Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

351

Polska powiatowa krainą kawalerów. Ucieczka kobiet dobija prowincję.

Podczas gdy młode kobiety uciekają do 7 największych miast, reszta kraju zamienia się w wielki dom spokojnej starości.

SilesianPill
SilesianPill
z
innpoland.pl
dodany: 12.04.2026, 14:47:43
  • #
    demografia
  • #
    przegryw
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    zwiazki
  • #
    rozowepaski
  • 195
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

W dużych miastach jest co najwyżej równowaga płciowa
dolina_korupcji
z salon24.pl
  • 33

Komentarze (195)

najlepsze

NetworkCartoon
NetworkCartoon
12.04.2026, 14:54:47 via Android
  • 171
"U mnie na wsi jest obecnie ośmiu kawalerów, na których przypada zero dziewczyn" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

del855
del855
12.04.2026, 17:39:24 via Wykop
  • 39
"U mnie na wsi jest obecnie ośmiu kawalerów, na których przypada zero dziewczyn" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

cieszę się, że w top5 przypada na mnie 10 kobiet


no ale to DOKLADNIE tak jest, tzn wszyscy sie "uzalaja" vel smieja ze starych kawalerow w powiatach, kiedy DOKLADNIE TEN SAM MECHANIZM sprawia, ze w duzych miastach bedzie plaga starych panien... no za kogo one tam wyjda, za tych facetow co
  • Odpowiedz
Argiope
Argiope
12.04.2026, 22:34:29 via Wykop
  • 70
@del855: Już wyjaśniam: Dadzą się przeorać Chadowi, zrobią bombelka z Chadem, Chad s-------i, a my będziemy płacić socjal na ich bombelka przez najbliższe 18 lat.
  • Odpowiedz
Roman_Horsetych
Roman_Horsetych
12.04.2026, 18:58:47 via Wykop
  • 143
W Polsce powiatowej jest już tak źle, że w fabrykach przestali pytać czy w weekend było coś wiercone.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KingaM
KingaM
12.04.2026, 16:10:54 via Wykop
  • 101
a jaką atrakcyjną perspektywę ma polska powiatowa? realnie pytam. praca za minimalną w lokalnym markecie? bo przecież korpo nie pozwoli mi pracować zdalnie z domku na wsi
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Qullion
Qullion
12.04.2026, 17:24:44 via Wykop
  • 31
@KingaM: a jak ci nawet pozwolą pracować z domku to reszta twoich sąsiadów spierdzieli do miasta bo nie będą mieli żadnych perspektyw.
  • Odpowiedz
Mario7400
Mario7400
Mario7400
12.04.2026, 21:37:26 via Wykop
  • 6
Możesz być np. mechanikiem albo hydraulikiem na takiej wsi jak moja i wyciągasz 10-20k na rękę ;)


@voldi: Ale pewnie masz na myśli hydraulika, który ma 1DG. A tak ma pewnie co dziesiąty hydraulik. Reszta pracuje u janusza lub w spółdzielni/administracji. A za jaką pensję?
Mario7400 - >Możesz być np. mechanikiem albo hydraulikiem na takiej wsi jak moja i wy...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
12.04.2026, 17:26:19 via Wykop
  • 96
Jedyną szansą dla polskiej prowincji byłoby ściąganie młodych Azjatek z krajów takich jak Wietnam czy Filipiny ale nie w tym durnym kraju
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

borowik-zwyczajny
borowik-zwyczajny
12.04.2026, 19:52:31 via Wykop
  • 95
@dolina_korupcji: Tylko że obecna władza idzie w odwrotnym kierunku, chce ściągnąć nam tysiące leniwych mokabe inżynierów.
  • Odpowiedz
Witt88
Witt88
Witt88
13.04.2026, 04:46:07 via Wykop
  • 15
@graf_zero: Z tego samego powodu, co Polki, gdy jeździły do Niemiec czy Anglii.
  • Odpowiedz
borowik-zwyczajny
borowik-zwyczajny
12.04.2026, 19:48:09 via Wykop
  • 76
Zaobserwowałem powtarzający się schemat na wsi, rolnicy córki wysyłali na studia, kupowali im mieszkania w mieście, a chłopak dziedziczył gospodarstwo. Tylko że teraz ci mężczyźni zostali na wsiach sami, a młodych kobiet brak, aby założyć rodzinę.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
12.04.2026, 21:09:14 via Wykop
  • 42
@borowik-zwyczajny: starzy robili dzieci, żeby miał kto robić na ojcowiźnie. Tradycja nakazywała, że gospodarstwo dziedziczył 1 syn, reszta wynocha. Tylko się czasy zmieniły i kobiety zamiast chłopa szukać w sąsiedniej wsi, wyjechały za lepszym życiem do miasta, bo tam praca i do kina można iść itp. Nie to co na wsi, wykopki, żniwa i potańcówki w remisie.

Ojcowizna była zarezerwowana dla jednego dziecka. To nie wina młodych, tylko starych którzy
  • Odpowiedz
Kojot2077
Kojot2077
13.04.2026, 07:04:10 via Wykop
  • 5
@oOobywatel: w remizji to były może kiedyś potańcówki, bo teraz jak dobrze pójdzie to raz w roku na dożynki i ewentualnie na odpustówkę xD
  • Odpowiedz
dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
12.04.2026, 17:20:08 via Wykop
  • 76
wszędzie brakuje kobiet w dużych miastach także, policzcie sobie ile polek zostało żonami obcokrajowców za granicą, z emigracji wracają praktycznie sami faceci i rodziny, ale nigdy singielki
dolina_korupcji - wszędzie brakuje kobiet w dużych miastach także, policzcie sobie il...

źródło: 2dee24e22dbb613c4eb0a8b6f0b6f1a4,860,0,0,0

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Qullion
Qullion
12.04.2026, 17:29:17 via Wykop
  • 12
@dolina_korupcji: w 2017 roku pierwszy raz w historii świata liczba mężczyzn przekroczyła liczbę kobiet, a przewaga na tą chwilę rośnie.
  • Odpowiedz
taer2000
taer2000
taer2000
12.04.2026, 17:33:58 via Wykop
  • 69
@dolina_korupcji: jak singielki wracają to z beżowym gówniakiem aby pasożytować na garbie polskiego mężczyzny
  • Odpowiedz
Isouwa
Isouwa
Isouwa
12.04.2026, 17:53:01 via Wykop
  • 45
To też jest jeden z największych powodów śmierci Polski powiatowej - brak bab.

Powiedzmy sobie szczerze - co mają robić kobiety na takich zadupiach? W miastach powiatowych jedyna praca dla kobiet to kasjerka, proste prace produkcyjne oraz sprzątanie. Warunki pracy fatalne, praca zmianowa, szans na wyższe zarobki i awans żadnych. Na wsiach to już w ogóle ciężko o jakąkolwiek pracę, tym bardziej dla słabszych fizycznie kobiet.

Z tego powodu wyjeżdżają kobiety do miast TOP5
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

martwa_za_zycia
martwa_za_zycia
martwa_za_zycia
12.04.2026, 22:42:18 via Wykop
  • 33
Zbudować coś fajnego na swojej działce? Ogrodzie? Rozbudować dom, dołożyć sobie jacuzzy, sauny, kino domowe? Dużo miejsca, tanio.

Żyć normalnie? Spokojnie? Razem


@wufjfjee5y-bkvkbj: za pensje kasjerki z Dino?
  • Odpowiedz
picasssss1
picasssss1
13.04.2026, 05:07:55 via Wykop
  • 11

Komentarz usunięty przez moderatora

Project_Yi
Project_Yi
12.04.2026, 18:51:53 via Android
  • 38
Pytanie jakim cudem bezrobotne kobiety utrzymują się w najdroższych miastach chociaż pracujący mężczyźni dekraruja że nie stać ich na życie w Warszawie. Nie wiem choć się domyślam.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....z
c.....z
konto usunięte 12.04.2026, 21:44:30 via Wykop
  • 27
@Project_Yi:
Rodzina coś sypnie a kobiety tez szukają sponsorów, nazywając ich swoimi chłopakami.
  • Odpowiedz
Famine
Famine
13.04.2026, 08:05:08 via Android
  • 15
@Project_Yi

Facet mieszkający w wynajmowanym pokoju w mieszkaniu z ziomkami to przegryw a laska mieszkająca w wynajmowanym mieszkaniu z kilkoma koleżankami to norma ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mirek224
Mirek224
12.04.2026, 15:03:54 via Wykop
  • 38
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocten
mocten
12.04.2026, 16:48:41 via Wykop
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Mirek224
Mirek224
12.04.2026, 16:51:08 via Wykop
  • 22
@mocten: Przecież one wolą być jedną z wielu takiego Chada
  • Odpowiedz
dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
12.04.2026, 17:23:05 via Wykop
  • 33
A z drugiej strony nikt nie powie ile polskich kobiet wyjechało z dużych miast jak Wrocław, Katowice, Kraków i siedzą na zadupiach w Niemczech, Danii, UK i Holandii i jakoś nikt o tym zjawisku nie mówi. Bo to nie chodzi o wielkość miejscowości tylko totalny brak perspektyw bo w tym dzikim kraju w ostatnich 20 latach miejsca pracy powstawały tylko w dużych miastach i na kilku strefach ekonomicznych w zachodniej części Polski.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jerry-snow
jerry-snow
jerry-snow
12.04.2026, 17:33:08 via Android
  • 18
@dolina_korupcji wszyscy Polacy, ktorych mialem okazje spotkac na emigracji byli glownie z dziur zabitych dechami (z jednym wyjatkiem).
  • Odpowiedz
Satrapa
Satrapa
13.04.2026, 11:18:34 via Wykop
  • 3
@dolina_korupcji: dokładnie, w moim mieście 50tys mieszkańców od 30 lat nie powstała żadna duża firma zatrudniającą przynajmniej 500 osób. Baby wyjeżdżają bo nie mają roboty chłopy wyjeżdżają ale w mniejszym stopniu bo zawsze można się gdzieś załapać na budowie czy na jakiejś lokalnej produkcji u Janusza w c-------h warunkach. I tak to się kręci i nikt nie wie jak temu przeciwdziałać
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2596
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2447
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2337
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1914
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1764
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #dzieci
  • #nieruchomosci
  • #zwiazki
  • #ekonomia
  • #rozowepaski
  • #gospodarka
  • #takaprawda
  • #spoleczenstwo
  • #logikarozowychpaskow
  • #ciekawostki
  • #antynatalizm
  • #p0lka
  • #dzietnosc
  • #przemyslenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking