Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko137
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

439

Porażające dane: import cementu od 2019 roku z Ukrainy wzrósł o blisko 4000 %

Porażające dane: import cementu od 2019 roku z Ukrainy wzrósł o blisko 4000 %

Nieograniczony import cementu to realne straty dla gospodarki, gdyż budżet Państwa i budżety samorządów tracą 136 złotych na każdej tonie sprowadzanego z zagranicy cementu. Skarb Państwa stracił ponad 200 mln zł przez import 1,5 mln ton cementu z Ukrainy w latach 20242025.

portal_przemyslowy
portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 22.03.2026, 14:28:03
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    biznes
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Duplikat.
butylarz
z wykop.pl
  • 1

Komentarze (95)

najlepsze

bartosz-niedbala
bartosz-niedbala
bartosz-niedbala
23.03.2026, 04:56:08 via Wykop
  • 4
No to chyba dobrze? Mamy tańszy materiał do rozwoju infrastruktury. Chyba tylko Lefarge jest wkurzony razem z grupą Heidelberg. Bardzo polskie nazwy producentów cementu. Praktycznie nie mamy własnych cementowni więc w sumie gdzie wady?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
23.03.2026, 00:00:57 via Wykop
  • 4
Zmowa cenowa na polskim rynku cementu przetrwała taki atak?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blackorange
Blackorange
22.03.2026, 19:53:16 via Wykop
  • 4
Te same firmy są w Polsce i na Ukrainie, tam nie płacą CO2, mają niższe koszty, nie ma sensu pieprzyć głupot o innych normach. Te normy się zmieniły po przejęciu cementowni przez zachodnie firmy, wystarczy sprawdzić ile wychodziło z pieca kiedyś i ile wychodzi dziś, nie sądzę, że aż tyle podniosła się wydajność, bez pogorszenia jakości. Cementownie często zarabiają w Polsce, nie tyle na produkcji cementu, co spalaniu śmieci.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Erk700
Erk700
22.03.2026, 23:01:59 via Wykop
  • 3
Na Ukrainie mają tanie węglowodory i tanią energię, w Polsce nie mamy tanich węglowodorów i taniej energii
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
22.03.2026, 23:44:57 via Wykop
  • 2
Niedaleko mam budowe osiedla blizniakow, wczesniej widzialem bialoruskie materiały budowlane teraz maja wszystko praktycznie z wukrainy, wory z cementem tez. Podobno 25-35% tanszy niz u nas. Dogadywalem sie z ich robotnikami bo beda mi lac plyte pod budynek gospodarczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mariusz357
Mariusz357
Mariusz357
22.03.2026, 21:39:02 via Wykop
  • 2
Czy ten cement jest techniczny??
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DonVittorio
DonVittorio
23.03.2026, 06:16:34 via Wykop
  • 11
@Mariusz357: ten akurat jest spożywczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Qooza
Qooza
Qooza
23.03.2026, 07:14:54 via Android
  • 2
@DonVittorio: najlepszy komentarz
  • Odpowiedz
Dziki-gouomp
Dziki-gouomp
Dziki-gouomp
23.03.2026, 14:48:39 via Wykop
  • 1
Hehe. A co wy myślicie że to są Polskie cementownie? No to polecam sobie sprawdzić strukturę właścicielską największych firm z branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kpod
kpod
kpod
23.03.2026, 14:36:57 via Wykop
  • 1
a to polskie cementownie>?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rekonesans
Rekonesans
23.03.2026, 09:18:57 via Wykop
  • 1
Dlatego, że w tej grze Ukraina jest mocną kartą przeciwko Rosji, a Polska jest niczym.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CienCzlowieka
CienCzlowieka
CienCzlowieka
23.03.2026, 09:04:30 via Wykop
  • 1
Czytaj, Polak może kupić za tanio. Zamiast kupować nasz przepłacony, z zawyżoną marżą, eko podatkami, to kupujo tańszy i teraz słuchajcie "WSZYSCY" na tym tracimy ( ͡° ͜ʖ ͡°) wcale nie tylko firmy jebiące ludzi cenami i wcale nie tylko skarb państwa i politycy. Nauczcie się proszę w końcu że jak słyszycie właśnie takie p---------e to oznacza to że podatek nie został zapłacony temu komu trzeba. Wy nic
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 2 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
2787
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2712
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2670
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
2625

Pokaż 18+

"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje
"Boże, jak on musiał cierpieć". 14 letni Mateusz z Suszu nie żyje
2454
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking