Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko188
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

332

Co drugi słoik miodu zafałszowany!

Co drugi słoik miodu zafałszowany!

Najnowsze badanie przeprowadzone przez certyfikowane brukselskie laboratorium wykazało, że prawie połowa całego miodu importowanego do krajów Wspólnoty, w tym do Polski, nie spełnia norm lub jest zafałszowana.

nowack
nowack
z
wgospodarce.pl
dodany: 13 godz. i 19 min temu
  • #
    miod
  • #
    pszczelarstwo
  • #
    pszczoly
  • #
    pasieka
  • #
    miodosytnictwo
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Jak uniknąć zakupu slaszowanego miodu?
nowack
z pszczolynawypasie.pl
  • 0

Komentarze (81)

najlepsze

Markotny_Marek
Markotny_Marek
12 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 108
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nowack
nowack
Autor
12 godz. i 12 min temu via Wykop
  • 46
@Markotny_Marek: Kto w ogóle pozwala na takie informacje na słoiku "mieszanka miodów z EU i spoza EU" czyli nie wiadomo skąd?
  • Odpowiedz
Noct
Noct
Noct
6 godz. i 47 min temu via Wykop
  • 20
czyli nie wiadomo skąd


@nowack: jak nie wiadomo, to wiadomo
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
9 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 43
czemu za fałszowanie żywności nie ma odstraszących kar? przecież to powolna śmierć, inny skład niż deklarowany może kogoś zabić.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

misk4cy
misk4cy
misk4cy
8 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 15
@KingaM: strzelam; chodzi o kasę
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
6 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 1
@KingaM: kiedyś miód był produktem luksusowym, ale pojawiły się tanie mieszanki o smaku miodu i ludzie myśleli że miód prawdziwy tyle kosztuje teraz wszystkie te pasieki konkurują po prostu ceną.

Jak dla mnie to tylko @pasiekaujedrusia
  • Odpowiedz
CzaikaRuchaika
CzaikaRuchaika
CzaikaRuchaika
13 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 29
Dobrze. Ale kto, świadomie, kupuje miód z Chin?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nowack
nowack
Autor
12 godz. i 45 min temu via Wykop
  • 14
@CzaikaRuchaika: ludzie nawet chińskie telefony kupują :)
  • Odpowiedz
a665321
a665321
a665321
9 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 12
@CzaikaRuchaika: podejrzewam ze to idzie wszędzie tam gdzie miód to dodatek, typu jakieś słodycze
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
11 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 25
Chińskie to zwykły syrop z enzymami. Od ukraińskiego też trzymam się z dala. Tylko lokalnie od kogoś kogo znasz warto kupować
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
6 godz. i 40 min temu via Wykop
  • 6
@ameliniummm: nie każdy ma takie szczęście – czasami jak kupujesz jaja od rolnika to czasami widzisz że mają po prostu starte znaki sklepowe (pieczątki)
  • Odpowiedz
leosiek
leosiek
leosiek
6 godz. i 33 min temu via Android
  • 7
@Cozwykopem: Wtedy nie kupuj! Zrób mu "scenę", najlepiej przy innych klientach i szeptaną antyreklamę.
  • Odpowiedz
jozef-ziutek-nowak
jozef-ziutek-nowak
8 godz. i 22 min temu via Wykop
  • 22
Z jednej strony miód to po prostu smaczniejszy cukier z odrobiną antyoksydantów więc wzbogacony miód innymy syropami to teoretycznie nie problem. Z jedynym zastrzeżeniem. Miód ma indeks glikemiczny (IG) niższy o 30-40 jednostek od syropów przemysłowych. A chińczycy dodają do miodu np: syrop ryżowy. Spożycie 50 g miodu wywołuje mniejszą odpowiedź insulinową niż 50 g syropu ryżowego. I to jest s-----------o. Poniżej kluczowe fakty z raportu:
-46% próbek importowanych do UE (320
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uwielbiamnalesniki
uwielbiamnalesniki
5 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 3
nie podadzą konkretnych firm które fałszują.

I mu całą rodzinę zabili (zagazowali).


@Cozwykopem:
uwielbiamnalesniki - >nie podadzą konkretnych firm które fałszują. 
I mu całą rodzinę...

źródło: funny-woah

Pobierz
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
5 godz. i 29 min temu via Wykop
  • 0
@uwielbiamnalesniki: ADHD.
Czasami mój strumień myśli popłynie za daleko.
  • Odpowiedz
StaryPierdziel
StaryPierdziel
7 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 16
Jestem w olbrzymim szoku, że aż połowa jest w porządku.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
8 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 9
a wystarczy wprowadzić zakaz sprzedaży miodów z poza EU.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Warmate
Warmate
Warmate
6 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 0
@ty_O: Wolny handel ale bez oszustw, nie potrafią ogarnąć swoich januszy? To niech w----------ą.
  • Odpowiedz
neoandrew
neoandrew
5 godz. i 34 min temu via Wykop
  • 1
@pomaranczowyogorek: ha ha, ale ludzie są naiwni, taa na pewno nikt z eu nie podrobi, ikty by takiego czegoś nie zrobił, a już na pewno nie polski producent xD
  • Odpowiedz
kudlaty1992
kudlaty1992
6 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 5
Jestem pozytywnie zaskoczony. Bylem pewny ze falszywek jest nie 50% tylko bardziej 90% xD. W ogole jak to jest ze w sklepie teraz mozna kupic plynny wielokwiat, jak byl zbierany pewnie w lecie? To on nie skrystalizowal przez ponad pol roku jak ten od pszczelarza krystalizuje w pare tygodni max? xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

funky-koval
funky-koval
6 godz. i 41 min temu via Wykop
  • 5
Bez kitu, kto normalny kupuje miód w dyskontach jak można mieć z pasieki, wiem ze drożej no ale nie jest to różnica kolosalna. Jak widzę ze coś jest "mieszkanką EU i non EU" to odkładam na półkę
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Acozord
Acozord
5 godz. i 40 min temu via Wykop
  • -4
@funky-koval: całą EU odłożyć na półkę a najlepiej do śmietnika
  • Odpowiedz
Dzejzkej
Dzejzkej
Dzejzkej
6 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 5
Chińczycy skupują pyłek i mieszają z syropem glukozowo-fruktozowym. Wg oficjalnych testów jest to miód. Dopiero testy genetyczne wykrywają gluten i dowodzą fałszerstwa.
Wniosek? Jeden, zaufany pszczelarz i tylko od niego brać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
6 godz. i 34 min temu via Wykop
  • 2
@Dzejzkej: dlatego właśnie ostatnio ten pyłek roślinny podrożał, pamiętam że kiedyś to był najtańszy produkt pszczeli. Był dosłownie za grosze w porównaniu z propolisem czy pierzgą.
Zwyczajnie kiedy jakieś produkty robi się popularne i robi się na niego Moda to pojawiają się fałszywki.
Chińczycy ci nawet ryż będą farbować.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2812
Nie jedziemy na Mundial!
Nie jedziemy na Mundial!
2471
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
2246
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2168
ABSURD: System zabiera cenny czas i sprawia, że ludzie tracą nerwy
ABSURD: System zabiera cenny czas i sprawia, że ludzie tracą nerwy
1539
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pszczelarstwo
  • #pszczoly
  • #jedzenie
  • #miodpitny
  • #lodz
  • #sprzedam
  • #zdrowie
  • #gotujzwykopem
  • #pw
  • #ciekawostki
  • #polska
  • #kiciochpyta
  • #pasieka
  • #pytanie
  • #owady

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking