Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko240
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

439

Porażające dane: import cementu od 2019 roku z Ukrainy wzrósł o blisko 4000 %

Porażające dane: import cementu od 2019 roku z Ukrainy wzrósł o blisko 4000 %

Nieograniczony import cementu to realne straty dla gospodarki, gdyż budżet Państwa i budżety samorządów tracą 136 złotych na każdej tonie sprowadzanego z zagranicy cementu. Skarb Państwa stracił ponad 200 mln zł przez import 1,5 mln ton cementu z Ukrainy w latach 20242025.

portal_przemyslowy
portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 22.03.2026, 14:28:03
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    biznes
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Duplikat.
butylarz
z wykop.pl
  • 1

Komentarze (95)

najlepsze

Grubb
Grubb
Grubb
23.03.2026, 07:34:53 via Wykop
  • 1
Zagraniczne firmy robiące w Polsce interesy tracą, bo inne zagraniczne firmy robią w Polsce konkurencję cenową? Brakuje tu jeszcze lamentów nad tym, że zagrożone są miejsca pracy dla Polaków za najniższą krajową.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

slonecznyupal
slonecznyupal
slonecznyupal
22.03.2026, 23:23:35 via Wykop
  • 1
Przecież wcześniej sprowadzaliśmy z Białorusi.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aleksander-krzyzak
aleksander-krzyzak
aleksander-krzyzak
23.03.2026, 18:08:09 via Wykop
  • 0
To czemi taki drogi jest beton?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

milosz-chmielewski
milosz-chmielewski
milosz-chmielewski
23.03.2026, 10:19:56 via Wykop
  • 0
Ameryka pd ma ok 100000000% większą produkcję bananów niż Polska
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zpue
zpue
23.03.2026, 08:36:20 via iOS
  • 0
Przecież cementownie są niemieckie. Powinniśmy się cieszyć, że doprowadzamy ich do bankructwa.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aberazioon
aberazioon
aberazioon
23.03.2026, 07:47:15 via Wykop
  • 0
1. z-----ć tanim ukraińskim cementem cementownie w kraju
2. odkupić cementownie od niemca za bezcen
3. wprowadzić wysokie cło importowe
4. rozkręcić przejęte cementownie.
5. profit.

Ale to się nie stanie kiedy szwab jest premierem Polski.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

spyypl
spyypl
spyypl
23.03.2026, 15:34:03 via Wykop
  • 0
@aberazioon: mogles sam to zrobic a wybrales bycie zerem i obwinianie innych
  • Odpowiedz
aberazioon
aberazioon
aberazioon
23.03.2026, 15:39:11 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez moderatora

marian-g
marian-g
marian-g
23.03.2026, 07:33:20 via Wykop
  • 0
Teraz w Polsce to rządzi twowar z Ukrainy i z Chin
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

10procent
10procent
23.03.2026, 03:08:45 via Wykop
  • 0
gdyż budżet Państwa i budżety samorządów tracą 136 złotych na każdej tonie sprowadzanego z zagranicy cementu


Czyli 136zł z każdej tony zostaje w kieszeni obywatela?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Petururururu
Petururururu
Petururururu
22.03.2026, 21:19:36 via Wykop
  • 0
Jak policzyłem to jest z 30% tańszy. I teraz ciekawa sprawa, bo to zajeżdża nasz przemysł, a z drugiej strony materiał jest tańszy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
22.03.2026, 14:28:13 via Wykop
  • 0
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 73% (jestem botem)

Import cementu spoza UE

Import cementu do Polski, szczególnie z Ukrainy, znacznie wzrasta, z 4000 procentowym skokiem od 2019 roku. Pomimo wprowadzenia cła węglowego, rynek zalewany jest tanim towarem, co skutkuje stratami dla polskiego budżetu sięgającymi setek milionów złotych. Branża cementowa apeluje do Ministerstwa Finansów o objęcie transportu cementu systemem SENT i wprowadzenie lepszej ochrony rynku poprzez uznanie polskiego cementu za komponent
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 3 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3486
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski
3102
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2905
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek SKŁAMAŁA ws. współpracy z Instytutem?
2651
Według rządu jeżeli nie podoba ci się system kaucyjny, to szerzysz dezinformację
Według rządu jeżeli nie podoba ci się system kaucyjny, to szerzysz dezinformację
2584
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking