Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

495

Jest wyrok ws. oblania farbą pomnika warszawskiej Syrenki. Aktywistki skazane

Jest wyrok ws. oblania farbą pomnika warszawskiej Syrenki. Aktywistki skazane

Obie aktywistki przez 6 miesięcy będą musiały odbywać prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Dodatkowo będą musiały zapłacić nawiązki na rzecz narodowego funduszu ochrony zabytków w wysokości po 3 tys. zł, a także po 30 tys. zł na rzecz m.st. Warszawy.

kubaowo
kubaowo
kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 03.04.2026, 08:45:21
  • #
    warszawa
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ostatniepokolenie
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

zdjęcie sędziego. w końcu nie ma się czego wstydzić
ksiezyc_w_siatce
z x.com
  • 11

Komentarze (78)

najlepsze

Ociec2
Ociec2
Ociec2
03.04.2026, 10:28:45 via Android
  • 205
Te przygłupy powinny być obciążone pełnym kosztem renowacji i konserwacji obiektu, a takie koszty w przypadku spółek miejskich łatwo mogą przekroczyć 100k zł. Nie mają czym zapłacić? Nie szkodzi. Komornik i poczekamy, a odsetki rosną. Kiedyś w przyszłości będą chciały pójść do pracy albo wziąć kredyt, a tu niespodzianka- zajęcie komornicze, które ciągle rośnie.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enron
enron
enron
03.04.2026, 11:59:26 via Wykop
  • 171
@Ociec2: koszty wyniosły 360k PLN, dokładnie tyle powinny zapłacić + odsetki. Wyrok to jakaś kpina.
  • Odpowiedz
Ociec2
Ociec2
Ociec2
03.04.2026, 15:19:48 via Wykop
  • 37
@wkplogin: Z tego, co wiem osobopostaci były pełnoletnie i nie były upośledzone (choć to kwestia dyskusyjna), a ludzie pełnoletni ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. Ponadto nikt ich nie zmusza do wyrządzania szkód na mieniu publicznym czyli naszym. Ich wybór = ich odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
piotr-glabik
piotr-glabik
03.04.2026, 11:36:00 via Wykop
  • 87
Ciekawe czy teraz m.st. Warszawa vel Rafau Czajkowski będzie dochodził zwrotu 360.000 zł od tych durniów? Nie wiem, ale się domyślam ¯\(ツ)/¯
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WarszafskiWaz
WarszafskiWaz
WarszafskiWaz
03.04.2026, 12:53:07 via Wykop
  • 39
@Zaklad_Gospodarki_Odpadami: pomnik z piaskowca, renowacja odbyła się z konsultacją z konserwatorem, do tego firma, która podjęła się tego bierze odpowiedzialność za nie zniszczenie i nie osłabienie powierzchni oraz struktury materiału. Suma sumarum te 360k pln to nie jest wybitnie wysoka kwota.
  • Odpowiedz
Famine
Famine
03.04.2026, 13:38:32 via Wykop
  • 18
Przecież to była woda z mąką kukurydzianą XD


@piotr-glabik: Gdyby to był granit to co innego ale nie piaskowiec xD
  • Odpowiedz
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
03.04.2026, 11:45:15 via Wykop
  • 58
Prace społeczne powinny być odbywane z kamerą aby całe społeczeństwo widziało czy dobrze robią swoją robotę czy na o------l.

Jak na o------l to jeszcze raz.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tralla
Tralla
Tralla
03.04.2026, 13:50:29 via Wykop
  • 12
@fiaslnfilrangve: ja tam bym się ucieszył gdyby tak w ramach tych prac trafiły na linię w sortowni śmieci... Oczywiście pod kamerkami ;-)
  • Odpowiedz
ksiezyc_w_siatce
ksiezyc_w_siatce
ksiezyc_w_siatce
03.04.2026, 15:47:29 via Wykop
  • 16
@fiaslnfilrangve: @Tralla trafią pewnie do jakieś fundacji jakiegoś aktywisty co im papiery wystawi że prace społeczne zrobione.
schronisko, opieka nad osobami starszymi, hospicjum,
nikt nie będzie za nimi chodził, sąd dostanie papier podpisany że odbębniły swoje 30 godzin i z głowy.

  • Odpowiedz
hugoprat
hugoprat
03.04.2026, 13:26:37 via Android
  • 41
Wandale, ludzkie ścierwo a nie "Aktywistki"
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ENDRIU444
ENDRIU444
ENDRIU444
03.04.2026, 17:49:50 via Wykop
  • 4
@hugoprat: Tego nawet ścierwem nazwać nie można.
  • Odpowiedz
UnikalnyLogin
UnikalnyLogin
UnikalnyLogin
03.04.2026, 08:49:35 via Wykop
  • 34
Trochę niska kara finansowa, ale wyrok skazujący cieszy.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zimowyporanek
zimowyporanek
03.04.2026, 09:10:21 via Wykop
  • 52
@UnikalnyLogin: Podatnik zapłacił. Ciekawe dlaczego nie spłacają całości.
zimowyporanek - @UnikalnyLogin: Podatnik zapłacił. Ciekawe dlaczego nie spłacają cało...

źródło: Zrzut ekranu_3-4-2026_11941_www.gov.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL
03.04.2026, 11:31:47 via Wykop
  • 18
@januszjanusz666: podobno farba wdarła się w piaskowiec i go uszkodziła, stąd taka cena renowacji
  • Odpowiedz
wracam_zeby_otwierac_tresci_18plus
wracam_zeby_otwierac_tresci_18plus
wracam_zeby_otwierac_tresci_18plus
03.04.2026, 13:56:46 via Android
  • 26
2 lata na stwierdzenie tak oczywistej winy xDD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fonderal
fonderal
fonderal
03.04.2026, 19:32:04 via Wykop
  • 5
@wracam_zeby_otwierac_tresci_18plus: czekaj, jeszcze będą apelować, bo niewinne:)
  • Odpowiedz
Zenon_Zabawny
Zenon_Zabawny
03.04.2026, 19:46:50 via Wykop
  • 3
2 lata na stwierdzenie tak oczywistej winy xDD


@wracam_zeby_otwierac_tresci_18plus: Czekaj, jeszcze apelacja, Apelacyjny nakaże ponowny proces, za 3 lata drugi wyrok, ale odwołają się do TSUE, że orzekał neosędzia, więc ponowny proces, więc summa summarum wyrok prawomocny będzie za plus minus 8 lat i pewnie skończy się na grzywnie 500 zł.
  • Odpowiedz
MrAndy
MrAndy
03.04.2026, 13:07:09 via Wykop
  • 23
Dwa lata się sądy zastanawiały nad oblaniem pomnika.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FrasierCrane
FrasierCrane
03.04.2026, 14:04:13 via Wykop
  • 22
Nie rozumiem dlaczego nie mają zapłacić PEŁNYCH kosztów skutków swojego wandalizmu.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mac__
mac__
03.04.2026, 18:59:06 via Wykop
  • 1
@FrasierCrane: być może to był wyrok karny i dlatego. Teraz miasto może dochodzić zwrotu kosztów w pozwie cywilnym
  • Odpowiedz
FrasierCrane
FrasierCrane
03.04.2026, 19:50:13 via Wykop
  • 3
@mac__: Ma to sens, choć wątpię, żeby miasto tego dochodziło, nie z tym Prezydentem. A powinien to być przykład dla wszystkich "aktywiszczy" i innych wandali, że działania mają konsekwencje i sprowadzisz sobie nimi na łeb komornika.
  • Odpowiedz
irenicus30
irenicus30
irenicus30
03.04.2026, 13:37:15 via Wykop
  • 14
skoro koszt wynosił 360 tys to tak jakby pracować przez 16tys godzin na minimalnej krajowej, wyrok to jakaś kpina
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ksiezyc_w_siatce
ksiezyc_w_siatce
ksiezyc_w_siatce
03.04.2026, 15:55:35 via Wykop
  • 11
Prokuratura podkreśliła, że swoim czynem kobiety spowodowały straty o łącznej wartości 361 607,36 zł

w takim wypadku całość powinien sędzia Marcin Kowal zapłacić.

no bo jak my wszyscy razem, to czemu nie on sam?
jeżeli tak bardzo pochylił się nad losem młodych ludzi, to niech udowodni to swoją postawą i sam zapłaci, a nie zmusi nas, społeczeństwo, do pokrywania szkód wynikających z postępowania innych.
skandal
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fonderal
fonderal
fonderal
03.04.2026, 19:42:07 via Wykop
  • 8
@ksiezyc_w_siatce: ale to nie sprawą tego sędziego jest decydowanie o odszkodowaniu, to sprawa cywilna między sprawcą a poszkodowanym. Póki co odbyła się sprawa karna i sprawczynie zostały ukarane. Teraz miasto powinno wystąpić do nich na podstawie art. 415 i 363 KC o naprawienie szkody i jest więcej niż pewne, że gdyby sprawa trafiła do sądu, sąd zasądziłby odszkodowanie na rzecz miasta.
Problem w tym, że Ostatnie Pokolenie jest zaprzyjaźnione z
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3308
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2573
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2425
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2314
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
1948
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #krakow
  • #wroclaw
  • #nieruchomosci
  • #pytanie
  • #heheszki
  • #architektura
  • #policja
  • #kiciochpyta
  • #historia
  • #motoryzacja
  • #ciekawostki
  • #uw
  • #poznan
  • #metro

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking