Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

422

Dekada z 500+. Drogo, bezproduktywnie i demoralizująco

Dekada z 500+. Drogo, bezproduktywnie i demoralizująco

W sensie ekonomicznym była to spektakularna klęska interwencjonizmu państwa: dzietność spada w zastraszającym tempie.

amadeus86
amadeus86
z
bankier.pl
dodany: 02.04.2026, 05:39:12
  • #
    polityka
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Kto tak naprawdę żyje z socjalu?
konto usunięte
z youtu.be
  • 9

Komentarze (164)

najlepsze

-Instruktor
-Instruktor
02.04.2026, 10:21:00 via Wykop
  • 74
Tusk musi głosować tak jak PiS w sprawie 500 plus bo inaczej ludzie na niego nie zagłosują, tak czytałem na wykopie, potem Tusk doszedł do władzy i wprowadził 800 plus. I tak się powoli żyje w tym kraju.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

-Instruktor
-Instruktor
02.04.2026, 11:05:27 via Wykop
  • 49
@zdizchu-kolibodka: Wszystko ten pis...
-Instruktor - @zdizchu-kolibodka: Wszystko ten pis...

źródło: 4af6cdfbffb5c0a7558a7d0f324184d331d28f3d668a18f28fe46206df015d10

Pobierz
  • Odpowiedz
ibilon
ibilon
ibilon
02.04.2026, 13:37:39 via Wykop
  • 28
Napisałem tylko że to był pomysł PIS, KO temat podchwyciło i wprowadziło po wygranych wyborach. Tusk zwyczajnie nie miał wyjscia, i każda inna partia zrobilaby to samo, łącznie z braunami i mentzenami.

@zdizchu-kolibodka: Jak zwykłe, biedny Tusk niewiniątko, chciał dobrze ale znowu ktoś mu nie pozwolił.
  • Odpowiedz
NieMuszeWszystkichLubic
NieMuszeWszystkichLubic
NieMuszeWszystkichLubic
02.04.2026, 10:41:05 via Wykop
  • 41
Ten głupi eksperyment należy jak najszybciej zakończyć.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nosororzec
Nosororzec
Nosororzec
02.04.2026, 11:55:48 via Android
  • 36
@NieMuszeWszystkichLubic: i kto go zakończy jak taki ruch to będzie tylko woda na młyn dla opozycji? Chyba tylko bankructwo i drastyczne ograniczenie wydatków.
  • Odpowiedz
buntowniczaczupakabra
buntowniczaczupakabra
02.04.2026, 14:13:54 via Wykop
  • 7
@NieMuszeWszystkichLubic: Każdy polityk, który tylko o tym wspomni, przegra wybory - myślisz, że znajdą się chętni? :)
  • Odpowiedz
Dastamit
Dastamit
Dastamit
02.04.2026, 11:25:48 via Wykop
  • 31
Bo rozdawać pieniądze można tylko bogatym, wtedy nazywa się to napedzaniem inwestycji, rozwojem, stymulowaniem gospodarki i jest pozytywnym zjawiskiem. Dawanie wszystkim innym to jest jawny komunizm, wspieranie patologii i rozleniwienie ludzi, zjawisko negatywne.

Nieźle ta libkowa propaganda urobiła ludzi. W demokratycznym państwie każdy rząd wyda tyle ile tylko może na siebie, swoich znajomych i kupowanie głosów. I lepsze jest kupowanie głosów które przy okazji ogranicza biedę a co za tym idzie przestępczość
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krys89
krys89
krys89
02.04.2026, 13:52:16 via Wykop
  • 10
@Dastamit: to może zamiast kupować głosy patusów powinni kupić głosy ludzi pracujących np przez obniżkę czy nawet likwidację dochodowego ?
  • Odpowiedz
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL
02.04.2026, 14:36:41 via Wykop
  • 2
@Dastamit: problem jest taki ze ta kasa idzie na konsumpcje, która potem idzie do kieszeni bogatych, a bogaci, np z tej kasy wykupuja mieszkania i prole potem albo siedzą na wynajmie albo u rodziny bo ich nie stac i dzietność leci w dół.System naczyń połączonych
  • Odpowiedz
c.....z
c.....z
konto usunięte 02.04.2026, 05:52:19 via Wykop
  • 19
Jaka k....a dzietność?
Przecież to było tylko po to aby kupić głosy plebsu! Przecież takie było założenie tego programu.
Prol ze swojej natury nie jest zdolny do logicznego i krytycznego podejścia, dlatego ten program zadziałał wzorcowo! Politycy zapewnili sobie poparcie pospólstwa i żaden kolejny tego nie wycof,a bo wie, że wśród tłuszczy straci poparcie.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
02.04.2026, 06:42:17 via Wykop
  • 10
@cuceusz: Uroki demokracji. Dlatego w konstytucji powinien być zapis że wszystkie tego typu programy odbierają prawo głosu. Korzystasz z 800+ - spoko trudna sytuacja wiadomo. Smakuje 13 emeryturka, jaśnie nie ma problemu ale w zamian nie głosujesz. Szybko by się problem kupowania głosów rozwiązał.
  • Odpowiedz
Dzejzkej
Dzejzkej
Dzejzkej
02.04.2026, 14:23:58 via Wykop
  • 3
@HabaHabaZutZut: Pójdźmy dalej czyli wróćmy do historii - głosujmy na jedną, słuszną partię albo wogóle.
  • Odpowiedz
PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
02.04.2026, 07:21:34 via Wykop
  • 16
PIAN--A_A--KTYWNA

źródło: ao7pqp

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

donatien-de-sade
donatien-de-sade
02.04.2026, 11:43:25 via iOS
  • 11
Więcej socjalu na dzieci! Tak żeby przez inflancję młodym i bezdzietnym tak wzrosły koszta życia by chęć posiadania potomstwa spadła na sam dół priorytetów.

Tylko zakuty łeb módl wymyślić, że ktoś normalny będzie płodził dziecko dla pieniędzy.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
02.04.2026, 13:54:53 via Wykop
  • 0
@Kraina_Wiecznej_Saszety: Chyba zdjęli, z tego co pamiętam :P
  • Odpowiedz
coundel-bury
coundel-bury
coundel-bury
02.04.2026, 14:32:13 via Wykop
  • 1
@donatien-de-sade: Serio uważasz że ludzie robią dzieci dla kasy z 800+? Może zapytaj kogoś, kto ma dziecko, bo miesięczny koszt jego utrzymania to grubo więcej niż te 8 stów.
  • Odpowiedz
zweryfikujkonto
zweryfikujkonto
zweryfikujkonto
02.04.2026, 12:59:16 via Wykop
  • 9
z drugiej strony, gdyby nie 500 albo 800 ciekawe jak mocniejszy były spadek, zwłaszcza że za 33% nowych dzieci odpowiadają rodziny wielodzietne (11%). Czyli decyzja o 2-3 dziecku w obliczu gigantycznych kosztów życia, brzmi jeszcze bardziej zachęcająco :D Program powinien np. zwalniać z podatków (konkretnie mocno) rodziny wielodzietne (ojca i matkę). W porównaniu do innych programów Ukraina+, Ukrainakredytżyrant+, Uzbrojeniebeznegocjacji+, Odsetkioddługupublicznego+, LekarzenaSORza300tysimc+ to pewnie nawet nie 20% kwoty. Nie wspominając o miliardach dla
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZaczynajacySieNaLitereX
ZaczynajacySieNaLitereX
02.04.2026, 09:14:56 via Wykop
  • 5
Równie bezsensowny program co dopłacanie miliardów do invitro z którego to ów programu rodzi się parę tysięcy więcej niż bez niego, doszła po prostu patola której nie było stać na ten zabieg.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZaczynajacySieNaLitereX
ZaczynajacySieNaLitereX
02.04.2026, 10:52:23 via Wykop
  • 19
800+ dla społeczeństwa jest złe, szczególnie że nie dotyczy tylko polskich rodzin ale wszystkich którym się należy (w tym nowych afrykańskich


@enterprize: Z programu refundacji invitro mogą korzystać Ukraińcy. Co to więc za argument. Oba programy do wywalenia. Mniej niech zabierają ludziom to będzie ich stać na dzieci.
  • Odpowiedz
witkacyborewicz
witkacyborewicz
witkacyborewicz
02.04.2026, 11:37:33 via Wykop
  • 15
@ZaczynajacySieNaLitereX: problem jest taki że to nie pieniądze są przeszkodą.
  • Odpowiedz
IronHide
IronHide
02.04.2026, 14:36:17 via Wykop
  • 3
Trzeba było dzieci robić a nie marudzić :D Ja porobiłem i nie narzekam, kaska sie zgadza :D
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

XeNinja
XeNinja
02.04.2026, 11:44:39 via Wykop
  • 3
XeNinja

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3218
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3152
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
3008
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2503
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2517
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #usa
  • #neuropa
  • #konfederacja
  • #trump
  • #bekazkonfederacji
  • #debata
  • #pis
  • #kanalzero
  • #wydarzenia
  • #gospodarka
  • #partiarosyjska
  • #ciekawostki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking