Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

345

Uwaga na Netia - roszczenie za niezwrócony sprzęt po raz kolejny

Uwaga na Netia - roszczenie za niezwrócony sprzęt po raz kolejny

Cześć, uważajcie na rozwiązanie umowy z Netią, czytając wątki na wykopie dochodzę do wniosku, że sporo z nas dostaje notę obciążeniową za brak zwrotu sprzętu mimo, że urządzenia zostały prawidłowo odesłane. Pisałem w styczniu w wątku innego Mirka, który miał podobną sytuację.

ordynarny_cham
ordynarny_cham
z
wykop.pl
dodany: 02.04.2026, 18:53:52
  • #
    netia
  • #
    afera
  • #
    scum
  • #
    wyludzenia
  • #
    oszustwafinansowe
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#netia #scum #afera #internet

Cześć, uważajcie na rozwiązanie umowy z Netią, czytając wątki na wykopie dochodzę do wniosku, że sporo z nas dostaje notę obciążeniową za brak zwrotu sprzętu mimo, że urządzenia zostały prawidłowo odesłane. Pisałem w styczniu w wątku innego Mirka, który miał podobną sytuację, że szykuję się do zwrotu sprzętu i jestem ciekaw jak to się skończy, no i spodziewając się kłopotów nie myliłem się:

Oryginalny wątek w którym się wypowiadałem:

https://wykop.pl/artykul/7060723/uwaga-na-netie-roszczenia-za-niezwrocony-sprzet-wypowiedzenie-na-zly-adres

jak widać w przypadku Netii wiele wskazuje na to, że może być to praktyka powszechna na co wskazują opinie na stronie ich centrum logistycznego:

https://maps.app.goo.gl/FDbECDRVYHBShKY28

Dokumentujcie wszystko i trzymajcie miesiącami jeśli nie chcecie mieś problemów z nękającą firmą windykacyjną. Miałem kiedyś podobną sprawę z dostawcą terminali płatniczych, który zlecił sprawę do windykacji mimo posiadania przeze mnie dowodów na zwrot sprzętu i bez rozstrzygnięcia sądowego. Tam oparło się o zarząd i zadośćuczynienie dla mnie ale uwierzcie mi, że windykatorzy potrafią zatruć życie spamem o "wizytach terenowych", smsami typu wpłać szybkim przelewem, mailami ze straszeniem, straszeniem blokadami kont itp.

Pytanie do ludzi, którzy byli szarpani przez operatorów telekomunikacyjnych - próbować wyjaśniać? Czy poczekać na nękanie przez firmę windykacyjną i złożyć pozew przeciw operatorowi? I gdzie w przypadku Netii dostarczać dowody na niewinność, bo wysyłają standardowy druk, bez podpisu, z wydrukowanym numerem konta do wpłaty bez żądnych informacji. Załączam też dowody na to, że sprzęt rzetelnie spakowałem a także dowód nadania paczki przez Pocztę Polską na adres zgodny z wytycznymi otrzymanymi od Netii.

Myślę, że należy opisywać takie przypadki, ponieważ są one szczególnie szkodliwe społecznie a być może mój przypadek pomoże komuś innemu uniknąć narażenia na potencjalną próbę wyłudzenia. 

I dowód na to, że paczki spakowałem w oryginalne pudełka wraz z pilotami, kablami itp. 

https://ibb.co/7xYwFcgG

https://ibb.co/LX6TwDXG

https://ibb.co/MyWC20SY

https://ibb.co/5gwMVHPT

https://ibb.co/Vpx1BCXC

https://ibb.co/7Jxmwq5Z

https://ibb.co/84n9NnHh

https://ibb.co/jvL3ymJb

https://ibb.co/7Jq5vgjN

https://ibb.co/39yDXNVd

https://ibb.co/fzXTzLrS

https://ibb.co/9mxBB4W4

Treści powiązane (4)

Podobna historia innego Mirka
ordynarny_cham
z wykop.pl
  • 24
Opinie na temat centrum logistycznego Netia
ordynarny_cham
z maps.app.goo.gl
  • 13

Komentarze (151)

najlepsze

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
02.04.2026, 22:27:46 via Wykop
  • 106
Przerabiałem temat ładnych parę lat temu - te gnoje pomylili coś w papierach i jakiś mój fikcyjny dług przekazali do firmy windykacyjnej, która zaczęła do mnie wydzwaniać. Wysyłałem im potwierdzenia że nie mają racji, dzwoniłem i nic nie pomagało. Dopiero interwencja u rzecznika praw obywatelskich pomogła. Nigdy więcej nie korzystałem z usług tej firmy i nikomu nie polecam.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
03.04.2026, 12:13:33 via Wykop
  • 39
jakiś mój fikcyjny dług przekazali do firmy windykacyjnej


@ArnoldZboczek: przeciez za takie akcje to powinno się odszkdowanie. Gdyby prawo działało na korzyść obywateli to korporacje od razu przestałyby scamowania ludzi.

W ogóle doszliśmy do takiego etapu kapitalizmu, że oszuści na managerskich pozycjach w korpo nie odpowiadają w ogóle za to że oszukują ludzi. Kary są wpisane w koszta firmy. A człowiek traci czas, pieniądze za walkę i nikt im tego
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
03.04.2026, 14:24:52 via Wykop
  • 3
@fiaslnfilrangve: tak, teraz do tego inaczej bym podszedł. Ta windykacja wydzwaniała do mnie o jakiś dziwnych porach i przysyłali z dnia na dzień informacje że dług rośnie. Teraz, mądrzejszy o parę lat życia, na pewno bym tego tak nie odpuścił.
  • Odpowiedz
dominium
dominium
03.04.2026, 15:20:34 via Wykop
  • 48
Miałem kiedyś podobny przypadek z C+. ROzwiązałem z nimi umowę i odesłałem sprzęt na adres wskazany na ich druku, jako, że mam doświadczenie z tego typu firmami od drugiej strony, sprzęt nadałem kurierem, z potwierdzeniem odbioru i ubezpieczeniem do wartości sprzętu. Po ok. 2 tygodniach kurier wrócił do mnie z paczką, na której widniała adnotacja "Odmowa odbioru". Po 2 latach dostałem pierwsze wezwanie od jakiejś assety czy innego badziewia. Sprawę przekazałem do
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....z
c.....z
konto usunięte 03.04.2026, 15:47:31 via Wykop
  • 10
@dominium:
Ale ile się ochodziłeś.

Dlatego ja wyznaje zasadę: w miarę możliwości unikać wypożyczania sprzętu.

Np. Jeżeli można używać własny modem, to
  • Odpowiedz
fonderal
fonderal
fonderal
03.04.2026, 20:43:54 via Wykop
  • 3
@dominium: kilka razy zwracałem graty do różnych operatorów. Do każdego zwrotu dołączałem listę zwracanych rzeczy, która zgadzała się z załączoną kopią protokołu montażu. Do paczki wrzucałem nawet stary kabel łączący skrzynkę operatora z modemem:), ogólnie wszystko co było na protokole. Żeby się nie przyczepili o jakąś duperelę. A co oni zrobią ze śmieciami, to już ich problem.
Na końcu pisma zawsze zastrzegałem, że brak uwag do zawartości przesyłki zgłoszonych w
  • Odpowiedz
brokenik
brokenik
02.04.2026, 23:27:44 via Wykop
  • 32
Norma. Nie jesteś pierwszy i nie jedyny. Jeśli jest firma której najbardziej nienawidzę to jest nią Netia. A nie byłem jej klientem indywidualnym a biznesowym i wydymali mnie na grube tysiące złotych. Nigdy więcej od nich nic nie kupię ani nie będę korzystał z ich usług.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tranzts
tranzts
03.04.2026, 16:55:55 via Wykop
  • 19
Z 10lat temu miałem u nich internet przez kable telefoniczne. Zapytali się czy chcę zwiększyć prędkość internetu 2x razy za dopłatą małą, zgodziłem się. Prędkość zwiększyła się o 20%, a Netia powiedziała, że mam za słabe kable na ich super prędkość, a umowy już nie można zmienić.
Po tym zrezygnowałem z nich i odesłałem sprzęt ich z potwierdzeniem odbioru. I oczywiście też wysłali żądanie zapłacenia kary za nie zwrócenie sprzętu. Gdy wysłałem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Semy
Semy
Semy
03.04.2026, 19:45:36 via Wykop
  • 1
@tranzts: Tylko 2x ?! Mi też w tym samym czasie proponowali 1 Gbs na ... vDSL.
Od tego czasu mam "lokalnego" dostawcę (takiego z własnym wyjściem na "świat") gdzie pomimo samej prędkości przesyłu danych w super cenie najlepsze jest to, że mogę korzystać z własnych urządzeń dostępowych jak nie chcę od nich nic brać. Ba ich tuner IPTV też mogę podpiąć do "SWOJEGO" routera.
  • Odpowiedz
JaktologinniepoprawnyWTF
JaktologinniepoprawnyWTF
03.04.2026, 23:22:12 via Wykop
  • 1
@tranzts: ja już dokładnie nie pamiętam, ale też coś było ze zwiększeniem prędkości. Miało być chyba z 1 lub 2 na 8 Mbps, ale rwało się często i stanęło na 6 Mbps co i tak wyrywało z kapci. Dali chyba 2 lub 3 miesiące z jakimś rabatem. Za odesłane urządzenie też ścięli dać karę, ale w trackingu było że dostarczone i się odczepili.
  • Odpowiedz
darek-nowak4
darek-nowak4
darek-nowak4
03.04.2026, 13:55:30 via Wykop
  • 12
Prawnie powinno być zabronione wymuszanie sprzętu przez operatorów, jak ktoś chce to powinien mięć możliwość używania własnego sprzętu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

saweko
saweko
03.04.2026, 16:20:08 via Wykop
  • 5
@Miszel616: terminacja łącza za pomocą ich routera Funbox, nie można go wyłączyć, nie można włączyć trybu bridge
ONT dają tylko w pewnych wypadkach, długi czas ONT miał port tylko 1Gbit, nie wiem jak jest teraz. Mam umowę z tamtych czasów
Własny GBIC/ONT jest niezgodny z umową
  • Odpowiedz
vornikor
vornikor
vornikor
03.04.2026, 19:04:06 via Wykop
  • 4
@saweko: jak nie chcą ci dać samego ONT i zmuszają do wypożyczenia ich routera za 5zł/msc, to zgaszaj do UKE i Uokik jako brak zgodności z dyrektywą UE która nakazuje umożliwienie korzystania z wybranych urządzeń końcowych (router) przez użytkownika.
Polecam złożenie pisma metodą "e-Doręczenia" - bez wychodzenia z domu, które ma formę prawną i urząd obowiązany jest do zajęcia się sprawą. Bo inaczej nic się nie zmieni i dalej będą
  • Odpowiedz
henyo
henyo
henyo
03.04.2026, 07:29:31 via Wykop
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
03.04.2026, 14:36:32 via Wykop
  • 9
@henyo: Jak wszystkie Polskie firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wojtaszka
wojtaszka
wojtaszka
05.04.2026, 12:38:31 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
OfficePepe
OfficePepe
OfficePepe
02.04.2026, 22:02:09 via Wykop
  • 9
Właśnie sam odsyłam - dzięki za info
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wgumie50bezgumy100
wgumie50bezgumy100
03.04.2026, 20:37:21 via Wykop
  • 8
Widzę, że stosunek u klienta u nich niezmienny od wielu lat. Jakieś kilkanaście lat temu mieliśmy neta i piorun uderzył w linię telefoniczną. Całe osiedle miało spalone modemy i karty sieciowe. Chcieli kasy za zniszczenie ich sprzętu XD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ggs-hg
ggs-hg
03.04.2026, 16:33:42 via Wykop
  • 6
Jak czytałem ostatnio umowę w Orange jakie kary grożą za nie oddanie takiej głupoty jak pilota czy kabla ethernet do routera to się złapałem za głowę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

B.....m
konto usunięte 04.04.2026, 10:51:25 via Wykop
  • 1
@ggs-hg: U każdego opearota jest podobnie. Akurat w tym temacie Netia na tapecie.
  • Odpowiedz
ggs-hg
ggs-hg
04.04.2026, 11:17:50 via Wykop
  • 2
@BedzinGurom: Dalej to jest niefajne jak ci naliczają karę 100 zł za nie oddanie kabra ethernet wartego 1 zł.
  • Odpowiedz
Klosiak
Klosiak
Klosiak
03.04.2026, 14:30:58 via Wykop
  • 4
Pisz na BOK Netia z wielkim napisem REKLAMACJA w tytule. Nie mogą tego olać i odpisują wtedy całkiem szybko. Miałem podobny cyrk przy rozstaniu z nimi ale po przesłaniu reklamacji do BOK z opisem i dokumentacja odpuścili i nawet notę korygującą przysłali pocztą.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Klosiak
Klosiak
Klosiak
04.04.2026, 18:25:57 via Wykop
  • 1
@ordynarny_cham: Do mnie też przyszła listem zwykłym i co najlepsze odpisywałem im już po terminie granicznym z noty. Te dupki liczą na to, że człowiek się wystraszy i im zapłaci bez gadania. Myślę, że jak masz dokumenty, żeby się im postawić to ciśnij i za chwilę sprawa się wyjaśnię na Twoją korzyść. Tylko jak wyżej, pamiętaj aby to była reklamacja bo wtedy mają 14 dni na odpowiedź i jak nie
  • Odpowiedz
Klosiak
Klosiak
Klosiak
04.04.2026, 19:23:32 via Wykop
  • 1
@ordynarny_cham: Wiesz...moja historia ma drugie dno...w tej ostatecznej reklamacji po nocie tłumaczyłem im coś co wiedzieli już od dawna...bo były na to wcześniejsze moje reklamację. Stąd nie umiem sobie wyobrazić wysłania tej noty do mnie jak nic innego jak celowego działania obliczonego na to, że dla świętego spokoju zapłacę ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3280
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3144
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3078
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3078
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2917
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #internet
  • #upc
  • #orange
  • #vectra
  • #pytanie
  • #play
  • #wroclaw
  • #kiciochpyta
  • #swiatlowod
  • #poznan
  • #komputery
  • #plus
  • #warszawa
  • #krakow
  • #telewizja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking