Ceny energii można obniżyć, ale polski rząd nie jest zainteresowany

Ceny energii elektrycznej rosną w zawrotnym tempie. Propozycję, jak można doprowadzić do ich obniżenia przedstawiła Komisja Europejska, ale na razie wydaje się, że polski rząd nie jest nią zainteresowany. Co więc zrobić, aby Polacy płacili mniej za prąd? O to w FXMAG zapytaliśmy eksperta - prof. Art

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 115
- Odpowiedz





Komentarze (115)
najlepsze
źródło: HCOvk56WAAAIIWK
Pobierzhttps://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydencki-projekt-noweli-ustawy-obnizajacy-ceny-energii-trafil-do-Sejmu-9038474.html
@przemyslaw-priemek: Z VATu budżet państwa ma ponad 340 mld dochodu. Jakby państwo przestało płacić za edukację obowiązkową, szkolnictwo wyższe, armię, straż pożarną, straż graniczną, policję to może by się udało zbilansować taką obniżkę podatków xD
A jak państwu brakuje pieniędzy to niech przestanie je wydawać na głupoty jak np. 4 dniowy tydzień pracy dla urzędników albo zamawianie zbędnych szczepionek za miliardy xD
no jest alternatywa
Polska tak naprawdę nie chcę żeby ktokolwiek się w jakikolwiek sposób odciął od systemu – nie ma tak że sobie zrobisz fotowoltaikę, magazyn energii, oczyszczalnie odpadów i co tam jeszcze. Masz być pod kontrolą.
Uwaga - podaję źródło tej wiedzy:
- Ibn Khaldun (XIV w.): Ten arabski uczony już w średniowieczu zauważył, że gdy towaru jest mało, jego cena rośnie.
- Szkoła z Salamanki (XVI w.): Hiszpańscy scholastycy pierwsi zaczęli analizować, jak rzadkość dóbr wpływa na ich wartość.
-
@ochucki: Jest zajeb... tanio. Za 5MWh płace jakieś 250zł rocznie, ze 2-3MWh mam własne