Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko266
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

439

Porażające dane: import cementu od 2019 roku z Ukrainy wzrósł o blisko 4000 %

Porażające dane: import cementu od 2019 roku z Ukrainy wzrósł o blisko 4000 %

Nieograniczony import cementu to realne straty dla gospodarki, gdyż budżet Państwa i budżety samorządów tracą 136 złotych na każdej tonie sprowadzanego z zagranicy cementu. Skarb Państwa stracił ponad 200 mln zł przez import 1,5 mln ton cementu z Ukrainy w latach 20242025.

portal_przemyslowy
portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 22.03.2026, 14:28:03
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    biznes
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Duplikat.
butylarz
z wykop.pl
  • 1

Komentarze (95)

najlepsze

Starkiller
Starkiller
23.03.2026, 10:12:29 via Android
  • -1
Jezeli jest tanszy,jak ten Made in Poland to nie ma,co sie dziwic. Kazdy by robil to samo.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

poprostumarek
poprostumarek
poprostumarek
23.03.2026, 09:45:36 via Wykop
  • -1
gdzie mode kupić ten tani cement?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

misiozaur
misiozaur
23.03.2026, 07:39:32 via Wykop
  • -1
Faktycznie przerazajace. nagle okazuje sie, ze w Ukrainie jest nadmiar taniego cementu i nie trzeba bedzie pomagac Ukraincom w odbudowie kraju.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
23.03.2026, 07:12:42 via Wykop
  • -1
Hmm ale tańszy cement, materiały budowlane, robotnicy więc mieszkania i nieruchomości będą tańsze!

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

heniek_8
heniek_8
23.03.2026, 07:09:16 via Wykop
  • -1
no ciekawe podejście, a gdyby nagle z kosmosu wylądowało u nas 37 mln ton cementu, za darmo, że nic tylko brać, każdy może sobie wziąć tonę, to kraj by na tym stracił?
a gdyby 37 mln sztabek złota przyfrunęło, to też jesteśmy na tym stratni?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GodEmperorWasRight
GodEmperorWasRight
23.03.2026, 06:07:35 via Wykop
  • -1
Nieograniczony import cementu to realne straty dla gospodarki, gdyż budżet Państwa i budżety samorządów tracą 136 złotych na każdej tonie sprowadzanego z zagranicy cementu.

Jak to możliwe? A teraz wylicz mi ile samorządy tracą na sprowadzania bananów na przykład? Chyba jak coś jest sprowadzane taniej to jest de facto zysk dla końcowego klienta czyli mnie? Co to za magiczne p---------e?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior
23.03.2026, 06:58:08 via Wykop
  • 0
@GodEmperorWasRight: dla importu jabłek - to sensowny przykład. Część kosztów uprawiania, zbierania i pakowania byłaby ponoszona poza naszymi granicami, wiec te pieniadze by wychodzily za gospodarke.

Oczywiscie nie ma co bronic kazdego produktu bo u nas i tak brakuje rąk do pracy. Jeszcze jak w tym sadzie sami imigranci pracuja i polowe wysylają za granice, a wlascicielem sadu są amerykanskie korpo...
  • Odpowiedz
GodEmperorWasRight
GodEmperorWasRight
23.03.2026, 09:03:57 via Wykop
  • -1
cement robic mozemy


@warzone-rastafuraj: No to skoro możemy no to go rób i sprzedawaj z zyskiem a nie tutaj p--------z smuty bezzębniaku. Widocznie tak samo możemy jak ten super węgiel którego koszt wydobycia to 1000zł za tonę a w USA to 160zł. I nie wmówisz mi, że 600% różnicy to ETSy czy inne hasła dla niedorobów. Widocznie ten nasz super węgiel nie jest taki super jak ci się wydaje i
  • Odpowiedz
koza_zniszczenia
koza_zniszczenia
22.03.2026, 23:15:24 via Android
  • -1
mi na budowe nawiezli tego betonu
nie narzekałem bo tanio
no i w chuju dalej to mam od 2019 romu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
22.03.2026, 23:10:33 via Wykop
  • -1
natomiast gdyby wzrósł export cementu do Ukrainy, to by było laboga to nie majo piniendzy na wojne a żeby wykupować nasz cement to majo?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Telesto
Telesto
Telesto
22.03.2026, 16:25:40 via Wykop
  • -1
Błąd 100000%
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
22.03.2026, 23:14:06 via Wykop
  • 0
@Telesto: Nie przesadzajmy w żadną stronę - 2137%
  • Odpowiedz
pewniepewno
pewniepewno
23.03.2026, 08:51:50 via Wykop
  • -2
Nietrafione. Cement to nie zboże.

Kierunki importu były różne (Białoruś included ;), już wolę mieć taniej i sprowadzać część stamtąd niż finansować lobby cementowe.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 4 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
3977
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3913
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2848
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2712
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
2649
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking