do absurdu - zbyt poważnego traktowania drobiazgów (bo to łatwizna przyczepić się do zwykłego obywatela bez ochrony i obsługi prawnej), produkować papiery, statystyki, pozorować pracę. Za to lekceważyć poważniejsze zdarzenia, tylko bardziej ukryte, bo kosztują czas, trud i pieniądze. Dokładnie na takiej patologii mieliśmy ufundowane państwo z
  • Odpowiedz

Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
14.04.2026, 11:23:42 via Wykop
  • 28
łącze kropki
Wielka-Polska-Betonowa - łącze kropki

źródło: obraz

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

romusromulus
romusromulus
romusromulus
14.04.2026, 11:59:52 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

RafB
RafB
14.04.2026, 12:11:38 via Wykop
  • 7
Żodyn szok i żodyn to news... po prostu opłacali myto za możliwość przewozu towarów przez obszar kontrolowany przez ISIS w Syrii... Wierzę, że prezes mógł o tym nie wiedzieć. Lokalni menadżerowie mu powiedzieli, że trzeba zapłacić haracz bojówkarzom i na to przystał... pewnie guzik go obchodziło czy płacił talibom, chińczykom czy Papuaskiemu związkowi narciarskiemu...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JerzJerzy
JerzJerzy
JerzJerzy
14.04.2026, 13:03:16 via Wykop
  • 3
Papuaskiemu związkowi narciarskiemu...


@RafB:
Zaciekawiłes mnie...
  • Odpowiedz
ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
14.04.2026, 15:00:42 via Wykop
  • 2
Czekam na bezwzgledne wyroki pudla dla konkretnych osob, a nie zaplate kary przez firme.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

auto-bot
auto-bot
auto-bot
14.04.2026, 17:49:30 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
aktualnosci1
aktualnosci1
aktualnosci1
14.04.2026, 12:07:16 via Wykop
  • 2
Jaką karę dostaliby analogicznie prezesi w Polsce? Pół roku w zawieszeniu i 5000 zł grzywny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) U Francuzów nawet były prezydent trafił do więzienia, a u nas ktoś oprócz jakichś płotek pokroju Rywina poszedł siedzieć?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zalozyc_bukmacherke_w_afryce
zalozyc_bukmacherke_w_afryce
14.04.2026, 11:30:24 via Wykop
  • 2
Ale wylosowało. Wyobraźcie sobie, że jesteście prezesem firmy i macie do wyboru, rozwalić kompletnie firmę i zgłosić się do państwa, które nic z tym nie zrobi albo zapłacić haracz i dostać potem sprawę karną. Siwienie gwarantowane, w każdym scenariuszu.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
14.04.2026, 16:27:20 via Wykop
  • 1
@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: Zrobić jedno i drugie jednocześnie. Zgłoszenie podejrzeń i zadeklarować chęć współpracy do normalnych organów ścigania, do regulatorów i służb specjalnych. Zero siwienia. Nie ruszą, bo zbyt dużo organów umoczonych w indolencję. A potem zapłacić. Zero siwienia.

Z jakiegoś powodu wybrali tylko współpracę z ISIS. Być może zbyt dużo lewizny szło, żeby służby zaakceptowały jako "ratowanie biznesu".
  • Odpowiedz
abar
abar
14.04.2026, 22:09:13 via Wykop
  • 0
W Polsce to teraz działa po akwizycji jako HOLCIM POLSKA
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Paramount
Paramount
14.04.2026, 18:53:41 via Wykop
  • 0
Ja tylko przypomnę, jak to było w Syrii czy Libii:

Rządy tych państw nie chciały współpracować z Zachodem i nie chciały dopuścić do tego, aby wpływy zachodnie przejęły władzę. W rezultacie kraje te zostały zaatakowane i zniszczone. Następnie musiały się odbudować, ale nie miały ku temu realnych możliwości.

Wtedy zachodni „dobroczyńcy” zaproponowali pomoc w odbudowie, jednak na własnych warunkach. Warunki te zakładały, że odbudową zajmą się między innymi zachodnie firmy, takie jak Lafarge, a
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xpear
xpear
xpear
14.04.2026, 18:20:35 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2948
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2559
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2499
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2254
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #paryz
  • #zamachwparyzu
  • #zamach
  • #europa
  • #islam
  • #heheszki
  • #niemcy
  • #polska
  • #terroryzm
  • #historia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #4konserwy
  • #paryz2024
  • #wydarzenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking