Poczta Polska chwali się zyskiem po dotacjach i zwolnieniu 8,5 tys. osób

Poczta Polska zakończyła 2025 rok z wynikiem netto na poziomie 469 mln zł. Rok wcześniej spółka notowała 213 mln zł straty. Problem w tym, że ten wynik to w znacznej mierze zasługa dwóch państwowych dotacji. W samym tylko 2025 roku zatrudnienie w Poczcie Polskiej spadło o około 8,5 tys. etatów.
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 74
- Odpowiedz





Komentarze (74)
najlepsze
"W przypadku nieodebrania pisma w terminie, przesyłka jest awizowana powtórnie (po 7 dniach). Jeżeli po upływie kolejnych 7 dni (łącznie 14 dni od pierwszego awizowania) pismo nie zostanie odebrane, uznaje się je za doręczone z mocy prawa."
Jakiś czas temu musiałem odebrać paczkę z poczty i czas się po prostu zatrzymał. Czekanie w kolejce do jednego okienka, pani ręcznie wklepuje numer, idzie na zaplecze, szuka, wraca, cos tam drukuje, sprawdza dowód,
@Tesseract: oni nawet maja problem list dostarczyc XD
@CzerstwyPomidor: W PP takie jest właśnie zarządzanie. Na górze jest paśnik, a na dole są zwolnienia.
Ale co tam, przyjdziesz zapytać o list na pocztę to może i znicz kupisz, a może i książkę jakaś.
Niedługo nadawca będzie list na pocztę zanosił a poczta o ile nie zgubi, co i tak będzie sukcesem, przetransportuje list w jakimś losowym czasie (od jednego dnia do.....2 lat ....no takie kiedyś odebrałem, bo im się zawieruszyło,) do swojej placówki, gdzie odbiorca o ile się dowie, że jednak
Nie ma, bo ich prawie nie posiada. Zdecydowana większosć jest na własnej działalności gospodarczej, często jednoosobowej, bez prawa do płatnego urlopu czy L4.
Konieczny jest jakiś kolejny pakiet deregulacyjny dla przedsiębiorców. Oni nie mogą tak być uciemiężeni sztywnymi warunkami zatrudniania pracowników xd
"W grudniu 2025 r. Ministerstwo Aktywów Państwowych wypłaciło pierwszą transzę w wysokości 338,4 mln zł (za rok 2024).
Poczta otrzymała w 2025 r. dodatkowe wsparcie celowe w kwocie 86,6 mln zł (e-doręcznia i powódź)" Reszta tych 9xx mln ma być wypłacana w 2026 (czy jeszcze dalej).
Czyli razem mamy 425,0 mln zł dotacji wypłaconych w 2025.
Jeśli tak, to wynik netto bez nich wynosi 44 mln. W takim razie rok do roku mamy poprawę