Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko249
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

301

Brak ruchu groźniejszy niż intensywny trening - nowe dane dla przyszłych mam

Brak ruchu groźniejszy niż intensywny trening - nowe dane dla przyszłych mam

Największe badania ostatnich lat pokazują, że intensywny wysiłek w zdrowej ciąży nie tylko nie szkodzi, ale może chronić przed cukrzycą ciążową, nadciśnieniem i komplikacjami okołoporodowymi. To brak ruchu okazuje się realnym zagrożeniem. National Geographic opisuje, jak nauka obala wieloletnie mity

Nick7C5
Nick7C5
z
national-geographic.pl
dodany: przedwczoraj, 21:31:15
  • #
    nauka
  • #
    zdrowie
  • #
    ciaza
  • #
    badania
  • #
    aktywnosc
  • #
    kobieta
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (67)

najlepsze

dsomgi00
dsomgi00
wczoraj, 17:39:05 via Wykop
  • 1
Przecież są kobiety co np. biegają ciągle w ciąży, a zawodniczki nawet w zawodach startują.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanieAreczku
PanieAreczku
2 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 0
@dsomgi00: taaaa runmageddon i triathlon
  • Odpowiedz
essos
essos
essos
wczoraj, 17:50:31 via Wykop
  • 0
Dlatego moja matka w trakcie ciąży chodziła podlewać beton od ogrodzenia z ciężką konewką
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

apfi
apfi
apfi
wczoraj, 19:21:53 via Wykop
  • -1
Tymczasem polki: pierwszy dzień ciąży i L4 na 9 miesięcy, siedzenie na dupie i zajadanie się czekoladą. Patolki nawet winko popijają z nudów
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hiperinflacja
Hiperinflacja
Hiperinflacja
21 godz. i 48 min temu via Wykop
  • -1
@apfi: interesujące masz towarzystwo
  • Odpowiedz
radzioso532
radzioso532
wczoraj, 18:14:29 via Wykop
  • -1
I co z tego że kobieta będzie się ruszać w ciąży, będzie aktywna, skoro podczas porodu w szpitalu:

- wbiją jej wenflon
- podłączą do KTG
- podadzą sztuczną oksytocynę
- zrobią amniotomię
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
wczoraj, 18:29:00 via Wykop
  • -1
@radzioso532: To straszne, że będzie mieć wenflon (nie we wszystkich ciążach, tylko tych zagrożonych), olaboga, podłączą do ktg, a kto wie, może jeszcze termometr albo, o zgrozo, ciśnieniomierz...
Cymbale jeden, czy ty wiesz, po co w ogóle jest podczas porodu podłączone KTG? Aby kur...wa zareagować, jak coś się zaczyna pieprzyć. Moja żona rodziła i tylko dzięki szybkiemu cięciu krocza córka jest normalna - bo właśnie dzięki KTG wyszło, że ma
  • Odpowiedz
asique
asique
8 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 1
Kobieta może podczas ciąży być aktywna, a w szpitalu będzie to co napisałem.


@radzioso532: niestety, żeby dobrze rodzić, trzeba się edukować, mieć wsparcie w postaci doul, położnych, męża i wybrać dobry szpital, który nie wprowadza medycznych interwencji, gdy nie trzeba
  • Odpowiedz
Aleale2
Aleale2
Aleale2
wczoraj, 17:33:34 via Wykop
  • -1
pozdrawiam kobitę co leży od rana do wieczora a jak wyjdzie to z psem pod blok
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
wczoraj, 17:55:22 via Wykop
  • 1
@Aleale2: moze takie zalecenia lekarza ma? Jest na L4 i w kazdej chwili kontrola z zusu moze przyjsc?
  • Odpowiedz
Aleale2
Aleale2
Aleale2
wczoraj, 18:35:22 via Wykop
  • -1
@Pawel993: to mi zryłeś łeb teraz, tak ma na codzień
  • Odpowiedz
kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
wczoraj, 17:28:43 via Wykop
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Reiter1906
Reiter1906
Reiter1906
wczoraj, 17:27:12 via Wykop
  • -1
Czyli mogą pracować na budowie, magazynach, jako kurierzy?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pijmleko6v2
pijmleko6v2
wczoraj, 17:36:20 via Wykop
  • -7
Przecież wg wychodków "p0liki" nie rodzą dzieci bo im lewactwo wyprało mozgi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Let_Me_2_Be
Let_Me_2_Be
wczoraj, 17:42:43 via Wykop
  • 1
@pijmleko6v2: a co to ma wspólnego z artykułem? Ludzie wy już bez polityki nie potraficie debatować normalnie
  • Odpowiedz
apfi
apfi
apfi
wczoraj, 19:23:38 via Wykop
  • 1
@pijmleko6v2: Póki co współczynnik dzietności wynosi 1.0 a nie 0.0, więc coś tam rodzą. Krytyka odnosi się do tego, że poniżej 2.1 populacja po prostu wymiera.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 2 z 2
  • >

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
2922
Wściekła funkcjonariuszka
Wściekła funkcjonariuszka
2957
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
2803
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
2797
Zwykły młody człowiek z rigczem
Zwykły młody człowiek z rigczem
2073
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #zainteresowania
  • #liganauki
  • #technologia
  • #biologia
  • #historia
  • #kosmos
  • #fizyka
  • #medycyna
  • #swiatnauki
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #astronomia
  • #polska
  • #zdrowie
  • #swiat

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking