Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko224
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

457

Miasto przytula 8 mln z UE na ochronę zieleni i wycina park krajobrazowy

Miasto przytula 8 mln z UE na ochronę zieleni i wycina park krajobrazowy

UE dofinansowała prawie 8 milionów z ponad jedenastu na ochronę dziedzictwa naturalnego. Za te pieniądze wycina się nabrzeże rzeki w parku krajobrazowym. Miasto przytuliło też 175 tysięcy złotych na opracowanie planu adaptacji do zmian klimatu, a 50 tysięcy poszło na to z budżetu.

Cukrzyk2000
Cukrzyk2000
z
uwielbiampandy.blogspot.com
dodany: 03.04.2026, 17:46:33
  • #
    leczna
  • #
    betonoza
  • #
    polska
  • #
    urzedasstory
  • #
    przyroda
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

A można na odwrót...
marty-rokicki
z portal.katowice.pl
  • -1

Komentarze (23)

najlepsze

framugabezdrzwi
framugabezdrzwi
03.04.2026, 20:12:35 via Wykop
  • 28
Leją beton aż miło, przy ujściu Świnki do Wieprza.

Oto jak wygląda ujście Świnki do Wieprza. Zero działalności człowieka, sama natura, a oni leją tam beton!!!11!1
framugabezdrzwi - > Leją beton aż miło, przy ujściu Świnki do Wieprza.
Oto jak wygląd...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-diog
tomasz-diog
03.04.2026, 20:23:21 via Wykop
  • 11
@framugabezdrzwi: za nie wycinanie, nie ma pieniążków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
WielkiBojler
WielkiBojler
04.04.2026, 01:44:57 via Wykop
  • 3
@framugabezdrzwi: Kasę robi się na rozwiązywaniu problemów. Najłatwiej rozwiązywać te, które się samemu stworzyło, bo już etap identyfikacji odpada, więc...
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
03.04.2026, 20:39:06 via Wykop
  • 8
No a potem weźmie kolejne 4 na zadrzewienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

framugabezdrzwi
framugabezdrzwi
03.04.2026, 20:10:29 via Wykop
  • 6
OP ma ból d--y, że 70 metrów od zabudowań robią ścieżki spacerowe i budują kładkę pieszo-rowerową. A jak budują kładkę to wycinają drzewa! Robią to o zgrozo na terenie parku krajobrazowego na terenie którego jest też fabryka urządzeń elektrycznych, skład materiałów budowlanych i mnóstwo wiosek.
Link do mapy parku:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1MbKtJohffrBZao9SZw9vvnHBnJbAQqxq&femb=1&ll=51.308892044715805%2C22.859561130314766&z=19
framugabezdrzwi - OP ma ból d--y, że 70 metrów od zabudowań robią ścieżki spacerowe i...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
05.04.2026, 03:25:08 via Wykop
  • 1
@framugabezdrzwi: Skoro park krajobrazowy, to trzeba wyburzyć do poziomu gruntu, zaorać i niech krzaki rosną. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
03.04.2026, 18:00:26 via Wykop
  • 3
Robią ładne ścieżki rowerowe i chodniki, żeby zachęcić ludzi do przebywania wśród zieleni i spędzania aktywne czasu, bo błoto po kostki i chwasty i trawa po kolana jakoś nikogo nie zachęcały.
Nie wiem jak można się do tego dowalić.
Wiele miast teraz tak robi, przy rzekach robi nie tylko ładne, ale i użyteczne parki, trasy rowerowe.
I mnóstwo ludz późnieji z tego korzysta.
A takich "dzikich odcinków" rzek w Polsce jest mnóstwo,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wyksu
wyksu
wyksu
03.04.2026, 21:50:11 via Wykop
  • 10
A takich "dzikich odcinków" rzek w Polsce jest mnóstwo, ale skąd to może wiedzieć wielki ekolog, co nosa poza miasto nie wystawia


@elo345: Wystaw nos z zaboru rosyjskiego, a nie zobaczysz prawie w ogóle dzikiej przyrody. Chrońcie póki to jeszcze macie. Na Dolnym Śląsku jak oglądasz przyrodę to możesz dostać depresji. No chyba, że nie wiesz jak dzika przyroda wygląda. Wszystkie rzeki to rowy z wodą lub kanały żeglowne (na
  • Odpowiedz
aaadam91
aaadam91
04.04.2026, 05:02:07 via Wykop
  • 4
@elo345: Nadrzeczne lasy łęgowe zajmują zaledwie 0,4% wszystkich lasów w Polsce, a ich stan zmniejszył się do około 5% pierwotnej powierzchni. Tego typu lasy charakteryzują się najwyższą różnorodnością biologiczną spośród wszystkich lasów w Europie, dlatego duża część z nich jest chroniona za pomocą programu Natura 2000.
Więc to co ty powiedziałeś :

A takich "dzikich odcinków" rzek w Polsce jest mnóstwo


jest totalną bzdurą.
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
04.04.2026, 14:30:08 via Wykop
  • 2
Adaptacja do zmian klimatu po polsku to wycinka drzew i wylanie betonu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scfld
scfld
scfld
04.04.2026, 09:52:00 via Wykop
  • 1
To tak jak wszystkie "rewiralizacje" w gminach wycinają srare drzewa i betonują np rynek
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Galvay
Galvay
03.04.2026, 21:46:01 via Android
  • 1
Schowali przyrodę, żeby nikt jej nie zniszczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jakub-dolega
jakub-dolega
04.04.2026, 12:59:51 via Wykop
  • 0
A może najpierw zajrzyj do planu ochrony tego kraju krajobrazowego i sprawdź co tam jest napisane
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rekonesans
Rekonesans
04.04.2026, 05:09:20 via Wykop
  • 0
Kto bogatemu zabroni? 🤬
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puto
puto
03.04.2026, 20:54:09 via Wykop
  • 0
Socjal przyczyną patologii. Stare znam.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4185
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3140
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3069
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2637
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2354
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #lubelskie
  • #pis
  • #patologiazewsi
  • #lle24
  • #kosiarski
  • #lubartow
  • #sztafeta
  • #szumekzapodaje
  • #lublin
  • #spoldzielnia
  • #pogoda
  • #grzybypsylocybinowe
  • #burmistrz
  • #betonoza

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking