Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko216
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

225

"Aleksander II musi umrzeć". Jedyny Polak, który zabił cara

"Aleksander II musi umrzeć". Jedyny Polak, który zabił cara

Próbowało tego dokonać wielu. Udało się dopiero Ignacemu Hryniewieckiemu. Gdy narodnicy zauważyli, że nie wywalczą u Aleksandra II pożądanych przez siebie reform, postanowili wykonać radykalny krok - zabić cara. Udało im się, ale skończyło się to tragicznie.

Histmag
Histmag
z
histmag.org
dodany: 17.03.2026, 18:16:21
  • #
    histmag
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Polscy Terroryści - książka w temacie
wiekdwudziesty_pl
z wiekdwudziesty.pl
  • 0

Komentarze (32)

najlepsze

daniel-c
daniel-c
18.03.2026, 15:39:46 via Android
  • -3
Brakuje nam teraz takich bohaterów.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ojkofil
Ojkofil
19.03.2026, 01:11:18 via Wykop
  • -8
To właśnie jako cześć Imperium Polska była najpotężniejsza w dziejach ale o tym mówić nie wolno
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rancor
Rancor
19.03.2026, 08:08:00 via Wykop
  • 2
Nawet się q--a nie kryjesz, że marzy ci się powrót czasów, gdy moich rodaków mordowano za nauczanie języka polskiego, a całe rodziny wywożono na Sybir, już nie wspominając, że był to najbardziej zacofany cywilizacyjnie z trzech ZABORÓW. Ale przecież ruskie hordy nie ogarniają czegoś takiego jak podstawowa infrastrukkura. Idź się wy***aj do dziury w ziemi, do której prowadzi równie dziurawa droga, bo przecież w telewizji wam mówią, że macie "ciężki klimat i
Rancor - Nawet się q--a nie kryjesz, że marzy ci się powrót czasów, gdy moich rodaków...

źródło: 15788

Pobierz
  • Odpowiedz
Zydomasoneria
Zydomasoneria
19.03.2026, 12:44:46 via Wykop
  • 1
@Ojkofil: Jak lubisz srać w sławojce i zastanawiać się co włożyć do gara to masz rację. Jak jesteś cywilizacyjnym człowiekiem zachodu jak na rzymskiego katolika przystało to wybierzesz cywilizację łacińską, która oznacza: racjonalizm, rozwój i wolność osobistą w przeciwieństwie do tego euroazjatyckiego gówna na wschodzie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 2 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Ostaszewska twarzą kampanii Gino Rossi - firmy robiącej rzeczy ze skóry
Ostaszewska twarzą kampanii Gino Rossi - firmy robiącej rzeczy ze skóry
4232
Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni
3717
Czego nie pokazał Polsat
Czego nie pokazał Polsat
2637
Wszyscy zrzucamy się na pseudoartystów
Wszyscy zrzucamy się na pseudoartystów
2596
System kaucyjny to wał na obywatelach i ukryty podatek
System kaucyjny to wał na obywatelach i ukryty podatek
2573
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostki
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #ksiazki
  • #religia
  • #filmnawieczor
  • #chiny
  • #japonia
  • #matura
  • #ebook
  • #zainteresowania
  • #ameryka
  • #2wojnaswiatowa
  • #tworczoscwlasna

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking