Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

354

Awaryjne systemy prądu w szpitalach. "To kwestia życia i śmierci"

Awaryjne systemy prądu w szpitalach. "To kwestia życia i śmierci"

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała 15 szpitali publicznych w pięciu województwach pod kątem gotowości na blackout. Wy

f.....r
f.....r
konto usunięte
z
medonet.pl
dodany: 02.04.2026, 23:37:24
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (60)

najlepsze

PfefferWerfer
PfefferWerfer
03.04.2026, 09:16:01 via Wykop
  • 185
Nie ma ludzi do obsługi ani procedur bo wszystko poszło w pensję lekarza. Pan elektryk dostanie umowę zlecenie za minimalną, a jak pacjenci umrą od braku prądu do respiratorów to w sumie ich wina bo mogli iść prywatnie.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Felnyr
Felnyr
Felnyr
03.04.2026, 09:27:39 via Wykop
  • 53
@PfefferWerfer: to tak działa wszedzie w tym bantustanie. Planowanie jest tylko jak trzeba zdobyć głosy wyborców i czym ich przekupić.
  • Odpowiedz
avikoss
avikoss
avikoss
03.04.2026, 09:35:05 via Wykop
  • 37
@PfefferWerfer: Uwierz, zarobki lekarzy nie są jedynym problemem służby zdrowia - są jeszcze przepłacane lekarstwa i procedury (często nadużywane) a także wydatki rzędu miliardów na efekty tego, że się komuś zachciało wódy wieczorem...
  • Odpowiedz
EmilioEstevez
EmilioEstevez
03.04.2026, 09:17:53 via Wykop
  • 67
Najnowszy model AUDI dla pana "doktora" ważniejszy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
03.04.2026, 18:26:29 via Wykop
  • -2
@EmilioEstevez: to trzeba dokupic do niego przetwornice i problem solved
  • Odpowiedz
belzebup
belzebup
04.04.2026, 12:01:44 via Android
  • 0
@jegertilbake: tylko w czasie gdy pan doktor będzie w szpitalu, czyli jakieś 6h w miesiącu, bo resztę czasu spędza w swojej prywatnej klinice lub grając e golfa.
  • Odpowiedz
panpromo09
panpromo09
03.04.2026, 19:38:55 via Wykop
  • 41
Czyli Morawiecki podpisał zakup szczepionek za 6 miliardów, są rocznie 3 miliardy na telewizję w likwidacji, a teraz brakuje na najzwyklejsze rzeczy związane ze zdrowiem i POPiS z Lewica nadal ma jakieś 70% w sondażach? To co się dziwicie? XD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tecza
tecza
tecza
03.04.2026, 09:51:42 via Wykop
  • 25
Robię tego typu pomiary i badania w różnych instytucjach (szpitale, urzędy miasta, szkoły itd. ) ogólny mój wniosek po 15 latach pracy... średnio jak w jednym/dwóch obiektach na dziesięć jest ok to i tak super wynik. Zazwyczaj zrobione przez januszy, a osoby odpowiedzialne za to w danym zakładzie pracy w ogóle nie zdają sobie sprawy z czym mają do czynienia. Brak kompetencji
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rudz1elec
Rudz1elec
Rudz1elec
03.04.2026, 19:43:58 via Wykop
  • 11
@FunnyBou: jak pracowałem w Data center to co miesiac robiliśmy testy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0
03.04.2026, 20:46:20 via Wykop
  • 11
@FunnyBou: pracowałem w szpitalu jako elektryk/elektronik. Uniwersytecki szpital UPSy były na osobne specjalne gniazda i bloki operacyjne, ale zazwyczaj gniazdo było nie tam gdzie dyrektor danego oddziału chciał trzymać lodówkę -70C.
Generatory pracowały 1h na jałowo raz w miesiącu, raz do roku przy mniejszym planowanym obciążeniu pracował szpital w nocy przez 8h 22-6. Fajna praca, ale płacą porażka. Młodzi nie chcieli długo robić, a starsi byle do emerytury.

Najgorszy był
  • Odpowiedz
winsxspl
winsxspl
03.04.2026, 09:33:46 via Wykop
  • 19
Pracując u "janusza" w serwisie komputerowym wszystkie komputery, zarówno serwisowe jak i klientów musiały być obowiązkowo podłączone do UPS, a tu się okazuje, że szpitale nie mają tego?
Szkoda, że nie podali listy placówek.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sq2fog
sq2fog
03.04.2026, 11:12:43 via Wykop
  • 24
@winsxspl: Jak sie uwalił prąd podczas aktualizacji BIOS.... to dużo piniędzorków mogło by to kosztować...
Zdrowie i życie pacjenta - sa też procedury na śmierć pacjenta więc problemu nie ma...
  • Odpowiedz
saweko
saweko
03.04.2026, 15:25:35 via Wykop
  • 3
@sq2fog: procedury są - ryzyko zaadresowane i po problemie, a że ktoś umiera przy okazji... ehhh kogo to obchodzi
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
03.04.2026, 19:08:03 via Wykop
  • 12
Skoro NIK przyznaje, że jest źle, to znaczy, że jest tragicznie. w reszcie kraju jest pewnie jeszcze większy syf. Założę się że nikt na całej zmianie nie wie gdzie jest ręczny przełącznik jak przyjdzie co do czego a szpitale to skanseny technologii. Agregaty złom, filtry nie wymieniane od dekad pamiętające kwacha, Samoczynne Załączanie Rezerwy jak przyjdzie co do czego nawet sie nie uruchomi bo nie testuje pod pełnym obciążeniem, bo boją się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pan_Misio
Pan_Misio
03.04.2026, 19:49:54 via Wykop
  • 7
Wojny nie trzeba, tylko prąd odłączyć i całe państwo stanie (╥﹏╥)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hrumque
hrumque
03.04.2026, 20:28:12 via Android
  • 4
kolei jak nadejdzie sytuacja kryzysowa i okaże się, że państwo jest na nią kompletnie nieprzygotowane, to zacznie się paniczne bieganie jak kurczak z odciętym łbem i desperackie łatanie dziur na szybko


@Devilus: najgorsze, że to awaryjne łatanie dziur i ratowanie sytuacji na najniższym szczeblu ogarnie się jakimś cudem. Jak łączność awaryjną przy kataklizmie - przy pomocy CB, krótkofalowców amatorów itp.
Polak przyzwyczajony do kombinowania, do myślenia na poczekaniu jakiejś prowizorki,
  • Odpowiedz
Devilus
Devilus
03.04.2026, 21:14:37 via Wykop
  • 4
@hrumque:
Owszem, pięknie to było widać przy okazji dwóch ostatnich sytuacji kryzysowych, jakich doświadczyła Polska. Mam tu na myśli po pierwsze COVID, a po drugie kryzys uchodźczy po wybuchu wojny na Ukrainie. W tym pierwszym przypadku (już abstrahując od sensowności reakcji na tego wirusa) to prywatne firmy i osoby niejako "w czynie społecznym" szyły maski ze zwykłego materiału dla przedstawicieli zawodów medycznych, dostarczały im darmowe posiłki i tak dalej, podczas
  • Odpowiedz

dumpmuzgu
dumpmuzgu
03.04.2026, 19:38:53 via Wykop
  • 6
Ziobro zdziwienia.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

taki_jak_wszyscy
taki_jak_wszyscy
taki_jak_wszyscy
04.04.2026, 05:48:06 via Wykop
  • 3
najlepszy hit byl ostatnio w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wroclawiu przy ul. Borowskiej....pekla rura chyba od wody albo ogrzewania centralnego i zalala rozdzielnie i agregaty tak ze momentalnie nic nie dzialalo... wojsko musialo przyjechac i pomagac....kto dopuscil do takiego stanu rzeczy i tego ze rury z mediami ida przez rozdzielnice i strategiczne miejsca ? massakra jakas...a to wielki szpital..
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pieniek1991
Pieniek1991
03.04.2026, 20:00:53 via Android
  • 3
System wynagradzania lekarzy działa za to wzorowo.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3144
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2935
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2551
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2498
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2237
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #medycyna
  • #chudnijzwykopem
  • #lekarz
  • #ciekawostki
  • #dieta
  • #pytanie
  • #polska
  • #przemyslenia
  • #szpital
  • #niebieskiepaski
  • #srodowisko
  • #jedzenie
  • #nauka
  • #nfz
  • #mikrokoksy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking