Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

939

Koniec jawności CRBR. Kto jest właścicielem spółki? To będzie tajne.

Koniec jawności CRBR. Kto jest właścicielem spółki? To będzie tajne.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych to rejestr, gdzie możesz sprawdzić kto jest właścicielem spółki lub fundacji. Kto stoi za deweloperem? Kto jest kontroluje firmy od systemu kaucyjnego? Dotychczas system działający publicznie (crbr.podatki.gov.pl) był jawny. Od 1 lipca koniec jawności.

Zbychu222
Zbychu222
Zbychu222
z
crido.pl
dodany: 03.04.2026, 12:43:18
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (108)

najlepsze

77adam
77adam
03.04.2026, 13:31:11 via Wykop
  • 377
Panie Areczku, informacje o zarządzie są dla zarządu.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChciwyASasin
ChciwyASasin
03.04.2026, 14:19:43 via Wykop
  • 114
@77adam: Dokładnie, jeszcze jakieś niepotrzebne i niezdrowe informacje znajdziesz o powiązaniach z ruskimi domami aukcyjnymi albo trenerem boksu.
Po co masz sobie dzień Areczku psuć?!
  • Odpowiedz
kawior2007
kawior2007
03.04.2026, 18:42:23 via Wykop
  • 25
@ChciwyASasin: raczej z Izraelem
  • Odpowiedz
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
03.04.2026, 15:23:07 via Wykop
  • 299
To jest bardzo bardzo zła zmiana. Pokazuje pewien trend który może niestety ale prowadzić do oligarchi.

SUE uznał, że nieograniczona publiczna jawność danych o beneficjentach rzeczywistych narusza standardy ochrony danych osobowych określone w RODO oraz prawo do prywatności.


Przecież mają prawo do prywatności. Zawsze mają prawo do sprzedania spółek i zainwestowania w jakieś etfy skoro się tak boją. Te dane nie powinny być za żadną barierą. Im więcej transparentności dot. dużych pieniędzy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puto
puto
03.04.2026, 15:40:13 via Wykop
  • 106
@fiaslnfilrangve: transparentność pieniędzy jest tylko dla plebsu
  • Odpowiedz
ukradlem_ksiezyc
ukradlem_ksiezyc
03.04.2026, 15:46:59 via Android
  • 57
@fiaslnfilrangve:
Tak samo jak jawność tego kto jest właścicielem działki. To powinno być jawne bez ograniczeń.
  • Odpowiedz
Gozd
Gozd
Gozd
03.04.2026, 15:32:59 via Wykop
  • 153
Piękne rzeczy ten rząd wprowadza. Jeżeli ich ukrywają to znaczy, że cos jest na rzeczy i komuś na tym zależy aby spoleczenstwo nic nie wiedziało co do kogo rzeczywiście należy I czyje są spółki czy firmy córki.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gozd
Gozd
Gozd
03.04.2026, 16:09:48 via Wykop
  • 24
Widać, że nawet nie czytałeś artykułu i nie wiesz na jakiej podstawie muszą to wprowadzić.


@pepedros: tak znaleźli sobie podstawe, po prawie sześciu latach, bo komuś jest to na rękę. (Dodatkowo do @puto: ) Aby chronić akcjonariuszy i innych czerpiących zyski, by nikt się nie dowiedział zbyt łatwo np jaki polityk ma udziały w firmie x, która akurat wygrała orzetarg w jakiejś gminie, w której sam jest wysoko
  • Odpowiedz
RobertinoIncelino
RobertinoIncelino
03.04.2026, 16:16:58 via Wykop
  • 15
@pepedros: dokładnie typ gra w taką samą gierkę jak Tusk, czyli "że my generalnie jesteśmy przeciw, no ale musimy to wprowadzić no bo wiecie UE, pieniążki itd" Fur Deutschland, fur EU.

Tak samo jak ta ustawa o Odrze.
Jakbym zagłosował na KO i teraz zobaczył co ten rząd o--------a to chyba zrzeklbym się obywatelstwa ze wstydu, powiesił się. Wstyd nazywać się Polakiem jak się głosowało na tych ludzi.
  • Odpowiedz
IHERMESI
IHERMESI
03.04.2026, 15:34:51 via Wykop
  • 65
no i prawidłowo, koniec sprawdzania wścibskich obywateli kto co kombinuje i skąd kasę załatwia 😁
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

skud
skud
skud
04.04.2026, 09:08:01 via Wykop
  • 8
@IHERMESI: spójrzmy na sprawe realnie: teraz stosunek do kombinowania wchodzi na wyższy jawny poziom i nikt się z tym już nie musi kryć, przecież nie ma obrony granic kraju, nie mam granic bo nie ma jednego narodu, napuszczaliśmy miliony obcych więc nie ma jednego narodu, wiec nie ma juz odpowiedzialności obywatelskiej, kasa skarbu państwa jest do podziału i kto dostanie ten nie musi pracować xD
  • Odpowiedz
irish71
irish71
irish71
04.04.2026, 15:39:05 via Android
  • -1
@skud: a platforma obywatelska dalej jest.
  • Odpowiedz

Sultan_Heheszkuw
Sultan_Heheszkuw
03.04.2026, 16:37:29 via Wykop
  • 51
pokrzyczeli? pojęczeli? to raus do januszexu, albo na szparagi do bauera. Bez wkładu własnego żaden bank nie da 1 000 000 pln pożyczki na apartament 22m2
Sultan_Heheszkuw - pokrzyczeli? pojęczeli? to raus do januszexu, albo na szparagi do ...

źródło: images

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MarciNo75
MarciNo75
04.04.2026, 00:16:31 via Wykop
  • 5
@Sultan_Heheszkuw: Dosłownie pierwszy obraz, który pojawił mi się w głowię na tę informację.
  • Odpowiedz
nieco
nieco
nieco
04.04.2026, 18:08:22 via Wykop
  • -3
@Sultan_Heheszkuw: Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok na cały obszar UE, że to nie może być całkowicie jawne i państwa UE uchwaliły dyrektywę AML 2024/1640 dwa lata temu. Żadna polska partia nie ma z tym nic wspólnego.
  • Odpowiedz
hospes
hospes
hospes
03.04.2026, 16:27:15 via Wykop
  • 45
To przygotowania na ukochany podatek katastralny wykopków? Betonowy majątek przejdzie na spółkę, a spółka będzie tajna. Tak się ogrywa szaraczków.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
04.04.2026, 04:32:18 via Wykop
  • 8
@hospes: Czyli jak zwykle to co miało uderzyć w bogoli tak naprawdę uderzy w resztki klasy średniej xD
  • Odpowiedz
kastrator2
kastrator2
kastrator2
04.04.2026, 13:42:29 via Wykop
  • 5
@Blaskun: Typowe lewicowe dokonania
  • Odpowiedz
23kulpamens
23kulpamens
03.04.2026, 18:51:00 via Wykop
  • 28
No to już wieceie po co i komu było potrzebne RODO/GDPR. Te ciasteczka to szopka dla gojów, oligarchia dba o swoje bogactwo, a nie jakieś dane osobowe.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jednorazowka
jednorazowka
03.04.2026, 19:08:18 via Wykop
  • 15
@23kulpamens: A „telemarketerzy” (tj. oszuści) z Kijowa jak wydzwaniali, tak wydzwaniają.
  • Odpowiedz
puto
puto
03.04.2026, 15:43:40 via Wykop
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zbychu222
Zbychu222
Zbychu222
Autor
03.04.2026, 18:40:53 via Wykop
  • 14
@puto: rozpatrzenie to pół biedy. Ale odpowiedni ludzie będą mieli informację KTO się interesował. A wówczas mogą zapytać tego kogoś - po co się interesował. I zainteresować się ciekawskim obywatelem.
  • Odpowiedz
puto
puto
03.04.2026, 20:57:17 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Rwa_mac
Rwa_mac
Rwa_mac
03.04.2026, 16:35:15 via Wykop
  • 18
Piękna ruś tu będzie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SuperZenek
SuperZenek
04.04.2026, 14:00:50 via Wykop
  • 2
@Rwa_mac: Dopiero będzie? Przecież UE czerpię pełnymi garściami z systemu komunistycznego.
  • Odpowiedz
Rwa_mac
Rwa_mac
Rwa_mac
04.04.2026, 14:05:04 via Wykop
  • -1
@SuperZenek: w sumie to już mamy ruś, ue za to wykłada na to przepalanie dotacji nasze pieniądze, które wcześniej im oddaliśmy -gaże na całą tą biurokrację XDDD
  • Odpowiedz
dron-z-nieba
dron-z-nieba
dron-z-nieba
03.04.2026, 17:45:19 via Wykop
  • 16
dlaczego to ma 300 wykopow, a jakis durny post, ze baba placi 10zl taniej na silowni, niz typ, kilkukrotnie wiecej xd
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

invit
invit
03.04.2026, 20:04:11 via Android
  • 8
@dron-z-nieba: no bo to Tusk a nie PiS uchwalił
  • Odpowiedz
SuperZenek
SuperZenek
04.04.2026, 14:03:02 via Wykop
  • 3
@DriveSpace: Może i są w KRS ale by dowiedzieć się coś o spółce w KRS trzeba wypełnić wniosek o udostępnienie danych co może spotkać się z odmową.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3163
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3088
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3032
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2613
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2337
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking