Ankieta na Steam zaskakuje. Gracze wracają do starszych kart, Linux rośnie
Jedną z największych niespodzianek jest wyraźny wzrost udziału Linuxa. Po raz pierwszy przekroczył on poziom 5%, co wcześniej było trudne do osiągnięcia. Jednocześnie udział systemów Windows spadł do nieco ponad 92%. Taka zmiana jest nietypowa, bo jeszcze niedawno Linux utrzymywał się na poziomie 2%

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 137
- Odpowiedz






Komentarze (137)
najlepsze
Co to znaczy? Że mieli nowsze karty, ale wolą montować te starsze?
@zapomnialem_hasla_do_konta: Instalują Linuxa na starych laptopach, żeby go przetestować. Później już zostają.
@zapomnialem_hasla_do_konta: raczej ci, którzy mieli jeszcze starsze przeszli na karty z serii 30 zamiast 50. Stąd liczba użytkowników takiej 3060 się zwiększa szybciej niż nowych kart. Nagłówek taki, żeby szukać sensacji.
źródło: obraz
Pobierzźródło: dog - happy
PobierzWszystkie te "dane" powinny być traktowane na równi z domysłami losowych internautów
Zostaje na Windows 10, Windows 11 wyleciał już z lapka Gejmingowego dla Linuxa.
W życiu Windows 12 nie zagości, w 11 już tego Copilota ociężałego załadowali co tylko jeszcze bardziej spowalnia system.
Tak czy inaczej - nawet w tych najmniej optymistycznych scenariuszach, od dwóch lat udział tego systemu praktycznie się potroił i spora w tym zasługa Valve i Steam Decka... ale też samego
@stefan_1971: Jeżeli udział użytkowników Linuxa na rynku wzrośnie to i wzrośnie wsparcie i zaraz okaże się, że Windows nie jest taki kolorowy bo w sumie nie oferuje za bardzo nic. Windows był napędzany gamingiem od jego najwcześniejszych lat
źródło: 33%20(1)
PobierzJak dzisiaj już raczej nie ma większego sensu się w nią pakować, tak ktoś kto już ją ma w sumie spokojnie jeszcze może przesiedzieć do następnej generacji kart graficznych bo wydajnościowo spokojnie ogarnia większość gier w 1080p bez RayTracingu, a i niektóre starsze pozycje bez problemu pójdą w tym