Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1169

Ministerstwo Cyfryzacji wydaje miliony na szkolenia tylko dla kobiet

Ministerstwo Cyfryzacji wydaje miliony na szkolenia tylko dla kobiet

W dobie AI, która zagraża zawodom zdominowanym przez słabiej wykształconych mężczyzn, państwo decyduje się wspierać grupę statystycznie lepiej wykształconą. Czy w 2026 roku płeć wciąż powinna być kryterium dostępu do publicznej edukacji technicznej?

nabla-delta
nabla-delta
z
gov.pl
dodany: 13.04.2026, 12:25:27
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    rownouprawnienie
  • #
    it
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Stowarzyszenie na rzecz Chłopców i Mężczyzn
mapz
z schm.org.pl
  • 21

Komentarze (109)

najlepsze

Antydemokrata2
Antydemokrata2
Antydemokrata2
13.04.2026, 13:40:28 via Wykop
  • 8
takie niezależne i same podejmują decyzje a państwo musi polki niańczyć jak małe dzieci niedorozwinięte. Zawsze łacha drą z mężczyzn, że są niedojrzali a tu proszę, mamy całą armie niedojrzałych i niezaradnych, które państwo musi dotować, trzymać za rączke bo bez programów nie są w stanie konkurować na wolnym rynku. Dlatego ja nigdy nie pozwalam babie się rządzić w związku, krótka piłka, nie podoba się to kopa w D i na ra
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
13.04.2026, 14:13:46 via Wykop
  • -8
@Antydemokrata2: no patrz i żadna przy tobie dłużej nie została, skoro dalej szukasz.
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
13.04.2026, 14:24:04 via Android
  • 2
@Antydemokrata2: kiedy kobieta mówi mężczyźnie, że ten jest niedojrzały to z reguły oznacza to, że nie zarabia dobrego hajsu. Natura ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
wypok_wypok
wypok_wypok
wypok_wypok
13.04.2026, 13:51:19 via Android
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

reddevilet
reddevilet
13.04.2026, 14:47:07 via Wykop
  • 5
Jak czytamy w Ministerialnym ogłoszeniu (https://www.gov.pl/attachment/41617825-f3e3-4ad4-96c7-f19b8d7604e8) :
''W związku z deficytem kobiet na rynku pracy w obszarze ICT (information and communication
technologies), co potwierdzają m.in. dane Eurostat wskazujące, że w 2024 roku udział kobiet
specjalistek ICT wśród specjalistów ICT w Polsce wynosił 17,5 %, zaś w UE 19,5 %,
istnieje konieczność zrównania szans kobiet i mężczyzn w branży
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arivederczi
Arivederczi
14.04.2026, 12:16:59 via Wykop
  • 0
@reddevilet: ostatnio czytalem jak sie baba przekwalifikowala na glazurnika - nikt jej nie chcial zatrudnic, i tym samym stracila czas i kase na nauczenie sie kariery, w ktora nigdy nie wejdzie z powodu uprzedzen plciowych.
  • Odpowiedz
pascal256
pascal256
14.04.2026, 12:35:08 via Wykop
  • 0
@Arivederczi: Ja osobiście bym jednak wolał babę glazurnika. Przynajmniej miałbym pewność że robotę zrobi i nie będzie kręcić i kombinować.
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
13.04.2026, 13:24:26 via Wykop
  • 5
AI odbierze prace budowlańcom i strażakom ;)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KingaM
KingaM
13.04.2026, 13:30:52 via Wykop
  • -1
@dziacha: oby, k---a, oby. Roboty byłbyby idealne do roboty w tak ryzykowanych warunkach, już dawno powinniśmy mieć zamiast gonić k---a po rusztowaniach i do płonących budynków ludzi
  • Odpowiedz
kwaczor
kwaczor
kwaczor
13.04.2026, 13:33:22 via Wykop
  • 8
@KingaM: W kurzu i pyle jakoś robotów nie widzę. Bioroboty są na tym polu bezkonkurencyjne i dużo tańsze,.
  • Odpowiedz
Ilirian
Ilirian
13.04.2026, 13:42:04 via Wykop
  • 3
Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: konkurs@cyfra.gov.pl


Trzeba zapytać kiedy zrobią konkurs dla drugiej połowy populacji

Wytwarzający/ Odpowiadający: Dorota Gorlewska


No i wiedziałem że to kobieta zrobiła. Szok że "Wytwarzający/ Odpowiadający" nie uwzględnia płci, prześladowań kobiet ciąg dalszy w tym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ilirian - > Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: konkurs@cyfra.gov.pl
...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SzymonL88
SzymonL88
SzymonL88
13.04.2026, 13:36:40 via Wykop
  • 3
Baby są głupie, odc 2137.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mimmo
mimmo
13.04.2026, 13:32:52 via Android
  • 3
Próbują wyrównać różnicę w inteligencji (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
13.04.2026, 14:12:35 via Wykop
  • -9
@mimmo: gdy y tak było to by faceci mieli kursy i dodatkowe punkty :D
  • Odpowiedz
Longusta
Longusta
13.04.2026, 22:17:07 via Wykop
  • 2
Panowie przecież wszystko umieją, albo sami się nauczą. Po za tym napewno by się na szkolenie nie zapisali, bo kiedy jak czasu nie mają.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Snuq
Snuq
14.04.2026, 08:50:00 via Wykop
  • 1
@Longusta: Te szkolenia to tylko przepalanie kasy. Każdy ogarnięty człowiek w kontakcie z AI intuicyjnie będzie wiedział jak można je wykorzystać w pracy.
  • Odpowiedz
belzebup
belzebup
13.04.2026, 18:20:05 via Android
  • 2
To akurat mogę zrozumieć. Niby dyskryminacja, fakt. Ale baby są tak upośledzone technologicznie, że najwidoczniej jest to potrzebne. U mojej konkubiny w zespole są same baby i wyobraźcie sobie że korzystają FEJSBUKA do komunikacji na temat pracy. Co najlepsze, wysyłają tam sobie wrażliwe dane uczestników rozpraw (bo to jest sąd) xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arivederczi
Arivederczi
14.04.2026, 12:14:50 via Wykop
  • 0
@belzebup: no to jak ktos je kiedys p---------i to wyleca z hukiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
belzebup
belzebup
14.04.2026, 19:24:38 via Android
  • 1
@Arivederczi: to samo jej mówię ;)
  • Odpowiedz
Savicky
Savicky
13.04.2026, 16:33:10 via Wykop
  • 2
To tylko świadczy że baby są głupie i trzeba je szkolić ze wszystkiego ( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 2 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4046
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3981
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3092
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2919
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2754
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pieklomezczyzn
  • #logikarozowychpaskow
  • #pieklokobiet
  • #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #niebieskiepaski
  • #polska
  • #rownouprawnienie
  • #feminizm
  • #p0lka
  • #prawo
  • #emerytura
  • #redpill
  • #dyskryminacja
  • #blackpill
  • #dyskryminacjaemerytalna

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking