Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

317

Konfederacja o systemie kaucyjnym: Nowe opłaty mocno uderzą w nasze portfele

Działacze ostrzegają, że nadchodzący system kaucyjny to w praktyce kolejny ukryty podatek, który podbije ceny produktów i skomplikuje życie właścicielom małych sklepów. Zamiast realnej ekologii możemy dostać po prostu droższe zakupy i chaos logistyczny.

Kruk_
Kruk_
z
cowczestochowie.pl
dodany: 09.04.2026, 18:20:54
  • #
    polska
  • #
    czestochowa
  • #
    konfederacja
  • #
    polityka
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Apka dla studenta do oddawania/zbierania butelek
lazarus-x
z butelkomapka.pl
  • -4

Komentarze (66)

najlepsze

monika-bugaj
monika-bugaj
monika-bugaj
10.04.2026, 08:03:17 via Wykop
  • -2
W WodaDlaFirmy.pl można kupić świeżą wodę mineralną, bez kaucji przez cały 2026! 🙂
https://wodadlafirmy.pl/
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Elaviart
Elaviart
10.04.2026, 06:31:04 via Wykop
  • -7
Zamiast realnej ekologii

Czy jakiś konfederata mógłby wyjaśnić co to znaczy i czym by dla niego była "realna ekologia"?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KochanekAdmina
KochanekAdmina
10.04.2026, 07:21:03 via Wykop
  • 3
spadek średniej globalnej temperatury


@Elaviart: Spadła średnia wielkość zasobności przeciętnego portfela i na tym polega ta słynna ekologia
  • Odpowiedz
KochanekAdmina
KochanekAdmina
10.04.2026, 09:59:46 via Wykop
  • 2
jeśli musisz je np. osegregować to już euro-kołchoz? xD


@Elaviart: Mamy nowoczesne sortownie które świetnie sobie z tym radzą komuchu, i te całe lewackie sortowanie właściwie zaszkodziło rynkowi śmieci niż pomogło, UE rozwiązuje problemy które nie istnieją, ale tutaj akurat lewacka odklejka PO-PISu dała o sobie znać.

Komuniści wprowadzili rozwiązanie sprzed 20 lat z upadłego kraju Niemcy gdzie wprowadzono takie rozwiąznaia z powodu prymitywnych sortowni i miało to pomóc w
  • Odpowiedz
dziabonq
dziabonq
10.04.2026, 04:22:40 via Android
  • -18
Co oni tak wyskoczyli ? Temat zastepczy dla ich wału na fundacje i krypto ?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aberazioon
aberazioon
aberazioon
10.04.2026, 05:35:59 via Wykop
  • 13
@dziabonq: tak, temat zastępczy dla tematów zastępczych dla ksefu i kosmicznego długu stulecia.
  • Odpowiedz
Jest-nas-2-miliony
Jest-nas-2-miliony
Jest-nas-2-miliony
09.04.2026, 21:01:29 via Wykop
  • -18

Komentarz usunięty przez moderatora

tomaszkus
tomaszkus
tomaszkus
09.04.2026, 21:02:02 via Wykop
  • -28
Czy ktoś intelgętny odpowie mi w końcu ile by zarobił gdyby do butelkomatu mozna było wrzucac małpki? Oooo rozmażyliście się, prawda? Czy i tak wszystko wyrzucacie zawsze w krzaki żeby zatrzeć slady po spożyciu i żeby was szef nie nakrył...i na zbity pysk.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
09.04.2026, 21:05:12 via Wykop
  • 11
@tomaszkus: Technicznie wyszliby na zero. No chyba, że by zbierali te butelki po małpkach xD
  • Odpowiedz
RobinSchudl
RobinSchudl
RobinSchudl
09.04.2026, 23:03:59 via Wykop
  • 26
Czy ktoś intelgętny odpowie mi w końcu ile by zarobił gdyby do butelkomatu mozna było wrzucac małpki?


@tomaszkus: na pewno nie ty. Kaucja polega na tym, że można zarobic okrągłe zero.
  • Odpowiedz
witkacyborewicz
witkacyborewicz
witkacyborewicz
09.04.2026, 21:01:31 via Wykop
  • -35
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vojtas123
vojtas123
vojtas123
09.04.2026, 22:10:00 via Wykop
  • 25
@witkacyborewicz: Szkoda tylko, że sami politycy nie mieli masy czasu na to, żeby dowiedzieć się, że mamy nowoczesne systemy oparte na laserach i optyce, które same automatycznie z niezłą precyzją rozdzielają frakcje - szkło, plastik, papier. I że nie trzeba wprowadzać 20 letnich pomysłów norwegów czy niemcow, bo na sortowniach dzieje się to praktycznie samo. Ale pan z PISu i PO został opłacony - a jak zapłacone, to ma zostać
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
09.04.2026, 22:39:11 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Pawel993
Pawel993
09.04.2026, 20:40:26 via Wykop
  • -47
W wasze konfiarzy portfele
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
10.04.2026, 06:34:17 via Android
  • 7
@Pawel993: tobie może być źle, ale ważne że innemu jest gorzej
  • Odpowiedz
Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala
10.04.2026, 06:43:27 via Android
  • 6
@Pawel993: podwyżki paliw też cię nie dotyczą, bo ty zawsze za 50 złotych zalewasz.

to jest dokładnie ta sama mentalność co wszelkiej maści prawilniakow: JP na 100%, CHWDP, anty 60, ale przyjdzie co do czego, to "Halo, Policja?" I "Czemu ta policja tak opieszale działa".

I dlatego też nigdy nie będzie małżeństw homo czy tam innych związków partnerskich, bo większości ludzi ta sprawa nie dotyczy i mają wywalone w problemy innych, a
  • Odpowiedz
Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
09.04.2026, 20:12:16 via Wykop
  • -58
Konfunia jak zwykle podburza ciemny lud przeciwko Tuskowi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kibishi
Kibishi
Kibishi
09.04.2026, 23:16:18 via Wykop
  • 28
@Chris_Karczynski: Mi się wydaje jednak, że ciemny lud to Ci co wierzą że zarabiają przy oddawaniu butelek/puszek kaucyjnych.
  • Odpowiedz
wykopwykopwykop1
wykopwykopwykop1
09.04.2026, 23:47:36 via Wykop
  • 10
@Kibishi: Jak zbierają butelki, który kupił i spożył ktoś inny, to zarabiają (stając się przy tym jednocześnie zbieraczami śmieci). Gorzej, jak ktoś kto kupił i zapłacił kaucję myśli, że zarabia, odzyskując ją
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 2 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4037
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3970
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3078
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2910
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2749
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking