Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko135
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

363

Poczta Polska chwali się zyskiem po dotacjach i zwolnieniu 8,5 tys. osób

Poczta Polska chwali się zyskiem po dotacjach i zwolnieniu 8,5 tys. osób

Poczta Polska zakończyła 2025 rok z wynikiem netto na poziomie 469 mln zł. Rok wcześniej spółka notowała 213 mln zł straty. Problem w tym, że ten wynik to w znacznej mierze zasługa dwóch państwowych dotacji. W samym tylko 2025 roku zatrudnienie w Poczcie Polskiej spadło o około 8,5 tys. etatów.

Lokator87
Lokator87
Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 02.04.2026, 12:22:03
  • #
    polska
  • #
    poczta
  • #
    pocztapolska
  • #
    praca
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (74)

najlepsze

Chlebek_Pyszny
Chlebek_Pyszny
02.04.2026, 15:06:30 via Wykop
  • 107
A potem szok że w skrzynce awizo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ish_waw
ish_waw
03.04.2026, 07:07:21 via iOS
  • 22
@Chlebek_Pyszny: W skrzynce awizo to jest od lat 90-tych. Gorzej nie będzie, a wybitnych talentów to oni tam nie zatrudniają.
  • Odpowiedz
reveil
reveil
03.04.2026, 07:15:21 via Wykop
  • 29
@ish_waw: Tylko że już w wielu miejscach jest dużo gorzej. Nie dostarczają nawet awizo i musisz się magicznie domyślić kiedy przesyłka/list na Ciebie czeka na poczcie. Oczywiście w papierach że awizowane co w połączeniu z prawną domyślną fikcją doręczenia może prowadzić do długów a w skrajnym przypadku nawet więzienia. Witamy w Polsce 2026 - chcesz żeby dochodziło awizo.
  • Odpowiedz
AdrianZTuneliVietkongu
AdrianZTuneliVietkongu
02.04.2026, 22:52:45 via Wykop
  • 77
Ja bym chciał przeczytać, że PP nie przynosi żadnych zysków, ale za to dobrze dostarcza przesyłki urzędowe. Bo tylko do tego jest dzisiaj potrzebna.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

preseed42
preseed42
preseed42
03.04.2026, 06:53:12 via Wykop
  • 55
@AdrianZTuneliVietkongu: dostarcza przesyłki urzędowe z 100% skutecznością, bo przesyłkę urzędową nie dostarczona traktuje sie jako dostarczona xD

"W przypadku nieodebrania pisma w terminie, przesyłka jest awizowana powtórnie (po 7 dniach). Jeżeli po upływie kolejnych 7 dni (łącznie 14 dni od pierwszego awizowania) pismo nie zostanie odebrane, uznaje się je za doręczone z mocy prawa."
  • Odpowiedz
AdrianZTuneliVietkongu
AdrianZTuneliVietkongu
03.04.2026, 13:18:10 via Android
  • 2
@wokeulski: Mam dokładnie takie samo zdanie. Poczta powinna być utrzymywania z podatków, a koszty przesyłek (dla nas) powinny być symboliczne (ale być, żeby ktoś nie zrobił sobie z tego zabawy). I nie trzebaby przerabiać placówek w sklepiki, tylko po to, żeby wypracować jakiś zysk, ani bić się z kurierami o rynek paczek.
  • Odpowiedz

Tesseract
Tesseract
03.04.2026, 07:45:34 via iOS
  • 30
Niepojęte dla mnie jest nadal to jak państwowa sieć stacji paliw była w stanie rozwinąć usługi paczkowe i sieć automatów (ORLEN Paczka), a narodowy operator pocztowy z całym zapleczem i infrastrukturą nadal nie jest w stanie tego ogarnąć.

Jakiś czas temu musiałem odebrać paczkę z poczty i czas się po prostu zatrzymał. Czekanie w kolejce do jednego okienka, pani ręcznie wklepuje numer, idzie na zaplecze, szuka, wraca, cos tam drukuje, sprawdza dowód,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eric2kretek
eric2kretek
eric2kretek
03.04.2026, 07:57:38 via Wykop
  • 5
a narodowy operator pocztowy z całym zapleczem i infrastrukturą nadal nie jest w stanie tego ogarnąć.


@Tesseract: oni nawet maja problem list dostarczyc XD
  • Odpowiedz
JaktologinniepoprawnyWTF
JaktologinniepoprawnyWTF
03.04.2026, 09:26:53 via Wykop
  • 1
@eric2kretek: chodziło Ci raczej o awizo aby zrobić sztuczny ruch na poczcie.
  • Odpowiedz
CzerstwyPomidor
CzerstwyPomidor
02.04.2026, 22:35:43 via Wykop
  • 16
Gadałem z moim listonoszem (sam się w to bawiłem dwukrotnie) i zaczynają pracę rano, kończą późnym popołudniem, bo ciągną po 1,5 etatu żeby załatać braki. Długo tak nie pociągną, starzy pracy nie zmienia bo się boją, młodzi nie przyjdą.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

trzynastka
trzynastka
03.04.2026, 06:57:05 via Wykop
  • 12
Gadałem z moim listonoszem (sam się w to bawiłem dwukrotnie) i zaczynają pracę rano, kończą późnym popołudniem, bo ciągną po 1,5 etatu żeby załatać braki. Długo tak nie pociągną, starzy pracy nie zmienia bo się boją, młodzi nie przyjdą.


@CzerstwyPomidor: W PP takie jest właśnie zarządzanie. Na górze jest paśnik, a na dole są zwolnienia.
  • Odpowiedz
CzerstwyPomidor
CzerstwyPomidor
03.04.2026, 08:33:17 via Wykop
  • 1
@Creed-Bratton: nie powiem żeby było źle. Gdyby rzeczywiste zarobki były większe to bym z miłą chęcią to robił dalej.
  • Odpowiedz
zwora
zwora
03.04.2026, 05:08:30 via Wykop
  • 9
Tak powinny działać kopalnie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dorodny_kebab
dorodny_kebab
dorodny_kebab
03.04.2026, 06:56:51 via Wykop
  • 6
@zwora: no i moze by dzialały, tylko trzebaby tez paru ludzi zwolnic, zwlaszcza tych na górze xD
  • Odpowiedz
LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
02.04.2026, 21:15:52 via Wykop
  • 8
Szkoda tylko, że zwolnili listonoszy.

Ale co tam, przyjdziesz zapytać o list na pocztę to może i znicz kupisz, a może i książkę jakaś.

Niedługo nadawca będzie list na pocztę zanosił a poczta o ile nie zgubi, co i tak będzie sukcesem, przetransportuje list w jakimś losowym czasie (od jednego dnia do.....2 lat ....no takie kiedyś odebrałem, bo im się zawieruszyło,) do swojej placówki, gdzie odbiorca o ile się dowie, że jednak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lufio
Lufio
Lufio
03.04.2026, 06:33:16 via Wykop
  • 2
@LukasVanEldzej: za to można tam kupic Przepisy siostry Anastazji
  • Odpowiedz
strach_overflow
strach_overflow
03.04.2026, 16:42:37 via Wykop
  • 0
@LukasVanEldzej: To jest właśnie najlepsze. Zwalniają jedyne osoby, które rzeczywiście pracują, za to liczba dyrektorów, zastępców dyrektorów, kierowników i ich zastępców, którzy zajmują się wyłącznie pobieraniem wypłat nie maleje, jeśli nawet się nie zwiększa.
  • Odpowiedz
Frozen100
Frozen100
03.04.2026, 08:52:50 via Wykop
  • 6
Na szczęście ulubieniec wykopków, czyli Inpost nie ma problemów z pracownikami.
Nie ma, bo ich prawie nie posiada. Zdecydowana większosć jest na własnej działalności gospodarczej, często jednoosobowej, bez prawa do płatnego urlopu czy L4.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
03.04.2026, 10:01:57 via Wykop
  • 3
@Frozen100: Nie posiada, bo ich nie zatrudnia. Sortownicy inpostu są zatrudniani przez agencję pracy tymczasowej na umowę zlecenie, a kurierzy muszą być na b2b xd inpost w zasadzie kosztów zatrudnienia nie ponosi. W dino też na umowę zlecenie kasjerów zatrudniają jeszcze typ nie odkrył agencji pracy tymczasowej XDDDD
  • Odpowiedz
Frozen100
Frozen100
03.04.2026, 10:15:31 via Wykop
  • 1
@JasnyBanan: Ciężki jest los polskiego przedsiębiorcy, jak widać na przykładzie Inpostu.
Konieczny jest jakiś kolejny pakiet deregulacyjny dla przedsiębiorców. Oni nie mogą tak być uciemiężeni sztywnymi warunkami zatrudniania pracowników xd
  • Odpowiedz
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL
03.04.2026, 08:40:57 via Wykop
  • 3
Tak, ale:
"W grudniu 2025 r. Ministerstwo Aktywów Państwowych wypłaciło pierwszą transzę w wysokości 338,4 mln zł (za rok 2024).
Poczta otrzymała w 2025 r. dodatkowe wsparcie celowe w kwocie 86,6 mln zł (e-doręcznia i powódź)" Reszta tych 9xx mln ma być wypłacana w 2026 (czy jeszcze dalej).

Czyli razem mamy 425,0 mln zł dotacji wypłaconych w 2025.
Jeśli tak, to wynik netto bez nich wynosi 44 mln. W takim razie rok do roku mamy poprawę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubb
Grubb
Grubb
03.04.2026, 10:26:58 via Wykop
  • 1
Zysk prawie tak genialny jak zysk Orlenu, który sprzedawał paliwo bez VAT w takiej samej cenie jak z VAT.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ajdi
Ajdi
Ajdi
03.04.2026, 08:16:42 via Wykop
  • 1
To niepojęte co politycy zrobili z pocztą polską.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mefistofalus
Mefistofalus
03.04.2026, 09:41:32 via Wykop
  • 3
@Ajdi: raczej czego politycy nie zrobili. Teraz to pudrowanie syfa. Poczta była monopolistą, zamiast klientów byli petenci. Wolny rynek w tym przypadku pięknie zadziałał.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3124
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2684
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2489
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2480
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2052
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking