Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko135
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

464

Ceny energii można obniżyć, ale polski rząd nie jest zainteresowany

Ceny energii można obniżyć, ale polski rząd nie jest zainteresowany

Ceny energii elektrycznej rosną w zawrotnym tempie. Propozycję, jak można doprowadzić do ich obniżenia przedstawiła Komisja Europejska, ale na razie wydaje się, że polski rząd nie jest nią zainteresowany. Co więc zrobić, aby Polacy płacili mniej za prąd? O to w FXMAG zapytaliśmy eksperta - prof. Art

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.04.2026, 07:58:37
  • #
    polska
  • #
    energetyka
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (115)

najlepsze

nastaremilion
nastaremilion
03.04.2026, 11:06:51 via Android
  • 94
pisowcy podczas 8 lat rządów sprzedali uprawnienia do emisji CO2 za ok. 30 miliardów euro, które miały zostać przeznaczone na transformację energetyczną, ale nie byli nią zainteresowani
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ubijakitopiel
ubijakitopiel
03.04.2026, 11:17:29 via Wykop
  • 59
@nastaremilion: a PO nie robi tego samego i już buduje EJ prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
03.04.2026, 11:20:20 via Wykop
  • 13
@nastaremilion: oni mieli tylko zadłużyć kraj, wystarczyło przegrać wybory, żeby wina spadała na kogoś innego
oOobywatel - @nastaremilion: oni mieli tylko zadłużyć kraj, wystarczyło przegrać wybo...

źródło: HCOvk56WAAAIIWK

Pobierz
  • Odpowiedz
przeciwko78
przeciwko78
03.04.2026, 08:26:11 via Android
  • 47
Można obniżyć nawet o 30% ale prezydent nie chce tego zrobić.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

D4Ru73K
D4Ru73K
D4Ru73K
03.04.2026, 09:10:31 via iOS
  • 60
@przeciwko78: wszystko można obniżać, a potem włączyć drukarkę i dodrukować. Ekonomia jest bardzo prosta. Komuś dajesz, więc komuś zabierasz. Jak za prąd zapłacisz 30% mniej, to te 30% ma wrócić do budżetu z innego źródła.
  • Odpowiedz
krzyzakmm
krzyzakmm
03.04.2026, 10:41:25 via Wykop
  • 44
@przeciwko78: a to nie jest tak, że prezydencki projekt obniżki cen trafił do zamrażarki sejmowej (w listopadzie 2025 r.)? - zatem to obecny marszałek jest odpowiedzialny za brak procedowania
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydencki-projekt-noweli-ustawy-obnizajacy-ceny-energii-trafil-do-Sejmu-9038474.html
  • Odpowiedz

WaltherW
WaltherW
03.04.2026, 10:58:02 via Wykop
  • 43
Za to jakby Komisja Europejska proponowała nową niską daninę to Polska byłaby pionierem we wprowadzaniu tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LazyInitializationException
LazyInitializationException
03.04.2026, 11:47:11 via Wykop
  • 1
A nasz rząd zmniejszyć VAT do 0%


@przemyslaw-priemek: Z VATu budżet państwa ma ponad 340 mld dochodu. Jakby państwo przestało płacić za edukację obowiązkową, szkolnictwo wyższe, armię, straż pożarną, straż graniczną, policję to może by się udało zbilansować taką obniżkę podatków xD
  • Odpowiedz
przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
03.04.2026, 11:52:30 via Wykop
  • 7
@LazyInitializationException: Jakoś większość krajów EU radzi sobie z niskimi albo zerowymi podatkami na coś tak podstawowego jak prąd.
A jak państwu brakuje pieniędzy to niech przestanie je wydawać na głupoty jak np. 4 dniowy tydzień pracy dla urzędników albo zamawianie zbędnych szczepionek za miliardy xD
  • Odpowiedz
LegendarnyOdkurzacz
LegendarnyOdkurzacz
03.04.2026, 09:09:04 via Wykop
  • 24
Wystarczy nie głosować na POPIS.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mmgo
mmgo
mmgo
03.04.2026, 10:29:58 via Wykop
  • 9
@LegendarnyOdkurzacz: fan Ikei na ministra finansów, Kaja i ta od zbiórki na sprzęgło ministerstwo zdrowia, a WC spraw zagranicznych,
no jest alternatywa
  • Odpowiedz
qciek
qciek
03.04.2026, 10:55:13 via Wykop
  • 7
@LegendarnyOdkurzacz: jaka alternatywę proponujesz? Chętnie się dowiem i jestem otwarty na propozycje. Konfa? Razem? Osobno? Za stary jestem, żeby wierzyć w populizmy. Osobiście nie widzę nawet jednego polityka, któremu chciałbym rękę podać.
  • Odpowiedz

PustynnyDuch
PustynnyDuch
03.04.2026, 12:51:49 via Wykop
  • 13
To nie jest polski rząd tylko polskojęzyczny
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LeastWantd80
LeastWantd80
LeastWantd80
03.04.2026, 15:13:57 via Android
  • 8
Polski rząd właśnie nadał osobowość prawną rzece Odrze, to są cymbały .
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
03.04.2026, 11:37:54 via Wykop
  • 6
A tyle pieniędzy dostaliśmy na modernizację sieci energetycznej, bo na transferze energii tracimy rekordowe ilości.

Polska tak naprawdę nie chcę żeby ktokolwiek się w jakikolwiek sposób odciął od systemu – nie ma tak że sobie zrobisz fotowoltaikę, magazyn energii, oczyszczalnie odpadów i co tam jeszcze. Masz być pod kontrolą.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
03.04.2026, 12:55:12 via Wykop
  • -5
@Cozwykopem: czemu nie możesz być off-grid?
  • Odpowiedz
jedzbudynie
jedzbudynie
03.04.2026, 13:09:41 via Wykop
  • 2
oj wy nie wiecie ile tłustych kotów jest do wyżwienia w spółkach elektrycznych w PL
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zbychu222
Zbychu222
Zbychu222
03.04.2026, 13:04:32 via Wykop
  • 2
Aby Polacy płacili mniej za prąd to trzeba wyprodukować więcej prądu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ponieważ jak czegoś jest więcej to jest tańsze.
Uwaga - podaję źródło tej wiedzy:
- Ibn Khaldun (XIV w.): Ten arabski uczony już w średniowieczu zauważył, że gdy towaru jest mało, jego cena rośnie.
- Szkoła z Salamanki (XVI w.): Hiszpańscy scholastycy pierwsi zaczęli analizować, jak rzadkość dóbr wpływa na ich wartość.
-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ochucki
ochucki
03.04.2026, 11:14:27 via Wykop
  • 2
Więcej zielonej energii i będzie jeszcze taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

neo78
neo78
03.04.2026, 13:59:34 via Wykop
  • -3
Więcej zielonej energii i będzie jeszcze taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ochucki: Jest zajeb... tanio. Za 5MWh płace jakieś 250zł rocznie, ze 2-3MWh mam własne
  • Odpowiedz
Jasiek-xD
Jasiek-xD
Jasiek-xD
04.04.2026, 05:13:20 via Wykop
  • 1
@ochucki: wbrew pozorom jest taniej, problemem jest tylko jej bilansowanie jak nie wieje i nie świeci słonce. Dobrze że w tym pomagają prawa popytu i podaży ponieważ większe zużycie zielonej energii zmniejsza popyt na gaz czy węgiel co przekłada się ostatecznie na niższe ceny :P
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3124
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2684
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2489
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2480
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2052
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking