Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko218
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

298

Pacjent zmarł podczas badania rezonansem. Czy rodzina dostanie odszkodowanie?

Pacjent zmarł podczas badania rezonansem. Czy rodzina dostanie odszkodowanie?

Rozpoczął się proces w sprawie śmierci mężczyzny, który w 2023 r. zmarł podczas badania rezonansem magnetycznym we Wrocławiu. 49-latek doznał wstrząsu anafilaktycznego po podaniu kontrastu, akcja ratunkowa była nieudolna, w placówce panował chaos. Rodzina będzie walczyć o odszkodowanie.

wilgaroksa
wilgaroksa
wilgaroksa
z
radiowroclaw.pl
dodany: 19.03.2026, 12:44:16
  • #
    medycyna
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    zdrowie
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (111)

najlepsze

test1uci
test1uci
20.03.2026, 08:37:19 via Wykop
  • 1
Też miałem wstrząs po tym badaniu w WUM, obsługa była przerażona, starsze panie nie widziały co robić, dobrze że anestezjolog za chwilę przyszedł i leki antyhistaminowe pomogły. Gdybym miał mocniejszą reakcję, to by było już po mnie.
Ogólnie w zgodzie którą się podpisuje jest napisane, że może się to zdarzyć, ale jest to niezwykle rzadkie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

polock
polock
20.03.2026, 13:01:01 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

Piootreek
Piootreek
Piootreek
20.03.2026, 08:43:48 via Wykop
  • 0
takie to prywatne placowki. Moja zona miala podobnie to sie zesrali, biegali jak debile, nie wiedzieli co sie dzieje, na szczescie ktos zadzwonil po karetke i udalo sie uratowac.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anomalocaracid
Anomalocaracid
19.03.2026, 13:06:57 via Wykop
  • -1
Dodam że pier-lenie kocopołów przez prawników jw to norma i chyba to także ujawnienie tajemnicy adwokackiej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oleyu
oleyu
oleyu
19.03.2026, 21:28:30 via Wykop
  • -2
Yo powinien mieć zal do siebie. Wypadek losowy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

editores
editores
19.03.2026, 20:15:46 via Wykop
  • -2
Prywatna klinika i personel ze wschodu? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

No to powiem wam, ze byłem w państwowym szpitalu we Wrocławiu i CAŁA obsługa była ukraińska.
Pielęgniarka niby rozumiała, co się do niej mówi, ale tak chyba nie do końca.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

autotldr
autotldr
19.03.2026, 12:44:31 via Wykop
  • -2
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 60% (jestem botem)

Wstrząs anafilaktyczny podczas badania MRI

W 2023 roku, we Wrocławiu, zmarł 49-letni pacjent podczas badania rezonansem magnetycznym, co doprowadziło do rozpoczęcia procesu cywilnego przed Sądem Okręgowym w Świdnicy. Zdarzenie miało miejsce w prywatnej pracowni diagnostycznej, gdzie pacjent doznał wstrząsu anafilaktycznego po podaniu kontrastu. Rodzina mężczyzny oskarża personel o nieudolność podczas akcji ratunkowej, co potwierdzają nagrania z monitoringu, podkreślając, że pacjent nie otrzymał
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gniewkowski
Gniewkowski
Gniewkowski
19.03.2026, 22:08:51 via Wykop
  • -3
Każdy rezonans z kontrastem może skończyć się śmiercią. Nie wiem czy udowodnią jakieś zaniedbania.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cptdiv2
Cptdiv2
19.03.2026, 22:18:06 via Wykop
  • 10
@Gniewkowski: Tymczasem ja po 30+ rezonansach z kontrastem
Cptdiv2 - @Gniewkowski: Tymczasem ja po 30+ rezonansach z kontrastem

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Gniewkowski
Gniewkowski
Gniewkowski
19.03.2026, 22:35:51 via Wykop
  • 8
@Cptdiv2: hobbystycznie robisz?
  • Odpowiedz
Mete
Mete
19.03.2026, 20:13:41 via Wykop
  • -3
po 10 latach batalii sądowej może dostaną 10% tego co chcą, a i tak odszkodowanie pójdzie z budżetu czyli nas wszystkich... dobra odpowiedź?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZdzislawMarchwicki
ZdzislawMarchwicki
19.03.2026, 21:32:32 via Wykop
  • 1
@Mete:
To się wydarzyło w prywatnej placówce więc nie, nie będzie odszkodowania ze skarbu panstwa.
ZdzislawMarchwicki - @Mete: 
To się wydarzyło w prywatnej placówce więc nie, nie będz...

źródło: 1000001097

Pobierz
  • Odpowiedz
Sidroff
Sidroff
Sidroff
19.03.2026, 13:51:11 via Wykop
  • -4
a podpisał że przyjmuje kontrast ? zrobili testy i wyniki kreatyniny w normie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anomalocaracid
Anomalocaracid
19.03.2026, 14:30:12 via Wykop
  • 12
@Sidroff: kreatynina nie ma
tu nic do rzeczy
  • Odpowiedz
ACM04
ACM04
ACM04
19.03.2026, 21:24:57 via Wykop
  • 3
@Sidroff:
Nie ma znaczenia w tym przypadku.Przyczyną był wstrząs a nie jakaś niewydolność nerek.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 2 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
Obywatel płaci, a urzędnik kupuje Samsung Z Fold 7 za 7000 zł
3040
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
Konkurs PKO zwycięzca brał kasę od organizatora za granie na tej samej mapie
2300
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
Ten film miał być żartem, a dziś wygląda jak dokument. Oto Idiokracja.
2285
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2186
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać
2111
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #zdrowie
  • #lekarz
  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #pytanie
  • #lekarski
  • #polska
  • #szpital
  • #pytaniedoeksperta
  • #nfz
  • #leki
  • #kiciochpyta
  • #psychologia
  • #farmacja
  • #pracbaza

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking