Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko186
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

348

7,5 mln zł kary nałożone na przychodnię stomatologiczną ze Strzegomia.

7,5 mln zł kary nałożone na przychodnię stomatologiczną ze Strzegomia.

Narodowy Fundusz Zdrowia zażądał zwrotu znacznej części środków i nałożył karę na przychodnię stomatologiczną ze Strzegomia, która miała wykonywać usługi stomatologiczne dla dzieci z podstawowych szkół publicznych.

Zelu06
Zelu06
z
radiosudety24.pl
dodany: 26.03.2026, 12:33:24
  • #
    lekarz
  • #
    afera
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Rodzice już rok temu dostrzegli fikcyjne zabiegi stomatologiczne u ich dzieci
hakunnin
z ibb.co
  • 46
Miejsce o którym mowa
hakunnin
z maps.app.goo.gl
  • 6

Komentarze (73)

najlepsze

Basiura89
Basiura89
27.03.2026, 08:33:05 via Wykop
  • 194
Tym hienom zawsze mało. Zarabiają dziesiątki, a niektórzy setki tysięcy miesięcznie, ale jeszcze trzeba ukraść
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysztof2033
krzysztof2033
27.03.2026, 12:07:03 via Wykop
  • 52
@Basiura89: lekarze w Polsce są jak Żydzi, oderwani od rzeczywistości i na tyle wyzuci z emocji że zarabijac już setki tysięcy miesięcznie potrafią brać łapówki od chorych onkologicznie takim lekarzom twuuu na ten konowałski ryj, jeśli ktoś zna lekarza i świadczy mu jakieś usługi wielka prośba doliczać mu 500% za usługi
  • Odpowiedz
shitman6
shitman6
27.03.2026, 12:49:52 via Android
  • 6
@voldi: moja żona w mieście 80k zostawiła ostatnio za plombę ze znieczuleniem 800 zł. Szacunki moim zdaniem całkiem dobre.
  • Odpowiedz
Mietowy_
Mietowy_
27.03.2026, 00:28:46 via Android
  • 103
Wychodzi na to, że musieliby ogarniać co miesiąc 9000 pacjentów? xD
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LeonL
LeonL
27.03.2026, 10:07:51 via Wykop
  • 94
@Mietowy_: około 50 pacjentów na godzinę. Mokry sen każdego lekarza/dentysty xd
  • Odpowiedz
spere
spere
27.03.2026, 10:44:11 via Wykop
  • 10
@Mietowy_: skąd ta liczba?


@a665321:

w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 września 2023 r. sprawozdano do DOW NFZ łącznie ponad 180 tys. świadczeń o łącznej wartości 8 mln złotych.


180 tys zabiegów w ciągu 21 miesięcy
  • Odpowiedz
nikosix
nikosix
nikosix
27.03.2026, 10:09:09 via Wykop
  • 82
Ciekawe kiedy zaczną się kontrole czasu pracy lekarzy dowolnego szpitala w dowolnej miejscowości, gdzie i tak pewnie trafią na nieprawidłowości
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dadas77
Dadas77
27.03.2026, 10:49:53 via Wykop
  • 4
@nikosix: nie będą kontrolować bo tacy rezydenci za friko robią po godzinach, ponad limit poza opt outem i byłby klops dla państwowych szpitali.
  • Odpowiedz
oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
27.03.2026, 11:04:35 via Wykop
  • 0
@nikosix: czas pracy lekarzy pracujących na państwowym wystarczy ściągnąć z systemu. Elektroniczne karty pacjenta rejestrują każdą minutę wizyty.
  • Odpowiedz
zweryfikujkonto
zweryfikujkonto
zweryfikujkonto
27.03.2026, 10:10:26 via Wykop
  • 45
dentysta dalej zarabia, aresztu brak, tylko zwrot kwoty do NFZ plus "kara" :) LOL
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rst00
Rst00
27.03.2026, 10:33:13 via Wykop
  • 22
Dotychczas przesłuchano kilkaset osób w sprawie zabiegów wykonywanych w ośmiu szkołach w latach 2021/22 i 2022/23. Wśród przesłuchanych nie ma jeszcze właścicieli przychodni. Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów.


Nie no, kraj z gówna xD Sprawę prowadzą już od 2 lat, przesłuchali kilkaset osób (po co? wystarczyło kilku + oświadczenia reszty) i co? Nawet właścicieli nie przesłuchali? Jak zwykle wszystko rozejdzie się po kościach, oddadzą kasę i tyle z tego.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hakunnin
hakunnin
27.03.2026, 10:48:53 via Wykop
  • -1
@Rst00: pod kiedy mieszkam na dolnym slasku mam wrazenie ze wszystkie przekrety ktore maja tu miejsce uchodzą ich autorom znacznie łatwiej niz w reszcie Polski
  • Odpowiedz
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz
28.03.2026, 12:08:53 via Wykop
  • 0
@hakunnin: Jeśli wszędzie skutecznie wyciszają sprawy, to każdy dowie się o pewnych sprawach lokalnych z plotek od sąsiada.
  • Odpowiedz
jozek-witek
jozek-witek
27.03.2026, 10:08:31 via Wykop
  • 15
Najwięksi naciągacze to dentyści i weterynarze wydrenują każdą kieszeń!
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stuffman
stuffman
stuffman
27.03.2026, 15:33:16 via Wykop
  • 0
@kubiszcze: Józek chciał, ale dentysta zabrał mu szczoteczkę i co noc po zaśnięciu smarował zęby cukrem;)
  • Odpowiedz
Malinowebzy
Malinowebzy
27.03.2026, 15:59:11 via Android
  • 0
@jozek-witek: i mechanicy
  • Odpowiedz
anakhin
anakhin
anakhin
27.03.2026, 11:15:49 via Wykop
  • 10
sami wychodowaliście tą mafie lekarską robiąc zrzutki na pizze dla lekarzy podczas kowida gdy z samych dodatkow kowidowych kupowai sobie kolejne nieruchomości - każdy atak na to byl przez was traktowany na zasadzie 'oni leczo ludzi! ratujo dzieci! nalezy sie im' to teraz macie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Erwos
Erwos
27.03.2026, 10:58:53 via Wykop
  • 9
postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy trwa, świadkowano już kilkaset osób, jednak właściciele przychodni nadal nie zostali przesłuchani ani oskarżeni.

X k---a De
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

acpiorundc
acpiorundc
27.03.2026, 10:28:41 via Wykop
  • 6
Na pewno NFZ musi widzieć w statystykach, że w innych miastach jednak mniej psują się zęby dzieciom niż Strzegomiu. Bo nie wierzę, że tego nie widać, że nagle w jakimś mieście jest x więcej zabiegów na 1000 dzieci niż statystycznie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

affairz
affairz
27.03.2026, 13:46:43 via Wykop
  • 0
@acpiorundc: pewnie widzą, ale takie sprawy jak ta (a było ich na pęczki) zaczynają się jednak od zgłoszeń pacjentów na podstawie danych z ich IKP. jak taka przychodnia ma zgłoszeń nieprawidłowości 0,001% to NFZ pisze pisemko, przychodnia się tłumaczy i po temacie

ale jak nagle jakaś przychodnia ma 10x więcej zgłoszeń niż średnia to odpala machinę weryfikacyjną
  • Odpowiedz
Yin_i_yang
Yin_i_yang
27.03.2026, 12:15:47 via Wykop
  • 5
W lutym zauważyłem na swoim koncie pacjenta że dentystka u której byłem kilka razy prywatnie wpisała mnie na NFZ. Zgłosiłem to i parę tygodni później otrzymałem polecony z NFZ i później drugi list że wyjaśniają to z świadczeniobiorcą i otrzymam do 10 kwietnia ostateczną decyzję. Jeśli chcecie to mogę napisać na mirko jak się to u mnie zakończyło.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krebul
krebul
krebul
27.03.2026, 13:22:39 via Wykop
  • 2
@Yin_i_yang: Wołaj, będę zaraz przerabiał podobną sytuację, chętnie poczytam.
  • Odpowiedz
derczy
derczy
derczy
28.03.2026, 23:23:41 via Wykop
  • 1
@Yin_i_yang: Ja kiedyś po przeczytaniu jakiegoś artykułu na ten temat sprawdziłem konto syna i okazało się, że miał wizyty stomatologiczne w mieście, w którym nigdy nawet nie byliśmy. Po jakimś czasie pismo i telefon z NFZ, później telefon z komendy wojewódzkiej. Chcieliśmy to już nawet odkręcić, żeby komuś biznesu nie s--------ć, bo okazało się, że to był dentobus w szkole, ale nie tylko my zgłosiliśmy to, a poszkodowanych bylo duzo
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4531
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3279
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2757
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2077
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
2067
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #medycyna
  • #zdrowie
  • #lekarze
  • #lekarski
  • #szpital
  • #nfz
  • #pytanie
  • #polska
  • #lekarz100k
  • #sluzbazdrowia
  • #leki
  • #ciekawostki
  • #choroby
  • #pracbaza
  • #pytaniedoeksperta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking