Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

954

Lidl nie przyjmuje opakowań kaucyjnych po produktach, które sprzedaje

Lidl nie przyjmuje opakowań kaucyjnych po produktach, które sprzedaje

Cześć Mircy!Zwracałem wczoraj w lokalnym Lidlu puszki z kaucją po piwku zakupionym w tym samym sklepie. Ku mojemu zdziwieniu automat uraczył mnie komunikatem: Nie przyjęto pojemnika. Ta marka nie jest akceptowana przez sklep.Czy to w ogóle jest legalne? Przecież w założeniu system miał działać tak ż

gazownik
gazownik
gazownik
z
wykop.pl
dodany: 03.04.2026, 09:46:39
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    lidl
  • #
    zakupy
  • #
    afera
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mircy!
Zwracałem wczoraj w lokalnym Lidlu puszki z kaucją po piwku zakupionym w tym samym sklepie. Ku mojemu zdziwieniu automat uraczył mnie komunikatem: Nie przyjęto pojemnika. Ta marka nie jest akceptowana przez sklep.
Czy to w ogóle jest legalne? Przecież w założeniu system miał działać tak że mogę opakowanie kaucyjne oddać w dowolnym miejscu, a okazuje się, że w Lidlu można takie opakowanie nabyć, ale oddać już nie.

Nagranie:

https://youtube.com/shorts/4n3Vx96DdUY?feature=share

Treści powiązane (2)

Pokaż 18+

Nagranie
gazownik
z youtube.com
  • 30
Dopinam moją inicjatywę ulepszenia systemu
Navarre
z wykop.pl
  • -2

Komentarze (172)

najlepsze

Kibishi
Kibishi
Kibishi
03.04.2026, 09:52:41 via Wykop
  • 404
Jest to nielegalne, jeżeli opakowanie jest kaucyjne sklep nie ma możliwości odmówić przyjęcia. W sytuacji gdzie odmawia butelkomat należy zgłosić problem do obsługi sklepu.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
03.04.2026, 11:47:45 via Wykop
  • 260
należy zgłosić problem do obsługi sklepu.


@Kibishi: w lidlu to trzeba ich gonić po sklepie. Polak odwala robotę za niemca, a dzięki temu udziałowcy Schwarz-Gruppe mogą sobie kupować nowe Porsche co kilka miesięcy
  • Odpowiedz
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
03.04.2026, 13:21:11 via Wykop
  • 162
@Kibishi: tak można, stracisz na to 30 min, masę nerwów i finalnie dostaniesz 50 gr z odpowiedzią "dobra masz te 50 gr i daj mi spokój"
  • Odpowiedz
admin_wykopu
admin_wykopu
admin_wykopu
03.04.2026, 11:09:19 via Android
  • 266
W tym przypadku można oddać przy kasie ale najgorsze są te sytuacje, kiedy w Lidlu oddajesz opakowanie kaucyjne (50 gr) a automat nalicza 10 gr i zabiera butelkę. Jak wtedy udowodnić, że został się okradzionym na 40 gr?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2nd_Wave
2nd_Wave
03.04.2026, 13:22:13 via Wykop
  • 123
@admin_wykopu: Przy mojej Żabce non stop taka karta jest jak się chce oddać do automatu. Oddaje wtedy na kasie, babka ma to zeskanować i przyjąć! Jak są problemy to zawsze do kasy i nie dawajcie na sobie nawet złotówki zarobić! Jak ludzie te puszki i butelki będą przy problemach wyrzucać do kosza to ten system nigdy nie zacznie działać. A najlepiej zlikwidować to w p---u...
2ndWave - @adminwykopu: Przy mojej Żabce non stop taka karta jest jak się chce oddać ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
L722
L722
03.04.2026, 15:32:15 via Wykop
  • 37
Przy mojej Żabce non stop taka karta jest jak się chce oddać do automatu. Oddaje wtedy na kasie, babka ma to zeskanować i przyjąć! Jak są problemy to zawsze do kasy i nie dawajcie na sobie nawet złotówki zarobić! Jak ludzie te puszki i butelki będą przy problemach wyrzucać do kosza to ten system nigdy nie zacznie działać. A najlepiej zlikwidować to w p---u...


@2nd_Wave: no przecież to o to
  • Odpowiedz
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
03.04.2026, 10:15:38 via Wykop
  • 180
Pisałem o tym ostatnio na mikro, poszedłem z workiem butelek kaucyjnych i nie przyjęło mi ani jednej, te automaty są tak gówniane że szkoda gadać, czasem przyjmują bez problemu ale często nie potrafią prawidłowo zczytać kodów, albo robią to losowo. A ile razy tam kaucyjną policzyło mi jako 10gr to nawet nie zlicze. Ale mi to nie przeszkadza, jestem Polakiem a Polacy lubią być ruchani w dupę.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chlopaki_z_dzialeczek
Chlopaki_z_dzialeczek
03.04.2026, 13:27:44 via Wykop
  • 40
@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: idziesz na kasę, rzucasz na taśmę, prosisz kierownika, a jak coś to policję. Z notatka do UOKIK i to już prosta droga do odzyskania 50gr. Trzeba pamiętać jeszcze że warto wrzucić info na Mirko
  • Odpowiedz
FranzM
FranzM
FranzM
03.04.2026, 19:49:17 via Wykop
  • 15
@Chlopaki_z_dzialeczek: ale kto mówi o lobbystach? mówię o baranach w rządzie, o większości, o popisie, o lewakach. wszyscy są przeciw polakom, jedynie napychają sobie i ziomkom kabzy głupim prawem, głupimi przepisami oraz obsadzaniem się nawzajem w spółkach i innych tworach politycznych. Ale głupi naród polski myśli że wybierając tych samych ludzi coś zmienia. g---o zmienia.
  • Odpowiedz
b0lek
b0lek
03.04.2026, 10:33:05 via Wykop
  • 51
Uważam, że ten komunikat ma celowo wprowadzać w błąd. Nie znam dokładnie zasady działania tych automatów, ale podejrzewam że znajduje się tam waga i być może jakiś czujnik kształtu albo kamera. Jak słusznie zauważył @xaviivax za którymś razem przyjmują taką butelkę, często miałem problem z butelką spłaszczoną przez różnicę temperatur, a po odkręceniu korka i przywróceniu kształtu była akceptowana. Widziałem też inny komunikat, mówiący że nie może odczytać kodu kreskowego, więc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rav2
rav2
03.04.2026, 12:52:52 via Wykop
  • 8
@b0lek: Może nawet nie kazać tego celowo, tylko by ograniczyć koszty firma kazała zaprogramować programistom ogólny komunikat błędu, bo na każdy przypadek błędu trzeba by poświęcić więcej czasu, a to kosztuje.
  • Odpowiedz
Myslovitz
Myslovitz
03.04.2026, 21:59:04 via Android
  • 3
@b0lek: w wypadku tych biedronkowych to wagi nie ma, nie raz wrzucałem butelkę z połową wody i łykało.
Na spłaszczone butelki marudzi. Co najlepsze to puszki łyka wszystkie nie ważne jak zmanierowane.
Płaska, dziurawa, nawet rozerwaną na pół łyka.
  • Odpowiedz
D4Ru73K
D4Ru73K
D4Ru73K
03.04.2026, 10:13:11 via iOS
  • 45
Olej automat i oddaj kasie. Obowiązkiem pracownika jest przyjąć. I nie ma k---a, że boli, ma przyjąć i wypłacić pieniądze.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rav2
rav2
03.04.2026, 12:59:45 via Wykop
  • 59
@jegertilbake: A ja mam inną propozycję. Przestań marnować czas by pisać każdemu co mają robić z butelkami. Skoro do butelki została doliczona kaucja do j-----m obowiązkiem sklepu jest ją zwrócić, a nie odpuszczać bo korporacja nie chce przyjąć butelki z powrotem. Może powinniśmy zrobić system który pozwala firmom odbierającym śmieci wystawiać kary operatorom systemów za każdą niezwróconą butelkę.
  • Odpowiedz
neo78
neo78
03.04.2026, 13:31:42 via Wykop
  • 47
Ja polecam jeszcze lepszą opcję - przestań grac w symulator żula a butelki w---------j do śmieci tam gdzie ich miejsce. Upokarzanie sie dla 5zł nie jest warte ani godności ani poświęconego czasu.


@jegertilbake: Twierdzisz, że odzyskiwanie własnych pieniędzy (bo kaucja to twoja zamrożona gotówka, a nie zasiłek) to gra w żula. Idąc tym tokiem rozumowania, jak w bankomacie wypłaci ci o 50 zł za mało, to też machasz ręką i
  • Odpowiedz
motylbezskrzydel
motylbezskrzydel
03.04.2026, 13:44:25 via Wykop
  • 40
Działa zgodnie z założeniem, o co chodzi?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xaviivax
xaviivax
03.04.2026, 10:21:15 via Wykop
  • 36
Miałem podobną sytuację. Automat dwa razy odrzucił butelkę po wodzie z takim właśnie komunikatem, a za trzecim razem przyjął. ¯\(ツ)/¯
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

saimonm
saimonm
03.04.2026, 14:34:49 via Android
  • 6
@xaviivax: też coś podobnego miałem z jedna butelka, za trzecim, czy tam piątym razem przyjął.
  • Odpowiedz
MajoZZ
MajoZZ
04.04.2026, 10:29:26 via Wykop
  • 1
@xaviivax: Jak odrzuca to ją obracam i zawsze mi przechodzi. Jedynie puszka po kokoli, ale ona łapała się na 10gr więc spoko.
  • Odpowiedz
murison
murison
murison
04.04.2026, 07:54:00 via Wykop
  • 17
murison

źródło: 1000010499

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

andrzej-andrzej3
andrzej-andrzej3
andrzej-andrzej3
04.04.2026, 09:57:05 via Wykop
  • 4
@murison: Ja zbierałem ostatnio to ludzie specjalnie zgniatają by nie oddać, ale wystarczy chodzić z małą pompką do roweru i przyjmie, w 2 godziny tylko 8zł ubierałem z puszek i butelek, ale nie ma co się dziwić jeszcze nie jest sezon za zimno.
  • Odpowiedz
qbikk
qbikk
qbikk
04.04.2026, 12:13:27 via Wykop
  • 3
@murison: potem muszę stać aby oddać kilka butelek, bo jakiś typ ma dwa 120L worki
  • Odpowiedz
new-object
new-object
03.04.2026, 13:26:35 via Wykop
  • 17
A jak sprawa wygląda że kupie w żabce, a Lidl nie chce brać tej butelki? Muszą przyjąć ?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zabi96
Zabi96
03.04.2026, 13:29:33 via Wykop
  • 32
@new-object: Musi, a jak wygląda to w praktyce to można się domyślić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MajoZZ
MajoZZ
04.04.2026, 10:31:40 via Wykop
  • 0
@new-object: Lidl czy inne wielkopowierzchniowe sklepy MUSZĄ przyjąć wszystkie kaucyjne butelki i puszki. Jeśli nie chce butelkomat to idziesz do kasy/punktu obsługi klienta. Niestety nie każdy może czekać 15min np. w takim hipermarkecie.
  • Odpowiedz
adrian1702
adrian1702
adrian1702
03.04.2026, 13:31:03 via Wykop
  • 15
Nie jest legalne, wziałem butelke, ktorej ich automat nie przyjał i położyłem na taśme. Po aferze dostałem 50 groszy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1
04.04.2026, 10:33:41 via Wykop
  • 0
@adrian1702: szklana czy plastikowa?
  • Odpowiedz
T34v2
T34v2
04.04.2026, 13:11:13 via Android
  • 0
@adrian1702: same here, bo automat miał awarię. Przyleciała druga baba i też się wykłócała jak kasjerka, po krótkiej przepychance poprosiły kierownika sklepu i nagle magicznie dało się przyjąć butelki w kasie (nie rozumiem problemu, Zwłaszcza że miałem ich 5 a nie 50)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3294
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2562
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2413
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2124
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
1943
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kaucja
  • #ekologia
  • #butelki
  • #polska
  • #biedronka
  • #heheszki
  • #lidl
  • #smieci
  • #pijzwykopem
  • #zabka
  • #kaufland
  • #ekonomia
  • #zakupy
  • #gospodarka
  • #butelkizwrotne

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia